Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: Canon   
Дата:   16-02-13 21:27

П.П.
hotsnail,оста на ротацията при прекадриране обикновено е на около 20-30см оптичниз център

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: andinov   
Дата:   16-02-13 22:15

1

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: hotsnail   
Дата:   16-02-13 22:32

Канон явно си майстор. Аз и без да прекадрирам имам брак, та ме страх да правя такива неща. Ама то затуй ти си профи фотограф, пък на мен ми е хоби [beer] [smilie18] [smilie18]

Иначе е пределно ясно че апаратите си компенсират за страничните точки. То затуй всички автофокусни обективи имат чип вътре, дето да каже на фокусната система, какво да прави за конкретния обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: Canon   
Дата:   16-02-13 22:37

Че на 1.8 в крайна лява/дясна. ??? Що си мисля че няма шанс да се получи каквото и да било..

Да си продължа с примерите:

За точност, няма проблем с крайните точки, освен, че винаги си разделяш вниманието, коя точка си оставил активна след последния кадър, което много ПРЕЧИ на бързия снимачен процес.

От моето снимане по-отгоре са условията, ето още една снимка:

Canon 85мм f/1.8 на бленда 2 и най-крайна дясна АФТ (за хоризонтален контраст):


http://propho.net/downloads/Coca-cola_Awards_2013/screenCC-6.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: Canon   
Дата:   16-02-13 22:41

hotsnail
Все пак аз предпочитам ЛВ на 100% (10х) при статични обекти, дава 100% гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: hotsnail   
Дата:   16-02-13 23:06

Между другото оптичния център няма да компенсира грешката във фокуса от прекадриране.

Нарисувах картинка за да онагледя. Червеното е как фокусираш по централна и зеления триъгълни е как снимаш след прекадриране ако не си профи

картинка

Оптичния център доколкото съм чел и пробвал е за да се правят пейзажи, интериори от няколко кадъра. Има едни глави за стативи по-особени, да въртят около оптичния център и после лесно се сглобяват кадрите. Май за интериор е най-вече. При пейзаж нещата са далеко и сантим или два грешка няма да прецакат нещата ама ако снимаш шарена лапма дето е на два кадъра и има сентим два може да не се сглобят хубаво кадрите.

ПП Добавих и повечко мурафети и оптичен център :-) да не е прост триъгълник



Публикацията е редактирана (16-02-13 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: autosvet   
Дата:   16-02-13 23:39

[smilie18]
Като се прекадрира не се въртиш като пумпал около фокусната точка на обектива.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: mcnicko   
Дата:   16-02-13 23:55

Тъкмо и аз това щях да кажа. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: hotsnail   
Дата:   16-02-13 23:55

@autosvet [beer] [smilie18] [smilie18]

Избери си точка и върти около нея ....

според мен, а може и да греша разбира се, има една точка около която можеш да въртиш, за да се запази фокуса и това е обекта ти ...ама тогава няма да има прекадриране.

В другите случаи ти трябва и трансалция т.е отместване. Не стига само въртене за да се прекадрира. Това се опитвам да кажа.


ПП Сложих картинки как въртим около фотографа и как въртим с нормален статив....



Публикацията е редактирана (17-02-13 00:03)

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: mcnicko   
Дата:   17-02-13 00:00

Не мога да разбера кво го нищите толкова? Ако си запазиш разстоянието до обекта - на фокус ще е. Колко е лесно това е въпрос на двигателни навици и на точно око. Как ще се върти и мести човек е въпрос на личен избор, дали ще завърти апарата и ще се наведе в посока за да компенсира или пък ще се движи по равнината на сензора при прекадрирането.

За втори път - автофокуса е въпрос на техника на ЗАУ преди всичко...

Отговори на това съобщение
 Re: 39 VS. 51 Focus Point's
Автор: autosvet   
Дата:   17-02-13 00:20

Снейл абе излез и поснимай стига си философствал на сухо, че се излагаш.
Математическият модел на движението на системата фотографа-фотоапарат спрямо обекта на заснемане при прекадриране е сложен и на практика не се повтаря и за това е безпредметно да се опитваш да го описваш. Прекадрераните се учи и после се прави по усет, защото човешкия мозък е добър в това.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »