Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: за портретите
Автор: avela   
Дата:   24-11-12 15:14

ще обобщя, че май мъгливо се изразих.
удоволствието всеки сам си го прави, даже като гледа.[smilie3]
избор да има само- богатство от възможности.
и тъй е за всички потребности...

а това за прасето беше най-сериозно, може и на лични.


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: avela   
Дата:   24-11-12 15:17

Ицо, всичко е ясно от тук нататък.[smilie5]
Поне по вино има минимален шанс да се намерим...


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-12 19:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   24-11-12 19:57

така е и белото мое стане черно, кат се обработи подходящо

за друго пишем обаче. Видехте ли заглавието? "За портретите".. некак обобщително [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-12 20:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   24-11-12 20:28

ми обобщително...кво да е? ако ти харесва някой портрет - показваш го. нещо друго ли си разбрал?
толкова е забавно да сте с тьма на едно мнение [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   24-11-12 20:43

Нищо са не каза како Маре. Спомена само, че портрет си харесала, показала си и толкоз. Що е обобщително..?? Ади, молим те, кажи ни.


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   24-11-12 20:56

аз? ти казваш, че е обобщително[smilie5] аз се съгласявам. мога да се съглася с още много неща. може да е така, може да е иначе - при достатъчна широта на гледната точка обаче[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   24-11-12 21:01

пха-ха-ха-ха.. зе да си верваш вече

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-12 21:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-12 21:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   24-11-12 21:29

е, то не е речено, че всеки трябва да разбира всичко [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-12 21:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: nomadsl   
Дата:   24-11-12 21:49

Аз лично на Мара показаните портрети ги приемам изцяло положително.

И изобщо не мисля да противопоставям фотографията на останалите изобразителни технологии - с четка, перо, игла, молив или каквото и да е друго. Показаните портрети са добър баланс на изразни средства, цел и внушение. Спорове, коя стилистика е по-истинска ми се виждат детински. Единствено важен е резултатът.

Но дори във фотографията тези портрети ми се родеят по памет с такива на Салгадо. Да не говорим, че имаме чудесни примери от историята - Гоя, Холбайн, Дюрер и едва споменавайки Бош и Брьогел. Не мога да се сетя и името на един английски график от 18-ти век - такива типажи е изобразил, че тези на Мара изглеждат, като актьори от квартално читалище.

Това за "позитивното излъчване" и усмивките, от чието липса страда изображението - го възприемам за пълна шега. Тя стодоларовата банкнота няма изцяло позитивно излъчване /дори зависи и дали я печелиш или губиш/, а какво да говорим за човешко лице.

Струва ми се, че проявената под примерите на Мара невъзприемчивост, изцяло почива на съзнателно или не мислене в шаблони и схеми. То, не че всеки човек не си изгражда схеми, но тези са просто "много тънки книжки".


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-12 22:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: GOSPODIN   
Дата:   24-11-12 23:22

Дрън-дрън ерина! Всеки има право да харесва или не изображения, без да се притеснява дали са графики на Дюрер или снимки на съвременен фотограф.
Отделен е въпроса, каква е компетенцията на коментиращия, но поставянето на всички несъгласни под един знаменател, е доста грандоманско.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   24-11-12 23:25

ама чакай малко, че му изгубих нишката...несъгласни? с какво? кой ги поставя под общ знаменател?

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-11-12 23:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: christal   
Дата:   25-11-12 06:26

Не знам какъв точно трябва да си, за да не оцениш тая серия от лица. Тука се е заформил някакъв хор на отрицанието.
Да, липсва ви култура и широк възглед.
Филтри, широки обективи.. е, и? Хич даже не знам как се постига. Добро е. Направено е от човек с идеи и умозрения.


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   25-11-12 09:56

понякога си мисля, че нехаресването има доста повече първосигналност от харесването. преди си мислях, че само с мен е така, ама май не е. мене преди години ужасно много не ми харесваше ръбатата форма на волвото.
...а ся педера.ите й егаха майката, уеднаквявайки го с колите за масова употреба...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: biso   
Дата:   25-11-12 10:35

харесвам портретите от първия пост и не си развалям удоволствието с "техничарски" въпроси

относно схемите и шаблоните - май доста хора ги ползват И при преценяването и оценяването на художествени творби /в случая фотографии/.
трудно ми е да разбера сухарския подход при който правила и шаблони игнорират качества, като излъчване, настроение или чувственност. може би сетивата за тях не са еднакво изострени при всички индивиди
в изкуството търсенията са внушения и отражения на усещания, а не на действителност. в изкуството човек има право да пренебрегва това, което е истинско. това е ключът

мара, и тука доста теоретици и критици са налазили ... и Салиери [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-11-12 11:10)

Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: violator   
Дата:   25-11-12 11:02

Две жени. Ползват един и същ грим. Едната досадна кифла, другата интересна жена, секак погледнато. Открийте разликите.


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: ElBandido   
Дата:   25-11-12 11:28


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/ybul4684.JPG


http://www.bestdesigntuts.com/wp-content/uploads/2011/08/221.jpg




че темата се измести малко :)


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: ElBandido   
Дата:   25-11-12 11:34


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/tabn5622.JPG


http://xaxor.com/images/2323250/portrait-1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: за портретите
Автор: мара   
Дата:   25-11-12 12:11

Автор: violator
Дата: 25-11-12 11:02

Две жени. Ползват един и същ грим. Едната досадна кифла, другата интересна жена, секак погледнато. Открийте разликите.




ако се научиш да гледаш по-непредубедено, току виж се оказало, че си разменят местата [smilie18] [smilie18] казах го по друг начин с примера за волвото, ама трябва по-достъпно май...
п.п. прочети един разказ - на съмърсет моъм май беше, "джейн". наистина ми е трудно, когато се оказва, че постоянно надценявам интелигентността на много хора [smilie8] разчитам на класиците на словото[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »