Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой колко продаде през 2012-та?
Автор: sokkon   
Дата:   30-12-12 23:14

Предварителни данни според BCN за Япония:

Interchangeable Lens Camera Market share for 2012 (Japan)

Canon 28.6%
Nikon 25%
Olympus 14.3%
Sony 13.3%
Panasonic 11.3%

DSLR shipments Japan: 814k (6%)
DSLR shipments outside Japan: 12.9m (94%)
Mirrorless shipments Japan: 582k (19.1%)
Mirrorless shipments outside Japan: 2.46m (80.9%)

http://www.sansmirror.com/newsviews/bcns-preliminary-2012-numbe.html


Ето и линк към статистиката на CIPA:

http://www.cipa.jp/english/data/dizital.html


Ако разполагате с надеждни обобщени данни за световните продажби или разбивки по континнети, моля, поствайте тук.

Нека не превръщаме темата в мерене на достойнства :-), а в анализ на данни от пазара, тренд по тип, бранд, географски признак, сравнения с предишни години и т.н.

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

 Re: Кой колко продаде през 2012-та?
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-12 23:21

Това не може да са годишни данни!!! имаш големи грешки в цифрите. Само НЕКС знам че запървата година не успяха да ситгнат целта си от 10 милиона, а следващите години са надминиавали целите си за продажби. Значи само НЕКС-ове са продадени повече от 10 милиона...според сони те имат около 50% от пазара в световен мащаб (колко е вярно не знам) ама това значи че общо безогледалките трябва да са над 20 милиона

ПП отделно се съмнявам да има статистика надеждна преди края на годината за цялата година. Дай поне няколко седмици време след 1-ви Януари



Публикацията е редактирана (30-12-12 23:25)
 Re: Кой колко продаде през 2012-та?
Автор: sokkon   
Дата:   30-12-12 23:35

Чети цялата статия. Цифрите не са "мои", а цитат. Пазарния дял е за Япония за цялата година, а втората колонка за последния месец пак в Япония. Дал съм и източник. Ако имаш данни публикувай ги. Никой нямам ползи от "чух", някой ми каза и т.н. Втория линк съдържа подробни данни по континенти за всеки месец, но е актуален до октомври и няма рзбивка по производители.

[shtrak] [shtrak] [shtrak]
 Re: Кой колко продаде през 2012-та?
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-12 23:37

еми именно данните между двата не се връзват...виж че продажбите са в милиони по месеци ти казваш 2 милиона за цяла година. ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!!!

Иначе Сони бяха дали информация за НЕКС на изложението есента, потърси си сам има гугъл
 Re: Кой колко продаде през 2012-та?
Автор: marto   
Дата:   30-12-12 23:43

Аз през тази / отминаваща / година... доста работи продадох...

 Re: Кой колко продаде през 2012-та?
Автор: sokkon   
Дата:   30-12-12 23:54

Ще умра от смях [smile]

Това, което казах, е че нищо не казах по-горе, даже не съм коментирал данните.

Бях забравил колко е забавно тук [cool]

Абе НЕКС-а бил голяма работа! Ще взема да си изхвърля фул фрейма и цайсовете в някоя кофа и ще постна координати [smilie5]

ПС. И аз продадох доста тази година [beer]
 Re: Кой колко продаде през 2012-та?
Автор: io_bs   
Дата:   31-12-12 00:05

Аз пък само купувах [smilie21]
 Re: Кой колко продаде през 2012-та?
Автор: hotsnail   
Дата:   31-12-12 00:08

това чета и си спомням някакви статистики. Другото дето четох е че никон са пуснали около 5 хиляди Д4 апарата...ама това на дали помага в това сравнение

Ето тиото фотокина данните деот последно съм гледал. Данните за япония съвпадат с твойте, катопроценти

http://www.sonyalpharumors.com/sony-is-leading-the-mirrorless-worldwide-market/




Публикацията е редактирана (31-12-12 00:26)
 Re: Кой колко продаде през 2012-та?
Автор: novi4ok   
Дата:   31-12-12 00:16

"ама това значи че общо безогледалките трябва да са над 20 милиона"

Абе хора, овладейте се! Може много да харесвате нещо, но това, че ще вярвате във фантазиите си няма да промени нищо. Нали ако се продаваха 20 млн. безогледалки годишно за 5 години примерно това прави 100 млн. Ако приемем, че подобна техника е лукс (тя е точно това с параметрите и цената си) значи се продава основно в Европа, Америка и Япония. Това колко е - някъде към 800млн човека - т.е. всеки осми би трябвало да има безогледалка. Е да, ама не! Аз контактувам с около 100 човека (основно европейци, малко американци) достатъчно от близо, за да знам, че нито един от тях няма такова нещо. И какво се получава - един на всеки осем, ама ядец - сметката не излиза. Или съм страшен карък и все на хора без нексове попадам. Вие още малко и ще го изкарате, че хората си купуват повече нексове по 1000$ отколкото телефони по 50$...

 Re: Кой колко продаде през 2012-та?
Автор: hotsnail   
Дата:   31-12-12 00:33

значи малко ти е зле математиката. от 20 милиона до 100 милиона са 5 години!!! Живота на безогледалката е 3 години и съществуват от 3-4 години т.е. в момента не може да има 100 милиона. Сега пазара е Азия, Европа, САЩ и е доста над 1.5 милиарда...САЩ е 300 милиона, Русия със републиките по-заможни е 200 милиона, Европа е към 500-600, Япония е малко над 100 май, Корея, Тайланд, Малайзия, Турция, Бразилия и отидохме ехееее.

Ама са масово изделие. Поне никон 1 и некс съм виждал едва ли не във всеки магазин предлагащ електроника в САЩ - уолмартове, таргети, фрайсове, бест байове .....Отделно никон 1 върви под 400 долара а некс-3-та серия е около 400...най-евтините сапунери са по 120-140$. Та не е кой знае какъв лукс един никон 1 или некс

това че в БГ се продават по 20-30 боря на месец нищо не значи.

Отделно горе пише 14-15 милиона ДСЛР-а на година...безогледалките са много по масов продукт. ДСЛР-а е за някакви болни ентусиасти дето искат да носят 5 кила раница на гръб като костенурки. Безогледалката дори на възрастни хора над 60 години, дето никога не са ползвали фотоапарат мога да им я дам и ще направят хубави снимки. С ДСЛР-а просто не става.

ПП като има 70 милиона PlayStation 3 конзоли (и дори не са номер 1 - playstation 2, XBox, wii имат повече продажби) защо да няма 60-70 милиона безогледални апарата във света?

ПП 1 милиард активни смартфона има в света горе долу в момента!!!!



Публикацията е редактирана (31-12-12 00:46)
 Re: Кой колко продаде през 2012-та?
Автор: Rebellious   
Дата:   31-12-12 00:47

Какво те бърка теб, Авторе на темата, кой какво бил продал? По скоро ти какво направи да подобриш нещата за себе си? Иначе люпенето на семки си е местна черта, когато аскера парадно преминавал с някоя и друга набучена глава...
 Re: Кой колко продаде през 2012-та?
Автор: sokkon   
Дата:   31-12-12 01:03

Анализа на пазара не е "люпене на семки", занимание, което неприкрито ме отвращава. Продажбите в сегмент, който ме вълнува, макар и не професионално, не е маловажна тема. Те говорят много за бъдещето на отрасъла, предпочитанията на хората и нивото на технологията и иновациите. Аз също работя във високо технологичен бизнес, но не виждам защо да занимавам публиката тук с личните си успехи или проблеми?! Повярвай ми, погрижъл съм се добре за себе си през 2012-та, а и преди това [smilie7]

[shtrak] [shtrak] [shtrak]
 Re: Кой колко продаде през 2012-та?
Автор: Rebellious   
Дата:   31-12-12 01:09

Сокон,
Ти си мислиш така! Айде жив и здрав!
 Re: Кой колко продаде през 2012-та?
Автор: dampkring   
Дата:   31-12-12 12:28

Да, особено много говорят за бъдещето на отрасъла. Добре че разбрах къде колко милиона сапунерки има. Замалко да си помисля, че бизнесът се разпада и акциите ми в Никон ще изгубят стойност. Олекна ми... [smilie21]
Поне някои наистина важни неща разбрах - авторът на темата има дслр и "цайски", и не обича да чопли семки. Яко [smilie25]

 Re: Кой колко продаде през 2012-та?
Автор: sokkon   
Дата:   31-12-12 12:44

[cool]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.