Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: beonedgeaac   
Дата:   12-12-12 19:48

Поръчал съм си добри продукти за почистване , не съм чак толкова вързан в ръцете ,че да не се справя (надявам се :)) А за риска ...наскоро платих 700Е за ремонт на обектив , дадох си апарата за 10тина мин и през това време го изтърваха . Мисълта ми е - риск винаги има , но няма смисъл да се хиперболизира чак толкова .Отделно че (мое мнение) нямам доверие някой друг да ми бърнка из джаджите . Ако го дам на Профайлд и надраскат сензора , дали ще ми купят ново тяло или ще кажат "той така си беше" ?



Публикацията е редактирана (12-12-12 19:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-12-12 20:36

Ще ти сменят каквото трябва :) [smilie3] Защо не?
А и те са почиствали 100-ци сензори...друго е.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-12-12 21:11

Проблема не ече трябва да се чисти ако е това и аз съм ОК,

Проблемите са два

1. Не е ясно защо и откъде идва прахта. Прахта най-вероятно е индикатор за по-голям конструктивен проблем. За съжаление може да се окаже че тия прашните д600 след няколко месеца ще са за основен ремонт,

2. Прахта по сензора е лесна за чистене ама цялата механика на ДСЛР-а е супер сложна и деликатна. Прахта ходи не само върху сензора ами и по други деликатни места, които може да почнат да се износват по-бързо или да спрат да работят в случая с електрониката....

Аз за това върнах моя и сега гледам със завист хората дето си снимат с д600. Апарата е страхотен ама никон се изложиха по най-тъпия възможен начин

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-12-12 21:28

Тоя прах иде и по аф-огледалото.По затвори,пердета историии и квот се сетиш още. Може да почне да хвърля затвори тва тяло на по 20-30к не се знае.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: pmartinov   
Дата:   12-12-12 22:32

[smilie5]

Веско това да не ти е канон,че да гърмят затворите ?

[smilie18]


Колко никона си видял да им гръмнат затворите под ресурса ?

Защото канонските нямат брой...

Много взехте да се фантазирате нещо ?

Като попаднали няколко капки от маслото от затвора на сензора та голяма работа .

Сензора се чисти точно за 15 минути.


Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: next_time   
Дата:   12-12-12 22:40

Аз не разбрах, тая прах прониква през процепите отвън навътре или си върви фабрично да е вътре и постепенно започва да изпада???

Според мен троловете канонски са пуснали слуха за прахта, защото усещат как губят позиции.

Отделно последните постове как прахта ще преебе механиката ми се виждат несериозни, ако се замислите старите аналогови бангии колко прах засмукват па са по-стари от родителите ви.Електрониката?Ако приемем че компа ми е електроника ... майко мила, вътре е като пълна торбичка на прахосмукачка.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-12-12 22:47

Море да имам аз пари, всичкия прах ще взема с това Д600 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: pefoto01   
Дата:   12-12-12 22:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: Canon   
Дата:   12-12-12 23:37

И аз мисля, че не е фатално. Много шум за нищо.
Поне за притежателите на Канон, Сони и Пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: chefo1979   
Дата:   12-12-12 23:45

Според мен троловете канонски са пуснали слуха за прахта, защото усещат как губят позиции.
[smilie18]

Те в Никонруморс са най-големите канонски тролове - аз там основно съм виждал инфо за тоя проблем. А, да, и в Амазон - ма тъй е, канонаджии навсякъде!

Мартинов пък отново с глупостите - каноните "гърмели" (ама наистина ли, в смисъл някакъв звук ли издават, "гръм"? [smilie18] ) затвори наред и няколко капки масло по сензора не били проблем... Ма то и на Д800 няма проблеми, само по централна точка ковял - па другите 50 са за красота - абе няма проблеми с Никон и това си е - слушайте Мартинов, по-голям професор от него няма.
Ей на това се вика болен фен!
[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: next_time   
Дата:   12-12-12 23:46

Хоти не се е изплашил, просто си търси повод да купи по-скъп никон.Сони ще бавят некс ФФ, та не му остана избор.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: Canon   
Дата:   12-12-12 23:49

Cannon в превод от френски е оръдие

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: Canon   
Дата:   12-12-12 23:53

Хоти може да се спазари
За цяла АФ система - цялата цена. За половината работеща - половин цена.
И да вземе Д800 наполовина по-евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: deniac   
Дата:   13-12-12 00:08

Пак ви казвам, търговците са наясно с проблема. Моя немски търговец каза, че ще ми прати камера без прахов проблем и такава и получих, няма нищо по матрицата вече 1000 кадъра. Пробвах и с обектив с f32.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-12-12 00:41

Прахта е от това че някакви детайли вътре в апарата се разпадат. Няма нужда да сменяш обективи и се намазва цялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: next_time   
Дата:   13-12-12 00:45

Стига бе????
Разпадат се детаили????/
Това не го вярвам, нищо че не харесвам Никон[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: localhost   
Дата:   13-12-12 01:15

Те така ако се разпадат след 20-30к кадъра една пинхолка ще остане само [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-12-12 01:16

А откъде се взима прахта според Вас?

Някаква форма на непорочно зачатие ли имаме? Божествена намеса? или порсто нещо не е сглобено като света

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: localhost   
Дата:   13-12-12 02:23

hotsnail: фотографите не си мият ръцете - от там и прахта по сензора [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   13-12-12 08:58

да щото са копирали от 5д мк3 дупката за осветяване на сензора дето я слагат до бутона на затвора.

ама явно от канон са и сложили филтърче за прашоляяк, та само светлина да влиза, плухове и мишоци не

ПП Сега се присетих че и Канон се поиздъниха тая година. А99 се очертава титанично добър апарат. Няма отвор за прах, няма отвор за осветяване на сензора, че даже и фокуса еднакво греши по всичките му сензори не е като Д800 тука има тука нема.



Публикацията е редактирана (13-12-12 09:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: Tantris   
Дата:   13-12-12 09:11

Масло по сензора разливаше и 1дс3. Канон признаха и в последствие отстраниха проблема. При никон не признават, но също ще отстранят дефекта в следващите партиди.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: malakar   
Дата:   13-12-12 11:40

Всяко чудо за 3 дни... Същото голямо реване беше и с праха/маслото по матрицата на д7000.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: Tantris   
Дата:   13-12-12 12:18

Е, тия с първите серии ще страдат.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: compur   
Дата:   13-12-12 12:28

Дявола носи Прада и снима с Canon! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: groshev   
Дата:   13-12-12 13:49

много писане по форума ама то всъщност проблема е бил САМО с първата партида която беше септември месец. От октомври и ноември по европа търговците уверяват че проблема с праха го няма.
Излишно много се изписа за тоя прах. Някой купил ли си е наскоро та да каже прах има ли няма ли ???

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12  13 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »