Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: IshootPeople   
Дата:   09-01-13 12:29

Може да комбинират уоркшопа с още 3ма лектори ... Ани Лейбовиц ,Зак Ариас и Юри Аркурс .За всекиго по нещо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: swan_   
Дата:   09-01-13 12:59

И мен не ме кефи. Не че няма какво да се научи, но има хора в Бг, които правят много по-интересни и смислени неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: pepi34   
Дата:   09-01-13 13:28

Прочетох доста интересни коментари. Поднасям извиненията си на всички засегнати, специално Маймуните беше чист хумор. Пуснах ви само една галерия от сайта му, има и други интересни неща. Нашенските фотографи правят по интересни кадри - несъмнено има и такива, но тъй като вече съм организирал подобни семинари с чужди автори, да ви кажа кое е ценното според мен - другата гледна точка. Освен това човекът е много известен, има 2 офиса - един в Москва и един в Ню Уорк, доста добре е платен и щом не го искате, едва ли му е зор за идва. Идеята е , че го поканих да посети БГто на частно посещение и така се оформи възможност за Уоркшоп на наистина нашенски цени. Нашенски означава 260-300лв за 2 дни в зависимост от групата.Да, 30 души са много, но човекът обеща на всеки да се обърне нужното внимание. Пък може и да не са 30.Даже може и да не идва. Просто правя в момента едно проучване - харесва ви, - има Уоркшоп, не ви харесва - няма. Може да снимате по-добре от него - ми снимате си, какъв е проблема. Но важното е, не какво си мислите вие, а каква е реалната ситуация[shtrak] . Иначе знаем , че Българина обикновено голем то вади, но важното е как го използва. Благодарен съм ви и за спама, не се обиждам от отрицателните мнения, но наистина се интересувам има ли подходящ интерес. На мен автора ми харесва, но пък аз не съм фотограф, занимавам се с видео[beer] [beer] .



Публикацията е редактирана (09-01-13 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-01-13 15:05

Не ги кефи, но ако доведе 2 рускинчета - модели, които никога не са снимани в БГ и направи уъркшоп за актова фотография , ще се съберат веднага не 30, а 300 желаещи...[smilie18]

Сега по-сериозно, уършоп повече от 10 човека , не е добър за курсистите ( пример е creative live, където никога не са повече от 10), а лектора му дреме, нали си взема парите.
Миналата година имаше уършоп в Лондон в един стар замък/сграда - 10 курсисити, 5 модела, 5 различни сета с осветление и аксесоари, по 2-ма курсисти в група и през 2 часа се въртят на сетовете.Цена 199 лири с включен обяд и закуска+кафе и снимките остават с пълните права на курсистите без никакви ограничения. За нашия стандарт тук трябва подобно нещо да е 50лв.[smile]
Всъщност може да се направи, като семинар или като платеното представяне на продуктите на "Дедолайт" - по 50лв. на калпак , 200 човека в едно читалище и бий се народе [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-01-13 16:01

Аз съм навит за тези пари

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: photokiller   
Дата:   09-01-13 18:18

Определено ми допада и доколкото съм запозната с работата му много от нещата, които прави постига при снимането, а не с пост-обработка. Разбира се има и софтуерна намеса, но стила му е интересен и с удоволствие бих посетила негов мастер клас.
За броя на участниците съм съгласна, че не трябва да е повече от 10, но за съжаление човека едва ли ще се навие да пропътува разстоянието Ню Йорк-София за скромните 50 лв. на калпак [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: AnacondA73   
Дата:   09-01-13 18:30

И мене ме кефи, колкото повече семинари и уъркшопи толкова по-добре. Всеки може да научи нещо ново. Пример последния семинар на Владо Донков за пейзажна фотография, там разбрах какво термо бельо и обувки да си купя, някой ще каже какво общо има това със снимките - еми има.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: Canon   
Дата:   09-01-13 21:37

Здравко
При наша цена 50лв и 10 човека (500лв) за 5 модела по два дни (10 моделодни) прави по 50 лева на ден за модел голо тяло.
Сигурно бюста им е 10-на пъти по-малък, та си им свалил цената.
А фотографите да са оборудвани с макрообективи [smilie3]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-01-13 22:14

Гена, става дума само за един ден - десет снимачни часа. Уъркшопа е на Мис Аниела и струваше 199 паунда и моделите не бяха голи, а предизвикателно облечени.[smilie3]
Ето и видео от него- нека всеки сам прецени за модели и локация:

http://vimeo.com/21209540


Сега гледам, че има през април уъркшоп в щатско "само" за $1500, ама и на Jock Stuges уършопа миналата пролет беше толкова, НО да им имам локациите. [cool] [shtrak]
Ей тук ще се снима.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: Canon   
Дата:   09-01-13 22:32

Здравко
нали помниш стария соц. девиз
- Всичко за човека, всичко за благото на човека!

Сега е малко перефразиран:
"Всичко за модела, всичко за благото на модела."

Няма да и коментирам уъркшопа, просто няма да е коректно, независимо дали е положително или не.


Wow, гледах от линка ти, мястото се е утепало за стокаджийство.

Ако дадат пропърти релийз естествено, поне 5 години може да храни един фотограф от еднократно снимане. [smilie24]

Великолепно !

Така се правят хай уъркшопи !

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-01-13 23:11

Може да се обединим и да си го купим - продава се за $12 000 000 [smile]
Наистина е страхотно!

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: Canon   
Дата:   09-01-13 23:29

М...не, щом и Юри Аркурс му трябват 5 години да продава сток, че да го купи.

Падат се поне 2.9 лева на българин, с таксите и непредвидени разхои

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: MarinY   
Дата:   10-01-13 00:28

Не съм съвсем съгласен за бройката. Някой даде за пример Creative live - да, присъстват 10 ама за да има къде да ходи камерата. 10 000 го гледат и има ефект.

В началото на декември бях на такова нещо с Дж. МакНийл. (Никонаджията със светкавиците [smilie3]). В залата бяхме над 100 човека с два петметрови ектана и подиум за техниката и моделите. Този, който искаше да има директен контакт и въпроси, имаше възможност.

Това не са частни уроци как да държите камерата, за да е толкова ограничено, до 10-15 души.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: pefoto01   
Дата:   10-01-13 00:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: Alex_Stand   
Дата:   10-01-13 01:20

И дори да отидете на този Семинар-Уоркшоп ...дали ще разберете това което се преподава :)

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: MarinY   
Дата:   10-01-13 02:23

Alex, не знам от каква позиция обобщаваш, но не показва искрящо чувство за хумор. А е и малко обидно към всички, които не познаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-01-13 11:13

MarinY , ти успя ли да снимаш моделите или само гледаше? Нормалния уъркшоп дава възможност на ВСЕКИ курсист да снима и работи практически с модела, без значение дали е натюрморт или девойка. Всичко друго е лекция-семинар, което също дава някакви познания, но не е същото, като сам да си измислиш кадър и да снимаш без бутаница.
Изобщо логиката ти, че малкото хора са за да се преподава , как се държи камерата не е вярна. Високоплатените майсторски уъркшопи се провеждат на изключителни локации, хората са не повече от 10-12 и изобщо не са лаици.
Разбира се и двете форми на обучение си имат своето място и едната не противоречи на другата.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: Villysweety   
Дата:   10-01-13 12:53

@Alex_Stand: Е, ще разчитаме на теб да ни обясниш с прости думички и елементарни изречения какво казва човека. Пък и на него можеш да му разясниш едно две неща. Ще помагаш, нали ? Предварително благодаря


Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: tonyboy79   
Дата:   10-01-13 13:19

Той Алекс знае руски перфе за това така говори. [smilie3]

А иначе темата е забавна. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: MarinY   
Дата:   10-01-13 17:47

@Gospodin - Май си прав за разликите Семинар/Уъркшоп. [beer]
Но целта на събитието не беше позиране и композиция, а работа с различни светки и модификатори. Цял ден си игра, включително и грешно (предполагам нарочно) със светлината. Накрая получихме и книжка с всичките сцени и трикове, които показа. Професионални модели нямаше. За всеки отделен случай, избираше модел от публиката. Беше забавно, защото, кой не иска безплатна фотосесия от него?![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: vikitovikito   
Дата:   10-01-13 19:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: ilchoni   
Дата:   11-01-13 02:45

Пепи, ще следя темата, надявам се да не изпусна ако предложиш конкретна информация дали и ако да, кога ще се организира уоркшопа, с удоволствие бих присъствала [beer]

Автор: swan_
Дата: 09-01-13 12:59

И мен не ме кефи. Не че няма какво да се научи, но има хора в Бг, които правят много по-интересни и смислени неща.


Би ли споделил кои са, че ми стана любопитно защо така съм ги пропуснала?


Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: pefoto01   
Дата:   11-01-13 02:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: ilchoni   
Дата:   11-01-13 03:14

Ей, веднъж ще се обадя на сто години да взема да науча нещо ново какво що съм пропуснала и веднага ще скочи някой бееееее. Нищо чудно, че всички бягат от тоя форум, фууууу.

Пефото, нито те знам какъв си/каква си, нито ти ме знаеш. Къде с поста си съм се "понадула"? Сакън човек да не пита нещо, еййй [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде малко и за модните фотографи
Автор: pefoto01   
Дата:   11-01-13 03:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »