Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: vikitovikito   
Дата:   01-02-13 21:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: shtukov   
Дата:   03-02-13 00:25

По колко вървят прасенцата?

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: lakosta   
Дата:   04-02-13 13:44

Първо се Опраси, а после свинството е гарантирано! [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   06-02-13 12:50

Абе хора защо ми го препоръчвате тоя GH3 на Panasonic?! Той е с Lowest ISO speed ISO 200, instead of ISO 160. Гледах и хиляда милиони клипчета със сравнения на видео-картината на него и канони. Е ужасно е качеството на GH3! Дори ЕОС 550d прави супер яката картина.. Канонските апарати които ги сравняват с GH3, дори 550d си дава картина с острота, която си изглежда мн по-жива и реална, а с GH3 няква умекотена, умряла и тъмна, липса и остротата която дават канонските апaрати. Та неразбрах просто защо ми препоръчвате този ужасен GH3!? Моля ви, кажете ми кое му е толкова по-хубавото?
dp_dDy видео сравненията които си ми дал не са коректни. Защото идвете камери снимат на 200iso (за панасоника ясно,че неможе по 100iso но Канон може и тогава канон снима още по-добре!

тия NEX-5R и 5n, пак не ми дават толкова жива картина, пак е някво умекотено всичко.. като гледам и ми изглежда всичко някво супер-обработено и неестетвено. А при канононите защо да мусе невиди изглежда толкова реално и остро. Все едно си там и гледаш реално нещата..

w3q_y2y прав си човее,че не знам мн и не съм казал много за това какво ми трябва. Относно екипировката за щастие имам про раница, и 7 инчов таблет който ще ми свърши работа за трансфера на данни от sd картата на външен hdd. трябва мида си избера стойка и машина за снимане,като за сега съм на 550d като най-добър вариант. Наистина не видях особено разлика от 7d във видео тестовете.
За цената на XF300 и другите канони , грешиш ,мога да си ги взема на евтините цени. Статива ми е проблем какъв да си избера(хубаво е да е лек, но най-важное да има супер мн опции за снимане). Микрофон - трябва ми аудио дотолкова колкото да мисе разбира кфо говоря и до там. Такаче като се замисля може да мина и без микрофон да купувам.


Относно тежестите и че си мислиш ,че 12 часа ще мъкна и прочие тук ти си по-незапознатия без опит :D 39 страни съм обиколил с dslr-a и яко тежести (40кила на гърба FERRINO XMT 80+10). Отлично знам колко ми е проблем тежестта и колко мога да я издържа.

@houngan микрофон тип брошка какъвто ми препоръчваш откъде мога да си намеря? Ще ми е отполза:)

За стативите търсих-търсих и се спрях на glidecam 2000 hd(или модела 4000 <май ще е той>), стори мисе добро за моите цели. Поправете ме моля ви ако греша!Дори на пясъка в пустинята и плажа се справя чудесно. Смятам ,че може да ме задоволи, греша ли? http://www.youtube.com/watch?v=2Z77Baii9FQ
http://www.youtube.com/watch?v=MnhSOnL6rQs част 1
http://www.youtube.com/watch?v=VLHLf1waJ8E част 2
http://www.youtube.com/watch?v=8g3FobPMCpA част 3 с видео тест използван точно моя избранник 550d!

http://www.youtube.com/watch?v=SORpSqgVlWE - 550 ще ми свърши работа за Slow Motion.
Притеснява ме само дали имма да се монтира пръчка за по-голяма височина или за по-високо снимане се носи, както пичовете са заснели демо видеото в третата част. Не е толкова голям проблем катоза начало, но се чудя дали няма да мога и без да го нося с пръчка да го направя високо:/


Или можеби Steadycam е по подходящо за мен и акода от какви съображения?

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: belia   
Дата:   06-02-13 13:38

трябва ти микрофон при всички случаи. видео с фотоапарат се прави трудно и ако нямаш сериозен опит само ще се мъчиш, а крайният резултат ще те разочарова.
опитвал ли си да "гониш" с фокус подвижен обект с фотоапарат?
забрави за AF при видеото.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: M_D   
Дата:   06-02-13 13:50

Тя и ARRI Alexa e с базово ISO 800, ама да видиш какви картинки вади... Остротата на видеото на предната генерация канони е измамна, това е предимно фалшив детайл от алиасване. GH3 има по-добър кодек, прахо- и водоустойчив е, стъкла с плавна промяна на блендата, има и що-годе приличен аутофокус във видеорежим за разлика от почти всички други камери, вадещият се екран е много удобен за видео. Има и изход за слушалки и поддържа тайм код, които предполагам теб не те вълнуват.
Колко е тъмна, светла или контрастна картинката зависи от осветлението, експозицията и настройките на тоналната крива.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: Emoxide   
Дата:   06-02-13 13:57

не те знам какво видео си гледал от NEX, ама аз съдейки от това което съм заснемал, пробно с NEX-5R, по-жизнено видео не съм виждал, до скоро. Тези клипове по нета са силно манипулирани и обработвани, не се заблуждавай. А и тези глупости които ги пишеш за ISO-то, до ISO800 почти няма да видиш промяна в качеството на изображението, особено във видео.
Единственият наистина сериозен конкурент на GH3 във видео възможностите е Canon EOS 5DMkIII.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   06-02-13 14:21

M_D обясни кфо е "алиасване"?
belia за фокуса ясно. За тфа са ми онези метални джаджи, приспособления :)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: belia   
Дата:   06-02-13 14:41

а имаш ли опит в следенето? това си е един съвсем отделен занаят, да знаеш[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   06-02-13 15:10

Опит почти нямам, но така и така ще се занимавам, ще го придобрия(рано или късно).

http://www.youtube.com/watch?v=6NDsEFy5Iww ето какво мисля да си направя DIY!
http://www.youtube.com/watch?v=xOVswSEXsYk&NR=1&feature=endscreen друга diy играчка

Ако успея и едно Glidecam да направя DIY съм цар [shtrak] [cool]



Публикацията е редактирана (06-02-13 15:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: w3q_y2y   
Дата:   06-02-13 15:54

Мисля, че @M_D го каза достатъчно ясно по отношение на GH3 vs. 550D. Място за сравнение няма...

@momche_s_vyobrajenie браво за това, че имаш половината техника и опит с носене на тежка раница. Прав си не съм обикалял колкото теб с 40кг на гръб, но все още смятам, че не взимаш достатъчно на сериозно тежеста и размера на техниката, която ще ти е нужна.
Най-малкото правиш елементарната грешка да търсиш статив преди да си си избрал камерата/апарата и да си си взел нужните обективи и аксесоари към нея! Статив се избира според това, колкото ще тежи техниката в/у него, особенно когато ще го ползваш за из път.. (;

Да не говорим, че glidecam-а дето гледаш не е статив...

Все още очаквам да кажеш, какви кадри мислиш да заснемеш? Ще снимаш ли в движение? Таймлапс? Хора? Градски пейзажи? Нощни кадри? Природа? Бързодвижещи се обекти? Къде го мислиш да снимаш слоумоушъна?... и т.н.
Също така, къде мислиш да отсядаш? С какво ще пътуваш? Сам ли ще си или ще има кой да ти помага? Колко ти е бюджета за техника? Като гледам на какви модели се хвърляш, явно парите няма да са ти проблем, но едва ли си с безгранични възможности. (;
Тааа помисли малко и дай нещо ориентировачно, за да ти дадем максимално точен съвет за техника и нужни, а не всеки да подмята каквато техника му допада.
Разбрахме вече че ще коментираш нещо и за това ще ти е нужен микрофон. Евтиният вариант е както вече споменаха - записващо устройство (диктофон нещо; Zoom H... е най-оферта) плюс "микрофон тип брошка" (Lavalier / lapel). Каза, че не ти е проблем да поръчваш от вън, нали? Значи избор няма да ти липсва. И по българските сайтове се намират, но първо си вземи апарата пък после гледай за микрофон.

едит: Са се сетих за един случай - наскоро гледах в продавалника някъв пич, който продава Flycam nano (250лв), защото не бил преценил тежеста на техника за която ще го ползва.



Публикацията е редактирана (06-02-13 16:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   06-02-13 16:04

Апарата е избран -тяло Canon EOS 550d. Не видях наистина особена разлика от 7d , а по-скъпите и хубави канони не са ми по джоба.
Обектива си е моя стария тамрон,смятам, че ще дава доволно качество.

А ще снимам точно като това клипче тук: http://www.youtube.com/watch?v=fJ4WsRolZ4E Ама БАШ само такива неща предимно Едно 85%. За тфа Glidecam си е моя най-нужен приятел май в тая задача. Статив няма да помъквам. Проблема е, че Glidecam е маса пари, за тфа ще трябва да измисля начин да си направя еквивалентен DIY.
Другото което е ще снимам в друсащи превозни средства некви дефилета планини.. И вътре в превозните средства ще се снимам, мен и приятелката ми. Как си говорим и прочие :) Тука кво бихте ме посъветвали да си търся? Каква джаджа за снимане в коли(и от коли)?

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: shtukov   
Дата:   06-02-13 16:47

Все още няма ДСЛР Канон, който да снима видео по-добре от GH2/3. За снимки съм съгласен.


Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: GOSPODIN   
Дата:   06-02-13 17:13

momche_s_vyobrajenie, хубаво правиш, че не слушаш съветниците, колко са зле каноните с видеото.
80-90% от музикалните(без чалга) клипове у нас се снимат с канони(не с с Панасоници), а на запад и щатите също се ползват масово за клипове и за някои сцени от филмови продукции.
Ей тоя убийствен клип е правен почти изцяло с Канон:
http://www.youtube.com/watch?v=qw9XjXd70JY


Освен за стедикам трябва да си помислиш все пак и за сериозен статив за видео, а той няма как да е много лек. Аз ползвам Velbon DV7000 - струва 300лв. и има добра флуидна глава, но тежи 3.5кг Понякога трябва да панорамираш качествено без да ти играе хоризонта, а това от ръка не става, даже и с флайкам. С обикновен статив няма как да въртиш панорама, защото насича - трябва си флуидна глава.
Помисли си все пак и за 650Д, заради по-големия екран, който се върти, както и по-големите възможности в менюто и по-новия процесор.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: langel   
Дата:   06-02-13 17:31

Velbon DV7000 в момента във Фотосинтезис е намален на 269 лв.
А е намален от 299, защото...
Benro-KX25 e много по-стабилен, с по-добра глава, тежи 3,2 кг. и струва 319 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: GOSPODIN   
Дата:   06-02-13 18:24

langel, снимал ли си видео с DV7000, за да знаеш, колко е стабилен и колко му е по-лоша главата?

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: langel   
Дата:   06-02-13 18:36

Не, снимал съм с Benro. Велбона го раздвижих, повъртях го и го отказах.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: M_D   
Дата:   06-02-13 18:45

Aliasing

Не е важно кой какво е снимал с какъв апарат, важно е ти какво можеш да постигнеш с ограничените ресурси и знания, които имаш, в условията, при които ще снимаш. При неконтролируеми условия по-големият сензор е повече проблем, отколкото плюс.
Между другото, имай едно наум, че 550д прегрява сравнително бързо при снимане на видео. Нексовете също.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: houngan   
Дата:   06-02-13 18:57

За микрофона ти отговорих и на лично - отиваш в Dynacord на 5-те кьошета и им казваш какъв микрофон ти трябва, за какво и към какво мислиш да го свързваш.

Видеото за какво ползване го мислиш - за лично/ютубско или публично - филм който да продадеш на някоя телевизия или нещо такова.

За Panasonic GH3 пак ще се потретя - няма място да сравняваш този апарат и неговите възможности и изумителен битрейт!!! с някакъв умрял канон 550, дори канон 5д марк 2 (с който е сниман последния епизод на Хаус, който не съм гледал [smilie18] ) е много по-назад от панасоника по отношение на качеството на картината. Информацията която записва ГХ3 (битрейта - 72 Mbit/sec) е много голяма.

Сега се поразрових за битрейта на 550д - всъщност може да му се сложи хак, подбно на GH2 и да му се качи битрейта до 44 мбита/сек, което не е толкова лошо, даже е повече от прилично! Така че ако не гониш продажби на това което ще снимаш 550д [smilie24]

Така че се поразрови за хакването на този канон, а и си приготви високоскоростни карти над клас 10.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: M_D   
Дата:   06-02-13 19:04

Не е въпрос на битрейт само. 550д е IP кодек, gh3 е IPB (+ интрафрейм като опция). Хакнатият битрейт на каноните не води до особено подобрение, пък и увеличението е само в режим на константен битрейт, не на стандартния вариращ.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: shtukov   
Дата:   06-02-13 19:55

Ако на хакнат Канон 550Д може да се вдигне битрейта до 44, на хакнатия GH може над 170.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: illuminations   
Дата:   06-02-13 21:52

> Ей тоя убийствен клип е правен
> почти изцяло с Канон:
> http://www.youtube.com/watch?v=qw9XjXd70JY


... the video falls apart at the 6th min.
bad upload?


I'm not saying Canons are bad... I shoot with Canon
but... for video GH2/3 are better. [smilie8]

This movie is shot on a hacked GH2 shown on the Sundance festival and in theatres -
trailer: http://vimeo.com/57342043


[beer]



Публикацията е редактирана (07-02-13 00:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: muu   
Дата:   06-02-13 23:10

много ви моля, опрасете си заглавието! постижимо е при редактиране на първи пост /поста не може да се редактира, но заглавието може!/ ... така темата като я вижда човек, първо му е смешно, но после започва да се дразни. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   07-02-13 05:13

Добре хора още веднъж благодаря ви! На първо време обаче ще трябва да си взема само 1 стабилизатор :)
От съображения за по-малко тежести в раницата и стеснен бюджет. Пак по-насетне ще си взема още стабилизатори. Та първо кой стабилизатор да взема?

Кой според вас ще ми върши най-добра и най-мн работа (за целта ми)? Glidecam или друг? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: toy   
Дата:   07-02-13 10:19

Ще ти дам един съвет проверен лично.На такива мероприятия е много полезен един сгъваем монопод.Замества донякъде статива и разните стабилизатори ,лек, малък, евтин.Като го хванеш в долния край печелиш 1,50 височина което е полезно често.Придава доста плавност на нещата ако не ти се носят и купуват други съоръжения.Освен това става за щека при изкачване да си помагаш както и за отбрана[smile] ако е от по здравите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »