Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   23-01-13 12:13

Но Келби съветва и файлове които ще се обработват продължително да се обработват във фотошоп като 16 битови или Adobe RGB и дори да се игнорира напълно изострянето в ACR ако ще има последваща обработка във фотошоп. Най-вероятно познава достатъчно добре алгоритмите на работа. Съветва да се направят груби настройки без изостряне и то да остане за накрая като се извърши във шопа. А това, че набляга на АЦР. Ами естествено като е тясно свързан с Adobe :)не че е лош конвертор.Напротив. Постоянно се развива и е най мултифункционален и с много контол над всякакви параметри от изображението. Като замисъл ми допада много и бих го ползвал ако постигах резултати които да ме удовлетворят. Друг е въпросът, че аз не мога да работя добре с АЦР, но колкото и съм опитвал не ме кефи резултата, който постигам. Може при теб да е по-нова версия защото структурата при шарпене и подтискане на шума определено стои по-добре спрямо това което аз изкарвам. Мисля да пробвам и последната версия и ще споделя как е. В крайна сметка е важен крайния резултат независимо как е постигнат. Затова би ми било любопитно да се сравнят различни кадри и методи на обработка за постигане на краен резултат. В тоя ред на мисли ми е интересно какво може да се извади от ACR при кадъра с кучето. И тъй като ти имаш повече опит с конвертора, ако не те затруднява може да го пипнеш и да качиш резултата. С мишелова видяхме доста резултати, но и там си има субективизъм(различни вкусове при обработка, различни монитори и т.н.) Нека да се получи креативна и полезна тема за разлика от много други. Бих се радвал да се включат повече хора и да има хубава и културна дискусия без сарказъм и фенски изцепки. Никой не се е родил научен, а и човек продължава да се учи цял живот и темата може да е полезна за доста хора. И искам да вметна, че настойките в апарата са доста обширни и там може да се настрои бял баланс,цвят, контраст и острота още преди да се натисне спусъка. От което следва, че през фирмения конвертор можеш просто да обърнеш n-брой фала в какъвто решиш формат и почти да нямат нужда от обработка ако си настрои човек параметрите по негов вкус в камерата. Може да се включат и други желаещи ако авторът на темата няма против. Три поста по нагоре е NEF-a. [beer]



Публикацията е редактирана (23-01-13 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   23-01-13 12:23

Мда освен в Jpeg може да се конвертира и в Tiff, PSD, DNG .. Така или иначе веднъж конвертиран няма как да отиде, като Неф в Шопа.. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   23-01-13 12:28

ZERO-NERO - [smilie24]
Точно така, тази тема е създадена за аргументирана дискусия...
Аз съм самоук и много неща си признавам не знам.. За това очаквам хора с повечко опит да се включат.. Но не само с приказки а и примери!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   23-01-13 12:28

Не може да отиде като NEF, но може да запази наличната информация от NEF-а [smilie3] Келби дори препоръчва файловете да се съхраняват като DNG.


Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: burnmaster   
Дата:   23-01-13 12:29

Така де , тук спора произлиза от това , кой конвертор би запазил най-добра информация от НЕФ-а , която да бъде дадена на шопа.
Моето мнение е , че за да бъде тази информация пълна , и да разполага шопа със целия ресурс , то конвертора не бива да нанася каквито и да е корекции.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   23-01-13 12:37

Бърни щом така смяташ, покажи ми го! Пращам ти суровият файл на мишелова и искам да видя как ще го обработиш, по твоят метод! Оставяме цветовете и другите субективни неща.. Гледаме само сенки, детайл и шум!
Айде [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: burnmaster   
Дата:   23-01-13 12:43

https://www.dropbox.com/s/iqt23gqlb9oa9ik/opit%202.jpg


Това е моето мнение относно кучето , като краен резултат.
Но както казахме , всеки има вкус и свобода да ги прави както му харесва[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   23-01-13 12:46

Пускай моля те на 100% кадрите, иначе не е коректно!

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Tantris   
Дата:   23-01-13 12:53

Има опция Download original.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: burnmaster   
Дата:   23-01-13 12:57

На 100% са Пума.А относно птицата , гледах , пробвах и не мога да се начудя как при такава добра скорост и ИСО100 има толкова липса на детайл?
При това положение общо взето , каквото и да правиш важно е да си го харесаш ти.Аз затова не снимам птици , щото много бърже фъркат и ме нервят.[smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   23-01-13 13:00

Мдаа, имам проблем с кучето.. Двете обработки на Бърни и Зеро Неро, показват по добри цветни преходи и може би по точни..
Бърни пусни ми някой файл от Д700, щото ако и там се повтори, може да се окаже, че съмненията ми са правилни, както казах в началото на темата, че с 16мп матрицата АЦР-а се справя по добре или въобще с по новите модели камери, за разлика от по старите...

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: burnmaster   
Дата:   23-01-13 13:05

Сега съм в офиса , и не съм в къщи ....но ще видя дали тук имам някой НЕФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   23-01-13 13:06

Автор: burnmaster
Дата: 23-01-13 12:57

На 100% са Пума.А относно птицата , гледах , пробвах и не мога да се начудя как при такава добра скорост и ИСО100 има толкова липса на детайл?
При това положение общо взето , каквото и да правиш важно е да си го харесаш ти.


Това въобще не е така, ама дай не влизаме в излишни спорове и да променяме темата..

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   23-01-13 13:09

Пробвах всички цветни профили и допълнителна корекция на отделните канали, но не мога да докарам такава картинка, говоря за кучето.. Като острота или подсветка иначе се справям..
Хмм интересна работа..

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: burnmaster   
Дата:   23-01-13 13:14

Ами не знам ще повярваш ли , но това куче ми отне точно 20 или 30 секунди.Но го пипам от ТИФ-а

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: burnmaster   
Дата:   23-01-13 13:32

D700

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   23-01-13 13:46





Публикацията е редактирана (23-01-13 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   23-01-13 13:47

http://dox.bg/files/dw?a=f6de9849c7



Публикацията е редактирана (23-01-13 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: burnmaster   
Дата:   23-01-13 13:50

Ами защо още при тифа имаш отклонения?
Това не е нормално.
Направи си ТИФ с кепчъра , за да е достоверен.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   23-01-13 13:51

Отклонения от кое?

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: burnmaster   
Дата:   23-01-13 13:54

Еми отвори самия НЕФ с някой вюлър......и сравнявай с ТИФ а.
Отклонение на цветовете , динамиката, контраста.....все едно е друга снимка.
На шопа трябва да му дадеш ТИФ , който видимо да не се различава от НЕФ а ........виждаш ли че проблема идва още от зародиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   23-01-13 13:55

http://www.pictureshack.us/images/74434_DSC_8441_4.jpg


Ето го кучето след малко обработка на TIFF-a


Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   23-01-13 14:02

Аха, е не аз си мислех, че искаш мой вариант просто.. Ако трябва да конвертирам без да пипам, ще е друга картинката, много ясно..
Но защото съпоставяме работата на двата конвертора ми се искаше да видя какво може да се прави с тях а не да отваряме при дефолтни настройки, защото, както разбрахме никонският софт чете на апарата инфото а Адобето не!
Та дай един вариант и ти на тази снимка по твоят метод и корекции..
Освен ако смяташ, че няма нужда от такива? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: burnmaster   
Дата:   23-01-13 14:06

Разбира се , че има нужда от обработка.....това е суров материал , но всеки има различно разбиране за визията , пък и не е необходимо крайния резултат за гледане да бъде ТИФ.
В крайна сметка , драмата е кой конвертор да бъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: didesignbg   
Дата:   23-01-13 14:25

Гледам че сте се събрали все ретушори и не смея много да се меся, но какво мислите за следния файл?

http://di-sign.org/temp/DSC_4797.jpg




Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »