Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: pefoto01   
Дата:   27-12-12 01:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: Malakar   
Дата:   27-12-12 01:31

@Скай-фен: четох ти темата за драмата с 24-120 и 85/1.8 и мога да ти дам приятелсни съвет без никакви претенции: снимай повече и обръщай по-малко внимание на техниката, кадри на 100% никой не го интересуват, така или иначе...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: pefoto01   
Дата:   27-12-12 02:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: sky-fan   
Дата:   27-12-12 13:11

Накрая така ще стане. Никон що така се изложиха с това Д600 Да бяха го направили с 51 фокусната поне.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   27-12-12 16:25

хеехех изложили са се ...виж Канон 6Д и пак да говорим за излагане.

Какво точно ти пречи на фокусната система...малко ще прекадрираш или леко ще кропнеш....

аз не съм сигурен дали тия на Д800 винаги са достатъчно да няма кропене и прекадриране, разликата е относително малка



Публикацията е редактирана (27-12-12 16:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-12-12 16:35

На времето Pmartinov като спомена, че АФ системата на Д300 е мислена за ФФ и затова на кропка е от край до край почти - убедих се сам с Д700. Грам проблем няма за снимане на портрети [smilie3] Усещането е почти за Д300 в това отношение... Даже по едно време забравих с коя камера съм :)) На Д800 не обърнах внимание крайните точки до къде стигат точно, то беше закачен и 14-24 и визията беше [cool] Благодарение на RAPT0R-a и Росен успях да го видя, както и кадри от него... Голяма работа е апаратчето [smilie3] На високо исо даже зуумиш ли зуумиш и е перфе [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: pefoto01   
Дата:   27-12-12 16:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   27-12-12 23:20

.....по темата - мъката продължава

няма нови няма стари, прах се сипе на камари [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: emo1   
Дата:   27-12-12 23:32

......което не пречи да се продават със пълна сила, даже и тази тема помага[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: Malakar   
Дата:   27-12-12 23:35

Аз пък си говорих днес в Павилиона с младежите и те ми викат, че пристигат по 4-5 бройки от д600 (ама не питах месечно ли или годишно [smilie18] [smilie18]) , т.е. вече едва ли са от първата партида и надали имат прах. Ама не се задържа бройка за витрина, че да го пробвам. Пък и забравих да ги питам дали някой от купувачите се е оплаквал от прах... Единственият човек, който познавам с д600 си го взе от Германия преди месец (примерно) и няма проблеми с праха.


Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: deniac   
Дата:   27-12-12 23:41

Аз му добавих на моя и един Никор AF 180/2.8. Фокусира точно и съм доволен, макар като го сравня тоя недодялан 180/2.8 с канонския ми 200/2.8L, направо ме избива на ирония. Канона и на автофокус и оптически и на пипане ако щете, е не години, а ера напред. Направо се чудя не ги ли е срам Никон още да продават такива морално остарели технологии. Ама като има балами да купуваме, защо да не продават...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: MarinY   
Дата:   27-12-12 23:46

Както казваше един уважаван по света и у нас цар-демократ (малко перефразирано) - Вервайте си! [cool]
Знае се, че чрез самовнушение се постига нирвана!

Отивам да търся Прахта. Дано да е златна![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   27-12-12 23:48

Отвори си ДПР и прочети малко. Послендите бройки в САЩ 306хххх са със прах!!! Ако разгледаш другите форуми и 305ххххх имаха.

Въпрос на късмет е. Има много хора дето са взели от 1-вите апарати и нямат проблем.

Явно Никон просто не могат да се справят с качествения контрол на тия апарати и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   28-12-12 00:03

За заклетите фенове дето не виждат проблемите на Никон предлагам да видите батко ви Том, какво написа

http://bythom.com


Точка 5 - Do they care about current customers?

А тука и малко дискусия в ДПР.....

http://forums.dpreview.com/forums/thread/3357936


Да напомня, че подобна бе една от причините Минолта да напусне фотобизнеса.

ПП В крайна сметка от Никонските тъпотии - Канон 5д мк3 стана най-добрия ДСЛР в момента и така ще си остане на висока цена дълго време без конкуренция. Д800 е под 4500 лева вече, а Канона седи на 6100.....



Публикацията е редактирана (28-12-12 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: metin4o   
Дата:   28-12-12 00:15

Стига бе,чак да напусне фотобизнеса...Аз оня ден го пробвах в Сатурн,с тая ергономия и с тоя визьор,100 процента ще смени Д7000 дето го имам.Пък нека да ми е прашен.Хотснаил,след толкова оплюване по Никон,нямаше как да ти се падне читава бройка,вселенски правила!!!Трябва да заобичаш апарата си,за да те е кеф да снимаш,а не постоянно да му търсиш кусури.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: ilko78   
Дата:   28-12-12 00:20

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   28-12-12 00:25

Ами минолта така си изградиха гадна репутация през 90-те с разни тъпи компромиси с качеството и после голям праз, че има Минолта 7 и 9, дето още си работят. Супер глупаво е за сериозна фирма да се излага така.

Случват се гафове няма начин. Понякога може да не те хванат за някои дреболии, други можеш безплатно тихичко да оправиш без много шум...ама за някои неща си трябва да се действа честно, бързо и отговорно. Примери бол и то от Японски фирми. Тойота през месец два привикват някои модели в сервизите си за дреболии разни. Сони и Канон оправят най-различни неща дето не са се получили добре. Никон мълчат и си крият главата в пясъка....

Иначе Д600 много го харесах. Добре е направено тялото. Удобно е, добре фокусира, прави хубави снимки, малко е, леко е, бързо е....абе перфектно. Дори не беше яд че го взех на 3700 и цената му падна на 3200 след 2 седмици. Просто си заслужава парите. Ама дефектно тяло и на половината пари пак не става. Все пак това си е един супер як лаптоп или два много готини некс-а или 2 хубави обектива...не стават да хвърлиш тия пари, щото годинка ще работи добре и после не се знае.

Искренно завиждам на хората, дето са уцелили бройка.



Публикацията е редактирана (28-12-12 00:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: Malakar   
Дата:   28-12-12 00:57

Хотснейл, твойте приказки започват да ми звучат малко като на скай-фен меките снимки. Ти си знаеш де. Мога да говоря за д7000 - след ГИГАНТСКОТО МРЪНКАНЕ за прах и мазнотии по сензора навсякъде из нета, най-накрая стиснах очите и си го купих... и вече почти 2 години нямам проблем. Колкото повече го мисля това д600, толкоз повече ми ляга на сърцето ех...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: pefoto01   
Дата:   28-12-12 02:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: hotsnail   
Дата:   28-12-12 09:58

Не върнах го на Амазон и те ми върнаха парите. Не ми се взима втори преди да знам че ще е ОК. Инак Малакар е прав. Няма какво да цикля тука. Просто гледам какво става по света и така. Честно казано чакам и сони да обявят новите обектив(и) за некс Януари и ако има 85/1.8 няма какво толкоз да му мисля за фул фрейм май

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: Alex-dan   
Дата:   28-12-12 10:21

Е, то ще е бъзик да има нов 85 1,8 и да е за НЕКС [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон д600 (Прах прах прах)
Автор: sky-fan   
Дата:   28-12-12 12:50

Чак сега видях характеристиките на новия Д5200. Ами те са като на Д600 само, че на кропка. 39 точки, 1/4000 и 1/200 на светка. Исо рейнджа е същия. 24 мп като Д600. Новите д8000 или Д400 трябва да са трепач тогава щом изгърмяха с тоя 5200. Според мен ще вкарат нова фокусна система или направо SLT ще пуснат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »