Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор на монитор за фотообработка.
Автор: tuizzl   
Дата:   24-11-12 22:45

Здравейте!
Искам да попитам кои от тези три модела монитори ще е най-добрия ми избор според вас?


EIZO Flexscan SX2462W
DELL U3011
NEC MultiSync PA241W

Разбира се и калибратор ще си взема.
Не искам да дискриминирам никого, но е препоръчително само компетентни съфорумци да изразяват мнение.

Благодаря Ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: tuizzl   
Дата:   24-11-12 22:51

Горе нещо не захапа линка.
Това е линк за EIZO-то.
EIZO Flexscan SX2462W



Публикацията е редактирана (24-11-12 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: vanquished   
Дата:   24-11-12 23:02

Бих взел Дел-а заради размера .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: n1x0n   
Дата:   24-11-12 23:28

NEC-a или Eiso-то... и намери как да ги храниш през DisplayPort-a.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: didesignbg   
Дата:   24-11-12 23:41

За какво ще го ползваш? Ползвам 27" и определено смятам че мястото си заслужава. От друга страна ако можеш да ползваш 10 битов цвят, както Никсъна предлага това също е много хубаво, зависи къде пада акцента.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: tuizzl   
Дата:   24-11-12 23:47

За обработка на снимки ще си ползвам монитора.
За 10 битов цвят маи трябваше и видео картата да ги поддържа или се лъжа? Ще проверя сега при чичо Гуугъл :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: tvk75   
Дата:   25-11-12 00:26

хубаво рекъл n1x0n , но откъде да намеря свестен (и евтин) кабел за DisplayPort-а

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: n1x0n   
Дата:   25-11-12 10:31

Кабелите за DisplayPort не са по-скъпи от тези за HDMI.

Въпросът е, че трябва карта с native DisplayPort output. Най-евтината от които е тази:
http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=46848

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: tuizzl   
Дата:   25-11-12 19:23

Видео картата няма DisplayPort, но има mini HDMI мога ли с кабел които е комбиниран mini HDMI to DisplayPort да изкарам 10 битов цвят. Извинявам се ако въпроса е глупав, малко съм неук.
Други впечатления от тези монитори.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: tuizzl   
Дата:   27-11-12 19:27

Май ще взема NEC-а виждам, че по темата няма много мнения явно тези монитори не са много популярни в БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: sky-fan   
Дата:   27-11-12 22:07

Потърси класация за 10-те най-добри монитори за фото едит. Мисля Eizo не са лоши.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: photostoykov   
Дата:   27-11-12 22:27

tuizzl, конвертирането от mini HDMI към DP няма да ти даде нищо повече от Full HD (1920 х 1080 pix).
Не си посочил бюджет и това прави препоръките като гледане на боб![smile]
Смятам, че е удачно да се насочиш към 24" модел, първо заради цената и второ заради мястото, което заема.
Една примерна класация от мен (ниска към висока цена):

DELL U2412M
ASUS PA246Q
NEC PA241W
EIZO SX2462W

Препоръчително от гледна точка удобството при работа, мониторът да има съотношение на страните 16:10.

Парите са си твои, харчи ги разумно...

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: ecobo   
Дата:   27-11-12 22:29

Не го бъркайте човека бре! Ейзо не били лоши... И трите марки имат както много добри, така и много калпави модели.
Аз бих взел НЕК-а (точно този, който си посочил) заради следното:
1. Възможност за работа със Spectra View софтуера за хардуерна калибрация на НЕК
2. P-ISP матрица
3. 14-bit LUT таблици

Нямам опит с другите 2 монитора, но от доста години работя само на НЕК и нямам намерение да сменям марката.
1-вата причина е мнооого важна за мен, а вярвам и за всеки друг, който иска да изстиска масимума от матрицата.
Пробвал съм да си калибрирам монитора с други софтове - не става така добре, както със SV-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: tuizzl   
Дата:   27-11-12 22:37

Разгледах класациите и трите монитора са в повечето класации.
photostoykov благодаря ти за класацията. Парите за тези три модела не са от значение мога да си вземе всеки един от тях.
16:10 това ще го имам предвид, но да си попитам 16:9 не ли по-добре? Почвам да се двоумя между EIZO и NEC.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: Giorgio.K   
Дата:   27-11-12 22:41

НЕК-а наистина изглежда с впечатляващи характеристики, обаче гледай картата наистина да поддържа 10 бита. Не всяка карта с display port ги поддържа, но всяка 10 битова трябва да има такъв порт.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: vanquished   
Дата:   27-11-12 22:50

A ще печаташ ли след обработка на снимките ,защото ако не не виждам смисъл от 1800лв за 24" .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: christal   
Дата:   27-11-12 22:51

Оказва се, че от средата на 2010 година AMD са спрели поддръжката на 10 бита на канал в драйвърите на обикновените си карти.
Ако има чак такъв мерак за 10-битов цвят ще трябва да си купи карта от серията FirePro [smile] с display port. Добре е да се има предвид, за да няма изненади след покупката...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: photostoykov   
Дата:   27-11-12 22:59

16: 9 е по-добре когато ще обработваш FHD видео макар, че със 16:10 ще имаш хоризонтални черни ленти на екрана.
Но за класическа обработка на фотографски изображения, 16:10 дава по-голяма височина на образа и кадрите в портретна ориентация не се смаляват драстично.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: tuizzl   
Дата:   27-11-12 23:00

Ще печатам точно за това ми трябва добър монитор да мога след калибриране да печатам това което виждам. :)
За момента това ми е видео картата , но маи ще трябва да купувам и нова карта. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: ecobo   
Дата:   27-11-12 23:01

Не бъркайте 10-битов цвят от картата с битовете на ЛУТ-таблиците в монитора. Първото няма човек на тази Земя, който да го види като разлика, докато повечето битове в ЛУТ-таблиците дават възможност за по-точни корекции при калибрация (когато се ползва съответния софтуер) и съответно по-малка степен на постеризация и по-плавни тонални преходи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: ecobo   
Дата:   27-11-12 23:08

tuizzl, каратата ти е пушка, няма смисъл от по-скъпа. Все пак няма да играеш игри (предполагам), а ще гледаш статични изображения.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: tuizzl   
Дата:   27-11-12 23:41

Да голяма пушка е много съм доволен от тази карта, но няма DisplayPort. И сега се чудя дали въобще си заслужава за 10 битов цвят? Да взимам и нова видео карта. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: milestone1   
Дата:   27-11-12 23:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: tuizzl   
Дата:   27-11-12 23:55

Много интересно правило севте го чувам. :)
Ще го има предвид и DELL ми харесва ама май е доста голям.
А искам да попитам как се наричат тези прегради които се слагат отстрани и отгоре като на този монитора ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на монитор за фотообработка.
Автор: hotsnail   
Дата:   27-11-12 23:58

Това с АТИ карта пък била и с 10 или 12 бита....фира ми се вижда. Какво точно работи с нея? Май нищо а?

В смисъл ускорителите на разни софтуерчета за мачкане на филми, макчане на снимки и т.н. са писани само за NVidia. ATI не знам за какво... за игрички нещо ама е несериозна работа. Освне ако не си вземеш допълнително NVidia за сметки AIT за 10-те бита....



Публикацията е редактирана (28-11-12 00:00)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »