Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   07-02-13 10:51

Кво е тфа "сгъваем монопод" , прилича ми на малък статив по картинките които видях. Мопже ли малко повече инфо? И как ще ми замести Glidecam-а, изглежда доста различно? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: GenaDP   
Дата:   07-02-13 11:05

Тфа е телескопична пръчка. Стабилизатора няма да замести напълно, но можеш да си подкарваш добитъка за прасене с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: toy   
Дата:   07-02-13 11:13

Е ровни малко из нета де.Най грубо казано си е скиорска телескопична щека с някаква глава или болт на който да завиеш апарата.Не може напълно да замести нито статива нито глаидкама нито крана,но донякъде ползва предимствата и на трите,а е много по малко и леко.В сгънат вид като го хванеш близо под апарата и с малко тренировка на китката замества на50% флай глаид идр.Не си мисли че те са вълшебни,с тях също трябва опит.Предполагам че ще правиш лубителско филмче все пак.Аз бях свидетел на товаhttps://vimeo.com/37023345
и там се ползваше доста монопод


Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: FilmMaking   
Дата:   07-02-13 12:30

Взимай едно GoPro Hero 3 Black Edition и едно мини стативче за обща цена от 900 лв и пей!

В тая цена получаваш водо/удароустойчива супер компактна камера която снима FullHD на 60 fps, имаш опция за slow motion (120 fps на HD), вградена Time Lapse функция, читави снимки по 12mp и не на последно място голям подбор на монтировки за самата камера които си вървят с нея при покупка.
И всичко това с възможността да го събереш по джобовете на якето си.

Това е снимано с GoPro Hero 3 http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=A3PDXmYoF5U

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: mcnicko   
Дата:   07-02-13 12:38

Мамка му и прасе...

От сума и време я гледам тая тема, хубаво си обсъждате вътре, ама може ли автора най-после да оправи заглавието...

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: w3q_y2y   
Дата:   07-02-13 13:36

@momche_s_vyobrajenie хубаво поне, че си го избрал модела вече. [smilie24]
Само с твоят Tamron според мен няма да минеш. Поне още един обектив ще ти е нужен. Плюс стабилизатор и филтри. Не подценявай статива обаче - по-добре да имаш и да мислиш, че няма да ти е нужен, от колкото да ти потрябва и да нямаш под ръка. [smilie3]
Даже май, както казаха по-горе един монопод би бил по-добра идея, ако не възнамеряваш да ползваш статив често. По-лек и по-удобен е за из път.
За снимане във кола ще ти трябва широкоъгълен обектив. Другият вариант е камера за екстремни спортове - GoPro или ActionCam-а на Sony (Silver-а и Black-а от 3-та серия на GoPro са по-добри като възможности и качество, но Sony-то има по-добра стабилизация и е по-евтин като цена). Сам прецени, кой вариант те устройва повече...

Колкото до стабилизатор - Glidecam-a би ти свършил най-добра работа май, но каза че ти идва много като пари, нали? Има доста други модели, които са по-евтини и са на абсолютно същият принцип базирани. Да не говорим за тези по-малките С-образни стабилизаторчета, който са по 150-200 лв.
Лично аз ти препоръчвам да не си играеш с DIY, защото ако нямаш опит ще ти е много трудно да направиш сам нещо малко, удобно и леко. Отделно в БГ трудно се намират точните части, когато сглобяваш нещо нетрадиционно, което ще те накара да променяш дизайна поне няколко пъти. Отделно ще сгрешиш минимум два-три пъти докато го налучкаш и в крайна сметка парите, които ще дадеш ще са с няколко лева по-малко от един малък и евтин стедикам... Link

Каза, че можеш да поръчваш от чужди сайтове на цените посочени там, нали? В американският амазон Flycam Nano ти е 170$ и го дават, че издържа до 2кг, което би трябвало да покрие 550d с обектив. Линк

Каквото и да вземеш в крайна сметка, имай впредвид, че за да направиш видео, като посоченото от теб, ще ти трябва страшно много тренинг! Автора на видеото (Девин Грахам) има години наред опит зад гърба си (макар и да е самоук ютубец). За да направиш нещо дори близко ще ти трябват поне 5-6 месеца яко снимане и труд...

едит: И вярно вземи оправи това заглавие...



Публикацията е редактирана (07-02-13 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: Emoxide   
Дата:   07-02-13 13:58

GoPro Hero 3 Black Edition - пропищяха хората по цял свят колко забива камерата, не заблуждавайте момчето. Сервизирането също е мъка.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: houngan   
Дата:   07-02-13 14:21

Имаше една песен на един бай мангау - Гъци, гъци, гъци! [smilie10] [smilie10] [smilie21]

При гопрото са много по-малко възможностите за фокус, бленди, творчество според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: belia   
Дата:   07-02-13 14:38

GoPro е камерата, която със сигурност няма да ти свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: name1993   
Дата:   07-02-13 15:08

Gopro e с фиксиран фокус и с фиксирана бленда. Гъци, гъци, гъци! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: FilmMaking   
Дата:   07-02-13 15:34

Аз като гледам автора на темата колко разбира от Full FreAm 7D-та, фокуси и бленди, GoPro-то ще му е направо идеално [smilie7]

Както каза някой по назад в темата - ако идеята и изпълнението са добри, и с телефон да снимаш, пак ще имаш въздействие върху зрителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   08-02-13 15:24

Damn! Явно наистина правилно съм се насочил към Glidecam-а, че ще ми свърши най-добра работа, ама тея пусти кентаври мн ми се виждат.. Верно си е добра инвестиция, ама ми се ще ако мога по-тънко да мина с DIY. И аз се притеснявам да не сглобя нещо което няма да е достатъно добре стабилизиращо като Glidecam. Но се пак DIY ми се вижда като безплатен опит спрямо закупуването на един Glidecam. Друг вариант е да търся някой да ми сглоби такава джаджа :D



Публикацията е редактирана (08-02-13 15:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: GenaDP   
Дата:   08-02-13 17:46

Вчера си взех за 220кинта един 67см CPL на B+W с F-PRO и MRC технологии и вече започнах с инвестирането

Да беше ги вложил в свинско - щеше да е доста по-смислена инвестиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: Tonidi   
Дата:   08-02-13 18:55

Имам Glidecam HD-4000 от повече от година и още не мога да кажа, че умея да го ползвам. Да го гледаш на клипче е едно, а да го хванеш в ръцете и да го накараш да лети без да ти се кълчи картинката е друго. А той е май най-лесно балансиращият се стабилизатор. Ако си мислиш, че можеш да си го направиш сам си в голяма грешка. Ама така като гледам си в заблуждение и за всичко останало де. По добре се заеми с прасене!

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: mcnicko   
Дата:   08-02-13 20:47

Ако този 67 САНТИМЕТРОВ филтър е струвал 220 лв, сподели ако обичаш от къде е, че да съберем 10-15 човека пари, да си купим един и да си го нарежем на по-малки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   09-02-13 00:06

Tonidi колко кг тежи? И според теб за моя DSLR модела 2000 ще ми свърши ли работа или ми трябва 4000? Ако намеря от някъде човек който да предостави един образец Glidecam HD-4000, има фирми които могат да ми направят 1:1 същия. Лазерно ше ми изрежят всяка част, номера е да намеря някой дето да предостави Glidecam-а си за копиране :D

Добре бе хора а ква е разликата м/у DSLR FLYCAM Nano и Glidecam HD-4000? Освен, е ворото е мн по-тежко по-добро ли е с нещо и акода кфо? Разликата в цената е голяма.. еднакво ли стабилизират?



Публикацията е редактирана (09-02-13 04:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: Tonidi   
Дата:   09-02-13 11:01

Намери някой да ти предостави ферарито или хамъра си за копиране на тия лазерни специалисти - ще избиете рибата!

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: momche_s_vyobrajenie   
Дата:   09-02-13 16:29

Нелепо е да сравняваш толкова мн електроника с некакво си стабилизаторче..

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: langel   
Дата:   09-02-13 17:18

ноо яко въображение, евала [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: metodiev_martin   
Дата:   09-02-13 22:19

Интересно обаче, че не обръща внимание на заядливи коментари. Тоя филм го праси вече в 94 коментара. То не бяха кино камери, го-прота, канони, манони, моноподи, триподи, стедита, глайдове, кранове, филтри. Интересно какъв ще бъде резултатът (ако приемем, че всичко това не е плод на някакво шизофренично въображение)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: Emoxide   
Дата:   13-02-13 13:20

момчето, вероятно вече стяга багажа и май успяхме да го отккажем от покупката на каквото и да е. Сега ще си вземе EOS 550D-то и ще си снима от ръка гаджето докато обикалят по света и ще си се кефи, вместо да губи излишно много време и енергия да се прави на филмограф [cool]

Youtube после ще го чака с отворени обятия [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: langel   
Дата:   13-02-13 14:18

Резултатът

Кой знай, понякога ефекта е неочакван [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: Emoxide   
Дата:   13-02-13 17:30

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: sky-fan   
Дата:   14-02-13 00:02

Оправете му заглавието, че с това прасене много дразни.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да прася филм и имам няколко въпроса.
Автор: E.stanev   
Дата:   14-02-13 00:12

Ко стана последно, ще се праси или няма да се праси [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »