Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Една статия написана от мен
Автор: Pineapple_Pix   
Дата:   24-11-12 12:27

На линк-а по долу може да прочете малко информация за клубната фотография. Статията я написах за един конкурс, но мисля, че би била полезна за хора, които се интересуват от подобен вид снимане. Може да има правописни и граматически грешки, но английският не ми е много силен. Въпреки това се надявам текста наистина да бъде полезен на някого. Ще се радвам да видя и вашите коментари за статията.
Club photography for beginners or How to beat the DJ


Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: papi   
Дата:   24-11-12 12:36

а защо е на английски ?!

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: Pineapple_Pix   
Дата:   24-11-12 12:41

Защото конкурса, в който участва статията не е български

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: Mandys   
Дата:   24-11-12 13:05

Харесаха ми и статията и снимките. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: HP   
Дата:   24-11-12 14:39

с удоволствие бих я прочел, но на български

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: my.point.of.view   
Дата:   24-11-12 15:05

Статията е стегнато написана.
Езикът може леко да се прецизира.
Поздравления.

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: Pineapple_Pix   
Дата:   24-11-12 16:02

Ако има желаещи, мога да напиша статията и на български, даже ако става бих я направил в самия фото-форум, ако администраторите позволят

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: ElBandido   
Дата:   24-11-12 17:38

в бг сайт питаш дали някой има интерес да чете на бг ? хахахахахахах

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: Dianski   
Дата:   24-11-12 18:04

Хареса ми статията, практически написана.[smilie24]



Публикацията е редактирана (24-11-12 18:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: Pineapple_Pix   
Дата:   24-11-12 19:18

Повтарям, че статията е написана на английски, само защото участвам с нея в конкурс, който не е български.

към ElBandido:
Не ми допада идеята, да напиша статията на български и да я погледнат 1-2 човека, защото съм сигурен, че не всички изгарят от желание да снимат в клубове. Ако има повече хора, които искат да прочетат на български език, за какво става въпрос с удоволствие ще го напиша и на български, но иначе, една подобна статия ще стои повече като изхвърляне, едва ли не "вижте ме кой съм и какво мога".

Имам да практикувам и да се уча ужасно много, та да предавам някакви знания.

към Papi:
Усетих някаква злоба в писмото ти и не разбирам защо. Приемам негативните мнения, защото ги смятам за полезни. Но изречението "някой от улицата ще направи по-добри снимки от твоите" ми прилича повече на лая на вбесен пинчер.

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: tochnia   
Дата:   24-11-12 20:48

Снимките и обясненията към тях са супер, но статията си иска редактиране, съкращаване и малко по голяма прегледност [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: aron   
Дата:   24-11-12 20:52

Ами правилно те питат хората защо в български сайт предлагаш статия на английски. Ако в английски сайт пуснеш статия на български - ще те питат същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: victory13   
Дата:   24-11-12 22:04

The other way that I like to shoot and you can be creative as hell

коригирай го това, ако може [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: GOSPODIN   
Дата:   24-11-12 22:14

Pineapple_Pix, никога в български форум няма да се правя на "Величко" и да пусна текст на друг език. Съветите , които даваш в статията са доста аматьорски, а визираш таргет от хора с ДСЛР техника, което ме оздачава. Съветите, че ИСО-то може да е до 1600 и са направо смехотворни, както и много други "напътствия". Няма да навлизам в подробности, но мисля, че под предлог за просветителска акция си чешеш егото.

Да коментираш съобщения по мейл или на лични е голямо падение, а да определяш колега с "вбесен пинчер" е повече от жалко.

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: Pineapple_Pix   
Дата:   24-11-12 22:40

Вие ли не четете, аз ли не мога да обясня - статията е направена конкретно за КОНКУРС, който не е български, така че се налагаше да пиша на английски. Нямаше изобщо да се наемам да съветвам някой как да снима, ако не беше КОНКУРСА и вече така и така съм го публикувал исках да го споделя и тука. Не виждам често "големите" фотографи да помагат със съвети и се радвам че имаше няколко човека, които изказаха основателни мнения.

Написал съм, че е за НАЧИНАЕЩИ, а всичката техника на снимане съм я прилагал и смея да твърдя, че през огромна част от времето стойностите на скорост, бленда или исо са били в тези граници и всичко е било в ред. Също пише, че стойностите варират, но явно не си се наел да четеш всичко щом е на инглиш.

А дето съм коментирал лично съобщение ме кара единствено да съжалявам, защото се почват едни безсмислени коментари.

Нито си чеша егото, нито се правя на велик, нито искам да объркам някого. Виждам, че тука се плюе наред и изобщо не ме учудва.

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: GOSPODIN   
Дата:   24-11-12 22:55

Нищо не се плюе наред, а когато се дават странни и аматьорски съвети да си мълча ли? Аз лично не се притеснявам да снимам на 3200 или 6400 ИСО , за да запазя максимално атмосферата на клубния купон.

Изобщо не ме интересуват публикации на български автори на чужд език, защото е нелепо да се представят на публиката, като някакъв успех.

Да коментираш мнения пратени ти на лични, е върха на наглостта и лицемерието.

Защо си мислиш, че си единствения, който снима в тъмни закрити помещения със спотове и лазери, та раздаваш такова нетърпящо възражение правосъдие?

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: BonoVox   
Дата:   24-11-12 23:05

Фото-форум стайл [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: Pineapple_Pix   
Дата:   24-11-12 23:12

Това докато си го писал имам чувството, че си блъскал по клавиатурата. Ти чете ли какво писах изобщо?

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: BirdOfPray   
Дата:   24-11-12 23:13

Здравко... не се пали бе човек :)

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: GOSPODIN   
Дата:   24-11-12 23:38

Не се паля, а се мъча да разбера, каква е задачата на темата. Автора е дал линк към някакъв сайт (мнозина имаме кадри там) и очаква явно само ръкопляскане. След няколко критични коментара смени тона и си позволи квалификации към съфорумец , който му е писал на лични.
Това е смешно поведение, което предизвиква само съжаление, защото ми напомня на напористите комсомолци, дето се пънеха пред шефовете, като имитираха дейност и "познания".

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: hotsnail   
Дата:   25-11-12 00:03

Ами прочети си я още веднъж. Имаш малко проблеми с английския на места. Изречение започващо със "And", изречение без глагол, объркани "a" и "the" и още няколко подобни груби грешки.

По съдържанието..малко си се плъзнал отгоре отгоре. Хубаво почваш разни теми ама ги приключваш преди да кажеш каквото и да е смислено. Например за дифузерите. Имало много видове? Какви? Кой кога се ползва? Има ли смисъл воъбще от дифузер? Какво ще стане ако няма? Ами тия малките софтбоксове и отражатели на лумикуест?

А за цветни гелеове и такива хитринки защо не си сложил ред или два?

Иначе снимките не са лоши и идеята да споделиш някакъв опит все на някой ще е от полза. Може много хора да са се родили с диплома в ръка ама има и такива дето не сме.



Публикацията е редактирана (25-11-12 00:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: Pineapple_Pix   
Дата:   25-11-12 00:04

Тона не съм сменил, но ти препоръчвам ти да се успокоиш малко.
Надявам се, че знаеш какво е "beginners"

А на това какво му се вика

"статията не струва
някой от улицатаа на който му дадат фотоапарат ще направи по добри снимки-лично мое мнение"

Личното съобщение на колегата папи, който все едно ми каза - абе що не си *** майката и да вземем да се псуваме с лични съобщения или да го преглътна този грозен коментар. Мога и друго сравнение да му измисля, ако предното не ти е харесало.

Отворих темата, защото все на някого може да му е полезно, така и така съм го написал, а ти даже не си правиш труда да прочетеш като хората едно мое мнение по горе за да видиш, че съм обяснил подробно за какво иде реч. Пийни 1-2 аспиринчета и се успокой.

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: Pineapple_Pix   
Дата:   25-11-12 00:11

Благодаря ти, ще го имам предвид. Нещата, които не съм използвал не съм ги споменавал, за да не объркам съвсем някого :)
hotsnail написа:

> Ами прочети си я още веднъж. Имаш
> малко проблеми с английския на
> места. Изречение започващо със "And",
> изречение без глагол, объркани "a" и
> "the" и още няколко подобни груби
> грешки.
>
> По съдържанието..малко си се
> плъзнал отгоре отгоре. Хубаво
> почваш разни теми ама ги
> приключваш преди да кажеш каквото
> и да е смислено. Например за
> дифузерите. Имало много видове?
> Какви? Кой кога се ползва? Има ли
> смисъл воъбще от дифузер? Какво ще
> стане ако няма? Ами тия малките
> софтбоксове и отражатели на
> лумикуест?
>
> А за цветни гелеове и такива
> хитринки защо не си сложил ред или
> два?
>
> Иначе снимките не са лоши и идеята
> да споделиш някакъв опит все на
> някой ще е от полза. Може много
> хора да са се родили с диплома в
> ръка ама има и такива дето не сме.
>

>
> Публикацията е редактирана (25-11-12
> 00:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-11-12 01:44

Pineapple_Pix, много нагло поведение. Продължаваш да цитираш лични съобщения против правилата на етиката и форума. Не се прави на засегнат - трябва да можеш да търпиш и критика, но явно не можеш. Въздух под налягане си, beginner.

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: turntablism   
Дата:   25-11-12 02:36

Наистина виждам някакви тъпи и излишни нападки към автора на темата. То е истина, че тук е практика да се плюе ама чак толкова. Когато някой не може нещо е редно да го насърчиш, а не да му секнеш желанието и после да му обясняваш, че за нищо не става. Опитайте се да възпитате по този начин децата си и гледайте какво става. От нищо не разбирате ( хайде сега търпете тази критика! ) [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: satyno   
Дата:   25-11-12 19:01

Статията ми харесва, макар че не ми дава нова информация . Това, че е на английски и се оценява в български форум ми се струва най-нормално. За мен всеки средно образован българин от 20 до 50 години трябва да може да чете и разбира английски, а от 40 до 50 и руски език. Вероятно авторът на темата също се заблуждава каква е образоваността на средностатистическия форумец.


Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: euro2004   
Дата:   25-11-12 21:45

Евала, че се опитваш да споделиш опит с другите. Аз лично оценявам и гледам да извлека полезното. Също обаче не мисля, че е трудно да го препишеш този текст на български, достатъчно къс е. Поздрави, по-малко плюене колеги ;))

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: mcnicko   
Дата:   25-11-12 23:03

Както каза охлюва по-горе - постарай се с английския. Статията като произведение мен лично не ме влече, нито снимам такива неща, нито някога ще го правя. Чисто технически самия начин на изказване има големи пропуски. Казваш, че е писана за конкурс, ако наистина си имал някакви претенции, а не си участвал само за спорта, то би било добре да се обърнеш към човек с малко по-голям опит с конкретния език. Няма лошо за опита, харесва ми, че си се опитал да правиш нещо, но следващия път или използвай услугите на преводач или на приятел който владее чуждия език по-добре. Ако аз лично бях член на журито на този конкурс щях да елиминирам статията без да взимам под внимание съдържанието й само заради елементарни грешки с езика.

Никакви лоши чувства, само малко градивна критика. За съветите които си дал в статията нищо няма да коментирам, понеже както писах - аз на такива места не снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: Rand   
Дата:   25-11-12 23:26

Тия с градивната ако искат да са по-полезни могат да напишат видовете дифузери, каква функция изпълняват и да споделят хитринките с цветните гелове.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: Батко   
Дата:   26-11-12 17:49

Pineapple_Pix [smilie24]
my.point.of.view [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Една статия написана от мен
Автор: agrodemon   
Дата:   27-11-12 15:44

@GOSPODIN мисля, че автора, че и аз не разбираме доколко ни превъзхождаш морално, интелектуално и т.н.:). Не се притеснявай да демонстрираш превъзходството си пред всички, не е честно да криеш интелектуалните си бисери за личната кореспонденция - сподели ги с нас и не ни съди много строго .

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonSurrendering.gif



Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »