Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: snik   
Дата:   30-01-13 11:17

Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари


линк

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: JohnyWalker   
Дата:   30-01-13 19:54

Oh Joy! Дано е вярно, че се бях отчаял, че ще го доживея [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: e.StaneV   
Дата:   30-01-13 20:24

DSLR died, long live the mirrorless [cool] Sony NEX рулз [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   30-01-13 20:39

нали е обявен на сайта на сони...какво значи "Дано"...за 5н това е 2-ри ъпдейт за 16 месеца от обявяването му и то 8 месеца след предния.

Има проблеми не решени и с новия фърмуер.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: JohnyWalker   
Дата:   31-01-13 00:27

Абе при Сори докато го не видим качено и работещо - не вервам [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: insofia.net   
Дата:   31-01-13 00:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: JohnyWalker   
Дата:   31-01-13 14:57

Не искам да звуча негативно ама май никъде няма. Но може да си направиш сам с поялника, взимаш си най обикновен ИМ и ИЧ дистанционно, след което запояваш бутона на дистанционното за ИМ и лепиш ИЧ датчик на грипа на некса и си готов :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: insofia.net   
Дата:   31-01-13 15:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: JohnyWalker   
Дата:   31-01-13 16:30

Да купуваш си ИЧ дистанционно за Сони, това дето е с 2 копчета, S и 2S.
Има доста линкове в нета как да си го направиш, но както казах не е сложно. Ето един пример


Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: insofia.net   
Дата:   31-01-13 16:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: JohnyWalker   
Дата:   05-02-13 10:12

Както казах "Абе при Сори докато го не видим качено и работещо - не вервам".

Вече сме 5-ти и няма и помен от обещаното от I'm Сори. [smilie9]
Make.Believe [smilie23]


Явно ги изплаших, защото имаме раздвижване на сайта на Сони, вече не може да се свалят старите firmwares.

Invalid Entry
Some information is missing or incorrect. Please return to the previous page and check your entries.



Публикацията е редактирана (05-02-13 11:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: JohnyWalker   
Дата:   05-02-13 11:45

Хайде народе не се блъскай новите са вече факт текст

За Некс 5Н новостите:

Improvements over version 1.01:
Provides support for the SELP1650 automatic compensation compliant lens
Updates the RAW data format version
After installing this update, distortion correction of RAW data is available with Image Data Converter version 4.2 or later
Adds bracket shooting exposure settings (three frames / 1.0EV, 2.0EV, 3.0EV)
Enables the SELP1650 lens to retract immediately after turning off the camera
Improves stability for autofocus operations

За Некс 7
Improvements over version 1.01:
Provides support for the SELP1650 automatic compensation compliant lens
Enables the SELP1650 lens to retract immediately after turning off the camera

За Некс 6
This utility updates the NEX-6 camera firmware to version 1.01 and provides support for the following Fast Hybrid AF compliant lenses:
SEL1018, SEL35F18, SELP18200, SEL30M35, SEL50F18, SEL18200LE

Note: When using the SEL30M35, SEL50F18, and SEL18200LE lenses, please update the lens firmware to the latest available version.



Публикацията е редактирана (05-02-13 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: snik   
Дата:   05-02-13 12:28

Ето и за 6

линк

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: NikNikolov   
Дата:   05-02-13 12:31

А за обикновения Sony NEX5 -има ли някакви ъпдейти, или да хвърляме и да купуваме нови ?
Защото и той си има кусури :)
Но като цяло по ъпдейтите се вижда, доколко фирмата се грижи за потребителите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-13 12:55

@NikNikolov за хардуера си 5-цата е съвършен апарат, няма нужда от обновявания [smilie18]

Снимай и и се радвай това е.

Началото на Януари в истанбул бях с 5 и 7. 5-цата е супер готина и удобна. Снимките не са никак по-лоши. Единствено дето си няма вграден визьор ама е доста по-малък апарат

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: Emoxide   
Дата:   05-02-13 13:22

NEX-6 обаче дава по-добри резултати от NEX-5R, странно защо...

(всъщност не е странно от SONY са го разграничили в по-горен клас, във всяко 1 отношение, ВКЛЮЧИТЕЛНО И IQ)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-13 13:52

Защо да е по-добър? Оня денимаше голямо бружение че на 6-цата не е на ниво високото исо. В смисъл че не изкъртва всички други 16мп апарати, например ОМ-Д



Публикацията е редактирана (05-02-13 13:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: io_bs   
Дата:   05-02-13 14:03

Нормално е по-малките матрици да са по-добре на високо ISO [smilie8] Още повече, че на олито е по-ситна.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: Emoxide   
Дата:   05-02-13 14:46

NEX-5R издиша напълно още от ISO800, особено ако снимаш на нощно улично осветление, сенките са ужаст! Поне не криви цвета така брутално както OLY@16Mp [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: JohnyWalker   
Дата:   05-02-13 14:52

@NikNikolov съчуствам ти колега, знам какво е и аз доста псувах по 5Н, но ето че заветните 3ЕВ бракет се появи и за него.
Разбира се има още доста софтуерни благинки които трябва да сложат на всички Нексове за да заприличат на камера. Но всички знаем че това няма да стане скоро.
Според мен на 3 и 5 съпорта отдаван е умрял. А току що умря и на 5Н, поне аз не очаквам повече ъпдейти за него. Така че или вземай 5Р или ако не те ограничава толкова много, си снимай с 5-цата.

Скоро мисля да си купя Некс6 и да разпродам Никонската техника. Не че съм голям фен на Сони, просто ми харесват компактните размери, пред 10кг раница.


Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: JohnyWalker   
Дата:   05-02-13 15:09

Ползвайки синтетичните тестове на dpreview Некс6 е една идея по-зле в ИСОто спрямо 5Н. Но е незабележимо малко (бих го определил като 1/3 стоп).
За съжаление няма все още тестван 5Р. Странно е защото и трите камери ползват еднаква матрица (уж).
Очаквах повече от 6-цата, за съжаление ще трябва да почакаме за 6Н за да имаме по добро ИСО.
От друга страна аз снимам предимно ИСО 100 и макс 3200 което е повече от добре, поне сравнено с Д7000.

В крайна сметка една супер свтелосилна оптика решава всички проблеми. Като например Ibelux 40mm f/0.85


http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/555882_517290344982224_923405539_n.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-13 15:25

Ами не е баш еднаква 5R и 6 имат АФ сензори.

А дали някой с 5R може да пробва как е скороста на фокуса с 50/1.8 след обновяването?



Иначе за шума на 800 че било фира съм силно не съгласен. Ето пак да пусна кадър с некс-5 (оня дето е до 12800 исо и голяма пръчка дето никой не я подържа)


https://lh4.googleusercontent.com/-oKS315u2jro/UQVdKrMMpiI/AAAAAAAAUzU/eGzhVpUYBjo/s1600/DSC08302.jp...



5 пози по 1/5 секунда на исо 6400 т.е. 1 секунда експозиция на исо 6400 от ръка. Излишно е да казвам, че какъвто и да е друг апарат дори Д3 просто не може да направи тази елементарна снимка без стабилна упора.

Това е в истанбул аз си снимах от ръка и се получаваше с 5-цата. Другите хора се облягаха цъкаха гледаха ама....няма полза

На входа всички бяха извадили апаратите...


https://lh5.googleusercontent.com/-wpAOAip6BFo/UQVdFq8BouI/AAAAAAAAUx8/kdbJ0SZBI1k/s1152/DSC08286.jp


след малко всички бяха с ръце в джобовете


https://lh4.googleusercontent.com/-7koBQDnPtnU/UQVdIUlp43I/AAAAAAAAUys/PBDpnyPiMPs/s912/DSC08296.jpg



а с некс-а си носиш спомени в къщи.

Не са шедьоври. Не са с висока резолюция, цвета не е точен, щума е потресаващ обаче имам снимка на която да се радвам и да споделям а некса скитака в малка чанта си живее щастливо за статив не пита.



Публикацията е редактирана (05-02-13 15:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: Emoxide   
Дата:   05-02-13 15:37

примерите от ISTANBUL са зле...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: JohnyWalker   
Дата:   05-02-13 15:42

Не са шедьоври. Не са с висока резолюция, цвета не е точен, щума е потресаващ обаче имам снимка на която да се радвам и да споделям а некса скитака в малка чанта си живее щастливо за статив не пита.

Много добре казано, а ако държиш исото до 1600, дори стават и шедьоври [shtrak]
Да не говорим че на 200мм с Некса без стабилизация се удържа до 1/40" Което няма как да стане с ДСЛР-а дори с mirror lockup.
Нямам търпение да пробвам новия 10-18мм със стабилизация до каква скорост мога да го удържа :)


Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: koceto82   
Дата:   05-02-13 16:16

Автор: Emoxide
Дата: 05-02-13 15:37
[smilie10]
Какво имаш предвид, човека ти каза, ИСО-6400 1сек. Колко камери могат да извадят това на тези стойности?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: джъмбо   
Дата:   05-02-13 17:00

ъпдейнах
много съм доволен как се забърза фокуса на 50/1.8 [cool] [cool] [cool] жалко че на кукерите още бях със стария фърм

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: Emoxide   
Дата:   05-02-13 17:09

https://photo-forum.net/i/1101983

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: джъмбо   
Дата:   05-02-13 17:49

не схващам идеята от показаната снимка... сложил си камерата на парапет цъкнал си секунда и половина на 200 исо и диафрагма 2.8 (и дори и сега виждам шума) и се опитваш да кажеш, че сапунерката е по арна?!?!?!!?

бил съм на това място на 2 пъти с различни камери и не е геройство да снимаш от парапета...
снимай от ръка и тогава пускай....
а защо от ръка... защото е забранено ползване на стативи и моноподи а парапета си е точно статив

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-13 18:06

Емо хубава снимка. Ако има де да сложа апарата мога и на исо 100 с некс-а да снимам. Г9 не е особено по-малък или лек. Въпроса е докато сиходиш със приятели, семейство да можеш да го извадиш и да снимаш от ръка. С Г9 не можеш дори с ДСЛР е трудно. За Д3 може да съм се изхвърлил малко щото има хубави обективи с мнгоо яка стабилизация и тялото е супер солидно.

Зависи какво гониш. За макс качество както сигурно си забелязъл исо над базово просто не се използва. От там наестне се гледа според бранша конкретния какво ти трябва и си избираш оптика и апарат дето най-добре отговарят на нуждите. Ак имаш нужда да снимаш на исо до 6400 включително Никон д600 е най-евтиния избор. Ако гониш до 800 или 1600 мисля, че с малко опит във лайтрум некс-а ще се справи поносимо за 8-10 МП изходен файл.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: insofia.net   
Дата:   05-02-13 18:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: 4I4OBENJY   
Дата:   05-02-13 18:30

Ъпдейта за NEX-6 но за Уиндоус http://www.sony.co.uk/support/en/product/NEX-6/downloads/FW_NEX6_V101_WIN



Публикацията е редактирана (05-02-13 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-13 21:57

@джъмбо благодаря, че писа за 50-тката! Много и хубави снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: джъмбо   
Дата:   05-02-13 22:05

6

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: stav   
Дата:   05-02-13 23:14

NEX7 V1.02
http://di.update.sony.net/NEX/pRq9tR9g7U/Update_NEX7V102.dmg


Това за МАС, за WIN също е някъде там.



Публикацията е редактирана (05-02-13 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-13 23:27

@stav и за какво да го слагаме? нищо не носи освен повече съвместимост с новия китак....то аз ще чакам някоя промоция за него ако ако много ми се прииска

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: insofia.net   
Дата:   05-02-13 23:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-13 23:35

Абе то ясно че 6 месеца преди мк2 няма да добавят нищо ново...некс-7 и той минава в режима на 5-цата - снимай щастливо и не задавай въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: insofia.net   
Дата:   05-02-13 23:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-13 23:57

да предложи, да предложи... Какво да предложи?

ПДАФ-а го предлагат за 1149 в технополис-а [smilie18] [smilie18]

Има семинар за малки светки в Пловдив края на месеца

Сняг ще предложи края на седмицата...а ако си по акциите Dow ще мине 14К май.

ПП ПДАФ-а поскъпнал с 50 кинта с новия софт [smilie18]



Публикацията е редактирана (05-02-13 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: stav   
Дата:   05-02-13 23:59

Поне така пише за 7-цата, да.
Има смисъл само за малкия китак.


Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: ZENON   
Дата:   06-02-13 00:11

Китачето 16-50 нещо не е съвсем читаво оптически в сравнение с 18-55... или бройката нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: insofia.net   
Дата:   06-02-13 01:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   06-02-13 01:53

хаххах тука стана програмистки разговор [smilie18] [smilie18] извинявай

Ами де да знам. АЗ си харесвам сегашната доста, освен ПДАФ-а друго не ме влече много. Приложенията ако пуснат SDK или поне отворят API за управление по WiFi че ми идват чат пат идеи пък няма как да ги направя

Аз си мисля че ПДАФ, приложения, WiFi и да седи в режим за избор на АФ точка между кадрите са гарантирани

Много вероятно да оправят малко сензора да няма грижи с широки обективи (некс-6 и 5 Р май са добре), дистанционното и bracketing да оправят, UHS-1 контролер

Не толкоз вероятно е 1/250 синхро скорост, 1/8000 скорост на затвора, нови кодеци за видео, трислойна матрица, GPS, програмируеми режими като на А77 и А99, възможност да избереш тип меню - НЕКС или Алфа.

Иначе де да ги знам могат да направят много чудеса ама сигурно ще запазят доста от тях за некс-9. Например 100/120 кадъра в секунда видео, Android, 70-90MB/s видео, RAW видео, API по WiFi, 4K video, различни размери АФ зони, възможност за работа с малък брой зони (като никон), минимална скорост за авто исо (която се комбинира с обектива)

Te май сега имат някаква стратегия да се унифицират на Сони продуктите и да предлагат услуги между отделните си неща.....PlayStation 4 и PlayStation Vita интеграция, нещо с телевизорите и таблетите

Хубаво е човек да мечтае. Аз най-много за 85/1.8 си мечтая....дано наистина го пуснат. Много смислен ми изглежда за некс-а хем по-лек от 85/1.4, хем щее много подходящ за портрети

То дали тая година ще дойде новата 7-ца? Aко пускат 9-ка може да изчакат със 7-цата да не си ядат пазара сами.

А ти какво би искал или мислиш, че ще пуснат?



Публикацията е редактирана (06-02-13 01:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: insofia.net   
Дата:   06-02-13 02:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: джъмбо   
Дата:   06-02-13 08:51

ама сте се облизали като кучета пред месарски [smilie7]
аз единственото което искам е да освободят дистанционното да работи в ХДР режим

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   06-02-13 08:58

абе май улових бъг или някаква странна настройка на мойта 7-ца. Ужасно ме дразни, че като щракне илиза от режима за избор на фокусна точка. На 6-ците знам че не е така - казваш му да избира фокусна точка и задното колелце бутоните му това правят до 2-ро нареждане т.е. можеш да си снимаш и сменяш точки постоянно.

Оказа се че и на некс-5 така ми работи като 6-ца.

Само на некс-7 след всяко кадро трябва пак да влизам в тоя режим или има нещо омацано или аз някак съм го разстроил моя апарат.

@insofia.net твоя излиза ли от режима за избор на фокусна точка като щракнеш?


ПП Май другия обектив свен 85-цата тая година трябва да е нещо като това дето искаш...може би 16-40/4

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: koceto82   
Дата:   06-02-13 10:49

Автор: insofia.net
Дата: 06-02-13 02:18
компактна външна светкавица (не ми трябва да е силна) с въртяща се глава

Това ти желание вече го има ето я твоита светка, аз я ползвам от около година и съм много доволен, взех си я от сони център, разликата с китовата е огоромна, а и е лека компактна и преносима, само дето по бързо харчи батерията [smilie3] Между другото тея дни разбрах че светка даже и на супер-бърст режима но се харчи заряда до към 4-5 снимка, а китовата прави само една снимка [shtrak]

Като сме тръгнали да мечтаем.... [smile]
На мен ми се иска както каза insofia.net да има макс/мин ИСО, което не мисля че е трудно да го пуснат и за настоящите модели, но защо ли не го правят [smilie11] и наи-после да излезе нещо дълго и светло като 85/1.8 или 100/2 примерно

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: insofia.net   
Дата:   06-02-13 12:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: koceto82   
Дата:   06-02-13 13:14

Автор: insofia.net
С въртяща се глава е, точно затова я взех и аз, идеелна е... но само нагоре се върти, ако искаш отстрани да отразиш трябва да завъртиш камерата [smilie3] има си и 2 филтъра отпред за по мека светлина, абе ОК си е според ман [smilie24] а за 7-цата има подобна също ето я, можеш да видиш клипчета в нета и на нея и се върти главата нагоре и двете са около 3 пъти по-мощни от вградените...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: Emoxide   
Дата:   06-02-13 13:26

аз примера си го показах, че една тъпа сапунерка на 6 години макар и на 200ISO даде резултат по-добър от APS-C макар и на 6400ISO, а стабилизацията е доколкото апарата е компенсирал подпирането ми на един стълб; и естествено че шум се вижда снимано е в JPEG а и все пак това е Canon ;)

Един D7000 + 30/1,8G би се справил в пъти по-добре от смешното некс-че ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: JohnyWalker   
Дата:   06-02-13 16:02

макар и на 200ISO даде резултат по-добър от APS-C макар и на 6400ISO

Що за изказване беше това? Как може да сравняваш ИСО 200 с ИСО 6400 ?

Имам "смешно" нексче и смешно Д7000 и бих казал че Некса отняся Д7000 по отношение IQ.
Иначе има един куп екстри дето все още ме карат да си държа Д7000 в шкафа вместо да го продам.


Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: insofia.net   
Дата:   06-02-13 16:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: ZENON   
Дата:   06-02-13 17:19

Само инерцията пречи да се осъзнаят реаланите качества/възможности на безогледалките.

Изглежда промянта е най-трудната работа на света [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: Emoxide   
Дата:   06-02-13 17:21

[smilie18] сериозно ли се вързахте на тази простотия ?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: джъмбо   
Дата:   07-02-13 09:05


http://www.animationartwork.com/artwork/imagery/l.sku2328.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: insofia.net   
Дата:   07-02-13 12:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: mcnicko   
Дата:   07-02-13 13:31

,



Публикацията е редактирана (07-02-13 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: Emoxide   
Дата:   08-02-13 17:55

insofia.net "Един D7000 + 30/1,8G би се справил в пъти по-добре от смешното некс-че" това беше провокация към теб, исках да покажеш примери... аз преди време дори бях пускал тема за SEL 30/1.8 OSS; много ми се иска да видя примери от него :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: insofia.net   
Дата:   08-02-13 18:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: джъмбо   
Дата:   08-02-13 20:36


http://prikachi.com/images/548/5844548Z.jpg



едно с 50/1.8

от статийката дето ще излезе в понеделник

добре че е с подвижен диплей

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: Emoxide   
Дата:   22-04-13 15:48

искам да попитам, някой ползвал ли е това Sony RMT-DSLR2 дистанционно на NEX ?

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   22-04-13 16:18

Да какво за него?

С А900 и А700 си идваше комплект и аз от тогава си имам едно.

Май като се замисля е RMT1 ама разлики визуални не виждам

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: Emoxide   
Дата:   22-04-13 23:39

ами какви са му оперативните възможности....

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »