Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: rаw или jpeg
Автор: alphatier   
Дата:   27-12-12 17:19

Ауди по-бързо ли е от БМВ ? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: hotsnail   
Дата:   27-12-12 17:20

Зависи от парите [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

за по-малко пари бих заложил на БМВ

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: atrifonov   
Дата:   27-12-12 18:36

не знам за ауди и БМВ, но класиката си е МЕРЦЕДЕС[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: aldygreen   
Дата:   27-12-12 18:49

Ако търсиш да извлечеш максимума от наличната ти техника, RAW е форматът, който ти дава тези възможности. Същите резултати можеш да постигнеш без RAW с многократно по-скъпа техника.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (27-12-12 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   27-12-12 18:51

tzl [smilie24]

Браво! Имаш таланта да обясняваш достъпно и добро отношение към хората, на които обясняваш [smilie24] Това би трябвало да е смисъла на този форум, всъщност.

[shtrak]

sonda, обърни внимание на постовете на tzl - в тях е отговора на първоначалния ти въпрос. Доста добра и достъпна аналогия [smilie24]
Постовете надолу, в които доказват на кой камерата е по-фешън и на кой обектива е по-дълъг, просто ги пропусни [smile] Ние сме си такива - драки, пък по това време на годината стават и чудеса ... [smile] не обръщай внимание на заяжданията - не са злонамерени, такива са ни просто тук традициите

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: asahi   
Дата:   27-12-12 19:00

Снимай в jpg, sRGB и ще живееш спокойно и дълго. Като ти потрябва RAW сам ще разбереш защо ти е.

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: pefoto01   
Дата:   27-12-12 19:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: pachok   
Дата:   27-12-12 20:22

Според мен главният плюс на РОУ е че могат да се коригират до известна степен преекспонираните и недоекспонирани участъци. Почти всичко останало може да се бутне и при JPEG /който му разбира на фотошопа/.

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: pefoto01   
Дата:   27-12-12 20:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: shtukov   
Дата:   27-12-12 20:31

Де да беше тъй..

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: next_time   
Дата:   27-12-12 20:38

Преди години на подобни въпроси отговора беше - РОУ и ГПГ е като крава и телешко, от крава телешко може да направиш, но от телешко крава никога.Другото беше че РОУ фаиловете стават само за две неща - да се изтрият или да се обработят.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: MarinY   
Дата:   27-12-12 20:40

За мен джипегът е само за 100% контролирани условия в студио или безпроблемни навън. Имам предвид осветление и контраст на сцената. Всичко останало си иска "негатив", по новому - РОУ.
[shtrak]
Тегаво е. Иска допълнително време за обработка, но резултатът няма нищо общо и с най-перфектно направения директен джипег.

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: pefoto01   
Дата:   27-12-12 20:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-12-12 20:51

Веднъж тръгнал по пътя на RAW връщане на зад няма... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: compur   
Дата:   27-12-12 20:54

в RAW неможе да се променят само 4 неща - бленда, скорост, ISO и фокус. Всичко останало може да се променя!

в JPEG неможе да се променят И други работи - да не говорим, че всякаква обработка разваля снимката.

Дали ще се снима в RAW или JPEG решаваи ти!

Не е задължително да обработваш всеки RAW файл по отделно - само тези, които си заслужават. Останалите може да изтриеш или да обработиш, когато имаш време!

За поста на pefoto01 "как ги виждаме разликите" мога да кажа - като отпечатаме снимките на хартия и веднага се виждат разлики...

[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (27-12-12 20:54)

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: pefoto01   
Дата:   27-12-12 20:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: pefoto01   
Дата:   27-12-12 20:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: compur   
Дата:   27-12-12 20:56

След като се заснемат кадрите, трябва и да им се направи преглед и да им се даде рейтинг и само тези, които си заслужава да бъдат обработвани. Останалите 200 000 да се оставят! [smilie3]



Публикацията е редактирана (27-12-12 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: pefoto01   
Дата:   27-12-12 20:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: compur   
Дата:   27-12-12 21:00

Човек се изгражда, като фотограф и стеснява нишата в която иска да се развива. След което започва "да надобрява" и да открива "своите шедьоври" от снимките си. Първоначално са само една-две, но в последствие стават повече. Тогава решава, че може да ги сподели с близки и приятели и... започва да печата "подаръци". А хората си ги окачкат по стените в офисите и в домовете... Та така! [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (27-12-12 21:01)

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: pefoto01   
Дата:   27-12-12 21:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: compur   
Дата:   27-12-12 21:03

а да! забравих да кажа, че едва тогава разбира, че отпечатването не е само менюто Print! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: shtukov   
Дата:   27-12-12 21:20

Ако ми се налагаше да снимам само в JPEG, досега да съм зарязал дигиталките.


Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: G.Grigorov   
Дата:   27-12-12 22:27

Хаххаахаха единственото приложение на JPEG е за снимане на упътващи табели.

Отговори на това съобщение
 Re: rаw или jpeg
Автор: Myth   
Дата:   27-12-12 22:35

Автор: G.Grigorov
Дата: 27-12-12 22:27

Хаххаахаха единственото приложение на JPEG е за снимане на упътващи табели.


Аман от бисери. В случая и двете крайности са бисери. Ако си направиш добре настройките във фотоапарата и си се научил да снимаш технически добре, то можеш да извадиш доста читав JPEG и за над 50% от случаите и целите JPEG ще ти свърши работа и спокойно можеш да снимаш в JPEG.

Аз лично снимам единствено и само в RAW, но ако трябва да съм честен то е защото така съм свикнал, защото e по-лесно в смисъл, че RAW прощава дребните грешки и не ми се налага да съм съвсем прецизен, за 90% от целите ми добрия JPEG е повече от достатъчен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »