Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: nboyanov   
Дата:   30-11-12 23:58

Решил съм да сменя никонската си система с Fuji X-E1. Проблемът ми е, че има много малко информация в интернет за въпросното тяло и китовия 18-55/2.8-4.0 (въпеки, че са в продажба вече от цял месец). Тъй като не снимам спорт и макро, и не ми се занимава с фотошоп, ми изглежда като добър вариант. Обаче... всички коментират бавния АФ, по-големия лаг на EVF-а в сравнение с този на NEX. Ако някой има преки впечатления, ще се радвам да ги сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-11-12 23:59

Още го нямаме в Бъглария мисле колега.
И аз чакам да дойде ,защото мисля да си взема един евентуално.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-12 00:04

@nboyanov най-хубаво е да си ги видиш

За НЕКС-а има еидн куп хора дето ще ти обяснят как фокуса е фира и не знам си какво. Аз се кефя на нексовете много и си снимам с тях с кеф.

Вярвам че и Фуджито си заслужава. Има си кусури, има си и предимства. Ти явно си ги преценил доста добре вече.

В Синтеза видях, че имат големия му батко Pro1. Иди го виж ако дават пробвай му фокуса. Пробвай и НЕКС-6 как му е визьора - Фуджи е със същия. (ако оставиш Лага има хора дето харесват повече ел. визьора на Олимпус, виж и него. А пък има и хора деот се дразнят по принцип на електронните гледки)

Лаг лаг...колко да е лаг? Спорт не можеш да снимаш с тоя апарат. Ама ще се кефиш много и има снимки които мислиш че с него ще станат по-добри.....



Публикацията е редактирана (01-12-12 00:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   01-12-12 00:06

Преди няма и седмица пристигна в щатите. За тук ще трябва да почакаме повечко

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: nboyanov   
Дата:   01-12-12 00:08

Аз и не мисля да си го купувам от БГ. Имам приятели, които се връщат от USA след 2 месеца и трябва да реша дали да им го поръчам или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   01-12-12 00:11

Ами така де- търсиш информация. А няма щот реално излезе на пазара преди седмица, няма още потребителско инфо

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: nboyanov   
Дата:   01-12-12 00:15

@hotsnail И аз искам да го пробвам лично, но съм от Русе и не е като да съм в Сф. Все пак ще пробвам да се преборя със служителите в Технополис (доколкото знам X-pro1 го имат в наличност).

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-12 00:19

еми ако можеш да видиш pro1 и визьора на някое сони или олимпус. Хубаво е да не се окаже че те дразни супер много.

Аз първия електронен визьор на олимпус преди години като го видях се ужасих. Слава богу от тогава много вода изтече и сега са доста пъти по-добре. Ама може и да не ти допадне.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Emoxide   
Дата:   01-12-12 00:25

какви хипотези се изказват тука, не е истина;

Електронният визьор на X-Pro1 няма нищо общо с този в X-E1; първият е от по-старата генерация и е наистина бавничък, докато новият е SONY същият като на NEX-6; ако има лаг-ване то определено проблемът не е във вашият телевизор (демек във вашата BRAVIA), ами си иде от задавящият се процесор с тлъсти X-транс формирани картинки от матрицата...


да добавя:
Ако имаше коалиция между FUJIFILM и SONY, в сектора MIRRORLESS биха помели пазара като ураганът "Санди" отнесе щатите;

X-E1 със 24Mpix SONY матрица по-нова генерация би бил сбъднатата ми мечта! С якото видео FullHD@50p както и цветовете които само FUJi нае как да изстиска!



Публикацията е редактирана (01-12-12 00:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: nboyanov   
Дата:   01-12-12 00:29

@fast_eyebrow
Това е линк от преди повече от месец:
ревю

Може и да е бройка, продадена на някой платен рекламен агент, може и аз да съм нетърпелив, но като за един от най-очакваните и коментирани апарати за 2012г. има отчайващо малко полезна информация.


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   01-12-12 00:31

Това ревю вече почти наизуст го знам.Но факт е че още го няма почти никъде

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-12 00:33

@nboyanov на тоз пич му ги носят на крака от производителя преди дори да имат серийно производство.....Виж му стаатийте за RX1 от началото на Септември, предиофициално да обявят апарата!!!

то и в БГ има такива неща, та си представи в щатите. Ако този батко води курсове и е известен фото журналист....да драсне една хубава статийка за фотото си е важно ще заминат 20-30 хиляди бройки от рафтовете на Амазон. Нали се сещаш за какъв паазар говорим в САЩ....

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-12-12 00:35

Аз бих го вземал на сляпо. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Emoxide   
Дата:   01-12-12 00:38

Pd тебе те знаем, че от край време сънуваш Fujinon-и, кротни малко, спи спокойно и за теб ще има, тепърва предстои :)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: uri64   
Дата:   01-12-12 00:42

hotsnail написа:

> @nboyanov на тоз пич му ги носят на
> крака от производителя преди дори
> да имат серийно
> производство.....Виж му стаатийте
> за RX1 от началото на Септември,
> предиофициално да обявят
> апарата!!!
>
> то и в БГ има такива неща, та си
> представи в щатите. Ако този батко
> води курсове и е известен фото
> журналист....да драсне една хубава
> статийка за фотото си е важно ще
> заминат 20-30 хиляди бройки от
> рафтовете на Амазон. Нали се сещаш
> за какъв паазар говорим в САЩ....


Да ама Стив Хъфф е готин пич и не се измята непрекъснато от думите си като надувкото Кен Рокуел...е, понякога му се случва да си промени мнението, но си признава ако не е бил прав...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-12 00:45

Усещам аз как се надига фуджи агитка. Иводам-а някъде се кикотка кротко....и си цъка с Про1

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-12-12 00:48

х-е1 за мен като цена/качество се очертава по-добър избор.
Всичко е съяото като на Про1 без прозореца.
По-малко,по-леко и по-евтино. [smilie7] А и мене секаш ме влече да си гледам през сапунерското лайфвю.Кото виждаш тва излиза.

[smilie18] Айляшко звучи.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: nboyanov   
Дата:   01-12-12 00:54

@Pd Като ти гледам снимките в профила, чак ми иде да се откажа от фотографията:) Нямаш стигане[beer]
@hotsnail Ясни са ми всичките им рекламни трикове. Затова попитах дали има някой в БГ с подобна техика. Истината е, че така съм се навил да си купя X-E1, че само едно питие ме дели от окончателното решение[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: victory13   
Дата:   01-12-12 00:56

е то на пд допреди няколко месеца фуджи-феновете му бяха основната таргет група за захранване [smilie18] ... ех, как се извърта животът [beer]
иначе днеска пипнАх про-1 в технополис... лепна ми [smilie18] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-12 00:56

@pd що си затрил снимките си бре? Да не би да има лимит? Имаше много яки кадри. Тия дето си оставил са ок ама имаше и по-яки поне за моя вкус.

@nboyanov пии една ракия и изпревари PD [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: nboyanov   
Дата:   01-12-12 01:02

[smilie25]



Публикацията е редактирана (01-12-12 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-12-12 01:06

Поизтрих малко ,че много спам.Ще качвам като си заслужава само.

Та по-темата.Фуджи от както изкараха евтино тяло съм фен. Про1-то много скъпо.Мерси.
Но сеха със Х-Е1... [beer]

Пак си е скъпа система но си заслужава според мен.За хора които наистина искат способна система да си праят кефеца.
Оптиката най ме привлича. Ако сони имаха такива стъкла...ама нямат.
Каде сме може би 35 1.4 и 56 1.4 [thankyou]
После разни 3.5-4.8/2.8-3.5 вариота...стоп по-светли кой ти го дава.
Макро чак си пуснаха хората 60 2.8...и не лош 18/2
И палачинки плануват.

Просто нема забележка фуджи от към оптика. Мене оптиката ми прай кефеца не тялото. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: kjey   
Дата:   01-12-12 08:46

Айде някой да го взима, да каже как е от първа ръка, че и аз съм се навил за едно Х-Е1[shtrak] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Vanquished   
Дата:   01-12-12 10:00

Няма инфо в нета ли ? http://www.scoop.it/t/fuji-x-pro1?page=1


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   01-12-12 10:43

Поддръжката ба RAW е единственото нещо, което ме притеснява, защото и DxO

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-12 11:09

Аку Фуджи задържат тая технология достатъчно т.е. поне 5 години и имат продажби ще стане.

Сложно то и те самите не успяват явно да се справят със всички особености на новата матрица. Загубатра на цвят в детайлите се съмнявам да има причина в сензора, по-скоро софтуерно подтискат цвета а да не стават странни артефакти.

Байера да го докарат до където е мина много време и бой. Писах и преди 4-5 годинки им трябваха да измислят алгоритмите. За Предните фуджита с огромната динамика май така и не успяха други фирми освен фуджи да изкарат роу процесор като света.

Ама завсии пак за какво ти е апарата. Пък и до колкото знам Фуджи имат възможност за разработка в апарата на РОУ файла по различни начини. Сигурно си имат и някакъв роу софтуер за компютър?

Сега ако човек си обича Лайтрумеца като мен ще ми е криво ама.



Публикацията е редактирана (01-12-12 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Emoxide   
Дата:   01-12-12 14:40

Това че силните в конвертиращия софтуер избягват FUJI си е чиста проба маркетинг и политика. FUJI просто са в немилост от "големите" в бранша. Ама и те сами са си виновни, като не пазарят матрици от APTINA, CANON или SONY, нито си дават алгоритмите за разкодиране на сигнала от новаторските(изчанчените) си матрици, на такива софтуерни фирми, ами лансират скапаното SilkyPix; има си я тази политика Japan vs. Others; а от FUJI са си фанатични националисти, явно! В XXI век сме, уж... [smilie23] [smilie23] [smilie23]

до 5 години FIJI ще захвърли X-TRANS CMOS, почти съм убеден в това;
Тогава може да измисли матрица тип пчелна пита с 6 цвята (3те основни - червено, жълто синьо + 3те допълващи зелено, орнаж и виолет) и един бял в средата; Е тогава ще им се е*е мамата на всички конвертори....



Публикацията е редактирана (01-12-12 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Emoxide   
Дата:   01-12-12 14:46

от друга страна, ако X-Trans ги фалира и SONY или Matsushita(Panasonic) ги глътне, има шанса да се появят доста добри фотоапарати, без конкуренция, сред безогледалните.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-12 15:22

Емо не е до немилост или криене. Просто е сложен проблема.

За Байер матриците им е трудно дори дето е горе долу все едно и също и пак. Давах примера с А900 сега и с Д600 го видях - ралзиката като нагласят РОУ конвертора е от земята до небето като цветове, детайл въобще съвсем друга работа става.

ДхО са малка фирма и на дали могат да сложат 10-тина човека няколко години да решават задачки по математика и да гледат различни картинки дали стават.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Emoxide   
Дата:   01-12-12 15:38

еми тогава си чакам NEX-7 II догодина около ноември, по магазините, продавам си играчката за 600лв. и си купувам баткото.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-12 15:52

еми поне двама сме на опашката [beer] [smilie6]

Ама може и фуджи да пуснат нормална матрица. Дори тяхна да си бъде ама поне да е по-близка до нещата дето знаят как да ги оправят



Публикацията е редактирана (01-12-12 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: didesignbg   
Дата:   01-12-12 21:15

Не го разбирам това от какъв зор искате Сони, или Панасоник да купят Фуджи? И Сони и Панасоник можете да си купите, от няколко поколения. Малко са фотографските апарати напоследък.
Байер матрицата е добре познатото старо, ако Фуджи и Сигма изчезнат скоро в този пазар няма да има нищо ново. Големите ще си защитават развойната дейност с патенти и ще играят дефанзивно изцеждайки докрай байер сензорите.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   01-12-12 21:17

То па едни патентиии...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-12-12 21:34

Фуджи с тая система си осигуриха пазар за 2-години поне с тези тела.С обективите много повече.
С тази технология няма никакъв проблем Х-транса да го изпраскат поне 24 мегапиксела.Така ,че... 24мп без АА филтър ще е дост гот а? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Emoxide   
Дата:   02-12-12 17:31

FUJI X-E1 с матрица 24Мп от SONY, ето това искам аз....



Публикацията е редактирана (02-12-12 17:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: CyberGene   
Дата:   02-12-12 17:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Emoxide   
Дата:   02-12-12 17:42

..ако въведат конвертиране на *.RAF до *.Tiff или *.DNG в апарата, тогава може и да се замисля за FUJI, иначе, не; Мерси, ама само за хубав JPEG, не бих броил 25 зелени левчета

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: CyberGene   
Дата:   02-12-12 17:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Emoxide   
Дата:   02-12-12 17:52

skip >> и това е...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: victory13   
Дата:   02-12-12 18:14

fuji [smilie5] ... no body ... [smilie18]



Публикацията е редактирана (02-12-12 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: mlubomirov   
Дата:   03-12-12 14:39

Здравейте,
скоро малко след нова година смятам да си закупя Fuji X-E1. Гледайки, четейки, ревюта, снимки. Се отказах от избора си SONY NEX. Както и от Canon и Nikon системи.
До сега съм нямал DSLR. Но и не ме дразни мисълта, че към момента не съм се забавлявал, освен редките случаи с апарати на мои приятели прим. Canon 550D, Nikon D5100.
Очарован съм, от резултатите, които има фотоапарата, надявам се и след като ми попадне в ръцете да продължа да му се радвам.
като минуси на първо четене мога да изтъкна:
- липса на въртящ се дисплей
- лошо видео
- и си е скъпичък.

като плюс;
- качеството на снимката.
- набора от качествени обективи.

Според вас необходимо ли е да изчакам още и да видя какво ще предложат конкурентите през идващата година?

До сега съм снимал обилно с Canon A610. Вече ми доскуча, и искам да се докосна до по-висок клас апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: didesignbg   
Дата:   03-12-12 14:43

Не. С излизането на нови апарати старите не спират да снимат, нито пък го правят по-зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   03-12-12 16:34

mlubomirov ,от къде ще го купиш след Нова година ? Готов ли си да дадеш 2800лв за тяло+ китак ?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-12-12 19:39

Хората все повече си втълпяват "Моята техника е морално остарая".
Всъщност реален ъпдейт има смисал да се прави през над 3/5г.
Примерно от Канон 40д направо да минеш на 7д.

А хората ъпдейтват постоянно и се набутват мега много пари...
Има хора минаха през д90,д300,д7000 и какво ? Нищо...снимат с китаци още.Същото при Канон.

Нексовете взеха като тпъл хляб да ги вдаят. 3,5,6,7..5,5н,5р...[smilie18] Единия с автофокус другя без... [smilie18]

Смисал...никакъв.Ма купувайте лошо нема. Аз като гледам така ще си снимам със 7д още много години.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   03-12-12 22:07

pd абсолютно съм съгласен с теб. 3 до 5 години е периода за смяна.

По-средата си заслужава само ако има нещо много необходимо - аз взех 7 за визьор и обувка за светкавица. Преди това пробвах какви ли не глупости. От 7 на фул фрейм мисля да се ходи ама последния ми опит не бе сполучлив.

От обективи също няма смисъл от 20 обектива арсенал. Имах такъв. Вече го поразчистих. Утре дано и последния замине.

Иделаната система е с 2 до 4 обектива. 2 твърди и 1 зум. Това е горе долу. Хайде може 2 зума или 3 твърди - къс и среден или дълъг. За некс ме е яд че единия твърд още го няма точно - 105/2 или подобно. Ама като излезе това ще е.



Публикацията е редактирана (03-12-12 22:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: pefoto01   
Дата:   03-12-12 22:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: mlubomirov   
Дата:   04-12-12 06:42

vanquished смятам да го взема или от синтесиса, които ми казаха, че на по-късен етап ще го "вкарат" в продажба, или от Щатите.
Техника не сменям често. Не съм типичен член на консуматорското общество. И инвестицията в Fuji X-E1, ще е за поне 5 години. Причина за да сменя сапунерката е качество на снимката. Както и липсата на възможност за смяна на обективи. Вярвам, че Fuji с успешната си серия X тепърва ще имат какво да показват.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   04-12-12 09:35

Ако имаш възможност от Щатите е за предпочитане .

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   04-12-12 10:22

Много е голяма разликата нещо 1700 долара в щатско за Х-Про1 със 35/1.4 пък в европа само тялото е към 2800 лева. Сега тоя комплект е някаква невероятна промоция де,

На обикновенни цени без промоции май разликите са горе долу ДДС-то и не знам дали си струва (първо че в САЩ затегнаха sales tax та не знам дали може да се избяга от 7-9% данък), 2-ро без гаранция и възможност да го върнеш....(аз поне се напарих и 4-те ми последни фото покупки 3 имах нужда от гаранция или ги върнах в рамките на 30 дни за дефекти)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: CyberGene   
Дата:   04-12-12 11:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-12-12 13:14

Посредата си заслужава за нещо уникално което ти трябва.
Ако стокър-резолюция или пък видео.

Всъщност тайно тайно видеото промени ДСЛР-пазара.
Вече никой не иска ДСЛР без видео...освен про-тата ,а дори и те.

Пробутват ни все по-някоя технология ,която да ни кара да купуваме.
Сега Канон пробутват СТМ-обективите.Което е пълна идиотщина за сега.

Аз от съвременните ДСЛР-и фундаментална промяна виждам само във Никон д800.А при пезогледалките мисля ,че определено Фуджи е нещо "ново" като маркетинг.А НЕКС вече имат повече тела от колкото обективи за тях като се замислиш... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: mlubomirov   
Дата:   04-12-12 20:43

И така... след запитване към Синтесиса:
"Fujifilm X-E1 + 18-55mm silver ще бъде 1899лв., но все още не може да бъде поръчван".
Добра новина за моя портфейл, сега ми остана да следя Коледните и Новогодишните промоции по света и у нас.
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   04-12-12 20:48

няма никакъв смисъл да се носи от САЩ ако е таква цената с китовия.

Там е 1400$ т.е. 2100 лева (и това е без 7 до 9% данък) т.е. истинската цена е 2300 в САЩ

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   04-12-12 20:58

Вярно ли ще е 1900 лв ??? Че тази цена е умопомрачително добра,да не са се объркали и да е само тялото ?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: didesignbg   
Дата:   04-12-12 21:16

Без ДДС е възможно, но малко вероятно, по-скоро става въпрос за висока цена само на тялото.
Цените са 900 евро апарат, кит за 1300. Ако говорим за най-евтино в Европа, в момента е Обединеното кралство, от там е ~1650/2450 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-12-12 22:13

Киро, аз си пазарувам от Adorama и никога не ми начисляват VAT, и аз съм се чудил защо, но ФАКТ. Идва си с чистата цена, която е обявена плюс няколко долара за доставка

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-12-12 22:16

Даже и сега пробвах-0%



Публикацията е редактирана (04-12-12 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-12-12 22:19


http://www.alphaforum.net/forum/gallery/image.php?album_id=78&image_id=1189&view=no_count.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   04-12-12 22:38

ми фаст то май е от щат до щат. Калифорния нещо натегнаха режима и сега от амазон начисляват за калифорния... ама това е от няколко месеца

Ако търговеца и купувача са в един щат пак начисляват т.е. от Ню Йорк ако си БХФото ще начислят. Адорама не ги знам къде са.

Ама напоследък нахитряват нали е криза и по-често начисляват.

ПП Вероятно сте прави че е само за тяло. План Б Фуджи да намалят цената...ама повод за това май нямат те така и така не могат да смогнат.



Публикацията е редактирана (04-12-12 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-12-12 22:49

Адорама са на почти една улица с B&H, аз и от тях съм пазарувал едни филтри и не ми начислиха и там. Явно има някаква врътка с електронното пазаруване, защото сега се сещам и за други неща пазарувани без такси. Иначе от Невада си пазарувам

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   04-12-12 22:53

Ами супер явно Невада са пичове [smilie18] [smilie18]

а други не са

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-12-12 23:03

В Невада няма щатски такси, само федерални и в момента доста калифорнийци си сменят адресната регистрация в Невада. И си плащат и данъците там. Но едва ли това е причина, защото би трябвало да начисляват все пак федерална такса, а те и нея не начисляват от сайтовете

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: mlubomirov   
Дата:   04-12-12 23:04

vanquished, didesignbg, по горе, което съм посочил е цитат. Ако са ми казали без ДДС ще е доста 'тънък' маркетингов трик. Не искам да вярвам, че е печатна грешка :). Има време и ще се разбере точно колко ще излезе.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-12-12 23:05

Абе видяло е че ще се пазарува[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   04-12-12 23:15

mlubomirov ,aми дано да е така,но не вярвам да се окаже в България най-евтино,навсякъде излиза повече ,дори и в Щатите .

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-12-12 00:17

Ми не знам, ама гледам, че Х-про1 е 3200 само тяло в синтезиса, а в Щатите си е към 1300$ = 2000 лв. сиреч с 1200 лв по-ниска цена. Ако следваме логиката им едва ли Х-Е1 ще е евтин в синтезатора

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-12-12 00:23

От Фотосинтезис са те излъгали. Гарантирам ти 100%.
Цената на тялото само ще е 1900лв някъде.С кит още малко :)

Но пак си е добра цена.За тоя сензор и тоя байонет бих дал :)
Само за сега нямам излишен кинтец за прищевки. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-12-12 00:31

В синтезатора по принцип е на кантар,фифти-фифти. Или ще попаднеш на някой много кадърен консултант,който разбира доста или ще попаднеш на някой, дето хал хабер си няма и ти го питаш нещо а той не да ти каже "Не знам пич, ще проверя !", ами почва някви глупости да ти говори от воле. Нищо чудно някой такъв да му е казал и за цената



Публикацията е редактирана (05-12-12 00:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: CyberGene   
Дата:   05-12-12 00:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-12-12 00:39

Синтезиса са доказали ,че се дънят постоянно с липсваща техника ,когато тя още не е доставена.
Обещава се наличност и цена ,клиента се вързва и чака с месеци.
КЕФЕЦ :)
Друго е да отидеш и да ти кажат;"Нямаме и незнаем" Поне ще си сигурен в нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-12-12 00:46

Сайбъре, ти нали от щатите поръча вече бе, или се бъркам явно[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: CyberGene   
Дата:   05-12-12 01:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-12-12 01:12

Сайбъре ти ще махаш д700 за Фуджи така ли?
Искаш компактна камера явно. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: kerabo   
Дата:   05-12-12 09:28


добро утро на всички. [smile]

ето едно проверено масто, с добри цени:

http://www.robertwhite.co.uk/cameras/fuji-x-e1-digital-camera-kit-with-18-55mm-lens-black.html


[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   05-12-12 09:49

За 2800 ,кое му е доброто на тази цена ?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   05-12-12 10:01

Eто за 1000 GBP


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: CyberGene   
Дата:   05-12-12 10:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: kerabo   
Дата:   05-12-12 10:04


нещата се променят, определено.[smile]
хм, да - беше. [smilie24] за пазаруване в Англия. [smilie24]
сега в USA е по-добра. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   05-12-12 10:18

@vanquished тая оферта ми изглежда добра ако наистина е с ангийска гаранция. Май няма ккво да се чака. ОТ САЩ е по евтино ама с малко, пък ако не ходиш до там редовно....

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: veselinhristov   
Дата:   05-12-12 10:24

nboyanov, ползвам x-pro1 от няколко месеца и съм от Русе, ще ти пиша на лични.

поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   05-12-12 10:37

A,не,не на лични,тук пиши :)Имаш трите твърди - сподели впечатления,ако обичаш .



Публикацията е редактирана (05-12-12 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: veselinhristov   
Дата:   05-12-12 10:42

ами какво да кажа, махнах d700, 24-70, 70-200, 50, 35, 21 и още няколко и взех x-pro1 с трите налични обектива. мнооого съм доволен от смяната, най вече от към килограми. за моите нужди е перфектен.

поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: CyberGene   
Дата:   05-12-12 11:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: veselinhristov   
Дата:   05-12-12 11:27

какъв е проблема с LR

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: CyberGene   
Дата:   05-12-12 11:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: veselinhristov   
Дата:   05-12-12 11:38

ясно, благодаря за разяснението

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: krist   
Дата:   05-12-12 12:31

"Скоро разбрах и че софтуерът, дето го предлагат от Фуджи изобщо не дава същите резултати като вградения JPEG"

ей това е наистина кофти. аз файловете на С5-цата все още си ги мъча през ужасния фуджи-конвертор за максимално качество, но там поне се достига качеството на jpeg-а.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   05-12-12 12:45

A не сте ли пробвали Silkypix Developer Studio Pro ,как се справя ?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Emoxide   
Дата:   05-12-12 12:49

[smilie18]
Явно за тези които са на FUJIFILM X-System снимането в JPEG е повече от достатъчно, щом дори не се сещат за RAF конвертиране с LR или ACR. Аз също много си обичам JPEG, ама ако искаш "още малко" не е достатъчно...

krist [cool] , мания си е динозавъра. Аз все още имам сантименти по него (и сумати GB TiFF от него). Никога не съм се кефел повече на дигитално изображение, колкото на неговите мазни псевдо-филмови кадри! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Ivodam   
Дата:   05-12-12 20:51

Емоксид: Под RAF предполагам, че имаш предвид RAW. Нищо против, но какво да се прави ако няма свестен конвертор? ACR дава наистина много лоши резултати с Х-про 1, факт. Лошото е, че дори собственият им конвертор на Фуджи не дава идеални резултати...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: CyberGene   
Дата:   05-12-12 21:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   05-12-12 21:08

Мое мнение ама ако ти е втори апарат и го ползваш за екскурзии и подобни хубав JPEG от апарата често е достатъчен.

Тука може би е и разликата, че аз съм само с НЕКС-а (пак) и предпочитам да тормозя много файловете в лайт рум. За съжаление освен Лайтрум не съм виждал други RAW програми с възможности за маски, локални корекции, симулация на градиентен филтър, интелигетен шарп, ръчно направени профили за обективи и много други подобни дребни хитринки. Аз се отказах от DxO което си купувах няколко версии поред и минах на ЛР тъкмо заради тия удобства.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-12-12 22:16

Бе ще му оправят конвертора, споко. Кой бяга от бестселър?Какъвто се очертава да стане това фуджи

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: uri64   
Дата:   05-12-12 23:59

> Мое мнение ама ако ти е втори
> апарат и го ползваш за екскурзии и
> подобни хубав JPEG от апарата често
> е достатъчен.
>


Да излюскаш толкова пари за нещо дето ще се ползва като втори апарат, само за екскурзии и да снимаш само в джипег???????
Сериозно ли това????[smilie10]

Да обощим:
- хиляда паунда (и то от ибей) за тяло с 18-55 китак
- ще служи за второ тяло
- ще се снима с него само по екскурзии
- ще се снима само в джипег

Яко [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Emoxide   
Дата:   06-12-12 00:55

Ами конвертирането в тялото предполагам е доста добро....
На моето FUJI X10 вградения конвертор има доста настройки.
С RAW бутона се влиза в подменю
____________________________________________________________
RAW CONVERSION
_______________________________________
>REFLECT SHOOTING CONDitions
__________________________________________________________________
>PUSH/PULL PROCESSING > +1EV; +2/3EV; +1/3EV +-0EV; -1/3EV; -2/3EV; -1EV.
______________________________________________
>DYNAMIC RANGE > DR100%; DR200%; DR400%.
_______________________________________
>FILM SIMULATION >
- PROVIA(Standard);
- VELVIA(Vivid);
- ASTIA(Soft);
- MONOCHROME;
- MONOCHROME +Yellow Filter;
- MONOCHROME +Red Filter;
- MONOCHROME +Green Filter;
- SEPIA.
_______________________________________
>WHITE BALANCE >
- AUTO;
- CUSTOM;
- COLOR TEMPERATURE-> 2500K; 2550K; 2650K; 2700K; 2800K; 2850K; 2950;
3000K; 3100K; 3200K; 3300K; 3400K; 3600K; 3700K;
4000K; 4200K; 4300K; 4500K; 4800K;
5000K; 5300K; 5600K; 5900K; 6300K; 6700K;
7100K; 7700K; 8300K; 9100K; 10000K.

- FINE (Daylight/Sunny);
- SHADE (Clowdy);
- FLUORESCENT LIGHT-1;
- FLUORESCENT LIGHT-2;
- FLUORESCENT LIGHT-3;
- INCANDESCENT (Thungsten);
- UNDERWATER (Aquarium).
_________________________________________________________
>WB SHIFT > Red = +9 ~ Cyan = -9 ; Blue = +9 ~ Yellow = -9.
_________________________________________________________
>COLOR > High; Medium-High; Middle; Medium-Low; Low
_________________________________________________________
>SHARPNESS > HARD; Med-HARD; STANDARD; Med-SOFT; SOFT.
_________________________________________________________
>HIGHLIGHT TONE > HARD; Med-HARD; STANDARD; Med-SOFT; SOFT.
_________________________________________________________
>SHADOW TONE > HARD; Med-HARD; STANDARD; Med-SOFT; SOFT.
________________________________________________________
>NOISE REDUCTION > High; Medium-High; Middle; Medium-Low; Low.
_______________________________________
>COLOR SPACE > sRGB; Adobe RGB
_______________________________________


Накрая отново от бутона RAW се завършва конвертирането, като изображението с избраните настройки се запазва в JPEG



Публикацията е редактирана (06-12-12 01:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Emoxide   
Дата:   06-12-12 01:05

За мен лично неподходящите RAF-ве от X-TRANS матриците определено са DEAL-BRAKER-и.
За това си взех NEX, да се залъгвам, докато не дойде ден, в който конверторите LR и ACR заработят с RAW от FUJI X-System нормално.

Поне вградения в апаратите конвертор да поддържаше конвертиране до JPEG и TIFF...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: didesignbg   
Дата:   06-12-12 08:02

Нещо малко се попресилвате с тези излияния как роу не ставал. Проблемите на адоуб са си проблеми на адоуб (имаше няколко слуха, че са започнали работа заедно с фуджи по нови алгоритми). Апарата идва в комплект с мощен конвертор, за съжаление японски, но доста добър. Много хора оставиха 5д-та и д700 заради Х-про 1, но щом казвате че става само за екскурзии. [smilie5]
Основният проблем май е в табелката.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: CyberGene   
Дата:   06-12-12 09:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Ivodam   
Дата:   06-12-12 09:14

didesignbg: Там е работата, че и собственият им "мощен конвертор" не е много читав... [smilie2]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-12-12 11:17

Adobe, казват след ъпдейта на 13.10, че за момента това е най-доброто, което могат да направят за фуджи, не дават конкретна информация, дали работят до пълно отстраняване на проблемите, но съм сигурен, че ще го оправят. Четох го на сайта им това. Ако не те DxO ще го направят, все пак конкуренцията трябва да си каже думата

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: CyberGene   
Дата:   06-12-12 11:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: didesignbg   
Дата:   06-12-12 11:43

Иво, от доста време датира досега ми със Силкипикс, Фуджи работят с тях от много време. Силки е единствения конвертор които се възползва от неконвенционалните подредби на фуджи сензорите. Дали има артефакти - определено има, но вади много детайл, повече от апарата поне според мен. За мак има един конвертор, който също доста добре се справя RPP.
И пак не виждам никаква драма, Jpeg от x-pro1 e на едно ниво като детайл съпоставен с роу от д7000/некс-5н и т.н.(според мен в джпега от фуджи има повече детайл, но да не разлайвам кучетата) Роу файла през ацр е горе долу на същото ниво, някъде по-зле, но разликата не е умопомрачителна.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: CyberGene   
Дата:   06-12-12 12:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Emoxide   
Дата:   06-12-12 12:40

Автор: CyberGene
Дата: 06-12-12 12:10

То идеята не е толкова, че джепега е лош, но ако почнеш да вдигаш сенките, да сваляш хайлайти и т.н., ще се появи постеризация и шум. Недадй си боже да си объркал и белия баланс и още по-зле ще стане. Като макаджия може да го видя тоя RPP как е.
[smilie24] Много точно го изказа.

Момента в който FUJI пусне firmware Update, позволяващ вградения конвертор да записва във формат TIFF и ще настане всеобща радост, за много любители на марката. И троловете ще се изпокрият поне за изветсно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Ivodam   
Дата:   06-12-12 12:47

didesignbg: 06-12-12 11:43

според мен в джпега от фуджи има повече детайл, но да не разлайвам кучетата


Няма никакъв спор по това, който иска да лае, да ми се обади, да му покажа картинка, разпъната на 90х63 см от джипег от Фуджи х100, още не мога да повярвам и да разбера тва мъничко хобективче как успя да вкара толкова детайл... [smilie8]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Emoxide   
Дата:   06-12-12 12:57

ivo тук се коментират RAF-овете от X-TRANS CMOS; ...що се отнася до X100, kоето е чудесен апарат, с него драми няма. Традиционна APS-C с превъзходно обективче и превъзходна работа на процесора в апаратчето. Безспорно JPEG от FUJI са добри, драмата е, че с конверторите не може да се извади от новата матриц подобно качеството от RAW

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Ivodam   
Дата:   06-12-12 13:21

Emoxide: Да, знам, че е за новия сензор разговорът. Аз внесох един от първите апарати Х-про 1 у нас, и основната причина да не си го оставя беше неизчистената история с РАВ-конверсията... иначе е прекрасен апарат, чудесна оптика, хибридният визьор адски ми допада, ма нали картинката е най-важна, в края на краищата...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Emoxide   
Дата:   06-12-12 13:28

CyberGene : Недадй си боже да си объркал и белия баланс и още по-зле ще стане.

има си лека за това:
_______________________________________
>WHITE BALANCE >
- AUTO;
- CUSTOM;
- COLOR TEMPERATURE-> 2500K; 2550K; 2650K; 2700K; 2800K; 2850K; 2950;
3000K; 3100K; 3200K; 3300K; 3400K; 3600K; 3700K;
4000K; 4200K; 4300K; 4500K; 4800K;
5000K; 5300K; 5600K; 5900K; 6300K; 6700K;
7100K; 7700K; 8300K; 9100K; 10000K.

- FINE (Daylight/Sunny);
- SHADE (Clowdy);
- FLUORESCENT LIGHT-1;
- FLUORESCENT LIGHT-2;
- FLUORESCENT LIGHT-3;
- INCANDESCENT (Thungsten);
- UNDERWATER (Aquarium).
_________________________________________________________
>WB SHIFT > Red = +9 ~ Cyan = -9 ; Blue = +9 ~ Yellow = -9.
_________________________________________________________


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Emoxide   
Дата:   06-12-12 13:30

Ами чакаме и това е, приятели...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: emoXide   
Дата:   06-12-12 14:46

...аз така или инак за тази година съм си намерил безогледалката..
Догодина по туй време ще си избирам измежду FUJI X-E1, LUMIX GX2, NEX-7 mkII , PEN E-P5 или Samsung NX30;
...a kой знае, може пък на пролет SONY RX10 (APS-C+24/1.8Sonnar T*)да ме заинтригува повече

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: epsilon68   
Дата:   07-12-12 17:25

X trans finally supported with the upcoming Capture One update?


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: CyberGene   
Дата:   07-12-12 18:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: mlubomirov   
Дата:   09-12-12 17:57

Вече имат цена на фотото в Синтесиса.
НОООО :) цената която са ми дали(1899лв) всъщност е цената без обектива, но явно не ми трябва:::)))).

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   09-12-12 18:00

[smilie3]Цък


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: Emoxide   
Дата:   15-12-12 02:41

Много обнадеждаващо звучи...

Adobe and FUJI working together for a native RAW files support

и още:
http://www.fujirumors.com/update-fuji-working-with-adobe-for-raw-files-support-new-rumor/

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   15-12-12 09:50

туй старо

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: mlubomirov   
Дата:   20-12-12 13:36

Това което ми прави впечатление по повод X-E1, е AUTO ISO.
При режим ауто може да се избира между Auto (400), Auto (800), Auto (1600), Auto (3200) в dynamic range - control contrast.
В dpreview има тема: http://forums.dpreview.com/forums/post/50478437
.
Някой може ли да ми обясни как се работи в Ауто с x серията и dynamic range (по подразбиране DR100) 70стр. от манула.
п.с. това което четох, че dynamic range е контрол на контраста и се "грижи" за тъмните елементи.

цитат от темата:
въпрос:"If you had set your camera on Auto DR, would it have chosen 400?"
отговор:"One those shots i was using high IsO anyway as they were both handheld, the skating rink shot was at ISO 5000 and shot wide open f/2.8. the other shot was a set at auto ISO but shot at about ISO 1200 so high ISO was the case either way. I think, but an not 100% positive, that auto DR would kick in if the histogram shows blown highlights. If the histogram is normal and everything is well contained it will not kick in."

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: victory13   
Дата:   20-12-12 14:24

динамик рейнджа си е като на s5, като обяснение... има лимитация обаче, че 200% се ползва на исо 400 и нагоре, а 400% се ползва на исо 800 и нагоре...
постоянно се реве за аутоисото, което ми е непонятно лично на мен... и то е в посока, че ако сложиш ауто исо, и приоритет на бленда, скоростта падала под приемливото преди да вдигне исото... ми закови ауто исото на 6400 /което го има, но не си го посочил /ако го няма, виж фърмуера !//, мини на пълен ръчен контрол на бленда и скорост, и си гърмиш на воля [cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   20-12-12 17:49

Пичове хващайте пътя към синтеза. Има ги и трите тела на фуджи и 4-те обектива (ако бройм и на X100 5 обектива). Хубаво изглеждат. Гъзария такава, фетиипизъм.



Публикацията е редактирана (20-12-12 17:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: victory13   
Дата:   20-12-12 17:58

има ги... ама в амазон падна цената със 60 лири на черното... става съществена разлика, а с бързата поръчка идва за ден-два /юпс/... 35/1.4 обаче е на много добра цена тук, и си струва да се вземе [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: pstoev   
Дата:   20-12-12 19:23

mlubomirov...
аз не разбирам защо ти е да даваш толкова пари за X-E1, при положение че ще го ползваш с китовия..
същия резултат ще получиш и със Sony nex5n,r или olympus epl-3,5 panasonic GX1, разликата е в цената, по-бързия фокус и подвижния дисплей!

има смисъл от такава покупка, ако се ползва с 35/1.4 или 18/2
това е предимството на fuji системата!

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   20-12-12 19:28

Колко е голяма разликата между 18/2 и 19/2.8??? В смисъл има ли толкова много дефокус? а на м43 имат 14-ка....35/1.4 ок предимство ама пак има Сони 35/1.8 или Самсунг на бленда 2.

В общи линиии ретро дизайна и гъзарията са нещата дето са силни на фуджи. това не е малко, човек трябва да се чувства добре, особено когато говорим за хоби.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: victory13   
Дата:   20-12-12 19:49

стоев, "китовия" не е баш... китов... все пак почва от 2.8, и стига до 4... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-12-12 19:58

Фуджи нямат нисък клас обективи.Факт. [beer]
Всеки сам си избира системата.

Аз немога да си позволя Фужи но живот и здраве за сега са ми фаворит безогледална система безспорно.
Зависи за какво ще реша да си ползвам системата.Но аз предимно ще я ползвам за портрет и пейзаж.А фуджи предлагат предостатъчно за това и тепърва ще има още.

Интересно ще е развитието не ЕОС-М във времето. За сега има само китак и палачинка. Доста незадоволително.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   20-12-12 20:03

фуджи нямат и качествен обектив нито един от обективите на Х системата няма добро ревю за резолюция например.

такак де има 1.4 обектив ама ако му видиш резолюцият аи как се справя по крайщата...той до 5.6 не е използваем по форумски критерии..



Публикацията е редактирана (20-12-12 20:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-12-12 20:09

Не е вярно. Всички ревюта да добри и на 3-те обектива.
35 1.4 е мек по-крайщата но мен това въобще не ме интересува.
[smilie3]

Ще видим аз като гледам новата Сигма 35 1.4 и цената и мисля да си взема една за 7д.[smilie18] Общо взето....

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: didesignbg   
Дата:   20-12-12 20:14

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   20-12-12 20:34

хахах уби рибата човек...глей какво хубаво фуджи, що да си не взема Сигма за Канона.

НЕ знам аз много гледах на Сони 35/1.8 ама това е безсмислена дължина. Тотално е безизразна и безлична.

Е днес с 50мм поне ти дава разстояние и малко интересна перспектива. С 90мм е още по-интересно. С 24мм на затворено или от близко да снимаш...ама с 35 на кропка....аз дори със зум като съм или снимам на 18 или на 55..в средата няма кадри.

Вземи си безогледален. Нещо компактно виж. Панасоника GX1 ми хвана око днес ама е с тия колапсващите зумове дето не са много стока (като некс-6) и не знам дали му е подвижен екрана. Дори едно Сони RX100 или Фуджито подобно.



Публикацията е редактирана (20-12-12 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-12-12 20:38

Паналайката и на мен ми харесва. Слаб сензор ма на кой му пука имат убави твърдаци. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: my.point.of.view   
Дата:   20-12-12 20:42

35 мм може да е дължина безизразна, ама повечето ми снимки са с нея. не е съвсем за изхвърляне.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   20-12-12 20:49

@my.point.of.view ама твойте 35мм ако са на филмче Лайка формат са 24мм за които аз говоря, като перспектива и ъгъл. Такка де еко по-ишироко и интересно. Спор нямаме. 50мм на лента и 35мм на кроп са безизразнотот нещо.

Ама.... снимките ти ги гледам с кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   22-12-12 20:27

Fujinon 14/2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: PampersXXL   
Дата:   22-12-12 20:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   22-12-12 23:32

@ vanquished готино обктивче.



Публикацията е редактирана (22-12-12 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   23-12-12 10:23

Не мога да преценя от тези снимки ,как е в краищата . Друго ми прави впечатление - не криви като гледам снимките все едно са снимани с 35мм .Цената му е 900$ ,между другото .



Публикацията е редактирана (23-12-12 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: CyberGene   
Дата:   23-12-12 13:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: victory13   
Дата:   23-12-12 13:07

18/2 се коригира в апарата, иначе криви доста... най-вероятно и тук е така [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   24-12-12 12:32

Пипнах го в Синтезиса . На кофти осветлението вътре китака фокусираше достатъчно бързо,хънтване почти нямаше . Блендите са 2.8 на 18мм ,3.2 на 23,3.6 на 35 и 4 на 50/55 . Визьора...на Некс6 като ,че ли е една идея по-добър . 35/1.4 беше осезаемо по-бавен ,но вероятно не е с фърмуер 2.0 ,при всяко фокусиране прави движение напред -назад и тогава заковава ,по-шумен е от китака. Много интуитивно управление,всичко ,което търсех го напипвах моментално ,това с Некс не става,въпреки че го имам Некс5 от лятото продължавам да се лутам в менютата . Дисплея ,макар и с по-ниска резолюция дава достатъчно добра картинка . Авто-фокусните точки - кеф,разположени са на целия екран . Приятна камера,хареса ми ,ако имаше и фокус-пийкинг щеше да е супер [smile] Това са набързо впечатления от 5 минути контакт . [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   24-12-12 12:41

Визьорите би трябвало да са еднакви. Лагвания писаха че има визьора на фуджи ама,,,глупости. Това движение напред назад го правят всички безогледалки, някои просто са по-бързи с определени обективи. Май ом-д-то е най-бързо средно със всички обективи. Ама бърза работа ли имаш, важното е това дето пишеш че те кефи как е на пипане.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: BirdOfPray   
Дата:   24-12-12 13:32

NEW Fujifilm X-E1 Digital Camera Body *OFFICIAL UK STOCK* Fuji XE1 in Silver - £679.95
VAT price: 20.0% (included in the listed price) + доставка £7.95 до United Kingdom (до БГ ще е към £30 сигурно).


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   24-12-12 13:33

За 100лв разлика от тук не си заслужава .

PS Всъщност 200лв е разликата,но ако се наложи гаранционно обслужване става сложно .



Публикацията е редактирана (24-12-12 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: BirdOfPray   
Дата:   24-12-12 13:36

ТУКА ДЕ ГО ИМА??[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   24-12-12 13:38

Виж няколко реда нагоре .

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: victory13   
Дата:   24-12-12 15:44

не знам как смятате, ама на таз цена разликата е доста повече... доставката за 2 дни е 15-на лири... за разликата от около 220-230лв можеш да си поръчаш карти примерно, които тук по стар бг обичай също са с около 40% по-скъпи от "там"...
няма как обаче да не се отбележи много добрата оферта за покупка в "кит" на синтезиса... просто това е офертата [smilie24] [cool]
ако някой реши да вземе кит, и смята че не му е необходим обектива, да свирка /пропорционално ценообразуване !/ [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   25-12-12 02:22

Гаранцията мога да я преглътна ,ако разликата е 500 или повече лева,но за 200 не мисля . А и доставката към горния линк е 20 паунда и така цената става 1750 лв...150 кинта не бих казал ,че е голяма далавера . И да,интересно е ,че тук цената с кит(2700лв) е по-добра от Англия (1150GBP) .

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   25-12-12 17:23

И една "слухова" новина от fujirumors.com :

A Fujirumor reader sent me this email:

“Hi,

Just to let you know that I’m beta testing the new version of Capture One with full X-TRANS Support. X-PRO1 and X-E1. The quality is amazing. Lot better than the JPG output from the camera. Finally !!”

Cheers”

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   26-12-12 16:18

Ето и тестови кадри от бета версията на новия С1 vs LR4.2

Super [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   26-12-12 16:18

Ето и тестови кадри от бета версията на новия С1 vs LR4.2

Super [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: BirdOfPray   
Дата:   26-12-12 18:53

vanquished написа:

> Виж няколко реда нагоре .

ВИДЯХ!
ВЪВ ВАРНА в Синтезиса ГО НЯМАТ [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   26-12-12 22:40

Има го в Синтезиса в София . [shtrak] Явно две бройки за цяла България ...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   26-12-12 23:55

Абе един познат от синтеза каза че вървяли като топъл хляб Фуджитата. Човека не му се вярваше, че толкоз скъпа система се продава добре.

Предполагам не е случайно, че имат цялата Х система [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: victory13   
Дата:   27-12-12 00:02

не са 2... около 10,12-ти ходих до синтезиса, и ме записаха с идеята да ми се обадят когато дойде... днес се обадиха [cool]
няма да споменавам другата наша голяма фирма, посетена същия ден, в която обещаха "утре ще ви се обадим с оферта за доставка"... утре още не е настъпило [smilie25] ...
ако се зададе въпроса в синтезиса, може и да го доставят за оглед в провинцията[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: pefoto01   
Дата:   27-12-12 00:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: simbon4o   
Дата:   27-12-12 00:41

Тия резултати от C1 конвертора са вече друго нещо! Нищо общо с бозата до момента!

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: victory13   
Дата:   29-03-13 16:22

ще повдигна темата с идеята да спестя някой лев, обаче само на андроид потребителите /може да има и за други потребители, подобни приложения/...
ако се нуждаете от жичен дистанционен спусък, просто си купете метър и половина кабел 3,5мм жак към 2,5мм жак /или отново 3,5 и преход към 2,5 за 70 стотинки от конрад/ и си свалете безплатното приложение dslr remote... вече имате дистанционен спусък, тайм лапс, хдр и дълга експозиция... обща сума къде 2,50 лв [smilie18]
на фокус [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: didesignbg   
Дата:   29-03-13 16:38

Предполагам че просто окъсявайки ги ще получиш същият резултат и без андроида [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: victory13   
Дата:   29-03-13 16:40

е не ми отнемай минутката слава[smilie18] [smilie18] [smilie18] ... как ще се разбере че имам андрид иначе /та макар и румънски [smilie18] /
иначе си прав да... и така става май [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: krist   
Дата:   29-03-13 17:14

за аудио-жакове ли иде реч, и как с просто окъсяване ще получиш дълга експонация например?[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hotsnail   
Дата:   29-03-13 17:21

с дълго окъсяване май [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: victory13   
Дата:   29-03-13 17:40

Да, за аудио жакове говорим[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: vanquished   
Дата:   29-03-13 20:18

Що не каза по-рано, вече се обзавдох с жичен спусък.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: didesignbg   
Дата:   29-03-13 22:41

Е, че жичния е супер, много по-красив е.
Иначе за работа идеалният вариант е такъв с интерваломер, за късмет каноните (че и бая други апарати) масово ползват такъв стереожак, та са и евтини. Какво неясно има по стереожака центърът е затвор, средата аф, а крайният маса. Ако искаш може с двустепенно ключе, ако искаш може и с превързани кабели...

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hemilio   
Дата:   30-03-13 10:23

Много се запалих по това Фуджи(X-E1) [cool] [cool] [cool] [cool]

Най вероятно ще сменям системата [smile]

Май месец ще ходя в Щатите и мисля да се обзаведа [smile]

Искам обаче да го видя на живо,но в Бургас-няма къде [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: victory13   
Дата:   18-04-13 11:12

Аз си пиша оттатък, ама понеже опита ми е само на Х-Е1, ще допълвам и отсам за строго профилираните потребители [cool]
в следствие на това става ясно че в ръчен и приоритет на скорост режими може да синхронизирате до 1/250...
Също така силно може да прецизирате и оптимизирате фокуса чрез промяната на големината на зоната за фокусиране... Настройката по подразбиране е средно положение, като е възможно да намалите в 2 степени и да увеличите също в 2 степени зоната на фокусиране [cool]
Това обаче не се отнася за увеличението в режим на фокусиране с ръчни обективи... но така или иначе в този случай зоната е достатъчно огромна [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли някой в БГ с Fuji X-E1
Автор: hemilio   
Дата:   18-04-13 11:43

това е много добре! [cool]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »