Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фенер за фокусиране
Автор: etto   
Дата:   28-11-12 18:17

Здравейте ,колеги.От време на време имам проблем с правилното фокусиране в закрита обстановка на снимане,а още повече(нормално) когато няма никаква светлина.Само илюминатора явно не стига,та ви питам някой подходящ фенер за осветяване,който да не пречи на модела,да може да се зуумира и да е компактен(не тухла)

Пс "да не пречи на модела"- предишното фенерче,което имах беше с някакви диоди и светлината беше отвратително изкряща и дразнеше мен,който съм зад него,а какво остава за този пред него.

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: guest1236   
Дата:   28-11-12 18:45

Има едни, които ги продават в Техномаркет - с един мощен светодиод и променлив фокус - с малко преправяне можеш да направиш тъй, че снопа да се фокусира в малко петно, което не пречи на модела.

Другият ти вариант е laser focus assist джаджа - провери в гугъл какво се има предвид.



Публикацията е редактирана (28-11-12 19:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: Canon   
Дата:   28-11-12 22:09

guest1236, що не са те затрили още? [smilie3]

etto
Пиши с какъв апарат си.
При едни се използва вграден източник на асистираща светлина, при други има в светкавицата или в някои синхронизатори - KING

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: guesswho-6   
Дата:   28-11-12 22:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: Canon   
Дата:   28-11-12 22:15

guestXXXX това са 10000 комбинации без буквите

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: guesswho-6   
Дата:   28-11-12 22:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: steeens   
Дата:   28-11-12 22:19

guesswho, що те деактивираха първоначално? Къде сгази лука?

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: guesswho-6   
Дата:   28-11-12 22:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: steeens   
Дата:   28-11-12 22:21

Лазерите не са ли опасни за матрицата? Днес си играх с едно лазерче и сега все едно съм заварявал с електрожен без маска. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: guesswho-6   
Дата:   28-11-12 22:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: Canon   
Дата:   28-11-12 22:26

Ми както фокуса трябва да е на оченцето, след всяко фокусиране трябва да сменяш моделката

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: steeens   
Дата:   28-11-12 22:28

Трябва да се внимава със стъкла и огледала, щото и отразеното попадение ще направи беля. Нали ти писах осветих си очите с малко лазерче, от тия с трите батерии за часовник и никак не ми е комфортно сега. Надявам се да няма трайни поражения.

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: guesswho-6   
Дата:   28-11-12 22:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: juslen   
Дата:   28-11-12 22:42

Oсвен да вземеш някое по-мощно фенерче и да му сложиш отпред някакъв дифузор-оризова хартия или нещо подобно-така светлината ще е мека и дифузна и няма да дразни много.

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: realnoncho   
Дата:   28-11-12 22:50

juslen - тъкмо нещо такова си мислех(имам едно по-мощно китайско фенерче със зуум) [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: Canon   
Дата:   28-11-12 22:59

като му сложиш паус забрави за зума

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: satyno   
Дата:   28-11-12 22:59

гледам ей тези нещица из ибей:

"This torch uses of CREE XM-L T6 LEDs, producing very bright beam of light (up to 1600 lumens).
The body of this flashlight is built of aircraft-grade aluminum alloy, and it has a very solid construction.
Hard-Anodized finish; Anti-abrasive, free-scratch, shock-proof.
This flashlight uses a smooth reflector (rather than textured reflector). The smooth reflector provides a more concentrated beam, and therefore a better throw (range).
Internal wiring applies the high efficient booster circuit, and can utilize the batteries in the largest extent.
Crenelated Strike Bezel provides enhanced self-defense capability
Excellent waterproof, suitable for outdoor environment, adverse weather conditions."

Могат да се намерят доста евтино, а в тема за creativelive бе споменато, че се използват от лекторите.

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/xhrr5108.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/qiiw0990.JPG


http://img.auctiva.com/imgdata/1/7/2/1/6/3/1/webimg/622053867_o.jpg



Имате ли опит с тях?


Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: juslen   
Дата:   28-11-12 23:22

Tова като цяло са чудесни фенери-евтини, с много добра изработка и много мощни. Има обаче една особеност-китайците почти винаги пишат нереално висока мощност-трябва да се четат ревюта и коментари за да се научи реалната. От доста време ползвам такива-поръчвам си ги от dealextreme и няма никакви ядове-най-стария ми е от 3 години и още работи отлично, почти не се е надраскал отвън.

Ето това е много добро джобно фенерче-имам такова и си го нося в чантата-малко, леко но невероятно мощно за размера си.

Ultrafire WF-501b


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rvmg6710.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/flib1438.JPG


http://s1.ipicture.ru/uploads/20121129/thumbs/AYV2Qz0P.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: etto   
Дата:   28-11-12 23:23

Кой ще ти се занимава с ибей бре,брате мой ? За едното фенерче... С Д90 съм и ползвам и светкавица,но повечето време тя е със синхронизатор.Имам июминатор на апрарата,но както споменах в повечето време не е особено ефективен.Повтарям фенер ,който да не дразни очите и да е компактен.Не ми трябва да свети на 5 000 000 000 000..км Трябва ми до 4,5 метра.Със зуум.Ако още се продават фенери с нажежаема жичка май ще е най-добре,но бързо горят..

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: juslen   
Дата:   28-11-12 23:35

Аз само споменавам с информативна цел [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: satyno   
Дата:   29-11-12 00:06

В тези фенерчета има само едно, което ме безпокои:
"2. Please do not put it directly to people's eyes for the powerful light is harmful and it will make you blind temporarily, especially for the kid."
Имам един дребосък, който веднага ще го хареса.


Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: imitev   
Дата:   29-11-12 00:14


Истината е инфрачервено фенерче IR flashlight.

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: jingov   
Дата:   29-11-12 08:05

http://www.ledmarketbg.com/product/109/led-chelnik.html

Тоя тип са най удобни ,аку батерии,хвърля яко до 170 метра, в зависимост от модела до 75 часа държи....

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: jingov   
Дата:   29-11-12 08:06

http://www.bateriabg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=94&Itemid=111
тук по добре

Отговори на това съобщение
 Re: Фенер за фокусиране
Автор: etto   
Дата:   29-11-12 08:47

ръчно предложение..няма да ходя с това а главата..ще помислят,че съм миньор ((((:

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »