Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: SEL 35/1.8OSS или Novoflex NEX/NIK + AF-S DX 35/1.8G за NEX?
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-05-13 16:10

Emoxide,
Хвърлях кекса и хващай Никоня! Обаче после недей да мрънкаш![smilie23]
Компактните тела са измислени за компактни автофокусни обективи. Иначе губят смисъла си! За какво ти е леко тяло, ако трябва да мъкнеш една торба преходници и тежки старовремски обективи? Но за гъзарията няма почивен ден!

Отговори на това съобщение
 Re: SEL 35/1.8OSS или Novoflex NEX/NIK + AF-S DX 35/1.8G за NEX?
Автор: Emoxide   
Дата:   17-05-13 16:35

Siluet,и аз попаднах на това "Турбо" адапторче оня ден. Добре изглежда. Интересно с Pentax-m 50/1.7 и Pentax-K 135/3.5 как ще се представи :)

Отговори на това съобщение
 Re: SEL 35/1.8OSS или Novoflex NEX/NIK + AF-S DX 35/1.8G за NEX?
Автор: Emoxide   
Дата:   17-05-13 17:04

chrisnoch, аз си купих некса, за видео, разбира се непретенциозно, за която цел, ми е съвсем достатъчен.

А за D7100 си прав, ама не ми се занимава да хвърлям пари в едроразмерна система.(...уф как ме блазни таз нова матрица!)

Ще почакам до Коледа да видя какви ще са предложенията за OLY PEN E-P5, това според мен е перфектният компромис за компактна фотокамера, с комфортно обезпечаване с директни контроли, както и съвсем приемливо добро качество на изображението.
Предполагам и в качеството на туристически апарат ще се справи идеално, поради по-големият кроп фактор, за пейзажно снимане би било удобство.

NEX-a ще си го оставя за видео и експериментиране с ръчнофокусни обективи. Ако тръгна да го продавам, едва ще му хвана 500-600лв базара. (чисто нов от Amazon + екстри, се купува за под $600) Не предпочитам тази алтернатива.

Отговори на това съобщение
 SEL 35/1.8OSS за NEX?
Автор: Emoxide   
Дата:   16-07-13 10:36

Обмислям покупка на Sony E 35mm f/1.8 OSS който в момента е на магазинна цена от 849лв.(790*) с ДДС и 24м гаранция
--------------------------------
* с клиентска отстъпка от фотомагазин



В случай, че догодина реша да се откажа от NEX и премина на друга система, как мислите, ще се намерят ли купувачи ако пусна обектива на цена около 550-600лв.
(разбира се пазен и без никакви наранявания и видими следи от употреба)



Публикацията е редактирана (16-07-13 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: SEL 35mm f/1.8 OSS за NEX?
Автор: Stenlius   
Дата:   16-07-13 21:14

Калкулирай си поне 30% загуба от цената като го запродаваш и прецени дали те устройва. Взимай ако имаш парите и щракай на воля, не мисли след месеци какво и за колко ще продаваш. В крайна сметка Некс 6 ще поевтинее още до тогава. :)

Отговори на това съобщение
 Re: SEL 35mm f/1.8 OSS за NEX?
Автор: hotsnail   
Дата:   16-07-13 21:42

Ако не те кефи некса по-добре си спести за това дето ще те кефи.

Това с продажбата е 30 до 50% загуба на пари. Отделно ако за тоя обектив се чудиш....ти няма да си купиш хубав обектив въобще. То за коя да е система хубавите са над 1500 дори над 2000 лева...пък с евтини обективи телата от всички системи са сходни.

24 мп сензор на кроп няма голям смисъл като самоцел ако си с обектив дето не може да ги покрие добре. А тия обективи са предимно абсурдно скъпи. Цайсовете за некс ги виждаш от 900 евро почват. С Фуджи или Никон е същото. Хубавите обективи са дебела пачка. Тая 35-ца е евтин обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: SEL 35mm f/1.8 OSS за NEX?
Автор: Emoxide   
Дата:   16-07-13 23:31

още по-добре тогава!
Ще разкарам NEX-са и ще доплатя за RX100II [smile]

Кон за кокошка, много ме кефи да сменям [cool]



Публикацията е редактирана (16-07-13 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: SEL 35mm f/1.8 OSS за NEX?
Автор: hotsnail   
Дата:   17-07-13 00:33

Да ако ще сменяш апарати и системи по-добре не се набутвай с обективи. После много боли поне при мен като махах алфа нещата....събирал си ги с години, търгове, обяви, ревюта, проби, грешки....супер тъпотия да ги шиткаш дори на сносна цена, щото преди това си положил бая усилия да ги избереш и разучиш

Новия RX100 и мен ме кефи ама ...при положение че си имам некс ми е съвестно да давам такива пари. Инак гаранция ще е по-кефещо за екскурзии, разходки и такива снимки дето и двете очи да са на фокус (направо умрях от смях - аз си търся обективи дето ако зениците са на Фокус миглите не се виждат от дефокус, а някой хора тука искат 2 очи на Фокус)

Отговори на това съобщение
 Re: SEL 35mm f/1.8 OSS за NEX?
Автор: Emoxide   
Дата:   17-07-13 01:22

[beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: SEL 35mm f/1.8 OSS за NEX?
Автор: Emoxide   
Дата:   19-07-13 16:31

D7100 кък лепне у ръката... наапрау да са объркаш!
Да, ама НЕ!
Ще чакам органично матрично Фуджо, нали съм инат! [shtrak]

до тогава ще снимам тревички, архитектура и бабини портрети с ръчнофокусни бурканчета [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »