Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: tantris   
Дата:   24-11-12 13:46

Горките, бачкатори ще ги правиш. Но поне няма да са психари.[smilie5]
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: мара   
Дата:   24-11-12 13:54

мисля, че монголската степ и 2000 глави добитък, плюс голямо семейство, могат да направят нормален даже и освидетелстван луд [smilie5]
освен това съм убедена, че лекуват и рак!
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: Duffer   
Дата:   24-11-12 18:08

Точно в момента чета една книга на Майкъл Фрийман. Цитат:

“By definition most photographs are not particularly good. This doesn’t sit well with many people these days, because everyone wants to be liked and criticism is increasingly seen as impolite and unnecessary. This is nonsense, of course, and I’m not going to indulge in here. Excellence is the result of ability, skill and (usually) hard work.”

и пак ак оттам:

„Photography is the easiest art, which perhaps makes it the hardest…”

 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: bogdanov   
Дата:   24-11-12 18:28

Здравейте съфорумци, въпросния кадър беше мой, изтрих го защото ми стана съвестно за обидите, които отправих към fotorafi . Разбира се и коментара му към кадъра беше много слаб, но това си е негов проблем.Явно съм доста чувствителен към някой забележки. Една от тях е КОМПОЗИЦИЯТА.Друга е цвета и трета е ИДЕЯТА! Преди да напиша каквото и да било, аз се постарах да намеря кадри на fotorafi, да ги разгледам и да преценя до колко той самия държи на убежденията си, че поназнайва от композиция. Резултата беше покъртителен и съответно се ядосах. Защото в повечето случаи държим да получаваме критика от хора, чиито знания и умения превъзхождат нашите собствени. И по повод критиката, ще споделя една история, която научих от професор по история на изкуството в Париж:

Един гръцки художник, нарисувал войн в битка. В доспехи, с военно снаражение, стръвен, мощен... Поставил картината на улицата и се скрил, за да разбере как хората ще приемат произведението му. Дълго чакал художника скрит, докато не минал местния обущар с един от клиентите си. Спряли се те пред картината и обущаря каза: Тези сандали са тип римски, тяхното закопчаване върви от външната страна на кракът и вървите им са от зад, направени са от котешки черва а не както художника ги е нарисувал. Чул това художника, изчакал да отминат критикуващите, излязъл, взел картината и се прибрал в ателието си. Там той поправил грешките по сандалите и на другия ден излязъл с картината пак на улицата. Доста време минало докато пак се появил обущаря. Той видял, че забележката му се е приела много сериозно и художника се е вслушал в думите му. От благодарност, художника излязъл да му стисне ръката, но в този миг обущаря започнал да му прави забележки за косата, дрехите и изражението на война. Тогава художника взел работата си под мишница и си тръгнал с думите "ЕДИН ОБУЩАР, НЕ БИВА ДА СЪДИ ПО-ВИСОКО ОТ ОБУВКИТЕ СИ!"
П.П.
Предполагам, че обущаря бил умен човек и разбрал грешката си.
А иначе, господин fotorafi, ако имам още въпроси бихте ли ми дали още веднъж телефона си и евентуалната такса за вашето благоразположение!
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-12 18:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: vaskoto1   
Дата:   24-11-12 19:03

bogdanov, не си съвсем прав, шъ знайш...
аз мога да знам как се прави нещо-може да не мога самия да го правя, но мога да ти кажа неща, за които няма да се сетиш...
за мене това е ценно.
някой да се занимава с мене и снимките ми и да ми дава акъл.
в крайна сметка, дали ще прерисувам сандалите и хоя на войника-аз си решавам, ама ти си ми казал, че не те кефят. това е важно!
щото мене си ме кефят, ама може и да съм в грешка-ако ти не дойдеш да ми кажеш-няма и да се замисля... а дали ти рисуваш хой в целия му реализъм-няма как да ме вълнува по малко... (лично мнение)
капиш?
[beer]
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: bogdanov   
Дата:   24-11-12 19:11

vaskoto1, не разбрах съвсем какво ми казваш, ако търсиш ъпгрейд, го намираш на места различни от досегашните. Взел си-взел си... благодари, прекръсти се и търси нататък! Не стой на едно място, това ще те посъветва и любимия учител, ако и ти си му любим![beer]
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: мара   
Дата:   24-11-12 19:18

е, мене ми хареса тоя диалог [smilie21]
инак, колега богданов, помниш ли оная случка с оная снимка [smile]
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: vaskoto1   
Дата:   24-11-12 19:18

не бе, човек... ъпгрейда е въпрос на критика и оценки. ама вербални, не номера. те те насочват къде да гледаш. а гледаш там, само ако искаш.
но, съгласи се, по добре да има къде да гледаш (някой да те насочва къде) отколкото сам да копаеш, без да си убеден какво правиш...
ерго, с две думи: всяка критика е ценна! всяка![shtrak] [smilie24]
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: bogdanov   
Дата:   24-11-12 19:20

Маре, ти си умна жена, оцених това ти преимущество и разбрах, че с тебе можем много бира да изпием.
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: мара   
Дата:   24-11-12 19:23

ами трябва да почнем тогава, че нещо много го отлагаме...аз бира не пия, ма вино?
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-12 19:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: bogdanov   
Дата:   24-11-12 19:28

vaskoto1, пиша и на тебе и стига, че пак ще извадя лошото поведение. Приемам критика от автори със стотици слаби кадри, но не от автори със стотици слаби клишета. Аз трябва ли да си чупя пръстите в нета, та да открия що за птица се прави на авторитет и откривайки "птицата" да се чудя в кой ръб да се изчеластря.
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: bogdanov   
Дата:   24-11-12 19:32

vikitovikito, абсолютно съгласен съм с тебе, ако съм те разбрал правилно де.
П.П.
ама нали си обещах да не пиша повече.
И понеже вече прегреших, Маре... дойда ли уф столицата, ша та изнамеря и не ме интересува вино ли-бира ли пийважд [beer]
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: netizen   
Дата:   24-11-12 19:35

Браво [smilie24] Много хубава приказка [smilie24]
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: ejel   
Дата:   24-11-12 19:38

Критиките са си критики, а простащината – простащина, та така... И не се учудвам изобщо кой е „източникът”. [smilie23] [smilie23]

„Професор по история на изкуството в Париж” – oh please[smilie18] [smilie18]
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: bogdanov   
Дата:   24-11-12 19:51

ejel :С теб се знаем,но темата тук е далеко от твоите компетентности.Изказвай мнение по политически въпроси,а не по тия.
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: luboar   
Дата:   24-11-12 19:51

Жалко за кадъра на Богданов. Снимката му беше впечатляваша, и стоеше между другите като кръпка от злато върху ламаринен покрив.
Но явно е бил слаб за да се подразни от някакви си никакъвци.
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: violator   
Дата:   24-11-12 19:51

bogdanov, кажи неколко думи за обратната перспектива.. във фотографията, архитектурата. Ти ги разбираш тея работи [smilie5]

 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: expirience   
Дата:   24-11-12 19:52

Аз се чудя обаче къде отиде критикът(автора на темата)[smilie18]
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: dkunev   
Дата:   24-11-12 20:03

Аз си мисля че всяка критика е полезна...

Все пак и критикуваните имат право да преценят дали да се вслушат в даден коментар или да го подминат... Просто понякога човек не вижда сам грешките си докато някой не му ги посочи и изведнъж може да получи просветление... Поне при мен е така...

А относно това кой дава критиката... Мисля че няма никакво значение!

Поздрави![beer]
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: ejel   
Дата:   24-11-12 20:08

bogdanov, не си ти човекът, който ще ми казва какво мнение да изказвам.
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: violator   
Дата:   24-11-12 20:15

то и критикувания бега май [smilie18]

 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: bogdanov   
Дата:   24-11-12 20:20

:)))) не бе пич, готвя леща свиркайте си по други теми, ей сега идвам ;)
 Re: ЗА СНИМАЩИЯ,критиката, самочувствието и добрият тон
Автор: мара   
Дата:   24-11-12 20:21

всяка критика е ДОПУСТИМА, но съвсем не всяка критика е полезна.
на мен не ми пречи хич. ама имам чудовищно висок праг на търпимост [smilie5]
освен това като цяло фоторафи ми е направил приятно впечатление с поведението си. признавам, че не съм му гледала снимките или поне не съм знаела. ей сега ще поправя този пропуск. но всъщност съм склонна да харесвам и много повече неща, отколкото повеляват правилата, при това - съвсем различни едно от друго[smilie5]
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена