Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mbtutu   
Дата:   07-02-13 20:01

Във връзка със зачестилите теми "открадната снимка" ми хрумна нещо.

Ще се опитам да съм кратък и ясен.

Идеята е всяка качена снимка да е или "безплатна" или да си има цена посочена от автора. Всеки който иска да ползва снимката за нещо си да вижда цената и да си я заплаща за ползването. "Безплатните" да са с минимална цена, като авторските права държи Фото Форум и с пучените пари да се прави ъпгрейд на сайта.

Долу горе това ми е идеята.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: ELII   
Дата:   07-02-13 20:11

А, кой ще купи кадри от тук, като те повечето за нищо не стават...нивото на форума е вече под всякаква критка....

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mcnicko   
Дата:   07-02-13 20:19

А защо по-добре не си стоиш в хладилника тихичко?

За тая работа има сток сайтове!

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mbtutu   
Дата:   07-02-13 20:37

Щом се краде значи интерес има. Това първо и второ защо и тук да не се продават снимки. То водка продават и в супермаркетите ама и по дискотеките съм забелязал че има интерес.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: Gecata   
Дата:   07-02-13 20:51

Като сложиш цени и кражбите секват [smilie18]...не бъди наивен [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mcnicko   
Дата:   07-02-13 20:55

Защото тогава от форум ще се превърне в сток сайт.

В правилата на форума, както и на всяка страница пише:

"Снимките в този сайт са със запазени авторски права. Използването им без позволението на авторите е незаконно."

На никой не му пречи да се свърже с конкретния автор и да си поиска снимката било то срещу заплащане или не, повечето хора които биха благоволили да продават имат поне имейл в профила. Дори и да няма друг начин - регистрацията става бързо, ендо ЛС и готово.

Извинявам се, но това е общество в което хората споделят и коментират фотография, а не бизнес площадка.

Още нещо, с какво право и с каква идея изобщо искаш сайта да печели от потребителските фотографии - за целта в сайта висят няколко тона реклами, които всички ние гледаме.

Осъзнаваш ли каква анархия ще настане ако се освободят част от снимките от авторски права и те се предоставят на Фото Форум при качването им?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mbtutu   
Дата:   07-02-13 21:00

И това е нещо. По принцип съм съгласен но 2 лв, 20 лв и 200 лв са три много различни цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: stardriver   
Дата:   07-02-13 21:04

Идеята не е никак лоша. В http://1x.com
вече действа подобно нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mcnicko   
Дата:   07-02-13 21:05

Живеем в свободна държава, всеки има право да определя цената на продукцията си. Дали тя ще е актуална спрямо настоящия пазар е отделен въпрос от който страда обикновено автора на продукта.

Сигурен съм, че има една торба хора които с удоволствие ще дадат снимката си на голям ежедневник, само и само да може после да купят 20 броя, да ги раздадат на приятели и да кажат - "тва аз го снимах".

П.С. Gecata е прав - това няма да спре кражбите!

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: Dianski   
Дата:   07-02-13 22:05

Не зная дали собствениците на сайта осъзнават, но идеята на mbtutu е много добра. Освен авторите, собствениците също биха спечелили от снимките. Мисля също, че би се увеличила аудиторията по направление на хора търсещи снимки (медии и други).

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: pumabg   
Дата:   07-02-13 22:33

Автор: ELII
Дата: 07-02-13 20:11

А, кой ще купи кадри от тук, като те повечето за нищо не стават...нивото на форума е вече под всякаква критка....


Добре че беше ти та да го вдигаш.. Аман от ТП-ки..

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: Gecata   
Дата:   07-02-13 22:44

Не знам защо си мислите, че и сега търговията с кадри през форума не върви?.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: susu07   
Дата:   07-02-13 22:59

pumabg много просташко изказване ама много [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: vikitovikito   
Дата:   07-02-13 23:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: prisonbreak   
Дата:   07-02-13 23:20

ЕЕЕЕ.... Елена.Порасна ти работата.... [smilie23]

Във FB нивото да не е по-високо?[smilie19]



Публикацията е редактирана (07-02-13 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: Kalimas   
Дата:   08-02-13 00:07

Защо просто не се забрани свалянето на снимките. Сега става и с десен бутон. Може и да се сложи автоматично по едно зачеркване и логото на форума, като в сток сайтовете. Това би усложнило краденето.


ELII написа:

> А, кой ще купи кадри от тук, като те
> повечето за нищо не стават...нивото
> на форума е вече под всякаква
> критка....

"Нивото" на снимките няма значение за авторското право. Щом някой е направил една снимка - тя е негова. А ако някой иска да я ползва, значи вече струва нещо и за него (ще му донесе някакви облаги) и трябва да се спазари с автора.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: GOSPODIN   
Дата:   08-02-13 00:12

Вече е петък. Дерзайте![cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: Canon   
Дата:   08-02-13 00:39

Далаверата е, не да си опазиш снимките, а да ти ги откраднат, да хванеш крадеца и ако успееш да му събуеш гащите ..., да напишеш нова поза в кама сутра.




















Финасово имам предвид, аман от подсъзнания ...


п.п. братята тур*ци са ми плащали 500$ (вече е в давностен данъчен период) за подобна издънка, ама те бяха хептен без гащи.



Публикацията е редактирана (08-02-13 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mbtutu   
Дата:   08-02-13 07:42

Идеята е всеки по своя преценка да предоставя авторски права. Иначе да. Явно сайта се издържа от реклами, но като че ли тези средства не стигат да се развива. Регистриран съм 2004 и от тогава не е мръднало нищо. А може да се направят много неща полезни и за сайта и за потребителите. Ето още два примера, който май са за отделни теми.

Първо за изгубена, открадната техника. Може да си регистрираш фабричните номера на техниката и който се съмнява при покупка да проверява.

Второ на всяка снимка може да се добавят полета с какъв апарат е снимана и с какъв обектив. Слагаш си филтър с мечтания апарат и обектив и гледаш хората какъв резултат са постигнали с тази техника.

Те така. Само споделям.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: compur   
Дата:   08-02-13 10:57

mbtutu ти готов ли си да направиш нещо от това, което предлагаш? щото ианче си е едно мрънкане... само да припомня колко много искаха нов вид на базара, а сега... нестава, искаме си стария базар, искаме коментари, искаме рейтинг на купувачите, рейтинг на продавачите, рейтинг на незнам-си-какво...

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mbtutu   
Дата:   08-02-13 11:37

Отговарям директно - не не съм готов да направя нещо от това по ред причини. Приемаме го за едно обикновено мрънкане.

Нещата за които споменах последно не изискват почти никакво писане на код. Дори само един EXIF да излиза до снимката все ще е нещо полезно.

Иначе за базар-а и аз искам рейтинг на купувачи и продавачи, може би и коментарите но без да вдигат обявата напред. Там искам да имам и абонамент. Пример искам да следя за апарат Х и като се пусне такава обява да получавам мейл.

И пак повтарям това са все полезни неща, неизискващи много усилия. Предполагам че и останалите съфорумци имат подобни идеи и не е лошо да се коментират и каквото може да се реализира.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: asahi   
Дата:   08-02-13 11:57

И 5 стинки да стане бензино - па че си краднем.
И сам да съм у трамвайо - па че се бутам.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: e-mil   
Дата:   08-02-13 12:17

"Дори само един EXIF да излиза до снимката все ще е нещо полезно."

Виж какво пише точно над "Коментари"! Чукни с мишката в него поле!



Публикацията е редактирана (08-02-13 12:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mbtutu   
Дата:   08-02-13 12:29

Супер. :) Не съм му обръщал никога внимание на това. Трябва се ходи при очен лекар.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: lion4e   
Дата:   08-02-13 13:01

За 9 години във Форума https://photo-forum.net/joro/emoticons/forum_simp0065.gif
колегата mbtutu не е открил как се преглежда"EXIF информацията" https://photo-forum.net/joro/emoticons/forum_simp0065.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/1088.gif
под снимките, https://photo-forum.net/joro/emoticons/forum_simp0065.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/1088.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/A63.gif

но нали днес е Петък простено ти е https://photo-forum.net/joro/emoticons/forum_simp0065.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/1088.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/A63.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/057.gif




Публикацията е редактирана (08-02-13 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: e-mil   
Дата:   08-02-13 13:08

Е, чак 9 години... Тази опция е от година-две някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mbtutu   
Дата:   08-02-13 13:10

То остави това ами сега забелязах че като отидеш най-вдясно на коментар се появяват едни иконки.

За EXIF просто съм свикнал по другите сайтове да виждам информацията до снимката. Оправдавам се в момента ;-)

За ей такива благинки говорех.

Както и да е, явно така сайта Ви харесва. На мен пък не ми пречи толкова много че нещо липсва. Исках да споделя идеи само.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: Dianski   
Дата:   08-02-13 13:21

Някои хора предлагат да има опция "сортиране по еди какво си" в екзифа, което е много добра идея, други обаче не разбират за какво се говори и започват с бъзиците, което е жалко. Мисля че идеите на mbtutu са добри, жалко е, че няма кой да го разбере.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mcnicko   
Дата:   08-02-13 13:53

Dianski, я кажи ти какво разбра от идеите на колегата?

Намираш ли за добър вариант сайта да притежава авторски права над твоите снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mbtutu   
Дата:   08-02-13 14:01

Ще обясня пак. Идеята ми е следната. Потребител Х има 100 снимки. Той (не някой друг) решава да предаде правата върху 5 снимки (примерно) на Фото Форум. И ако може Фото Форум да изкара някой лев от това - защо не. Никъде не съм казал всички снимки, част от снимките или каквото и да е подобно. Потребител У може да реши да не си даде нито една снимка. Всеки си решава сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: Dianski   
Дата:   08-02-13 14:39

mcnicko, не става дума толкова за правата върху снимките, колкото за функционалност при търсене, с опции за сортиране по данни от екзифа, както е при фото-култ. Друг е въпросът, че някои програми (или автори) трият екзифа.
Относно правата върху снимките, не виждам проблем да се делегират права върху снимките в сайта, както е при сток фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mcnicko   
Дата:   08-02-13 14:51

Единственото полезно нещо за търсене по ексиф е ако човек търси конкретен апарат или обектив и снимки с него. Аз лично за такива неща ползвам фликър... Няй малкото там може да се види изображението в по-голям размер. Не го намирам за полезно при положение, че снимките тук са 950 по дългата страна и повече от половината са прецакани при оразмеряването от авторите им.

Що се отнася до правата, казах го и по-рано и ти сам си си отговорил в поста - сток фотографията, за която си има специални сайтове. Не са един или просто ви идват високи изискванията и искате да продавате от тук, където такива няма?

П.С. Не ми пречи да има още един текст с отметка при качването - "дарявам тази снимка и правата й на Фото Форум", въпроса е обаче, какво ФФ ще прави с нея и с този й огромен размер... Цялата идея която се опитвате да прокарате е сбъркана...

Отговори на това съобщение
 Re: Стоя си значи аз в хладилника и ...
Автор: mbtutu   
Дата:   08-02-13 15:05

Да забравим за авторските права викам аз и да коментираме останалите неща, понеже те са доста по-полезни.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »