Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: imitev   
Дата:   25-01-13 14:47

Последните два файла са ти абсолютно идентични като изображение. Не знам кое къде си шарпил...

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: pumabg   
Дата:   25-01-13 14:49

imitev - Трябва да знаеш къде да гледаш.. [smilie3] Определено последващият шарп в Шопа е по-добрият вариант!

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Nedelcho1   
Дата:   25-01-13 14:50

Ако погледнеш по - внимателно, ще видиш че не е точно така. А и разликата зависи и от типа на кадъра. Например, ако е пейзаж ще е по - голяма.

Това горното е към imitev, да не стане объркване [smile].



Публикацията е редактирана (25-01-13 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-01-13 14:59

Аз преди шарпих в шопа ,щото ацр при цс-5 имаше кофти алгоритам за шарпене.Сега шарпя в АЦР защото ми харесва алгоритъма. Натурален е и има малко артефакти. Понякога шарпя още един път в Сопата но зависи.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   25-01-13 16:13

http://dox.bg/files/dw?a=e3d343e653


Конвертиране през View NX2 и последващо шарпене в шопа със смартшарпен. След това е добавен много лек гаусиан блър за туширане на по-грубите ръбове, понеже птичата перушина не стои добре с вид на телена четка, а по природа е с по- мек характер. Според моите виждания не е добре да се жертва тази мекота за сметка на пресилен и изкуствено стоящ детайл.


Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Tantris   
Дата:   25-01-13 16:19

ZERO-NERO, без да съм видял файла, споделям мнението ти. Много точно си оприличил прешарпената перушина с телена четка[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Nedelcho1   
Дата:   25-01-13 16:39

Zero-Nero, твоя резултат не ми харесва много. Прекалено е груб шарпа, прекалено контрастна стои перушината и леко лилавее. Не знам какъв е бил истинския цвят, но на моята ми изглежда по - реалистично, като се има предвид и зеления цвят на всичко наоколо.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: imitev   
Дата:   25-01-13 17:01


Щом разликата се вижда след продължително вглеждане в гушката на гълъба на 100% едва ли си струва усилията...

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   25-01-13 17:26

Неделчо перушината на гълъбите често има специфичен маталически отблясък, който варира от лилаво до синьо-зелено и трябва да си е там. Освент това има различен характер на главата и шията, на гърдите и по крилата и опашката според предназначението което изпълнява. На главата и по врата е с по-груба структура. Гърдите са по-пухени, а по крилата и опашните пера са с много стегната и гладка структура. И все пак бих могъл да дам малко повече гаусиан блър. Но ефекта по правите ръбове които да стават назъбени като трион го няма. Така, че определено не е прешарпен в истинския смисъл на думата. Работил съм с много леки настройки [smilie3] А цветовете са такива каквито са в оригиналния NEF. При твоя кадър има несъответствие с оригиналния цвят. Стои с една идея недоекпониран и пресатуриран. Липсва играта на светлината върху обекта, която да дава светлосенки и обем на изображението. И за да ти покажа, че дори през ACR, (въпреки раличията в конверторите) цветовете при зададен профил на камерата са по-близки до моите прилагам файл.

http://dox.bg/files/dw?a=e9eff80962


След вчерашния ъпдейт ACR определено се справя по-добре от досегашното положение. А с файла на мишелова като се позаиграх извадих що годе приличен резултат, но е прекалена заигравка и не ми се пробваше пак и с никонския конвертор. Като не ме мързи може и там да пробвам пак [smile] Мисля, че ACR 7.3 ще е почти 1:1 с никонските конвертори. [beer]

Извън темата е, но между другото какви вюъри ползвате? Защото съм забелязал, че понякога вкарват допълнителни изменения в картинката. И се губи реална преценка при преглед.



Публикацията е редактирана (25-01-13 18:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: burnmaster   
Дата:   25-01-13 18:14

Аз съм доволен от Fast Stone.
Бързо работи и отваря добре всички формати.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   25-01-13 18:44

И аз ползвам него в 99% от случаите. Страхотен е и отваря всичко. А дори ми се е случвало и да конвертирам през него и не се справя лошо [smile] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   25-01-13 18:56

Тъй като си пишем за конвертори и споменахме Бързият камък, ето един директно конвертиран jpg през него. Чете си супер настройките на камерата и е напълно безплатен [smile]


http://dox.bg/files/dw?a=13ba832185


За моя вкус е прекрасен резултат, с никакви усилия. Чак се замислих дали не ме кефи повече картинката от на Никонските [smilie10] [smile]

Сега забелязах, че всъщност в екзифа ми излиза конвертиране през никонския. Явно ползва безплатните никонски конвертори по някакъв начин [smilie8] Затова ми е допаднало изображението [smilie5]



Публикацията е редактирана (25-01-13 19:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Emoxide   
Дата:   11-02-13 18:17

бих искал всеки който прояви добрата воля и желание да ми покаже своя JPEG версия изтеглена от следното *.ARW
http://dox.bg/files/dw?a=424b0eda10




това е илюстративен JPEG от апарата


p.s. файла се отваря с версия с Lightroom 4.2 и ACR7.2; респ. и по-новата 7.3



Публикацията е редактирана (11-02-13 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Emoxide   
Дата:   11-02-13 18:41

а ето го и 16Bit TIFF (aRGB) изтеглен чрез конвертора на SONY; с изключени подобрители като шумоподтискане, корекции на дисторсиите и хайлатите, изкл. корекции на бъчвовидното изкривяване; бял баланс като от камерата

http://dox.bg/files/dw?a=4c45ec001f


Който предпочита нека поработи с този TIFF



Публикацията е редактирана (11-02-13 18:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: gggf1   
Дата:   11-02-13 19:09

2 мин. през PS http://dox.bg/files/dw?a=b76808fd5e

не зная какво искаш от кадъра
за мен не е нужно и повече време да се отдели

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Emoxide   
Дата:   11-02-13 20:14

исках да видя колко детайлно може да излезе това което е на фокус....

DxO 8 се справя доста добре с тези файлове, между другото.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: compur   
Дата:   12-02-13 10:59

искаш някой да потвърди твоето твърдение... ясно! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture NX2 vs Adobe Camera Raw
Автор: Emoxide   
Дата:   12-02-13 14:26

иска ми се а видя кой какво може да изкара като детайл в предния план, това което е на фокус... а не да се потвърждава каквото и да било [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »