Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: e-mil   
Дата:   08-02-13 13:08

Е, чак 9 години... Тази опция е от година-две някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mbtutu   
Дата:   08-02-13 13:10

То остави това ами сега забелязах че като отидеш най-вдясно на коментар се появяват едни иконки.

За EXIF просто съм свикнал по другите сайтове да виждам информацията до снимката. Оправдавам се в момента ;-)

За ей такива благинки говорех.

Както и да е, явно така сайта Ви харесва. На мен пък не ми пречи толкова много че нещо липсва. Исках да споделя идеи само.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: Dianski   
Дата:   08-02-13 13:21

Някои хора предлагат да има опция "сортиране по еди какво си" в екзифа, което е много добра идея, други обаче не разбират за какво се говори и започват с бъзиците, което е жалко. Мисля че идеите на mbtutu са добри, жалко е, че няма кой да го разбере.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mcnicko   
Дата:   08-02-13 13:53

Dianski, я кажи ти какво разбра от идеите на колегата?

Намираш ли за добър вариант сайта да притежава авторски права над твоите снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mbtutu   
Дата:   08-02-13 14:01

Ще обясня пак. Идеята ми е следната. Потребител Х има 100 снимки. Той (не някой друг) решава да предаде правата върху 5 снимки (примерно) на Фото Форум. И ако може Фото Форум да изкара някой лев от това - защо не. Никъде не съм казал всички снимки, част от снимките или каквото и да е подобно. Потребител У може да реши да не си даде нито една снимка. Всеки си решава сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: Dianski   
Дата:   08-02-13 14:39

mcnicko, не става дума толкова за правата върху снимките, колкото за функционалност при търсене, с опции за сортиране по данни от екзифа, както е при фото-култ. Друг е въпросът, че някои програми (или автори) трият екзифа.
Относно правата върху снимките, не виждам проблем да се делегират права върху снимките в сайта, както е при сток фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mcnicko   
Дата:   08-02-13 14:51

Единственото полезно нещо за търсене по ексиф е ако човек търси конкретен апарат или обектив и снимки с него. Аз лично за такива неща ползвам фликър... Няй малкото там може да се види изображението в по-голям размер. Не го намирам за полезно при положение, че снимките тук са 950 по дългата страна и повече от половината са прецакани при оразмеряването от авторите им.

Що се отнася до правата, казах го и по-рано и ти сам си си отговорил в поста - сток фотографията, за която си има специални сайтове. Не са един или просто ви идват високи изискванията и искате да продавате от тук, където такива няма?

П.С. Не ми пречи да има още един текст с отметка при качването - "дарявам тази снимка и правата й на Фото Форум", въпроса е обаче, какво ФФ ще прави с нея и с този й огромен размер... Цялата идея която се опитвате да прокарате е сбъркана...

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mbtutu   
Дата:   08-02-13 15:05

Да забравим за авторските права викам аз и да коментираме останалите неща, понеже те са доста по-полезни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »