Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: caliber   
Дата:   30-01-13 21:03

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: caliber   
Дата:   30-01-13 21:04

Поздрави на всички, който биха могли да ми помогнат със съвет.

Престой ми да снимам на сватба, на мой близки приятели.

В момента притежавам два обектива 50/1.4 и 18-105, дилемата ми е дали да закупя никор 35/1.8.
Със цел да го използвам за сватбата, предполагам, че за снимки в църквата заедно с 50/1.4 ще бъде подходящ. Както и за снимките в ресторанта.
А, с 18-105 може да снимам общите сцени навън (хората, изпращане на булката и т.н).

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: io_bs   
Дата:   30-01-13 21:07

Онзи ден в един форум (nikoncafe) попитаха какъв обектив да се купи за сватби, които ще се снимат с D5100. Хората единодушно заявиха, че следният коментар е най-правилен:
"if she needs to ask a basic question like this, she's not ready to shoot weddings."

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: showtime   
Дата:   30-01-13 21:09

Ако друг път не си снимал подобно мероприятие, надали е удачно да снимаш точно сега и то сватба на близки приятели. Без да имаш опит вероятността да не се справиш е много голяма! Имай го в предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: autosvet   
Дата:   30-01-13 21:18

Купи си светкавица!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: kvakioh   
Дата:   30-01-13 21:20

Светкавица, не обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: chukov   
Дата:   30-01-13 21:27

Ако беше с Канон щях да помогна, ама Никон нямат сватбени обективи

Сватба с Никон не се снима

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: kadar   
Дата:   30-01-13 21:34

Слушай какво ти казва chukov ....това е истината !
Всичко друго е мнение по въпроса !

Пенчо ,наздраве брат [beer]



Публикацията е редактирана (30-01-13 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: i.rusinov   
Дата:   30-01-13 21:39

Въпроса ти всъщност е "Какъв обектив да избера за заснемане на сватба?" или "Да си купя ли 35/1.8?"
Много колеги сватбени фотографи, включително и аз сме изкарвали цялата сватба само с 24-70/2.8, това е може би единствения обектив, който може да се нарече задължителен за такъв вид мероприятие.Е ще дадеш ли сега над 2 бона за обектив, за сватбата, която ще снимаш ?Предвид обективите, които си посочил, че имаш, не виждам с какво ще ти помогне 35/1.8, но това си е твоя преценка. Друг е въпроса, че ме навеждат на мисълта, че ще снимаш с кропка в JPEG, поради което също трябва да се съглася с мненията по-горе. Факта, че те тревожи с какво ще ги снимаш, а не как, е достатъчен, че не е добра идея да ги снимаш изобщо.Това не го казвам за да те демотивирам, а защото сватбената фотография си има своите тънкости.Ако бюджета не е проблемен, не правете експерименти с неща, които са веднъж в живота (или поне така се предполага) и наемете професионалист, а ти си снимай за удоволствие.Според мен така дори е по-вероятно да имаш повече и по-добри попадения, защото няма да си обременен с мисълта, че си отговорен за това, което ще направиш. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: caliber   
Дата:   30-01-13 21:41

Идеята ми беше дали да купя 35/1.8 и дали ще ми бъде в ползва при заснемане на сватбата.

Супер, много благодаря за помощта. Светкавиците не са проблем, има една, две. За обектива питах, но щом никой не се наема да отговори, ок.

Идеята ми беше, че е по-широк от 50 милиметровия, и ще може да се снима в по-малко помещения, без да се обира боята от стените.
Зная, че и с 18-105 може да се правят добри кадри, но целта ми беше, колкото може по-малко светкавица да се ползва.



Публикацията е редактирана (30-01-13 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: Marillion   
Дата:   30-01-13 21:52

По-малко светкавица = повече светлосила

Проблема идва от там, че светлината е динамична. Може да се навреш в супер малко, но за сметка на това добре осветено помещение. Може и да няма светлина... за т'ва си трябва хубаво, светлосилно варио.

Ако ще снимаш сватба тип "журналист" - един китак и една светкавица с ТТЛ ти стигат (стига да знаеш как се полват).

Ако ще правиш нещо по-арт... там мнения не давам.

п.п. съветите са ми от наблюдения по сватби. Аз имам скромен опит в такива начинания.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: arris   
Дата:   30-01-13 21:54

caliber

За сватбата са ти нужни добра светкавица, среден варио обектив + портретния.

Сега разцъках в Синтезиса и за жалост не виждам кой знае колко добри стъкла продукт на Никон. Nikon AF-S 24-85mm f/3.5-4.5 VR този би ти свършил някаква работа,но задължително в комплект със светкавица.
Другата опция е Tamron AF 24-70mm f/2.8 SP DI VC USD,но той е скъп и няма гаранция,че фокуса ще ти е в час.

След като си новобранец в "сватбения бранш" едва ли е добра идея да заснемаш този безценен сватбен миг.Тук трябва репортажно фотозаснемане,много е важно да знаеш кое след кое следва в сватбения ритуал. Важно е да уловиш мига.Съветвам да се наеме сватбен фотограф,а ти да се въртиш около него и да се стараеш да понаучиш важните моменти.

Поздрави,
Иво.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: Morph   
Дата:   30-01-13 21:55

Преди няколко дни снимах на сватбата на един приятел. Прасках със Сигма 17-70 почти през цялото време, между обредната зала и ресторанта завлачих младоженците и кумовете за по-така снимки, там влезе в употреба 50 1.8г, съжалявах че нямам 35-ца, не ми стигаше мястото с 50-та за снимки в цял ръст(тялото е Д5100). Задължително една читава светкавица, това го пиша в качеството си на пълен аматьор, снимал само на една сватба.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: lensky   
Дата:   30-01-13 21:58

Аз те съветвам щом нямаш особен опит със сватбите изобщо да не ходиш на тази на твоите приятели. Наеми си професионалист за яденето и пиенето и задължително професионален хореограф за танците, това важи с особена тежест за хората и ръчениците. Все пак всичко трябва да се върши професионално, не може просто така да отидеш да сватба, а какво остава да снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: arris   
Дата:   30-01-13 22:00

Сега виждам и поста на chukov. Безкрайно прав е в твърдението си. Сватба най-лесно се снима с Канон. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: caliber   
Дата:   30-01-13 22:04

Ще си има нает човек за случая, който да направи най важните снимки. Но той вероятно ще наблегни на репортажа, колкото на детайлите.
Защо толкова много хвалите тези канони, точно за сватба най добре никон. [smilie21]

Morph благодаря за 35/1.8, това ми беше важно.))))50мм. е чудесен, но за съжаление в нашите малки панелки, не е добро решение, но за фото-сесията с булката[smilie6]
Тази сигма 17-70, предполагам е била 2.8-4 бледна - обектива е чудесен за такива поводи, ама повече сигма не искам да видя. [smile]



Публикацията е редактирана (30-01-13 22:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: imitev   
Дата:   30-01-13 22:17

Защото има 17-55 2.8 и 17-40 4L за кропки...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: kvakioh   
Дата:   30-01-13 22:27

ЗА Никон става въпрос, не за Канон. Само на 1 сватба съм снимал с Никон, ей така за пробата, платения фотограф с Канон и светкавица и обективи не му одобриха снимките младоженците.
По темата- всички имат този 35/1.8, присъедини се към всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: Antoan   
Дата:   30-01-13 22:32

Здравей, ако си с кроп си вземи 17-50/2.8 на Тамрон, другото си зависи как и какво снимаш самият ти, хубавите снимки на сватбата няма да ти ги направят д4 и 24-70 на никон ...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: bpavlov   
Дата:   30-01-13 23:05



Ако беше с Канон щях да помогна, ама Никон нямат сватбени обективи
Сватба с Никон не се снима


много държа тук да допълня, че нямат и сватбени светкавици

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: Antoan   
Дата:   30-01-13 23:13

Учи се от Боян Павлов..[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: ilchoni   
Дата:   30-01-13 23:55

Боби [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: showtime   
Дата:   31-01-13 00:09

Освен че нямат сватбени обективи и светкавиците им са пълна скръб, NIKON нямат и подходящи тела. Много шумящи и с адски неточен фокус. Да пускат кепенците!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: BOZO   
Дата:   31-01-13 00:17

caliber
Няма универсално решение.
Може да избуташ цялата сватба с 18-105.
Може да караш само с 50/1.4
Може да си купиш 35/1.8
Може без светкавица, а може и с двете.

Запомни - важното е да пречиш на основния фотограф, особено на тесни сгъчкани места, ритуали и сесия, поне да се понапъне малко за парите...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв обектив да избера за заснемане на сватба.
Автор: vladod   
Дата:   31-01-13 00:33

BOZO [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »