Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Фотограф в Германия
Автор: Ninety   
Дата:   17-07-12 16:57

Някой има ли впечатление какви са възможностите за работа като фотограф в Германия? Въобще има ли шанс да си намеря такава работа?Добре ли е да потърся от тук с фирма или направо на място да опитам? Моля, споделете, ако имате впечатление и опит!


Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: boni   
Дата:   17-07-12 17:06

Има шанс ако имаш добро портфолио.
За Германия не знам точно, но аз снимам в Австрия и Швейцария и впечатленията ми са, че специално за сватбена фотография в тези страни няма кой знае каква конкуренция за разлика от Италия примерно:)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: frenchev   
Дата:   17-07-12 18:07

Можеш да си намериш, въпроса е законово как ще си уредиш нещата. Аз сега работя за себе си, но преди това си намерих работа на 2 места и бюрото по труда ми отказа разрешително и се наложи да търся алтернативи докато ми потръгне работата сам.

Скоро би трябвало да отпадне забраната за работа. Не знам кога точно ама май до няколко месеца.

Ако имаш опит в снимането и обработката и не си претенциозен къде ще е местоработата (тоест търсиш в цяла Германия а не в определен град) имаш шанс да си намериш работа. Немския е задължителен и то да е на добро ниво.

Заплащането е около 1800 Евро бруто за пълен работен ден.

Има доста фотографи в малки градчета които са стари фотографи и не са много на ти с днешните технологии. Те често търсят някой който е по на "ти" с фотошоп обработка и прочие, но за съжаление те нямат и много работа и не могат да плащат много. Даже голяма част от тях се пенсионират и няма кой да поеме фотото и затварят кепениците. При късмет можеш и такъв да намериш който иска да преотдаде магазина.

Иначе както и boni каза и тук нивото на сватбената фотография е доста ниско. В големите градове има много добри фотографи, но в по малките са доста посредствени. А тук много голяма част от населението живее в малки градове и села.

Ако имаш въпроси пиши.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: frenchev   
Дата:   17-07-12 22:47

A по конкретно по темата:

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/


етои на този линк имаш най голям шанс да си намериш нещо читаво. Иначе има и частни борси доста. А и тук има обяви на частни агенции. Но от тука имаш най голям шанс. Това е Немското бюро по труда.



Публикацията е редактирана (17-07-12 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: Ninety   
Дата:   18-07-12 11:23

Благодаря! Информацията ми е полезна.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: designwerk   
Дата:   19-07-12 12:09

Kолегата го е написал. Има възможности, но предварително от България е трудно да се намери нещо.
Аз в момента работя тук, и с това разешително си е голям клинч. Но възможности има...стига да имаш какво да покажеш като способности.
Много зависи и в каква сфера си се насочил... сватбена, социална, рекламна.
Сватбената може да не е толкова конкурентна тук, но рекламната е смазващо добра.



Публикацията е редактирана (19-07-12 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: frenchev   
Дата:   20-07-12 00:39

designwerk къде и какво точно бачкаш. Питам от чисто любопитсво. Можем да излезем комшии :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: Mogila   
Дата:   20-07-12 01:08

Ама баси студа а?[smilie22]



Публикацията е редактирана (20-07-12 01:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: designwerk   
Дата:   20-07-12 11:57

frenchev здрасти!
в момента съм във Франкфурт. Бачкам в едно студио за пост продукция.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: twisterche   
Дата:   24-07-12 13:58

Здравейте!
А какви са възможностите да започнеш като стажант предлагат ли се такива позиции или си търсят можещи и знаещи?
Ако си с добър английски можеш ли да работиш в Германия, че съм много далеч от немския?
От 1-2 години снимам с колеги сватбени тържества, и съм натрупал опит в снимането и обработката и не само на фото снимки но и на видео материал и мисля да пробвам навън, че тук почвам да тъпча на едно място а аз искам да се развивам?
Но ми се иска да започна като стажант за да свикна с техния начин на работа.
Малко инфо ще ми бъде полезна.
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: tuizzl   
Дата:   15-11-12 20:37

Това трябва да каже някои които се занимава с това точно в Гемания. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-11-12 22:25

1800 E бруто в Германия не е ли доста мизерно.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: princess_lia   
Дата:   15-11-12 22:27

Автор: GOSPODIN
Дата: 15-11-12 22:25

1800 E бруто в Германия не е ли доста мизерно.[smilie8]



Тва е заплатат на архитект с около 7 години стаж. В Берлин.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: vga   
Дата:   15-11-12 23:05

Сега разбирам колко са напред американците в заплащането, щом 1800 Е е на архитект в Берлин... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: princess_lia   
Дата:   15-11-12 23:11

Автор: vga
Дата: 15-11-12 23:05

Сега разбирам колко са напред американците в заплащането, щом 1800 Е е на архитект в Берлин... [smilie8]



Ами, Берлин е една от най-евтините столици в ЕС



Публикацията е редактирана (15-11-12 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: victory13   
Дата:   15-11-12 23:18

винаги съм се учудвал на невероятните цифри, дето тука се мисли, че се взимат "там"...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: frenchev   
Дата:   15-11-12 23:23

Берлин не го гледайте, а и какво разбирате под арихтект - архитект който прави проекти или човек който е звършил архитектура и чертае в някое арх. бюро. Разликата е много голяма.

Иначе без английски поне на мен ми се струва абсолютно невъзможно тук да се пробие ако се почва от началото.
Ако си известен или можещ фотограф и си търсиш поръчки е нещо друго.

Немския тук е задължителен. Иначе тук наоколо има не малко фотографи в малки градчета които си търсят работници. Даже аз познавам лично двама. Но пак казвам, немския е задължителен а заплащането ниско. Чисто се взима 1200 - 1400 евро.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: tuizzl   
Дата:   16-11-12 00:02

...като се замисля 1400 евро ако взимаш чисто след разходите по квартирата си е добра сума :) с три заплати си взимаш Canon EOS 5D Mark III +EF 24-105mm перфектно нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: bpavlov   
Дата:   16-11-12 00:13


аз помислих 1800 евро за ден/сватба и реших, че е малко, то било за месец...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: georgivelev   
Дата:   16-11-12 10:16

1800 евро на архитект в берлин със 7 години стаж? Бахти мизерията. Че той с тия пари не може да си плаща наема, а да не казвам, че подобна сума е постижима за архитект със 7 години стаж в София. Струва ми се че нещо бъркате. Веднага след излизането си от университета, начинаещите програмисти в Германия получават 2000Е, след 3-4 години ги качват на 4000Е.

Хора, не сте в час, в българия всеки втори получава 5000 лева чисто. Ако не взимате 5000 чисто, значи сте от другите втори.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: princess_lia   
Дата:   16-11-12 10:29

Френчев, уби рибата, морски! Какво е архитект, който чертае и архитект завършил университет?

ГеоргиВелев, ти къде живееш? В България?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: frenchev   
Дата:   16-11-12 10:50

Какво е архитект, който чертае и архитект завършил университет?

И двамата са завършили архитектура - разликата е, че единия се занимава с архитектура в истниския смисъл на думата а другия върши черната работа на първия (под черната разбирай всичката досадна офисна работа свързана с воденето на едно арх.бюро)

tuizzl принципно е така, на практика е малко по различно обаче. Ако си сам, нямаш семейство, живееш в малка стаичка и ядеш само хляб и макарони, можеш да си купиш 5д3 за 3 месеца. То си е въпрос на личен избор.

Ако обаче искаш да живееш нормално от сега ти казвам, че 1400 евро ще ти стигат (макар и малко трудно) само за това, но не и за спестяване.

ГеоргиВелев не знам в кой свят живееш, но не е в нашия.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: jivkojj   
Дата:   16-11-12 10:56

Да добавя и аз нещо по темата от 1-ва ръка.
1800 за архитект със съответното образование в Берлин просто няма как да е вярно. Дори и нетната заплата ще е доста повече. Другия вариант е да е на намален работен ден - нещо доста срещано в ДЕ.

За специалисти с образование в индустрията нормалното заплащане е 60000+евро/год. Овикновено е въпрос на договорка при постъпване на работа и обикновено се актуализира според резултатите от положения труд на всеки 6 мес. До сега не съм чувал никога сумата да се актуализира надолу, по-скоро уволняват.

За нискоквалифициран труд както е например фотограф е нормално като нает да ти се плаща около 1200-1400. Ако си развъртян да си отвориш собствено ателие, вече според способностите.

Едит. Без немски обаче макар и базов, няма как. Хората нямат предрасъдаци както в други държави, но просто няма как.



Публикацията е редактирана (16-11-12 10:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: frenchev   
Дата:   16-11-12 12:47

jivkojj го обясни най добре.

Според мен работа в Германия си заслужава само ако си специалист в дадена област. Нискоквалифицираният труд е ниско заплатен. 1200 евро за България може да звучат много, но не забравяйте, че ги харчите тук.

Иначе хонорарите на фотографите са доста по адекватни имайки се предвид цените на техниката която се използва. Но както каза jivkojj зависи според способностите.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в Германия
Автор: Тед   
Дата:   16-11-12 13:04

"1800 евро на архитект в берлин със 7 години стаж?"
този плаче за Дянков...

Приятел се прибра от Хамбург. Заплата на персонал без висше ... 3500 Евро. Вярвам му, понеже той беше на стаж 1 месец в тази фирма.
Смятайте за какви мизерници ни имат, плашат гърците с нас, а политиците ни се бият в гърдите колко сме стабилни...Стабилни сме ...няма спор, като корабът ти е заседнал на дъното...мърдане няма...

Имах 2-ама германци - съвсем отделни...мога да ви опиша как се държаха с бг...., и то не с някой от улицата, ами който им върши работа...трагедия...не съм циганин, ама ме мислят за крадлив и измамен мързелив циганин../съвсем сериозно/.



Публикацията е редактирана (16-11-12 13:14)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »