Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: SONY a99
Автор: Vikitovikito   
Дата:   30-01-13 21:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: io_bs   
Дата:   30-01-13 21:22

hotsnail написа:
> А ако сравним с НЕКС на 3 години, тая Д3-ка е направо за през прозореца

Мдаа... вижда се как след 10-на снимки се запълва буфера на нексчето [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: hotsnail   
Дата:   30-01-13 21:24

да вижда се и как струва 500 лева а не 9 бона....а никон и за 9 бона пак се обсират.

ПП темата май е за А99 ама ако ще спамите за никон накрая пак ще бършете сополи. Толко благодатна марка за плюене като никон немя в момента. Просто са рубриката гол след гол. Д800 нема АФ, Д600 не се види какво си снимал, Д4 немал следящ фокус, нямал точен фокус и още 10-тина различни дефекта от близо 4000-те глупаци дето са си го купили.



Публикацията е редактирана (30-01-13 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: Alex-dan   
Дата:   30-01-13 21:30

Хотснейл тая вечер е мн зъл! [smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: Vikitovikito   
Дата:   30-01-13 21:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: hotsnail   
Дата:   30-01-13 21:36

Всъшност това дето не ми еясно дали фокуса на А99 може 97 от 100 да фокусира безкомпромисно точно на бленда 1.8 със 35, 50, 85 и 135мм обектив.

А това дето не ме накефи е автофокусните зони в центъра са. Аз съм прост човек и предпочитам да закове АФ-а там дето искам и да пуцам ...това с прекадрирането ме стресира и доприанся успешните кадри да са 50 от 100. За всичко друго освен снимане на портрети, спортисти или диви зверове май не е никаква грижа това ама ....

Иначе е много много як апарат. Има страхотни неща - подвижния екран, има ограничител на фокуса със всички обективи (това е трепач и най-бавнофокусния обектив заключва за милисекунди и не хънти), маса врътки и копченца...май е единствения ДСЛР подобен с 3 врътки (другото е некс-7). Когато го пробвах за секунди намерих всичко което ми трябваше да барна, после хванах А57 и нищо не можех да открия. Май е най-лекия фул фрейм А99. Има чист HDMI изход.

Добре фокусираше с моя обектив (85/1.4) и с един 50/1.4. Автофокуса е уникално бърз за тежки механични обективи какъвто е 85/1.4. Следенето работи перфектно - пробвах едни камиони със 85/1.4 да снимам в джижение на широка бленда - кове! (тъп тест знам). Пробвах да си обработвам ранзи портретни снимки...абе некс-7 повече ме кефи ама после снимах и с Д600 и мога да кажа същото. Сега Д700 гледам и той е много готин (почти като некс-7) ама няма грам място за кропене - ха си кропнал крайчеца и не остава достатъчно снимка фон да си направиш на компа.

Май няма вградена светкавица а99 ....ако това е проблем.



Публикацията е редактирана (30-01-13 21:44)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: stoikovv666   
Дата:   30-01-13 21:56

Хотче ти от кога не си снимал бре мой... вкарай и малко практика из профила. Тъй де все го отварям да открия нещо ново...[smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: io_bs   
Дата:   30-01-13 22:05

Зает е да плюе [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: hotsnail   
Дата:   30-01-13 22:08

Снимам си,грижа нямай. Гледай алфафорума пусках тия дни. Пък и тука в темата за безогледални.

Сега живописта ми е интересна,повече теория. Та се образовам.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: Vikitovikito   
Дата:   30-01-13 22:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: vanquished   
Дата:   30-01-13 22:24

Ох,Вики,страшен отговор измислих,смея се тук...не мога да се въздържа да не го напиша.Хоти,нищо лично,просто асоциация :


"Не,маже тайно голямоформатни лайна" [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Сори още веднъж,утре като си го видя това може да не ми е смешно,но сега се заливам ...

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: stoikovv666   
Дата:   30-01-13 22:27

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: stoikovv666   
Дата:   30-01-13 22:35

Аз чакам А99 на цена 1800€... така както е тръгнало няма да чакам доста, сигурно към края на лятото [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: vikitovikito   
Дата:   30-01-13 22:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: hotsnail   
Дата:   30-01-13 22:56

най-прости уроци за рисуване гледам. Сега уча да разлагам буилки на геометрични форми.

Взех си едни лекции записани на видео много готино.

Човека прави анализ на най-различни творби. Повечето са 19-ти или 20-ти век ама чат пат вади разни класици. Иначе - Диагонали, ритъм, хоризонтали, вертикали, композиционни разни неща, ...сега е отворил една абстрактна творба и хем я дава за пирмер, хем обяснява защо тоя пич дето я е рисувал не е Пикасо, нищо че са съвременици.

Вики вие с Мара и още няколко човека сте много напред ама аз не съм учил никога такива неща. Пък фотографските книжки са на примитивно ниво...


ПП Ситгна се до Бресон :-)



Публикацията е редактирана (30-01-13 23:02)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: VILIan   
Дата:   05-02-13 01:28

sigmadelta
тук съм качил някой мой снимки от апарата[smilie24]



Публикацията е редактирана (05-02-13 01:32)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: chefo1979   
Дата:   05-02-13 16:29

hotsnail написа:
"Сега Д700 гледам и той е много готин (почти като некс-7) ама няма грам място за кропене - ха си кропнал крайчеца и не остава достатъчно снимка фон да си направиш на компа."

Колега, какъв ти е монитора на компа - 4k? Д700 e 12MP, що за глупости говориш?
Д700 бил готин почти колкото некс-7 - хумореска след хумореска просто... И да, преди да попиташ - Бресон е снимал с Некс-7 - все пак, благодарение на теб и просветителните ти постове, всички знаем, че фотографията започва с Некс!

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: mcnicko   
Дата:   05-02-13 19:12

chefo1979, недей така бе... Той охлюва принтира на билборди...

Само за справка - ако се научиш да си оправяш композицията да е каквато искаш преди да снимаш, а не да кропваш после - няма да ти идват на ум такива смешни изказвания...

Не знам вече да плача ли, да се смея ли... Ама некса си е некс де, тия фул фрейми за нищо не стават, големи, тежки, удобни, ама като не знаем как се фокусира с фазовия фокус и ни е много кисело, та ше си хвалим некса...


П.С. Няма да пиша повече в темата, чак не знам що я отворих... Реших, че ще има интересни кадри от А99, може би дискусия за него, а то кво било - и тука за некс...

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: sigmadelta   
Дата:   05-02-13 20:36

Благодаря за препратката и коментарите за фотоапарата, полезни ще са за избора ми . Спрях се на него , най-вече заради варио обективите на цайс за него.Не съм ги пробвал ,нито преглеждал снимки с тях , но от опита който имам с 28/2 за Канон се надявам да са на същото ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: pumabg   
Дата:   05-02-13 21:53

VILIan е написал хубава статия със доста снимки.. И се е опитал да е обективен.. [smilie24]
Добре че е той Муген и Бони да ви отсрамват, че иначе Сони феновете тук изглеждате досущ, като агитката на някой селски футболен отбор!
Много дуене малко покритие..


Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: hotsnail   
Дата:   05-02-13 22:00

http://www.alphaforum.net/forum/viewtopic.php?f=99&t=1973


Ето и линка към нещата на Вилиана (май имаше и в друга тема ама)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: vikitovikito   
Дата:   05-02-13 22:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: vanquished   
Дата:   05-02-13 23:59

hotsnail, точно четири поста нагоре Вили е дал линк.

Пума, забрави Петър Абаджиев,както и още някой други. [smilie3]



Публикацията е редактирана (05-02-13 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: SONY a99
Автор: джъмбо   
Дата:   06-02-13 08:46

аз понеже имам да усвоявам от бананите та се надявам другия месец да отпуснат една 99 на фото кафето [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »