Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: _zigi_   
Дата:   19-11-12 19:03

Като един от новаците имам възможноста да сравнявам няколко обектива единия Хелиос 58мм f2.0 ръчнофокусен
Сонар 180 мм f2.8 ръчнофокусен
Канон EF-S 18-55mm IS II автофокус

От досегашни впечатления с Хелиоса стават чудеса .
Нека по-знаещите и можещите да дадат мнения и препоръки относно избора на ръчен или автофокусен .

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: 3df   
Дата:   19-11-12 19:19

Щом те кефят стари обективи значи не са отживелица.
Щом Хелиоса прави чудеса продължавай да пробваш с други стари обективи. Ше останеш много изненадан от добрите резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: _zigi_   
Дата:   19-11-12 19:27

А другото над което дерзая е различните модификации на Хелиоса и става вапрос за 7-ма генерация ,а другия стар обектив над който разсъждавам Индустара и има ли смисал от него , много малко инфо за това старо стъкълце ,ползвам ги на ЕОS 20D

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: simbon4o   
Дата:   19-11-12 19:42

ако ще залиташ по такива обективи си вземи некс - с канона се мъчиш с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: mcnicko   
Дата:   19-11-12 19:47

Далеч от отживелица са. Аз лично много си ги тача. Имам 2, единия е Хелиос 44к-4 (4та серия за К байонет). Та съм съгласен за чудесата. Много приятно стъкло е.

Инфо ако търсиш, пробвай тук: http://www.pentaxforums.com/userreviews/reviews-Zenitar-Lenses-for-Pentax-primes.htmlа

Има добро количество информация за руските обективи, както и за доста други на М42.

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: ogi100   
Дата:   19-11-12 19:58

Надали някога ще са отживелица, особено докато не изчезнат цайсовете от пазара :) както и други разбира се
Аз в момента много се забавлявам с един Universar 135 2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: mikedimit   
Дата:   19-11-12 20:05

Аз бих ти препоръчал минолта МД.Супер са. Само има едно проблемче с Канон- трябва си преходник с оптичен елемент иначе стават макро обективи. На М42 преходника е почти без проблем-бяга безкрайността на 35мм и на 50 мм. На 135 не се усеща.

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: juslen   
Дата:   19-11-12 20:34

Mного далеч са от отживелица, особено за хората ползващи безогледалки. Особено за NEX системата при която хубавите AF обективи се броят на пръстите на едната ръка и са на солидни цени ръчнофокусните обективи са чудесна евтина алтернатива, много често с чудесно качество на картинката.

Освен това дават повече възможности за креативност и изобщо придават едно готино чувство, че участваш малко по-активно при създаване на снимките-едно е да натиснеш спусъка и да чакаш на апарата-по-друго е да си фокусираш сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: tvk75   
Дата:   19-11-12 20:44

не са

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: Pavlov   
Дата:   19-11-12 20:59


https://photo-forum.net/static/site_pics/198/1353351529_121119_204258.jpg



Неочаквано добра комбинация [smile] .


Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: juslen   
Дата:   19-11-12 21:02

Този Pentacon не е от най-свестните обективи, но явно са се сработили добре с Канона [smile] Смятай ако сложиш някой Takumar какво ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: simbon4o   
Дата:   19-11-12 21:18

От 9-те ми обектива само 3 са АФ :).

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: вальо   
Дата:   19-11-12 21:19

За механични обективи на М42, какъвто например е Хелиос 2/58, най-оптималното цифрово тяло е Канон ЕОС.
Понеже по-горе се мъчат да хвалят Некс, ще кажа, че с Некс и механичен обектив още не съм виждал горе-долу качествена снимка, може обаче причината да е в снимача.

Качественият ръчнофокусен обектив печели по всички показатели срещу автофокусния си аналог, независимо от цената на автофокусния. Удоволствието също е несравнимо при ръчнофокусен и при автофокусен. Познавам руски, немски, японски и един южнокорейски качествени ръчнофокусни обективи.


Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: El_Fuego   
Дата:   19-11-12 21:24

вальо написа:

> За механични обективи на М42,
> какъвто например е Хелиос 2/58,
> най-оптималното цифрово тяло е
> Канон ЕОС.

Хубаво си вярваш, но не е точно така. Наистина най-оптималното цифрово тяло е Pentax. С каноните няма потвърждаване на фокуса без допълнителни хватки, за стабилизация пък дума да не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: juslen   
Дата:   19-11-12 21:34

Не бил виждал качествена снимка от Некс и механичен обектив-толкова си и гледал [smilie5] [beer] И никой не хвали NEX тук-просто става въпрос, че е по-добре пригоден да снима с ръчнофокусни обективи и от Pentax дори.

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: alsash   
Дата:   19-11-12 21:35

тц

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: simbon4o   
Дата:   19-11-12 21:35

Така е, за ръчни обективи на пентакс е най-добре, ако говорим за ДСЛР! А относно некс- там е най най удобно за ползване заради фокус асистента, въртящия екран, ... машинката е отлично пригодена за целта и може да приема и обективи от телеметрици, които са супер компактни и много от тях ненадминати по оптични качества за разлика от ДСЛР-ите.

Не съм съгласен обаче, че модерните обективи са по-слаби от старите! Обикновенно цената ориентира прилично точно за качествата на оптиката! Просто всяко нещо си струва парите и това си е.

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   19-11-12 21:57

ЗА Никон имах един 28/2.8 Тамрон, добър беше, сега само със 135/2.8, отказах се да го продавам. Пробвал съм няколко ръчни, интересни са.
Сега с Канона, поради липса на средства, съм със 200/4 Пентакон, купен от базара, чудесни снимки правя, с тия многото ламели е приятен обектив. И най-хубавото е, че бързо се работи с него. Няма да го продам.

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: hotsnail   
Дата:   19-11-12 22:17

Да като гледам бъкате от качествени снимки. Хайде някой д апокаже 24мп кроп снимка с тая острота от Канон и ръчен обектив и го черпя 2 бири.


http://karaatanasov.info/pics/7/DSC01212_DxO.jpg


Канон е най-неподходящото тяло за ръчни обективи следвано от Сони Alpha и Пентакс....просто голям процент от ръчните обективи не стават за ДСЛР-и.

За ръчни обективи НЕКС в момента е ситемата. Защото има доста възможности за ръчен фокус с идеална прецизност, каквато с ДСЛР е мъка да постигнеш. НЕКС 6 и 7 имат и визьори и подвижни екрани освен това.

С Панасоник и Олипус също става, просто не е толкова лесно.



Публикацията е редактирана (19-11-12 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-11-12 22:38

За мен истинския кеф при ръчнофокусните е на ФФ. Просто е друго там..при кропка е мъка дори с 100% прозорче.

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: hotsnail   
Дата:   19-11-12 22:45

@pd как да не се съглася с тебе. Хеле сега си представи Fuji X със фул фрейм и безумно готин лайка обектив...ма какво да си предсавяш..от колко време има Лайка М9

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: ipolit   
Дата:   19-11-12 23:00

Определено новите Канони са най-доброто за ръчно фокусни обективи.
Може да се вземе преходник с чип за потвърждение на фокуса, което работи на всички канони, може да се вземе фокусен екран с микропризми, което също работи на всички канони. Но най-яката гъзария е с Magic Lantern, която в съчетание с live view на новите Канони дава това, което го има и на Нексовете - пийкинг и потвърждение на фокуса със зелена светлина в екранчето с magic zoom (това не знам дали го има при Некс).
Друг е въпросът старите обективи до каква степен могат да напълнят 18 и повече мегапикселовите матрици.



Публикацията е редактирана (19-11-12 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: hotsnail   
Дата:   19-11-12 23:08

@ipolit ще ми е интересно да ми кажеш как ще сложиш Лайка М обектив или Контакс обектив на Канон ....я не става.

Пуснете кадри и от "най-доброто" да видим. Така май само си чешем езиците...за мен тая резолюция Канон не може да извади да се осере дори на фул фрейм. Дори с марка Дс ще имате зор да стигнете един НЕКС.



Публикацията е редактирана (19-11-12 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: mihajlov2   
Дата:   19-11-12 23:08

Примерче:
Сони НЕКС-7 плюс Никкор 35/2.0 D:


http://img-fotki.yandex.ru/get/6622/155606752.1/0_8aafb_43b4b5dd_XXL.jpg



В пълен размер:
http://fotki.yandex.ru/users/georg-mihailov/view/568059/

И още:


http://img-fotki.yandex.ru/get/6420/155606752.1/0_8ab02_b9ca9f85_XXL.jpg


В пълен размер:
http://fotki.yandex.ru/users/georg-mihailov/view/568066/

И още:


http://img-fotki.yandex.ru/get/6421/155606752.1/0_8ab10_ac2c38c8_XXL.jpg



В пълен размер:
http://fotki.yandex.ru/users/georg-mihailov/view/568080/


Отговори на това съобщение
 Re: Отживелица ли са ръчнофокусните обективи
Автор: mikedimit   
Дата:   19-11-12 23:19

Мда-а-а.
Човека има Канон и пита кое е по-добро ръчен или автофокусен, като е ясно, че става дума за едно разумно и във финансов смисъл решение.
Па вие като оня в хоримага, дет като го питали за автобуса до града казвал- Ей-й-й има коли и коли, па най-добре е ролс-ройс!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »