Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-02-13 23:18

от 0,42 нататък[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: insofia.net   
Дата:   02-02-13 23:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: Otvorenia   
Дата:   03-02-13 00:31

Сони е много добра фирма наистина и използва по добра оптика Цайс от своите конкуренти. Името което Сони носи плюс Цайс дава отражение в цената. Аз също съм се замислял дали/кога ще мина на Сони, но явно не са чак толкова убедителни. Все пак това ми влечение към Сони се обуславя единствено заради оптиката Цайс.
При малките апарати RX 100 силно ме впечатли и като че ли тука мога да защитавам Сони.
Безогледалката ФФ с твърд обектив на бленда 2 също е супер, но на каква цена.
За мене всичко опира до отношението цена/качество. Визирам комбинацията от тела и обективи а не отделни тела пуснати на понисима цена, понеже последващата покупка на качествени обективи ще е сериозен разход.
Така че докото изпълнят горното условие ще си стоя при конкуренцията Канон/Никон



Публикацията е редактирана (03-02-13 00:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-02-13 00:42

Цайс отдавна не е панацея Отворен.Смисал особено Канон имат стъкла които далеч не отстъпват на Цайс.И са на по-добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-13 00:53

хахаха видеата с безогледалните са готини. Канончето се събра с оня изродския Пентакс [smilie18] [smilie18] [smilie18]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LO7rxitFLZg


Забелязвате ли че на американското филмче няма Олимпус? А тука и в Япония са много стабилни. Странна история.

ПП Никон имат много лесен и бърз начин да влязат в пазара на безогледални и доир да са на сравнително предно място. Дори не трябва да правят тела ако ги мързи. Няколко никора на Е байонет ще дойдат много добре. Пък може и модерна реплика на Nikon SP да направят с Е байонет.



Публикацията е редактирана (03-02-13 00:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: insofia.net   
Дата:   03-02-13 01:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-13 02:20

Хайде за лека нощ. Мога да обясня цветно защо хората дето се радваме на Сони малко талибански подхождаме към останалите.

ами ето защо

Sony SEL-5018 50mm f1.8 OSS

Nikon 50 f1.8D

Както е видно от тестовите снимки и данни никора по-всички показатели е по-зле или около нивото на обектива на Сони. Говорим за резолюция, боке, аберации, винетиране и каквото друго ви дойде на акъла. Освен това теста за резолюция е неверен и няма нищо общо със всички останали тестове и личните mи впечатления. Теста за винетиране също не е верен. Кактo и да e дори с фалшивите данни Сонито е по-добре. Обаче изненада ни чака на страница 3-та. Оценката на Сонито е 2.5 звезди и се описва като огромен компромис дето ще се продава щото няма друго. Никора, които и според познати с никон не е достижение, от което никон да се гордеят, се мъдри с три звезди и се обяснява как е класически добър твърд обектив....

Да не говорим за напълно неверните забележки как сензора на некс-7 бил труден.....труден сензор???? това да не е раждане на бебе? тоя за какво точно говори? пълни глупости.

Другото беше като вляза във фото магазин и искам нещо за сони и някой тъпоумник дето и бленда не знае какво е, почне да ми обяснява колко яко е Д40 или 1100Д според зависи какво му е на сърце и как аз съм се объркал....аз си нося апарат дето е 2-3 пъти по-скъп от тия сапунерки, искам може би да купя обектив на цената на кита, знам какво искам и му нося пари, а малоумника си позволява да ми дава акъл....Това слава богу отмина щото сега като отида в синтеза те друго и нямат в наличност. Исках един никор да купувам ми то се очаквало доставка...и така май вече три месеца.

Да не говорим, че и тука във форума много хора си мислят, че с никона им почва света...хубаво. Само дето не е баш тъй има и други неща по-тоя свят и то не лоши.

Дори ми е странно сега с некс-овете на си ми харесват и не бих снимал основно с ДСЛР. Ама си има и фенове на СЛТ-то. Същото е и с другите апрати и марки. Обаче трябва да има малко мисъл и толерантност. А като ти се облещи някой като пумата или алекс в тема за изложба и почне да си излива комплексите за малоценност.....ми то ти е кеф да го навреш на кучето в гъза. Честно казано дори да нямах Сони пак бих се накефил да затапя някой спамер от тоя клас.

После били намразили думичката Сони....глупости намразили са собствената си тъпота и арогантност. Казал си е народа - каквото повикало, такова се обадило.



Публикацията е редактирана (03-02-13 02:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: taksabg   
Дата:   03-02-13 02:33

Еми като тоя тест не е верен какво го даваш за пример тогава.Тоя обектив за некса струва 600 кинта докато никкора е 200 какво ми ги сравняваш.Що не го сравни с 50 1.8g който пак е 2 пъти по-евтин.Аз имам и некс и никон и ако искаш да ти пусна тестови снимки с китовия на никон 18-70 и с 18-55 на некса да видиш кой е по-добър а ?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: ararat   
Дата:   03-02-13 02:43

Талибанщината е видна, няма спор, но има определени факти, които не би трябвало да се пропускат:

- Цената на Nikon 50/1.8D e 219 лв

- Цената на Sony SEL-5018 50mm f1.8 OSS e 599 лв

Разликата в цената е около 2.73 пъти.


Един цитат от ревюто на Nikon 50/1.8D във фотозоне.де (подчертаването е мое):

The Nikkor AF 50mm/1.8 D is a typical representative of the species regarding price, size and weight.


Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-13 02:53

Значи сравняваме параметър оптични качества което няма общо с цена. Съгласен съм че е скъп,но за сега е тъй с безогледното снимане

А 18-70 и 50/1.8g са добри обективи. Втория го ползвах и е приличен на 24мп. Нексовия китак също не е лош, снимки имам бол с него и покрива добре 24мп.



Публикацията е редактирана (03-02-13 02:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: taksabg   
Дата:   03-02-13 03:14

Ами правиш глупави сравнения както и в предната тема.Nex 5 издухвал във всички параметри Nikon D3 , какви са тия глупости дето ги приказваш.Некса е хубаво апаратче обаче не става за сериозно снимане , нито със светкавици можеш да снимаш , нито спорт , и все още няма толкова качесвени обективи каквито има за DSLR като 135 f2 на Канон 85 1.2 и още много.Ако имаш пари си заслужава да си купиш Сони SLR заради Zeiss обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-13 09:43

taksabg написа:

> Ами правиш глупави сравнения
> както и в предната тема.

Кое му е глупаво? Тест на обективи със сходна светлосила и фокусна дължина и гледам какви са оценките за оптиката. Да знам че единия е по-скъп ама такъв е пазара. Това че един обектив е скъп не го кара да снима по-зле.

Проблема е, че тоя шваба подобно на пумчо и алкс, ти обяснява как видите ли щом има надпис никон ехааааа супер. Ама ако не е никон надписа не става. Това е при положение че собствените му некачествени тестове показват обратни резултати

Показвам нагледно защо хората със сони реагират дефанзивно

> Nex 5
> издухвал във всички параметри Nikon
> D3 , какви са тия глупости дето ги
> приказваш.

Параметъра беше един - колко бързо цъка апарата във филмче на youtube и какъв blakcout има. Факт некс-5 откъртва Никон Д3.

Сравнението дето ме подразни беше на алекс, че видите ли blackout -a на сони бил по-зле от тоя на никон....и сравнява специализиран апарат за спорт като Д3 с апарат за обща употреба като А99, дето са и от различен клас.....та мойто сравнение на тия парамтери с некс-5 не виждам зашо да не е адекватно

> Некса е хубаво апаратче
> обаче не става за сериозно снимане
> , нито със светкавици можеш да
> снимаш , нито спорт

То май това не му е и целта на НЕКС-а да снима спорт и птици. За светкавици има си радио тригери за некс-3 и и 5. А с 6 и 7 пък няма грам разлика от ДСЛР ползваш си тригерите и на некс-а и на ДСЛР-а.

А какво друго е "сериозно снимане" и прави некс неподходящ? Според мен НЕКС както и всеки апарат си има някаква област на приложение и там може да си колкто искаш сериозен.

>, и все още няма
> толкова качесвени обективи
> каквито има за DSLR като 135 f2 на Канон
> 85 1.2 и още много.

Това е глупаво, тия обективи ти виждал ли си ги на живо? НЕКС закачен на подобен обектив е смехотворна гледка. От друга страна обаче снима дори и с тях и то много много добре - смея да твърдя че на базово исо некс-7 бие почти всички съществуващи апрати като резолюция. Имам в профила ми портрети с НЕКС-7 и 85/1.4 обектив и се получава.

Въпреки това сега ползвам подобни обективи на голям и черен ДСЛР - не е удобно да се полват на малко апаратче - Няма баланс.

Надявам се и аз на хубави теле обективи но по-скоро 85/1.8 или 100/2 са за НЕКС

> Ако имаш пари си
> заслужава да си купиш Сони SLR
> заради Zeiss обективите.

Те и евтините обективи на Сони са много хубави ако искаш голям черен апарат, чисто като оптика с евтината серия Сони мисля че водят. Липсват им някои обективи, но пък с други са по-напред. Зависи какво търсиш.



Публикацията е редактирана (03-02-13 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: realnoncho   
Дата:   03-02-13 09:56

hotsnail,

като покажеш една снимка която си направил, която би могла да се направи само и единствено от изключителната извънземна техника на Сони тогава [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-13 10:16

Показвал съм вече, 1 секунда от ръка с А700 и 50/1.7 със сносен детайл.[beer]

Това са глупости ...



Публикацията е редактирана (03-02-13 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: realnoncho   
Дата:   03-02-13 10:23

Има и други марки със стабилизация в тялото. Друго [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-13 10:28

Ами покажи снимка на 1 секунда с тия други марки.

ОМ-Д може и да стане няма идея иди пробвай ти си на ход.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: emo1   
Дата:   03-02-13 10:28

Темата още от името си личи че е със рекламна цел или да предизвика спор и човек няма как да научи нещо полезно от нея.
За добрия кадър е ясно на всички че са нужни умения и доза талант, техниката е толкова приравнена че почти няма значение марката.
Не ми харесва агресивната рекламна политика на Сони, не защото се вслушват във клиентите си, организират срещи със достъп до техниката и спонсорират изложби, това всичко е прекрасно.
Имам пред вид "хванати фенове" по един или друг начин във фото-форумите да рекламират фирмата, не е незаконно ама малко дразни и не е обективно спрямо хората решили да се занимават със фотография и избиращи техника.


Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: hotsnail   
Дата:   03-02-13 10:43

темата е заяждане повече е от ясно

Каква реклама? Реклама е ако някой е платил на някого.....автора на темата видно дори не снима с някаква Алфа или НЕКС. Май дори е с панасоник послендите му снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: metin4o   
Дата:   03-02-13 10:58

Иска да каже че платеният си ти,ама се праиш на ударен...явно добре ти плащат,че след толкова подигравки и упреци от все още продължаваш да дразниш

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: peenchev   
Дата:   03-02-13 11:10

[smilie18]



Публикацията е редактирана (03-02-13 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: insofia.net   
Дата:   03-02-13 11:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: burningice   
Дата:   03-02-13 11:32

Базикате се с дейзи, но това е единствения фотоапарат със възможност за възпроизвеждане на мп2-ки [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: insofia.net   
Дата:   03-02-13 11:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: naskonerva   
Дата:   03-02-13 16:34

emo1 написа:

> Темата още от името си личи че е
> със рекламна цел или да предизвика
> спор и човек няма как да научи нещо
> полезно от нея.
> Имам пред вид "хванати фенове" по
> един или друг начин във
> фото-форумите да рекламират
> фирмата, не е незаконно ама малко
> дразни и не е обективно спрямо
> хората решили да се занимават със
> фотография и избиращи техника.

Изглежда вече си взимал някой лев, имаш опит. Затова си наясно с процедурата.[smilie3]
Мисля, Сократ беше казал: "В спора се ражда истината". Тогава защо да не спорим?![smile]
В тази тема ще научиш много повече отколкото в темите където възхвалявате никона. Там сами се надъхвате колко яки щайги имате.[smilie18]
Не мога да разбера ква е тая липса на желание да научите нещо ново. Това не е присъщо за българите. Явно напоследък се израждаме. Преди се славехме, че всичко знаем и можем, но напоследък виждам в българина един германец, американец и японец. "На работата завиваш само 4 болчета, караш само 1 марка кола, ползваш една марка бяла техника и т.н. а другите неща изобщо не те вълнуват" - Кон с капаци[smilie18]

Айде, че трябва да ходя до Сони за хонорара.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон и Канон, не са ли тези марки вече в краката на Сони
Автор: gggf1   
Дата:   03-02-13 16:48

спора е за качество на марките защо не говорите за
Hasselblad тогава [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »