Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: джъмбо   
Дата:   05-02-13 17:00

ъпдейнах
много съм доволен как се забърза фокуса на 50/1.8 [cool] [cool] [cool] жалко че на кукерите още бях със стария фърм

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: Emoxide   
Дата:   05-02-13 17:09

https://photo-forum.net/i/1101983

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: джъмбо   
Дата:   05-02-13 17:49

не схващам идеята от показаната снимка... сложил си камерата на парапет цъкнал си секунда и половина на 200 исо и диафрагма 2.8 (и дори и сега виждам шума) и се опитваш да кажеш, че сапунерката е по арна?!?!?!!?

бил съм на това място на 2 пъти с различни камери и не е геройство да снимаш от парапета...
снимай от ръка и тогава пускай....
а защо от ръка... защото е забранено ползване на стативи и моноподи а парапета си е точно статив

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-13 18:06

Емо хубава снимка. Ако има де да сложа апарата мога и на исо 100 с некс-а да снимам. Г9 не е особено по-малък или лек. Въпроса е докато сиходиш със приятели, семейство да можеш да го извадиш и да снимаш от ръка. С Г9 не можеш дори с ДСЛР е трудно. За Д3 може да съм се изхвърлил малко щото има хубави обективи с мнгоо яка стабилизация и тялото е супер солидно.

Зависи какво гониш. За макс качество както сигурно си забелязъл исо над базово просто не се използва. От там наестне се гледа според бранша конкретния какво ти трябва и си избираш оптика и апарат дето най-добре отговарят на нуждите. Ак имаш нужда да снимаш на исо до 6400 включително Никон д600 е най-евтиния избор. Ако гониш до 800 или 1600 мисля, че с малко опит във лайтрум некс-а ще се справи поносимо за 8-10 МП изходен файл.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: insofia.net   
Дата:   05-02-13 18:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: 4I4OBENJY   
Дата:   05-02-13 18:30

Ъпдейта за NEX-6 но за Уиндоус http://www.sony.co.uk/support/en/product/NEX-6/downloads/FW_NEX6_V101_WIN



Публикацията е редактирана (05-02-13 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-13 21:57

@джъмбо благодаря, че писа за 50-тката! Много и хубави снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: джъмбо   
Дата:   05-02-13 22:05

6

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: stav   
Дата:   05-02-13 23:14

NEX7 V1.02
http://di.update.sony.net/NEX/pRq9tR9g7U/Update_NEX7V102.dmg


Това за МАС, за WIN също е някъде там.



Публикацията е редактирана (05-02-13 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-13 23:27

@stav и за какво да го слагаме? нищо не носи освен повече съвместимост с новия китак....то аз ще чакам някоя промоция за него ако ако много ми се прииска

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: insofia.net   
Дата:   05-02-13 23:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-13 23:35

Абе то ясно че 6 месеца преди мк2 няма да добавят нищо ново...некс-7 и той минава в режима на 5-цата - снимай щастливо и не задавай въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: insofia.net   
Дата:   05-02-13 23:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-13 23:57

да предложи, да предложи... Какво да предложи?

ПДАФ-а го предлагат за 1149 в технополис-а [smilie18] [smilie18]

Има семинар за малки светки в Пловдив края на месеца

Сняг ще предложи края на седмицата...а ако си по акциите Dow ще мине 14К май.

ПП ПДАФ-а поскъпнал с 50 кинта с новия софт [smilie18]



Публикацията е редактирана (05-02-13 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: stav   
Дата:   05-02-13 23:59

Поне така пише за 7-цата, да.
Има смисъл само за малкия китак.


Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: ZENON   
Дата:   06-02-13 00:11

Китачето 16-50 нещо не е съвсем читаво оптически в сравнение с 18-55... или бройката нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: insofia.net   
Дата:   06-02-13 01:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   06-02-13 01:53

хаххах тука стана програмистки разговор [smilie18] [smilie18] извинявай

Ами де да знам. АЗ си харесвам сегашната доста, освен ПДАФ-а друго не ме влече много. Приложенията ако пуснат SDK или поне отворят API за управление по WiFi че ми идват чат пат идеи пък няма как да ги направя

Аз си мисля че ПДАФ, приложения, WiFi и да седи в режим за избор на АФ точка между кадрите са гарантирани

Много вероятно да оправят малко сензора да няма грижи с широки обективи (некс-6 и 5 Р май са добре), дистанционното и bracketing да оправят, UHS-1 контролер

Не толкоз вероятно е 1/250 синхро скорост, 1/8000 скорост на затвора, нови кодеци за видео, трислойна матрица, GPS, програмируеми режими като на А77 и А99, възможност да избереш тип меню - НЕКС или Алфа.

Иначе де да ги знам могат да направят много чудеса ама сигурно ще запазят доста от тях за некс-9. Например 100/120 кадъра в секунда видео, Android, 70-90MB/s видео, RAW видео, API по WiFi, 4K video, различни размери АФ зони, възможност за работа с малък брой зони (като никон), минимална скорост за авто исо (която се комбинира с обектива)

Te май сега имат някаква стратегия да се унифицират на Сони продуктите и да предлагат услуги между отделните си неща.....PlayStation 4 и PlayStation Vita интеграция, нещо с телевизорите и таблетите

Хубаво е човек да мечтае. Аз най-много за 85/1.8 си мечтая....дано наистина го пуснат. Много смислен ми изглежда за некс-а хем по-лек от 85/1.4, хем щее много подходящ за портрети

То дали тая година ще дойде новата 7-ца? Aко пускат 9-ка може да изчакат със 7-цата да не си ядат пазара сами.

А ти какво би искал или мислиш, че ще пуснат?



Публикацията е редактирана (06-02-13 01:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: insofia.net   
Дата:   06-02-13 02:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: джъмбо   
Дата:   06-02-13 08:51

ама сте се облизали като кучета пред месарски [smilie7]
аз единственото което искам е да освободят дистанционното да работи в ХДР режим

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   06-02-13 08:58

абе май улових бъг или някаква странна настройка на мойта 7-ца. Ужасно ме дразни, че като щракне илиза от режима за избор на фокусна точка. На 6-ците знам че не е така - казваш му да избира фокусна точка и задното колелце бутоните му това правят до 2-ро нареждане т.е. можеш да си снимаш и сменяш точки постоянно.

Оказа се че и на некс-5 така ми работи като 6-ца.

Само на некс-7 след всяко кадро трябва пак да влизам в тоя режим или има нещо омацано или аз някак съм го разстроил моя апарат.

@insofia.net твоя излиза ли от режима за избор на фокусна точка като щракнеш?


ПП Май другия обектив свен 85-цата тая година трябва да е нещо като това дето искаш...може би 16-40/4

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: koceto82   
Дата:   06-02-13 10:49

Автор: insofia.net
Дата: 06-02-13 02:18
компактна външна светкавица (не ми трябва да е силна) с въртяща се глава

Това ти желание вече го има ето я твоита светка, аз я ползвам от около година и съм много доволен, взех си я от сони център, разликата с китовата е огоромна, а и е лека компактна и преносима, само дето по бързо харчи батерията [smilie3] Между другото тея дни разбрах че светка даже и на супер-бърст режима но се харчи заряда до към 4-5 снимка, а китовата прави само една снимка [shtrak]

Като сме тръгнали да мечтаем.... [smile]
На мен ми се иска както каза insofia.net да има макс/мин ИСО, което не мисля че е трудно да го пуснат и за настоящите модели, но защо ли не го правят [smilie11] и наи-после да излезе нещо дълго и светло като 85/1.8 или 100/2 примерно

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: insofia.net   
Дата:   06-02-13 12:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: koceto82   
Дата:   06-02-13 13:14

Автор: insofia.net
С въртяща се глава е, точно затова я взех и аз, идеелна е... но само нагоре се върти, ако искаш отстрани да отразиш трябва да завъртиш камерата [smilie3] има си и 2 филтъра отпред за по мека светлина, абе ОК си е според ман [smilie24] а за 7-цата има подобна също ето я, можеш да видиш клипчета в нета и на нея и се върти главата нагоре и двете са около 3 пъти по-мощни от вградените...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови фърмуери за NEX 5R/6 и обективи на 4.Февруари
Автор: Emoxide   
Дата:   06-02-13 13:26

аз примера си го показах, че една тъпа сапунерка на 6 години макар и на 200ISO даде резултат по-добър от APS-C макар и на 6400ISO, а стабилизацията е доколкото апарата е компенсирал подпирането ми на един стълб; и естествено че шум се вижда снимано е в JPEG а и все пак това е Canon ;)

Един D7000 + 30/1,8G би се справил в пъти по-добре от смешното некс-че ;)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »