Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Компютър за видео монтаж
Автор: crossmaker   
Дата:   08-01-13 20:46

Имам и аз един въпрос за настолен компютър за обработка на видео:
CPU: Intel Core i5-3470 /3.2G/6MB/BOX s.1155
MB: Asrock B75 PRO3/B75/ s.1155
RAM: Kingston DDR3 8GB/1600MHz/2x4GB/Dual Kit HyperX Genesis XMP
HDD: Hitachi Ultrastar 1TB 7200/SATA3/32MB HUA722010CLA331
Video card: SAPPHIRE HD7950 PCI-E 3GB GDDR5 - най важно ми е дали тази видео карта ще върши работа
CASE: TrendSonic FC-P004A
DVD-RW: ASUS DRW-24B5ST SATA Black
Power Supply Fortron Rider Bronze 750W
DD A-Data SSD SP900 128GB 2.5" SATA3

да пишат хора който за запознати с материята на монтажа и разбират от пс-та
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: wafen   
Дата:   08-01-13 21:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: mitaka33   
Дата:   08-01-13 21:22

crossmaker, или се шегуваш, или искаш да се изфукаш с машината си. С тази щайга можеш да правиш всичко.
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: tuizzl   
Дата:   08-01-13 21:36

1. Процесор i7 имаш 8MB

2. Дъно ASUS

3. Рам минимум 16GB аз съм с 32GB и са ми малко :)

4. Хард диска да е 7200/SATA3/64MB

5. Видео карта Gigabyte nVidia GeForce GTX570, с 20 - 30 лв. е по-скъпа от SAPPHIRE HD7950

6. Не ти трябва DVD-RW, тенденцията вече е Blu-ray


п.с. ако работиш със софтуер на Adobe следвай точките ми :)
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: crossmaker   
Дата:   08-01-13 21:40

Някой казват, че видеото е геймърска и нямала да ми върши работа за премиер, други, че е отлично , а парите не са малко и събирам мнения от всякъде..
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: tuizzl   
Дата:   08-01-13 21:47

Няма да ти върши работа.
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: plamen_mom4ilov   
Дата:   08-01-13 21:58

tuizzl e орав и за видоеото и за конфигурацията.
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: wafen   
Дата:   08-01-13 21:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: sakuraki   
Дата:   08-01-13 22:25

м 32гб рам са ви били малко [smilie18] , машината е добре и не ти трябва повече рам, събери пари взимай realtime render и нямаш ядове
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: metodiev_martin   
Дата:   08-01-13 22:29

Кажи какво видео ще обработваш - любителски клипове, някакви късометражни филмчета (15-20 мин) или сватби и прочие.
Също така уточни видео с каква компресия и формат искаш да обработваш. Тия изхвърляния със задължително асус дъно, блу рей записвачката, i7 и 32-та гб рам са доста пресилени. Все едно слушам стари картоиграчи от кръчма в Дружба 2. [smilie5]
i7 имат сума разновидности. Нека вземе някоя дърта i7-ца, да видим как ще се справя при наблъскване на 6-8 филтъра на премиера (най-простото)
Очаквам скоро и професорите с маковете да се появят, да ти обяснят - "или мак, или нищо друго"
При любителскиклипове, има ли смисъл да се набутваш с пари за нещо, което реално няма да натоварваш. Със спестените пари си вземи едно стеди и свиркай
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: wafen   
Дата:   08-01-13 22:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: metodiev_martin   
Дата:   08-01-13 22:51

Ама какво значи - добре - зле
На всяка изброена до тук конфигурация ще му върви премиера.
Друг е въпроса какво ще прави на него
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: dido1234569   
Дата:   08-01-13 23:11

crossmaker ЛАПТОПА ми подчертавам лаптопа ми е по слаб от характеристиките които ти си посочил и ми върши перфектна работа.Обработвам HD с Adobe [cool]
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: blacksnoopy   
Дата:   09-01-13 00:14

Зависи какво ще правиш и как го правиш.
Аз съм с Intel Q6600, 4GB RAM, HDD и Nvidia 560 Ti и си върша нормално работа. Не бих отказал 8GB RAM, но и с тази конфигурация мога да си свърша работата. Работя с Premiere и 1080p AVCHD видео от Sony A77 директно в таймлайна.

Бих препоръчал Nvidia GPU заради CUDA ядрата и SSD диск.
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: wafen   
Дата:   09-01-13 00:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: crossmaker   
Дата:   09-01-13 01:02

Ivy bridge e, трябва ми за университета да си снимам видео и после да си ги монтирам
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: milen4040   
Дата:   09-01-13 11:25

С тая машина проблем може да имаш само с криви кодеци и драйвери, машина мечта за всеки геймър[cool]
И задължително 64 битови уиндоус и програма за видеобработка



Публикацията е редактирана (09-01-13 11:31)
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: yochcovpn   
Дата:   09-01-13 18:03

Винаги ще има по-добро. Например i-7 е по добро от i-5.
Asrock са евтини дъна, наи-добре е триканално с три независими канали и то, ако можеш да си го позволиш. Останалите неща са ти ги посочили колегите. Много по-бързо ще ти обръща формата, но записа на диск обезателно на ниска скорост за да може да се чете без проблеми от всякакви устройства.[beer]
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: realnoncho   
Дата:   09-01-13 18:29

От началната конфигурация бих сложил 2Х8 РАМ и 2ТБ харддиск.
Видеото може GTX660, но и тази е ОК.

i7 не е задължително,
Старата GTX570 не е препоръчително,
Дъно Asus - какво по-точно ти дава [smilie8]
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: tuizzl   
Дата:   09-01-13 18:55

crossmaker вместо да четеш философските разсъждения на хора които ти предлагат различен хардуер които не са виждали на живо (няма и да видят) и не са работили никога с него, повече ще те объркат. По-добре се разходи до някои магазин за компютри там може да получиш отговор и добро предложени за конфигурация има доста кадърни консултанти. :)


п.с. как винаги ще се намери някои да коментира другите коментари вместо темата [smilie2]
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: realnoncho   
Дата:   09-01-13 19:06

Ми като другите коментари пишат някакви лични предпочитания нали затова е форум да го избистрим по-доброто [beer]
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: crossmaker   
Дата:   10-01-13 00:11

Бюджета ми е до 2100-500 колеги + монитор
за скъпото и аз ще си го направя хубаво без вашите мнения:)
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: RuDee   
Дата:   10-01-13 01:50

Важен е момента оперативната с-ма да бъде на SSD диск, това ще ти даде много бързина за действие в която и да е програма за обработка на видео. Върховите модели на i5 сериите са за предпочитане, както и видео карта с CUDA за олекотено рендване. Имаш ли ги тези неща, видео монтажа би бил доста лек и мазен.
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: stef7   
Дата:   10-01-13 20:40

Това с компютъра за видео обработка сме го дискутирали в подробности и то нееднократно. Ето
тук примерно

Едва ли бих могъл да добавя нещо повече от това което съм казал там. От това което си избрал бих направил няколко корекции:

1. CPU - разликата в цената между i7-3770 и i5-3470 е по-малко от 250лв (600 срещу 365). Бих взел 4ядрения за тази разлика без да се замислям.
2. 16Гб RAM вместо 8Гб за 80лв повече - също без да се замислям. Adobe Premiere яде паметта за закуска. Колкото му сложиш толкова ще глътне.
3. SSD за ОС и Програмите ОК, но 2х1Тб HDD в RAID 1 (mirror) за backup. Много хора подценяват дисковете. Какво ще стане ако единствения ти твърд диск на който си накачил всичко върху което си се трудил часове седмици и месеци а може и години вземе че сдаде багажа ? При тези цени на дисковете и достъпността на RAID (поддържат го повечето интелски чипсетове) не си струва да се икономисва. Опарването може да ти излезе много много скъпо.
4. Б75 чипсета обаче не поддържа RAID и отиваме на Z77 - примерно това за 50лв повече:
ASRock Z77 Pro3

5. Графична карта - само на NVidia, защо чети постингите ми от линка горе. Не се иска да е много мощна. За да ти даде хардуерно ускорение в Adobe Premiere се иска да има 1Гб RAM, това е. Но примерно айде да е 192бита вместо 128, примерно това-
ASUS 550Ti


И като сметнем:

600 /365 - i7/i5 CPU
160 - 16Gb RAM
180 - MB ASRock Z77 Pro 3
260 - Video Card NVidia chipset - ASUS 550Ti
260 - 2x1Gb WD 1Tb
100 - Case: TrendSonic FC-P004A
30 - CD/DRW - ASUS DRW-24B5ST
160 - Power Supply - Fortron Rider Bronze
210 - A-Data SSD SP900
440 - Монитор - HP LP2475W - H-IPS (втора ръка) от тук

----
2400 - Всчико

Влизаме в бюджета ти и компютъра ще е повече от адекватен за любителски че и професионални цели. Бих казал направо страхотен. Работя на почти аналогична конфигурация. Хардуерното ускорение на видео картата бързата памет, SSD и 4 ядрения процесор правят всичко да работи мазно и бързо. Повече от доволен съм. Сигурен съм че и ти ще останеш доволен.

Успех с покупката



Публикацията е редактирана (10-01-13 20:42)
 Re: Компютър за видео монтаж
Автор: blacksnoopy   
Дата:   10-01-13 22:16

@yochcovpn Конкретно за Sandy и Ivy Bridge AsRock правят добри дъна.

Ето и различните чипсети: http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1155


 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.