Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   20-01-13 23:49

Стефчо, нали говорим за изходен файл от конвертор, който да ти дава максимално качество, правилен бял баланс, фин детайл и др...
В Шопа после аз мога да си правя каквото си искам... Цветове, контраст, шумоподтискане и тн...
Въпроса беше за отварянето на сенките и свързания с това шум, както и финият детайл по перата и евентуална корекция на главата, която не е на фокус...
Григоров [smilie24] не е зле.. Пусни ми на лични целият файл в psd или tif формат..



Публикацията е редактирана (20-01-13 23:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Siluet23   
Дата:   20-01-13 23:57

Ади бре [beer] каде са ви космите :) преди време бях пускал един фаил абсолютно само конвертиран с АЦР
http://www.pictureshack.us/images/4286IMGP8304web.jpg


те ви косми които тепърва трябва да се шарпят ....та тогава си играх и се чудих също като мартин кой конвертор е по добър ..бях инсталирал 5 конвертора ...резултата на АЦР не можах да го постигна с нищо друго [beer]

тоя кепчър е ала бала [smilie18] написа:

а ако тоя кадър го бях снимал с к-5 2с мониторите ви щеха се натряскат като на лада предно стъкло триплекс [smilie18]



Публикацията е редактирана (21-01-13 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: compur   
Дата:   21-01-13 00:01

най-добър е този софтуер, който познаваш най-добре! [smilie3]



Публикацията е редактирана (21-01-13 00:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   21-01-13 00:24

Аз не отричам че не съм доволен от шарпа. Затова и подчертах, че го правя в шопа после. Просто си ползвам конвертора за груби настройки и вадя 16 бита ТИФ. След което си правя каквото ми е необходимо в шопа. АЦР си е най-комплексен като инструменти за обработка и можеш да извадиш завършен файл от него, но не ми харесва как пресъздава цветовете от никона. Обичам каквото виждам на дисплея на апарата да ми излезе същото след конвертиране, а това не мога да го постигна през АЦР. Или ако се доближа до същата визия ми отнема много време за нагласяне с плъзгачи и тн.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   21-01-13 00:27

А Светльо се е справил доста добре и с врабеца, особено като детайл, но не съм сигурен колко му е коствало като време през АЦР. И все пак има разминаване в цвета, но да допуснем, че и мониторите ни са с различни настройки.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Siluet23   
Дата:   21-01-13 00:39

Аз цветове трудно докарвам ..АЦР ми ги няма профилите на Пентакса и там малко на око и наистина имам леко разминаване на цвета абсолютно е прав Стефан [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: G.Grigorov   
Дата:   21-01-13 00:49

ZERO-NERO
Обичам каквото виждам на дисплея на апарата да ми излезе същото след конвертиране, а това не мога да го постигна през АЦР.
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   21-01-13 00:52

Светльо папунячето си е ОК като цветове. Коментирах за врабчето, но си е въпрос на монитор, на вкус и за мен лично на много заигравка за да си докарам цветове като от никонски конвертор. Пък и аз както написах по-горе не съм свикнал да работя с програмата и рядко вадя добър краен резултат. Определено Мартин и Светльо се справят по добре от мен с камера роу. Може би е въпрос на тренинг. Папуняка си е супер. Аз не бих могъл да го докарам до това положение. И все пак през камера роу когато съм обработвал канонски файлове имам по-голям успех, което ме кара да мисля, че конверторът работи по-добре с тях.



Публикацията е редактирана (21-01-13 00:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Siluet23   
Дата:   21-01-13 01:01

Ако ви разпознава профилите на камерата и му зададеш този на който си снимал мисля че би трябвало да го виждаш както на апарата...

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   21-01-13 01:12

Разпознава профила, но пак е коренно различно като визия и цвят. След това започва една стъкмистика за да догоня това което съм търсил в камерата чрез настройките. И е видно, че не се справям добре с тази задача от 100% кроп на врабчето по-горе в темата. Винаги се стремя да си настроя всичко така, че максимално да си извадя кадъра още в апарата. Когато ползвам никонски конвертор разпознава и запазва всички настройки които съм направил в в процеса на снимане и затова излиза 1:1

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: MarinY   
Дата:   21-01-13 01:13

Не можах да прочета всичко, та може и да се повторя с някого, но едно от основните предимства на Капчъра, веднъж спрямо АКР, ако го ползвате без да бързате да скочите във ФШ са локалните корекции по цвят или с маска. На практика Хю, сатюрейшън, шарп, левълс, хийлинг бръш, ... всичко, може да се прави само там, където ви е необходимо и в РОУ!
Някой беше казал - вадиш готов файл за принт или уеб.
Сега съм на нотбук и не мога да "пипна" някое от показаните пиленца. но видимо всички са коригирали целия кадър, при което едно се оправя, друго се разваля.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   21-01-13 01:28

MarinY и в АЦР могат да се правят локални промени.Но кепчъра ме кефи повече. И все пак аз съм свикнал да си правя подобни промени във фотошоп. Напоследък дори не ползвам кепчъра, а си конвертирам с View NX2 и ако се наложи само бутвам леко сенките или корегирам хайлайтите. Вадя 16 битов TIFF и го отварям във фотошоп, където си правя фини корекции, защото според мен там има най-голямо богатство и прецизност на инструментите. А и съм свикнал да си работя с шопа, а навикът е голяма работа :)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   21-01-13 01:47

http://www.pictureshack.us/images/37442_DSC_3303_copy1.jpg


Ето една проба с интерполиране до 18Mp. Не е точно по темата, но си правих експиримент и реших да постна кадъра. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   21-01-13 08:10

Марини, още на времето ме подцени и за съжаление продължаваш да го правиш..
Как разбра, че няма селективни корекции при моят вариант на врабеца? Всъщност това че не си разбрал ме ласкае.. Но си мисля, че въпреки това е хубаво да прочетеш някоя и друга книжка на Скот Келби и PS-а като цяло ! През по голямата част описва точно Camera Raw.. [smilie3]



Публикацията е редактирана (21-01-13 08:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Canon   
Дата:   21-01-13 11:33

Частичните корекции по снимката, независимо, че може да се прилагат от някои конвертори, не са част от процеса на конвертиране, а от постобработката.

Има други аспекти, които нещо не видях нагоре - като демозайването и получаване на артефакти в граничните зони - примерно моаризиране.
Формата и вида на шума при нормално и пушнато отваряне на сенките, прегарянето.
Възможностите за модифициране на цвета, не като пикчър стилове - което е леко, а интерпретационно - цветност тип матрица Канон, Никон, Сони, филм Фуджи - Провия, Велвия ....

Част от проблемите са интерфейсни: тесен лимит на контролите
просветляване +/- 2, вместо до 4, минимален радиус от 0.5 пиксела вместо от 0.1, .....

Ето още 3 картинки с Д700 @ 50 ф/1.4, едната е 7 стопа недо, другата е 5 стопа пре.
http://propho.net/downloads/NEF/NEF.rar

Да видим и малко по-реален шум (цветен и яркостен) на 100% в сенките от различните конвертори

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: name1993   
Дата:   21-01-13 12:11

[smilie25]



Публикацията е редактирана (21-01-13 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   21-01-13 12:11

Интересна тема! Какво трябва да се научи от нея? Дали може да се направи снимка на резолюция 950 или дори 1500 от 17мп ДСЛР сензор!?[smilie5] Дали кропката доказано по- добра и удобна в една друга тема от фулфрейма може да го катурне с помощта на някоя тарикатска програма, криеща вълшебни и непознати за прее..ните фулфреймаджии алгоритми възкресяващи неподозиран детайл и динамика?! Не ми остава друго освен да възкликна с преклонение неразбиращ и удивен: "Господи, странни са делата Ти!"[smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-01-13 12:14

Аз ви казах за някой от тези неща но не обърнахте внимание.
Генчо е много прав :)

DPP му се смеете но дава много финно демозайкване. Това за Канонски файлове. [smilie7]
Преди така беше кепчъра спрямо АЦР. Справяше се много по-добре.
Сега незнам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Canon   
Дата:   21-01-13 12:47

Сега малко шумове, яркостен, цветен и въпроизводима цветност от недоекспонирания със 7 стопа


http://propho.net/downloads/NEF/DSC_0208_Camera%20Neutral.jpg




http://propho.net/downloads/NEF/DSC_0208cor.jpg



И победителя е:

Яркостен шум- ACR
Цветен шум - NX2
Цветност - ACR
Детайл - ACR

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: compur   
Дата:   21-01-13 13:09

и край на темата! имаме си и победител! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: name1993   
Дата:   21-01-13 13:59

Преекспонираната просто няма смисъл да се отваря въобще, на която и да е програма.



Публикацията е редактирана (21-01-13 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Nedelcho1   
Дата:   21-01-13 14:19

Хайде, пратете ми и на мен един RAW файл. Примерно на врабчето, да видим какво ще изкарам [smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: uri64   
Дата:   21-01-13 15:08





Публикацията е редактирана (21-01-13 15:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: stoikovv666   
Дата:   21-01-13 15:16





Публикацията е редактирана (21-01-13 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   21-01-13 19:42

http://www.pictureshack.us/images/43380_DSC_0208_filtered.jpg


View NX2 и подтискане на шума с външна програма.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »