Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: ... За кого е Pentax Q...?
Автор: benchy   
Дата:   27-11-12 17:24

Поздравления за колегата Jorro_Z ![smilie24]

Много добре казано...!

Ако хобито ви предимно е да броите пикселите и разглеждате снимките си на монитора при 100% увеличение... този апарат не е за вас. Ако разбирате фотографията, повече като забавление и в 99% от случаите разпечатвате снимките си във формат 10х15, а защо не и в 18х13 можете да се замислите преди с пренебрежение да подминете този мъник.

Отговори на това съобщение
 Re: ... За кого е Pentax Q...?
Автор: Jorro_Z   
Дата:   27-11-12 21:19

Aleksandr,

последния Ви пост хвърля малко по-различна светлина относно интереса към Кю. В този случай, въпреки по-горе написаното от мен (от което не се отказвам)... но щом става дума не само за хоби, но и за някаква що-годе сериозна работа, то тогава не точно с Кю. Или по-скоро - не само с Кю.

Защо?

Въпросът не е в качеството, нито във възможностите на апарата. Но събития обикновено се заснимат тип "репортажно" - тоест бързо, тъй като трябва да се улови всеки интересен момент, който не знаеш точно в кой миг ще се случи. А Кю определено не е точно репортажна камера.

Фокусът на Кю например, не може да се сравнява с фокуса дори на нисък клас ДСЛР по скорост. Спрямо сапунерките е доста добър, да. За не особено динамични събития би се справил чудесно (Пример: да заснемеш самодейно певческо изпълнение на група баби на някоя седянка е идеален; за конските кушии по Тодоров ден обаче няма да свърши работа).

Друго, при репортажите понякога се налага да се отделя обекта от фона, особено при близките планове (прословутия ДОФ). Не във всеки случай, но понякога наистина се налага. Е, с Кю за съжаление това не е много лесно (но не е и невъзможно все пак). И както писах по-горе: Алтернативно тяло за определени ситуации, няма как да бъде основно и единствено тяло, особено за работа.

Отделно, че щом парите са основен фактор, и се е наложило дори да си продадеш ДСЛР поради това... ами какво да ти кажа? Кю нов е на цената на средно добър ДСЛР втора ръка, или дори близко до цената на безогледалка от типа на Олимпус Пен или Сони Некс нова. Обективите също не са без пари...

Така че, по-скоро моето мнение в светлината освен за забавление, Кю да се ползва и за работа е малко по-скептично. Не че е невъзможно... но просто той не е направен за това.

Между другото, в Ю-туб има разни филмчета, може да погледнеш как реално се справя и какво казват ползвалите го.


Отговори на това съобщение
 Re: ... За кого е Pentax Q...?
Автор: MOPT   
Дата:   27-11-12 21:43

Аз се чудя защо никой не изкарва малка матрица, но по технологията от последните ДСЛРски матрици. Айде да не е последните ама примерно от тази на Д7000. Една м4/3 ще има резолюция от 12-13 мегапиксела, което от маркегтингова гледна точка трябва да е приемливло. А ИСОто ще си е супер.
За мен лично огромният недостатък на всички сапунерки и безогледалки (които съм пипал на живо) е бавният фокус. Надявах се с навлизането на хибридните фокусни системи на малките никони и сони некс това да се оправи, но уви - отзивите не са много добри.

Отговори на това съобщение
 Re: ... За кого е Pentax Q...?
Автор: Emoxide   
Дата:   27-11-12 21:55

ами MORT да ти кажа честно NEX-5R+18-55, при сумрак и на изкуствено осветление се справя с фазовият си фокус не по добре отколкото контрастният фокус на сапунерката ми FUJI-X10....

Дали NEX-а не е чак толкова добре с обектива си като единна система или пък Фуджито е добре направено , не знам но са на кантар...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »