Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: serjy   
Дата:   21-01-13 20:17

на тия горните примери ацр-а доминира яко [smilie10] може да са се обърнали нещата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   21-01-13 21:26

Софтуерите като цяло са най развиваните технологии в момента и според мен човек трябва да ги следи от късо ако иска да е в час..
И все пак жалко, че така и не се появи някой "мастър" на Кепчъра, да покаже това, онова..
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-01-13 21:30

Да. Сега Канон анонсираха патент за минимизиране на шума,моарето и други артефакти при малкия пиксел. Всичко това е софтуер.
Наравно с това намаляването на РАВ файловете ,което ще доведе до по-голям буфер при бързите камери като евентуалния 7д2.

Софтуер,Софтуер.... :) Въпреки ,че винаги кардиналнте ъпдейти за мен са си хардуерните решения.Но явно са по-скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: burnmaster   
Дата:   21-01-13 21:45

Ако под мастър визираш мен , то благодарение на темата ти днес си направих поредните експерименти , и за себе си установих , че съм прав[smile]
Без промени по един неф , при директно сейвване със най-високо качество на JPG - а , и от двата конвертора излязоха различни резултати , като запазен цвят и детайл в полза на Никонския софт.[smilie7] .

П.П Това че си работя мойте си кадри само в 16 битов ТИФ , запазен с кепчъра , е една друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   21-01-13 21:48

Думи, само думи..[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-01-13 22:41

16 битов тифф вика. А камератас колко битов РОУ файл е с 50 ли?
Дее и капацитетите ви дее.... [smilie18]

Аз имам НГ нагардка от скапан джипег .... [smilie18]А кадрите ги бях пуснал на хартия в свободна пощенска кутия. [smilie21]

Сеш ли се?

Ей ти го: д90 и 300/4
https://photo-forum.net/i/1116752




Публикацията е редактирана (21-01-13 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   21-01-13 22:43

[smilie18] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-01-13 22:46

Пума тва ,че сейвал коткитена 16 битов Тифф било друга тема.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: burnmaster   
Дата:   21-01-13 22:47

Малиииии нищо не ти разбрах......

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: burnmaster   
Дата:   21-01-13 22:48

Що ме карате сега да качвам примери , като имам по добър план за тази вечер[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-01-13 22:56

карам те :)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Canon   
Дата:   21-01-13 23:00

burnmaster
дал съм три неф-а. Аре покажи ни от трите какво можеш да извадиш.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   21-01-13 23:01

Между другото, пробвай и в PSD, е вярно няма много битове ама става..
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: burnmaster   
Дата:   21-01-13 23:16

PD ...от едни стари спорове с теб, останах с впечатление че имаш нужда от очила.Не знам дали се сещаш.
Canon е твърде пристрастен и сляпо се доверява на студийни тестове , а не като мен на реално снимани кадри.
pumabg е в най-изгодна позиция , тъй като търси истината за себе си.
И тъй като темата се развива в стил глутницата vs....аз ще се придържам към личния си план за вечерта[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-01-13 23:22

Аз съм си практик от много отдавна.А студийните тесотве показват това ,което при практикаа убягва. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: autosvet   
Дата:   21-01-13 23:38

pd някои помним какъв всъщност беше не толкова отдавна и как под постовете ти емотката [smilie18] редовно грейваше по няколко пъти.

Работя със софтуерите на Никон (Кепчър /ВюНХ) работя и с тези на Адоб (Фотошоп и Лайтрум), работя и с плъгините на хората писали софтуера за Никон. Ползвам това което ми трябва за конкретна ситуация и ще ми свърши най-добра работа. Ако трябва да конвертирам обикновено ползвам никонския софт. За мен, моите снимки и моя апарат дава по-добър за мен резултат въпреки, че е по-бавен и тежък. Обикновено след това всичко конвертирано минава и през Фотошоп или Лайтрум. Но за това човек трябва да си даде малко зор и да отдели време за да се запознае с възможностите на всяка от тези програми.
Същото е мнението на повечето хора които познавам и работещи по-сериозно с Никон.

Хайде лека вечер и [beer] .

П.П. Най-важното е да се снима, за да има какво да се конвертира. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-01-13 23:42

autosvet и Бойко е бил пожарникар братле ,Слави е продавал мартеници под НДК ,а Ицо Стойчов е бил бесно селянче.

Всеки е бил нещо в миналото. Ти познаваш 0.1% от мен. Така ,че си задръж определенията ,както аз никога никаде не съм писал за теб ,защото не те познавам.

А това ,че пишеш такива неща говори сами за теб.Не и за мен.
Сиреч слабичко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Canon   
Дата:   21-01-13 23:44

На теория хАпарата мери вярно. На практика, човек винаги може да сгреши (да е забравил че е на ръчен режим)
Нали за практиката говорим - ето ти, решавай проблема с различните софтове. Аз съм показал колко мога да извадя от двата конвертора,
Не е лаболаторен тест с перфектно вярно настроени параметри - точно обратното е, грешна експонация, грешна цветна температура.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: autosvet   
Дата:   21-01-13 23:49

Определения не съм давал. Просто отбелязвам, че някои хора имат памет и са се нагледали на развитието на форумните персонажи.

П.П. Слави е продавал мартенички в подлеза на ЦУМ. Ицо Стоичков за треньор не го бива, а Бойко е недоволен от снегопочистването във Виена.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-01-13 23:51

Няма смисал. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Canon   
Дата:   21-01-13 23:59

autosvet
Зарежи мнението на хората. Никой не знае дали и как са ползвали двата продукта, какво разбират под "добър" цвят или нормално шарпене.

Да изсипем практически резултати, който каквото иска да си харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: autosvet   
Дата:   22-01-13 00:14

То проблема на повечето е, че веча си харесали и правят резултата по този начин. От 4-5 човека конвертирали един кадър - всеки с различен вид.
Аз съм си играл и с двата - играя си паралелно и като не ми хареса резултата от някои просто го затварям и вземам кадъра от другия в шопа. Накрая статистиката ми каза, че почти винаги това е никонския си софт. По-лесно докарвам по-приятни за мен цветове с никонския софтуер. Делайтинга е доста полезна функция понякога, по-лесно докарвам баланса на бялото ако нещо е излъгало апарата или не е имало начин да го калибрирам. Правил съм и хамалогията, да конвертирам 1000+ кадъра през Вю НХ-а и след това всичките да ги минавам и през лайтрума за изправяне, кроп, някои други довършителни неща и финален експорт. И всичко защото крайния резултат така ме радва повече. Всичко това е повече въпрос на личен вкус и като поразпиташ хората с Никон също са стигнали до този извод.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Canon   
Дата:   22-01-13 01:19

Винаги съм се чудил кои са тези по-добри, по-хубави и т.н., като определения за цветовете.

Ето различни цветове от един файл (от Никонските стилове и два Адобски), като в името на файла е описан цветния стил


http://propho.net/downloads/NEF/DSC_0205_D2Xmode1.jpg




http://propho.net/downloads/NEF/DSC_0205_D2Xmode3-4.jpg




http://propho.net/downloads/NEF/DSC_0205_Landscape.jpg




http://propho.net/downloads/NEF/DSC_0205_Neutral.jpg




http://propho.net/downloads/NEF/DSC_0205_Portrait.jpg




http://propho.net/downloads/NEF/DSC_0205_Standard.jpg




http://propho.net/downloads/NEF/DSC_0205_Vivid.jpg




http://propho.net/downloads/NEF/DSC_0205_ACR46.jpg




http://propho.net/downloads/NEF/DSC_0205_AdobeStandard.jpg



Демек може да са различни! От един конвертор. Само от предефинирани стилове.
Това е без да бутам никакви плъзгачи за цвят, наситеност, яркост на цвета ....

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: autosvet   
Дата:   22-01-13 10:11

Ти като конвертираш само на предефинираните стилове ли се осланяш? На тези скали изглежда така, но на реална снимка нещата седят различно защото там се целят различни неща - някъде искаш да подсилиш цвета, друг път да ти седят по-бледи, по-пастелни, по-мрачна да стане цялата снимка. А и както казах има го и момента с по-лесното т.е. с по-малко усилие и по-бързо.

А кои са по-хубавите цветове - тези които повече харесват на автора и/или клиента. Ако говорим за специализирани снимки на продукти, за научни изследвания и др. подобни хубавите цветове са възможно най-реалните (макар, че после на 80% се гледат на криви монитори).

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Canon   
Дата:   22-01-13 10:30

Аз затова нагоре уточних каква е разликата между функциите на конвертора и редактора.
Отделно, че един от добрите конвертори с предефинирани стилове за цветовете е ДхО - там избора е много голям с използване на филмпака.
Цвят, контраст, градация, назърненост - всичко ма едно масто -на един клик разстояние.

А потребностите на фотографа за цветови намеси и корекция нямат нищо общо с възможностите на софта.

По-скоро като проблем (и съответно оценка) е сериозно непознаване на възможностите за предобработка с различните продукти.
Примерно вида на смесването на слой с шарпене при НЦ2 - е много рядко използвано, във ФШ е опция не в конвертора, а в редактора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »