Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-11-12 19:36

Сега като се сетих чел-не-дочел и аз, то май не е прах да го духнеш, ами е масло от затвора...И каква ти е гаранцията, че след време няма да се омаже всичко [smilie10] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   25-11-12 19:53

Алекс и мен това ми беше приказката. Фокуса е трепач. Сравнено с другите ДСЛР-ки тоя е доста добре.

Лошото за маслто е че никон се държат тъпо. Не е особен проблем ако до сега бяха излелзи и си казали - има при някои бройки, леки проблеми които ще отстраним незабавно и безплатно, извиняваме се за неудобството.

Толкова ли е турдно? Защо всички други го могат? Пък и те са Японци. Тойота непрекъснато оправят коли за разни глупости. Явно е нормално да се случват проблеми. Сони ми смениха корпуса на НЕКС-7. Канон наскоро подмениха гумите на 650Д. Сложни са модерните изделия стават издънки ама защо Тойота, Канон и Сони могат да си признаят до месец два и драма да няма.

Много ми е криво и сигурно ще го върна. Това са ужасно много пари за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-11-12 19:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   25-11-12 20:02

viki .,....мисля че на А900 му е малко по-неточен фокуса. Абе щом по форумите казват че Д600 има по консистентни резултати на портрет от Д700 (той е само 12МП) ...няма начин А900 да ги стигне. Не е лош апарат и има един май в базара ама ще си чакам Некс-а ако има някога.

След многото статии дето изчетох за автофокуса ...това на ДСЛР да ти е точен и постоянен фокуса с широка бленда е безумна математика и опит. Никон някак са го догодили ама...да бяха се постарали и с качеството на производството.



Публикацията е редактирана (25-11-12 20:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-11-12 20:03

а900..... а скоро идва 2013 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: alphatier   
Дата:   25-11-12 20:09

може и да не дойде [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: vikitovikito   
Дата:   25-11-12 20:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: jqr   
Дата:   25-11-12 20:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   25-11-12 20:28

@jqr отвътре е прахта и може би не е прах. Както писа човека дето е имал проблем с Д7000, вероятно механимзите на огледалото и затвора изпускат прашинки и масло. Ама няма значение да ти кажа 2012-а не е нормално д аима какъвто и да е прах. На НЕКС-а ми (съжалявам че нямам друг пример) за 2 години и половина няма никакъв прах. Нямам функция почистване или някаква магия, няма затвор нито огледало пред сензора т.е. като сменям обективи ( а предвид че нямам зумове е честно) сензора е напрактика навън (17мм е дълбочината на отвора при некс т.е. 1 пръст) без нищо пред него...

ПП Вики по 4 бона за експерименти не ми се дават. Бил много точен...и за А700 ме убеждаваха колко е точен...ми точен е със обективи дето са на бленда 2.8 или 4. На бленда 1.4 или 1.8 - 8 пъти хване 2 изпусне, че понякога и 3. После като се прибера гледам снимките ...харесам някоя и тя съвсем не става. Не ги ща дори да са 100% остри. Ако видиш другата тема пусках снимки дето ме задоволяват напълно и ми обясниха, че тия снимки не ставали.....така де имам голям толеранс към фокусните системи, не съм претенциозен. Просто искам да мога и по някое по хубаво бокенце да правя. Това е единствената полза от фул фрейм. Боли ме дали има исо 38000 или 840 000 или 5 милиона.



Публикацията е редактирана (25-11-12 20:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: jqr   
Дата:   25-11-12 20:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: vicking   
Дата:   25-11-12 22:52

Моят д7000 и той си дойде с прахта/петната. https://photo-forum.net/i/1675435
Рекламацията с почистване ли се разрешава? За чия сметка и къде? Апаратът е пазарен в синтезиса.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: vicking   
Дата:   25-11-12 22:57

Както горе в статията се спомена, явно японците вече също са се развалили и са станали китайци

Не знам за какви японци говориш. Д7000 го правят в Тайланд [smilie5] За д600 идея нямам.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: sky-fan   
Дата:   25-11-12 23:24

А как си мерите фокуса?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   25-11-12 23:35

Sky на око го премерих моя. Забелязах че в цял ръст портретите ми са леко меки и ръцете на модела или друг детайл малко напред е супер остър. В портретите дето качих ръцете на момата.

Като отидеш на корекция и то ти казва че със + буташ назад, има нарисуван апарат в долния край.

След това накрах щерката да застане до една склуптура върху борови иглички и и снимах патъците и с крайните зони, то аз само тея зони ползвам горе долу. Та почнах с 5 и ми се стори меко дадох на 10 а по-меко, след туй върнах на 6 и след това реших че 7 е ОК. Обаче последващите ми портрети със обектива показаха ушите и косата като по-остри. Та паркирах пак щерката на една пейка още 7-8 снимки тоя път и зоните сменях и на +3 ми хареса най-много. Няколко тестови снимки да видим че е ОК и така. Сигурно има и по-смислен начин ама....

При д600 установих че когато фокуса греши е със даден сензор в дадена сцена. Та си преглеждам първите снимки в дадена сцна, ако са меки пробвам друга зона или фокусирам надалеко и после пак дето трябва и обикновено се съвзема. Рядко ама понякога леко полудява фокуса му.

Абе нексове те с peaking-a имат възможност като фокусират да ти светнат какво са фокусирали т.е. Обратна връзка дава и може да го изловиш ако да речем си е харесал повече фона, вместо модела.



Публикацията е редактирана (25-11-12 23:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: sky-fan   
Дата:   25-11-12 23:51

Я пробвай това и кажи дали има нещо вярно.

http://www.northlight-images.co.uk/article_pages/cameras/1ds3_af_micoadjustment.html

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-11-12 00:16

3-бутилки на малко разстояние една от друга. Снимаш средната и гледаш фокуса даи бяга към задната или предната бутилка.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: Alex-dan   
Дата:   26-11-12 08:57

Това, което аз правя е да снимам на различно разстояние през LV и с AF-а и да сравня кадрите. Ако са 1:1 значи всичко е наред, ако не - правя лека корекция и пак докато се изравнят. Според мен това е бърз и лесен начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: tantris   
Дата:   26-11-12 09:17

Явно в Китай вече ги сглобяват на открито.
Отпечатъци от прусти върну матриците не сте ли открили още?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: sky-fan   
Дата:   26-11-12 09:20

И аз пробвах по същия начин, само, че фокусирах горната картинка.

Аз се чудя дали да поръчам Д600 или да задържа още малко. Дали ще го оправят този проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   26-11-12 14:12

ми писах на никон. ама искат РОУ файл или жипег направо от апарата. Довечера ще им пратя и ще видим натам какво ще кажат.



Публикацията е редактирана (26-11-12 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: vga   
Дата:   26-11-12 14:26

И Никон като снимкабг се правят на луди... сега па роу файл. Все едно си единствения с тоя проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   26-11-12 20:26

Ами ще пожелая сбогом на марката май.

Dear Kiril,

Thank you for your email.

I am sorry to hear of the issue that you are experiencing with your D600. Unfortunately there is no known issue with the D600 currently and Nikon cannot comment on any internet forums or reports. Nikon would base any decisions for service advisory notices on reports directly from customers as well as products received and examined in the Nikon service centre.

If you are experiencing issues with residue or marks on your images from the sensor which cannot be removed by a blower brush then I would have to recommend sending your camera to the Nikon service centre for inspection. Although I would recommend, as my colleague Anaelle has to supply us with some unedited sample images to see if there is anything we can advise before having to resort to sending your camera to the Nikon service centre for inspection.

If you do not wish to do so I have provided the details for the Nikon service centre freepost service below. While generally cleaning is not covered under warranty the camera will be fully examined to determine the cause of the issue and if it is found to be a manufacturing issue the repair will be completed under warranty.

Please note that the turnaround time is generally between 2 and 4 weeks - depending on part availability or parts, testing requirements, etc.

We request that you register the equipment for repair via the URL listed below. Once you have completed the form you will receive an email advising you to print a service returns label which entitles you to free postage through your local postal service. The return address will be included on the label.

Request a Repair Service from Nikon:
http://www.europe-nikon.com/en_GB/service_support/service_reg_iframe.page
(If this link does not work, please copy and paste it to your web browser)

If your product is being returned as a warranty repair, please ensure that you include the following:
1. Copy of the Proof of Purchase
2. Copy of the Warranty Card

When the equipment is received it will be booked in for repair and a confirmation sent to you. All communication in this regards will be dealt with directly by the Service Department Team on the following telephone number:

Nikon UK Service Department
Tel: 0330 123 0928

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: sky-fan   
Дата:   26-11-12 20:37

Еми пращай им го. Аз друго и не очаквах от Никон, затова изчаквам.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: deniac   
Дата:   26-11-12 21:11

Кофти марка си е Никон, винаги ще си останат "агресивен догонващ". Аз купувам Никон, защото имат добри проблясъци, които искам да пробвам. Такъв точно проблясък са Д600, 50/1.8, 85/1.8 - точно тях си поръчах.
Предварително знаех, че Д600 има проблем и доста се колебаех дали изобщо да плащам за гаранция, знаейки, че са гадове. Поръчах си Д600 с ясното съзнание, че може да се наложи да плащам за редовно чистене. До няколко дни ще дам отчет тук как е моята бройка.

Иначе ми е омръзнало да слушам за никонските гуми, мръсни матрици, забивания, счупени AF-S мотори, нецентрирани лещи като при Сигма и т.н.

Канон е водачът в тая индустрия последните 10 години, само че и те дразнят с новите ценови политики (фиксирани минимални продажни цени и т.н.).

Чакам Сони да купят малката фирмичка Никон и да се оправят най-накрая нещата и Канон да има истинска и мощна конкуренция.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   26-11-12 21:23

@deniac за съжаление именно Сони измислиха тия гадории в които обвиняваш Канон. Виж им цените в Европа за скъп апарат - 100 лева ралзика максимум в цяла Европа. В САЩ е същото.

Вярно е, че освен това Сони измислиха и бруталните отстъпки на фотоапаратите в края на живота - 50-60% надолу. Готино ама тука гадорията е, че унищожават вторичния пазар - А700 беше 1400 лева в края на ивота си 2-ра ръка под 1000, дори под 800, а си го купил на 2500. Никон тия гадости не ги правят чак толкоз брутално - Д7000 е изключение де.

А Д600 определено е много готин апарат. Ама 4 бона и да има прах. Лошото е, че след година, две ще искам да го продам и ще е от "прашните" бройки т.е. 500 лева поне надолу. Иначе и за мен е голяма дилема. Бая пари ще загубя от това връщане и продажба на обективи.

А и новите 1.8 обективи са трепач. Тия си взех....просто изкъртиха Никон с тая серия. Много яки неща. Снимките стават като картинки директно. Супер кеф. Фокуса е много готин. Канон с тоя 6Д....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »