Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 E-PM1 или K-01
Автор: mmjm   
Дата:   05-01-13 23:29

Здравейте, струва ли си смяната на оли пен мини с пентакс К-01?[smilie11]
 Re: E-PM1 или K-01
Автор: serjy   
Дата:   05-01-13 23:35

всичко е въпрос на обективи. има ли ги "твоите" стъкла при пентакс, що не? ако пък искаш по-добър сензор, може да заложиш на новите пен-ове [smilie24]
 Re: E-PM1 или K-01
Автор: mmjm   
Дата:   05-01-13 23:48

Привлича ме, по-малкото шум при високо изо и разпродажбата в павильона( Фотоапарат Pentax K-01 Black/Black kit (DA 40mm F2.8 XS) )[smilie11]

 Re: E-PM1 или K-01
Автор: dido1234569   
Дата:   05-01-13 23:57

Oly [cool]
 Re: E-PM1 или K-01
Автор: Simbon4o   
Дата:   06-01-13 00:01

Ако видиш колко струва К-01 в щатско тази разпродажба ще ти се стори обир! В Щатите е 316$ тялото, за какво си говорим. Иии по-добре Nex F3!
 Re: E-PM1 или K-01
Автор: juslen   
Дата:   06-01-13 00:05

На Пентакса пък можеш да слагаш всякакви стари и нови обективи на K-mount директно без адаптори. Некса е готин като тяло и сензор, но откъм обективи е малко зле. А Олимпуса е с мини сензорче, но с голям набор добри обективи.
 Re: E-PM1 или K-01
Автор: serjy   
Дата:   06-01-13 00:10

новите пен-ове са със супер добър сензор [smilie24] [cool]
 Re: E-PM1 или K-01
Автор: simbon4o   
Дата:   06-01-13 11:09

juslen нещо не си в час [smilie5]. Некса приема много повече обективи, фактически можеш да сложиш почти всички видове обективи със съответен преходник, който струва смешни пари в ибей. Включително и обекиви пентакс, с един преходник за 20-на лв можеш да направиш некса К байонет и готово, вече има функционалност на пентакс. Но на пентакса не можеш да сложиш нито един обектив от телеметричен апарат, от канон трябва да се преправя обектива, ако е възможно понеже не всички могат. Никонските горе долу пасват, но пак повечето искат пилене... Пентакса на тези 1000лв е пълна набутвация.

Първо - голям е колкото DSLR - точно колкото пентакски DSLR. Второ мен поне ми е супер грозен, матрицата не е по-добра от не сонито(същата е, но с малко намалена динамика и отвратително шумоподтискане след 1600исо, което не се изключва), не се върти дисплея, няма свестен пиикинг за ръчно фокусиране(има някакъв, но той пречи в 80% от случаите, освен ако не снимаш само макро) а некса има истински пиикинг дори на видеото.

40мм 2.8 палачинката верно е компактна, но размера на тялото обезмисля начинанието. Като цяло поне за мен си е ограничаващ обектив(има обективи със 2.8 светлосила, но са з по-голям обхват примерно тамрон 17-50 2.8), нито е светлосилен, нито нещо специално като оптика...

Пентакса си заслужава на цената от Щатите, тогава идва под 500лв тялото. Матрицата и стабилизацията си заслужават 500-те лв и тази цена поне за мен неутрализира негативните страни. На цената в момента в бг некса е за предпочитане!
 Re: E-PM1 или K-01
Автор: juslen   
Дата:   06-01-13 12:04

В час съм щото имам NEX-5 [smilie5] Обаче ме дразнят преходниците защото компактността му отива на кино-друго е да завъртиш обектива директно на тялото. То в повечето случаи преходника е колкото обектива-ама пълно щастие няма.

K-01 за 500лв е супер оферта, почти DSLR на никаква цена-вярно, че е грозен обаче в крайна сметка е важно как снима а там се представя много добре. Варианта в черно изглежда добре, даже го бях разглеждал в един магазин и ми се стори симпатичен и удобен, не че бих го купил само коментирам [smile]
 Re: E-PM1 или K-01
Автор: mbs   
Дата:   06-01-13 12:46

Автор: simbon4o
Дата: 06-01-13 11:09

матрицата не е по-добра от не сонито(същата е, но с малко намалена динамика...


-----------------------------

И колко "малко" ще да е намалена тая динамика в К-01 след като числата показват обратното...

[smile]

Sony NEX-F3 - Pentax K 01 - Olympus PEN EPM1
 Re: E-PM1 или K-01
Автор: blacksnoopy   
Дата:   06-01-13 12:52

999лв е
 Re: E-PM1 или K-01
Автор: xmanx   
Дата:   06-01-13 13:28

Внимание! До всички, които не са в час! Simbon4o е един от тях!
https://photo-forum.net/joro/emoticons/forum_simp0129.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/forum_simp0129.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/forum_simp0129.gif


Конкретно по темата, ако размерите на се приоритет - К-01 е страхотен апарат, и да по-добър е от E-PM1, като краен резултат.



Публикацията е редактирана (06-01-13 13:51)
 Re: E-PM1 или K-01
Автор: pganev   
Дата:   06-01-13 14:33

Няма по-грозен фотоапарат от Некс-а (Некс 7 е вече друго нещо). С оптиката (не Цайсовата) са също трагични. Въобще - загубеняци!!! Само дето направиха чудесен сензор за новите Олита, та последните удариха конкуренцията в земята! Всъщност Сони затова стана най-големия акционер в Олимпус - белким се научат да правят фотоапарати. Минолта не им стигна за това.

 Re: E-PM1 или K-01
Автор: juslen   
Дата:   06-01-13 14:43

Некса е апаратче-чудо бе. Аз си го ползвам само с ръчнофокусни обективи и съм супер доволен-за тая цел няма по-добро [smilie24] И буркан от компот да му сложиш пак ще мери и снима [smilie5]
 Re: E-PM1 или K-01
Автор: simbon4o   
Дата:   06-01-13 18:19

Juslen като имаш некс как можеш да кажеш, че пентакса е компактен :) просто като слагаш обективи на некса слагаш преходник, а пентакса си е до на некса преходника дебел по принцип. Тухличка си е. Aко на некса слагаш обективи правени за СЛР-и е нормално преходника да е дълбок... тези обективи си работят на определено разстояние от матрицата и това си е... обективите за безогледалки са малки и стоят по-близо до матриците. И ако говорим за обективи - тука пентакс не са изобщо в добра позиция, всички обективи без палачинката са големи и скъпи(или големи и евтини, но доста гадни). Изобщо идеята за безогледалка е тотално сгрешена в К-01. Както казах по-горе К-01 за мен си струва ако е на цената си както е в Щатско. За тях пари матрицата му си струва, човек може да се напъне да преглътне недостатъците.

http://farm8.staticflickr.com/7002/6815338317_0b3f7fb7e5_z.jpg



Ако компакността е от първа необходимост - оли и панасоник!

Ако се търси ъпгрейд на оли към по-добра матрица с по-малко шум и повече динамика, за мен поне системите са сони и самсунг. Това са безогледални системи с бъдеще, истински компактни обективи, добри матрици и особено при самсунг добри цени.

Другия вариант е минаване към ДСЛР, но си е обемисто начинание.

Mbs - верно си е нексовете нещо куцат на динамика странно... аз съм останал с впечатлението, че бяха горе долу на 13 стопа ама май помня съвсем грешно :).

Ако говорим още за безогледалки... К-01 и фокуса му не може да се сравнява с този на последните олимпуси... имам К30, което си е същата камера като К-01, но със визьор оптичен и ДСЛР-ски екстри... на лайфвю(т.е. единствения начин за фокус при К-01) със всякакви обективи апарата не може да фокусира на стайно осветление доста често. Налага се ръчно или през визьора да се снима, все още е куц в това отношение пентакса. Не съм пробвал некса с автофокусен обектив как е в такава ситуация, но олитата са страшни и бързи и точни.



Публикацията е редактирана (06-01-13 18:23)
 Re: E-PM1 или K-01
Автор: steeens   
Дата:   06-01-13 18:29

Да, имах неблагоразумието да разцъкам един E-PM1. Сега ми се струва,че всички апарати фокусират мудно.
 Re: E-PM1 или K-01
Автор: mmjm   
Дата:   06-01-13 18:33

Благодаря на всички, оставам с оли, като поспаднат цените вероятно ще взема е-пл5, а може и да изчакам следващото поколение, както казала лисицата "Кисело е гроздето".
По повод изказването за пладнешкия обир и пентакса Е-М5

 Re: E-PM1 или K-01
Автор: simbon4o   
Дата:   06-01-13 19:18

Разликата не е толкова голяма. При К-01 разликата е повече от двойна...
Оли имат интересни обективи и за макро и пейзажи са си добра системка без конкуренция по отношение на габаритните размери.
Кроп фактора си е пречка обаче за други жанрове където се гони плитък ДОФ. С последните матрици шума обаче вече е на добри нива.
 Re: E-PM1 или K-01
Автор: juslen   
Дата:   06-01-13 19:32

К-01 казах, че е удобен не компактен. Некса е компактен, но не особено удобен в ръката. И къде видя, че Нексовете куцали откъм динамика, като всички са около 13 стопа -а Оли-тата около скромните 10 [smilie5]



Публикацията е редактирана (06-01-13 19:34)
 Re: E-PM1 или K-01
Автор: mmjm   
Дата:   06-01-13 19:36

За плитък ДОФ си има ФФ и среден формат, аз съм любител с ограничен бюджет и пуснах тази тема по-скоро от любопитство(дали преди 1/2 година не съм направил грешния избор). Оставам си с олито, в близко бъдеще палачинка, в по-далечно е-пл5 или времето ще покаже.[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (06-01-13 19:50)
 Re: E-PM1 или K-01
Автор: vth41   
Дата:   06-01-13 19:44

Не че нещо ама...


Oly E-M5 - 12.2

Nex 5N - 12.3

 Re: E-PM1 или K-01
Автор: mbs   
Дата:   06-01-13 19:47

В случай, че ти е интересно:
Ресурси от мрежата (блогове, дневници и т.н.) за К-01

 Re: E-PM1 или K-01
Автор: mmjm   
Дата:   06-01-13 19:59

vth41, точно тук според ревютата пентакса бие всичко[shtrak] [beer]
 Re: E-PM1 или K-01
Автор: pganev   
Дата:   06-01-13 20:19

juslen, тия стопове са май само в съзнанието ти, иначе нищо общо с истината.
mmjm, решението ти да си останеш с Олито е най-разумното, щом нямаш голям бюджет. Палачинката обаче ти е задължителна - хем ще носиш Пенчето в джоба на якето, хем поради светлосилата ще компенсираш по-високия шум на старата 12 МР матрица в старите Пенове.

 Re: E-PM1 или K-01
Автор: mmjm   
Дата:   06-01-13 20:23

Отново благодаря на всички, смятам темата за изчерпана и преди да се е развихрил спора оли с/у сони с/у пентакс, телефон или ФФ и др, я затварям.
[beer] [shtrak] [beer]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.