Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   21-11-12 23:15

ще пуснеш кадри да видим. Моя е английски и си прашасва обилно.

ПП Тъжнто е че и немските и английските са всъшност от лихтенщайн ама това е дълга тема



Публикацията е редактирана (21-11-12 23:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: emo1   
Дата:   21-11-12 23:28

Ако се поръча от Холандия, ще трябва да се провери зад огледалото за пакетче "бяла любов".


Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: sky-fan   
Дата:   22-11-12 00:07

Хаха, да. Добре, че изчаках с моята поръчка на Д600. То затова има и много втора ръка вече. А това с праха/маслото не се ли поема като дефект от производителя?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-11-12 00:13

Ми можеш да го върнеш на амазон ако искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: prisonbreak   
Дата:   22-11-12 09:04

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: prisonbreak   
Дата:   22-11-12 09:06

То и при Д7000 в начаялото бе така....Но прахта си я има навсякъде. в Столицата е даже в повечко...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: zbonev   
Дата:   22-11-12 09:39

При Д7000 оправията беше смяна в сервиз на целия мирърбокс. И мина повече от година, докато пачнат да го решават така проблема, че дотогава само чистеха матрицата и разиграваха хората. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   22-11-12 12:07

@zbonev това че подменят mirror box-и на Д7000 не го бях чел преди. Сигурен ли си? така де никон броят ли го за фабричен дефект? т.е. покрива се и извън гаранционно?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: zbonev   
Дата:   22-11-12 22:29

Никон, доколкото знам, не го признават официално и то явно не се проявява на всички камери от дадена серия, но го оправят гаранционно, в повечето случаи, след като недвусмислено им се подскаже, че клиента иска трайно и окончателно разрешение на пробема. Моя беше в гръцкия сервиз и там според мене са сменили целия мирърбокс - тук хипотезата ми е че в по-малките сервизи се заменя целия бокс, при това не се налага да се правят някакви настройки; може би в сервиза-майка може да се сменя само конкретния виновник за проблема (мотора на огледалото - за Д7000), настройва се и се разпращат, така отремонтираните модули на по-малките сервизи; това са обаче едни непотвърдени хипотези, базирани на някои писания из нета и впечетленията ми от моя апарат след ходенето в сервиза.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: pefoto01   
Дата:   22-11-12 22:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: compur   
Дата:   23-11-12 08:29

те Никон с това са известни - прах, прах и прах! с какво друго! останалите марки обраха другите призове... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   23-11-12 08:42

...абе имат и некой други предимства викат им мерене, Фокус и т.н. Особено д600 е направо удар в 10-ката. Страхотен ДСЛР е, поне за щракач като мен и доколкото един ДСЛР може да е страхотен. Ама с тоя прах.....лошото е, че и д800 не му липсват проблеми. Пък д4 вече е малко скъп и ужасно голям



Публикацията е редактирана (23-11-12 08:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: compur   
Дата:   23-11-12 09:00

на всеки апарат може да му се намерят проблеми и кусури. снимайте и не се занимавайте с глупусти! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: Heckler   
Дата:   25-11-12 15:45

Моят го взех от Фотосинтезис преди десетина дена готов с прахта и фронт фокус на 6 точки. Сега е в Гърция.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   25-11-12 16:17

Пиши ако оправят прахоляка. С фокуса е ок да има корекции ама по-добре да го оправят



Публикацията е редактирана (25-11-12 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: PeterA   
Дата:   25-11-12 16:26

Тея Никон яко се изложиха с този апарат, не ги ли тестват преди да ги пуснат не знам? Как може да продават толкова скъпа техника с толкова очевиден дефект???

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-11-12 16:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-11-12 17:32

Интересно апарат за 2к европейчита и толкова сериозни дефекти... [smilie10]

Направо отписах Никон от списъка при избор догодина за ФФ [smilie23]



Публикацията е редактирана (25-11-12 17:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   25-11-12 17:35

стойков хайде сега....цапа се....абе чудя се моя дали да не го върна на амазон и да им се накарам. Ама апарата е безумно готин.

Просто другите не са по-добри. 5д мк3 е може би единствения дето ще е по-качествен ама ....2 и 500 левчета отгоре. А99 е с още по-сбити фокусни точки. Д800 е страхотен ама дефектен фокусен модул звучи далеч по-зловещо от прах по сензора.



Публикацията е редактирана (25-11-12 17:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-11-12 17:56

Виж какво казва човека Heckler, фронт фокуси ала-бала...[smilie10]

Знам ли?! Нещо май се излагат цървул-ската, като прочетеш масови проблеми от един тип, какъв друг извод да си изкараш.

Дори ти се чудя щом имаш възможност да го върнеш защо се ослушваш [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   25-11-12 18:02

ами на моя с 85/1.8 имаше малко фронт фокус ама го коригирах +3 и готово

на 50-цата май е ок. Аз със нея мнгоо не снимам.

По принцип е консистентен фокуса, което е хубаво. Прави грешки ама поносимо рядко.

Оф не знам може и да замине днес утре ще го решавам. Ама ако замине ще си чакам некс-а за фул фрейм. Просто тия огледални шментии и капели....

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-11-12 18:27

Ако бях аз щях да го върна, защото ще го използвам и на затворена бленда... Но ти беше написал някъде на зад, че няма да използваш затворена бленда, така че ако ти е харесал толкова [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: vga   
Дата:   25-11-12 18:36

Не се шегувайте с тея работи! Как ще си купиш чисто нов апарат, фул фрейм, 2к от доларите и ще си кажеш - абе аз така и така няма да снимам на затворена бленда... глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: vanquished   
Дата:   25-11-12 19:01

Хоти,не излагаюс ,а връщаюс [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-11-12 19:25

Хотснейл, това за праха си е проблем и е жалко наистина... За корекцията на автофокуса, не го мисли, ако е въпроса на мен всички без 18-105 [smilie10] са ми със зададена корекция и от там нататък слава богу нямам проблеми и си кове идеално Д300 [cool] Така че да търсиш бройка дето каквото и закачиш даже +-3 корекция няма да иска, едва ли... За прахта обаче [smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »