Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  14  15  16  17     всички  напред  последна
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: chefo1979   
Дата:   18-12-12 21:01

Автор: hotsnail
Дата: 18-12-12 19:31

ако някой е живял в заблуда че 6Д става за нещо


Струва ми се, колега, че ти си този, който живее в заблуда, че 5Дс/5Дм2 не стават за нищо...
Тука форумните папагали един на друг си припяват мантрата, че тая АФ система е пълен боклук и хващат на въдицата част от читателите...
Централната точка на 5Д си е пъргава и точна, не знам колко пъти трябва да се повтори?

Отделно човека пише, че в тъмно, където видяхме, че 6Д определено става за нещо и фокусира доста по-бързо от Д600 (някъде нагоре го имаше това сравнение), не е тествал.

Отделно, човека в тестовете на 5Дм2 си писа, че камерата е на нивото на останалите в теста, което значи, че и 6Д е на нормалното за цената си ниво. Къде е драмата? Какво, аджеба те подтикна, да метнеш такова провокативно и очевидно подреждащо, мнение?

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Canon   
Дата:   18-12-12 22:18

hotsnail
Дата: 08-12-12 18:18

Аз си мисля от малкото ми опит с micro-adjustment, че за твърди обективи върши работа. Проблема е само ако автофокусната система не може да произведе консистентни резултати в над 90-95% от снимките.




Процента е функция на дефинираната девиация:

за комбинацията 24mm f/2.8 IS USM lens + 5D Mk II

Both contrast (LiveView) autofocus and I did much better with this lens. Camera autofocus did not. Again, this lens is backfocusing just slightly, which is why the average resolution is a bit lower.


https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/sigt2391.JPG


http://www.lensrentals.com/blog/media/2012/07/mkII24new.jpg



Различни копия на 24mm IS USM и 5D Mk III
and got the same results.


https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/zfjf5293.JPG


http://www.lensrentals.com/blog/media/2012/07/MkIII.jpg




И за капак:

As you can see below the 28mm, just like the 24mm, is as accurate with phase-detection AF as it is with LiveView AF.



https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/fcrh9477.JPG


http://www.lensrentals.com/blog/media/2012/07/28-1.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/bejt4040.JPG


http://www.lensrentals.com/blog/media/2012/07/28-2.jpg



като извод:
Толеранса на LV (лайввю), 1Af (еднократно фокусиране), MultAF(многократно прекликване в една зона) при 5Д3 е с delta, около 25 - 50LW/PH, в зависимост от конкретните два обектива.

С единия - 24mm f/2.8 IS USM и 5Д2 се достига разлика от 150 LW/PH при 1Af, спрямо 50LW/PH за LV

С друг обектив, 50mm f/1.2 + 5Дмк2
има разлика от 85 LW/PH при 1Af + 1 грешно (200!), спрямо 75 LW/PH за LV и 30LW/PH при РЪЧНО.
Демек дори и през LV не се справя с този обектив.

Или зависимостта е от комбинацията тяло + обектив + начин на фокусиране, не е само от тялото или обектива.

Или за разлики под 50 LW/PH е супер точна и консистентна комбинацията!


п.п. резултатите в снимките са мерени със софтуер Imatest за определяне на максимално точен фокус, респ. детайлност чрез резолюцията.



Публикацията е редактирана (18-12-12 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Canon   
Дата:   18-12-12 22:41

И другия извод:
Грешния микроаджъстмънт е драстично по-фатален от консистентността:

Това са 12 единици изместена корекция при канон 5Дмк2.


https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/wnzy8773.JPG


http://www.lensrentals.com/blog/media/2012/07/501.2uncorrected.jpg




Публикацията е редактирана (18-12-12 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: photostoykov   
Дата:   19-12-12 00:07

А пък аз си мисля, че новото ще отвее "старото", поради простата причина, че трябва да се продава!
Нали не смятате, че 6D е по-добър от 1DX? Не, не е, но е по-добър с 2 (две) EV на централната точка!
На кого му пука? На мен - не! 6D е страхотна камера за тези като мен, на които им е "писнало" от перфектната картинка на дъртото 5D...

[cool]



Публикацията е редактирана (19-12-12 00:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Canon   
Дата:   19-12-12 00:11

Да, като стъпка през едно тяло (5Д -> 5Д2 -> 6Д) бива.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-12 00:14

Chefo централната точка на Сонитата, които сменям е по-точна от Канон щото е 2-ен кръст + високо чувствителен сензор т.е. 5 сензора има в центъра на Сони Алфа А900 и А700. Канон още нямат подобно нещо.

@Canon значи има смисъл само да гледаме фазовия фокус при ДСЛР. Д600 има почти поносим контрастен фокус ама не е особенно надежден (не заключва винаги). Другите ДСЛР не знм защо си мисля че са по-зле на контрастен фокус.

ПП В крайна сметка Сони ще пуснат скоро 85/1.8 за Некс, май, и няма повече да спамя.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: photostoykov   
Дата:   19-12-12 00:16

Е, нали за това го анонсирах (представих) като смислен ъпгрейд от 5D класик, към нещо по-така?
На всички, които ще плачат на чужди гробища съм длъжен да кажа, че керванът ще си върви, а кучетата ще лаят...

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Mogila   
Дата:   19-12-12 00:18

Еми хайде да минават по-бързо 6-7 годинки и да го взимаме на старо[smilie25] Тъкмо до тогава ще ми е писнало от 5Дто[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Canon   
Дата:   19-12-12 00:26

hotsnail

Ти явно не си разбрал - при 5 Дмк3, НЯМА разлика практически между LV и AF. Еднакво точни.
Kакто и за 1ДX.

За Д800 и Д4 казва (под сурдинка, в отговор на потребителско питане че са по-зле)

тепърва ще тества централна/крайна.

Отделно, че не си ме разбрал, САМО тялото няма значение относно аутофокуса, с 8 четирикратно кръстови точки ако ще да е , обектива може да те дъни, аз затова ти писах/качих за 50 1.4 резултата.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: JeT   
Дата:   19-12-12 00:27

" Автор: hotsnail
Дата: 18-12-12 19:31

ако някой е живял в заблуда че 6Д става за нещо "

***

Дет' се вика: Айде, нема нужда [smilie7]!

Миналата събота (15.12.12) направих 96 кадъра точно с ЕОС6Д + новия 28мм/2,8ИС във Фотосинтезис-София, с всички възможни точки на автофокуса ... и "о, чудо[smilie5]" всички кадри са на фокус.

От кадрите, който направих на презентацията на 6Д (09.12.12, 6Д + 24-70/2,8Л мк1) само на един леко му е избягал фокуса, което е о.к. като се има предвид, че снимах движещи се хора при ниска осветеност.

Я по-добре да оставим "драмите" за театъра, а [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Canon   
Дата:   19-12-12 00:36

JeT

както се вижда и по-нагоре, новия 28мм/2,8ИС има страхотно малко отклонение и разлики при АФ/ЛВ и при работа с други тела, но той е следствие и приложение на един патент на Канон от 2003 относно аутофокуса.
Но това е друга тема.

Канон сложиха нова световна норма за точно, бързо и консистентно фокусиране с новите си тела.
Сега ги чака подмяна на старите концепции обективи, които да устискват.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: pefoto01   
Дата:   19-12-12 00:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: chefo1979   
Дата:   19-12-12 00:40

Автор: hotsnail
Дата: 19-12-12 00:14

Chefo централната точка на Сонитата, които сменям е по-точна от Канон щото е 2-ен кръст + високо чувствителен сензор т.е. 5 сензора има в центъра на Сони Алфа А900 и А700. Канон още нямат подобно нещо.


Колега, 61-точковият модул на 1Дх/5Дм3 има 5 двойно-кръстосани сензора (централната колона, 5-те в средата, при ф2.8 и по-светли стъкла).
При 40Д/50Д/60Д всичките им сензори са кръстосани, а централната е двойно кръстосана при стъкла 2.8 и по-светли.
При 7Д всичките 19 сензора са кръстосани, а централният е двойно кръстосан при 2.8 и по-светли стъкла.
При всички от тях централната е и "прецизна".
В светлината на това смятам, че твърдението ти: "Канон още нямат подобно нещо." се дължи на неосведоменост?

Отделно, модула на 5Дс/5Дм2 е много интересен - покрай централната точка има 6 спомагателни, "асистиращи" АФ точки, които не могат да бъдат избирани и са само и единствено в услуга на централната.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: n1x0n   
Дата:   19-12-12 00:40

Как е, експертите във фотографията уточниха ли кусурите, които правят и тази камера непригодна за снимане?! [smilie18]
Щото на D800/D600 им видяха сметката набързо, сега и 6D-то под ножа, като гледам...

Не им влизам по профилите на тези хора, че да не се депресирам. Само си представям човек колко трябва да е напред във фотографията, че подобни камери за нищо да не му вършат работа. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Canon   
Дата:   19-12-12 00:41

pefoto01
То не е Фотодраматизъм, а си е Фотофатализъм [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: vikitovikito   
Дата:   19-12-12 00:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-12 01:08

За мен идват празници и ще имам врмее да си разцъкам апарата.... пък и Сони са на път май да пуснат правилния обектив и няма да имам повод да гледам морално остарели апарати.

да прекратим депресията ето Ви едно интересно филмче за светлината. Не е кой знае какво ама....

http://www.youtube.com/watch?v=H2nNxaBA6ss


ПП Никсъне то и в твоя няма повод да влиза човек....та какво се оплакваш не разбрах.



Публикацията е редактирана (19-12-12 01:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: localhost   
Дата:   19-12-12 01:25

написа:

> Chefo централната точка на Сонитата,
> които сменям е по-точна от Канон
> щото е 2-ен кръст + високо
> чувствителен сензор т.е. 5 сензора
> има в центъра на Сони Алфа А900 и А700.
> Канон още нямат подобно нещо.
>

е ти направо изби рибата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ето малко инфо от AF guide-a:

The five AF points at the center
operate as diagonal cross-type
AF points at f/2.8; 41 crosstype
AF points are available for
f/2.8-f/4 lenses; and the center
21 AF points serve as cross type
at f/5.6.

Виж страница 36 - http://downloads.canon.com/CDLC/EOS_1DX_AF_Guide_CDLC_Updated_June_2012.pdf


Тук вече се говори за диагонални кръстосани точки. [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-12 01:30

ок пуснали са! браво т.е. 4 сензора на точка нали?

абе хубави са мк3 и 1Дх ама малкко скъпи за сега. 1Дх бая ще трябва да се чака.

ПП Ясно ми е че 1Д класа от край време имат хитрини дето в другите апарати въобще ги няма.



Публикацията е редактирана (19-12-12 01:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: localhost   
Дата:   19-12-12 01:35

Тоя guide го чета един месец и пробвам малко по-малко. И тъкмо си мисля, че съм го разбрал и опс ... изненада [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: pefoto01   
Дата:   19-12-12 01:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Canon   
Дата:   19-12-12 01:56

pefoto01
Различно е. Но е сложно за обяснение

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: pefoto01   
Дата:   19-12-12 02:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-12 02:07

Pefoto мисля че тия размишления са важни за високия клас като 1дх и д4

Д600/д7000 са доста просто устроени от към интерфейс и нямат много опции за фокуса, важното е че фокусират добре, ония едноцифрените са друг свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: pefoto01   
Дата:   19-12-12 02:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  14  15  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »