Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-11-12 17:03

guesswho , освен, че не разбираш от фотография си и лъжец - кой започна пръв на лични? Ти или аз? Написах ти, че нямам баща, но ти продължи с обидите, та включи и жена ми.
Никога не съм вярвал, че такива лицемери са между нас. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   16-11-12 17:04

Пефо, аз нямам Л-ки аз снимам с 100-300. То и от 1/500 нагоре стабилизация не е нужна. Снимката на врабчето е 1/100, което е доста по 1/1000. Айде кажете ми как за събитие ще ви помогне стабилизация 1/30, че те хората си мърдат, говорите глупости значи. И кой получава хората, да съм казал някъде нещо, че снимката е читава, дадох пример, че на 1/100 на дългия край привечер почти стават нормални снимки. Стабилизацията единствено съм имал нужда когато снимам статични обекти (това са обекти, които не мърдат [smilie5] ) . Разлика с 70-300 ис и 100-300 усм на живо почти няма като картина, трябва да се гледа на 100 % да се забележи, че дори и тогава трудно, а виж с 70-200 ф4, разлика има огромна.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: pefoto01   
Дата:   16-11-12 17:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   16-11-12 17:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   16-11-12 17:24

Значи всички имате паркинсон [smilie5] . От 100 снимки сигурно на 1/100 да имам 10, които са зле. Снимал съм и аз такива мероприятия с пентакса и 17-55 тамронския на 1600/3200исо 1/30 секунди, всички хора излизаха разцапани, защото мърдат, а скоростта е ниска и не става. Единствения път, който ми беше от полза е когато снимах в пещера на 1/10 та тогава ме спаси, но едва ли ако съм без стабилизация на такава дължина пак няма да докарам снимката. Мнението ми беше, че 70-300 ис не е обектив, който да се даде толкова пари, ами или 100-300, но тогава ще е с доста ограничен диапазон или 70-200, който наскоро един се продаде за 720лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   16-11-12 17:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   16-11-12 17:39

И аз ти отговорих, ама ти четеш между редовете май. Ако снимам, това което по принцип снимам, след сумрак и стабилизацията няма да ми помогне. Снимал съм с 70-200 стабилизиран и никонския и канонския след сумрак, ако не вдигна исото стабилизацията нищо не прави, но ако обекта е статичен, тогава е друга история.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-11-12 17:47

guesswho, даже си и нагъл. Хем започна пръв на лични, хем започна да обясняваш на всички , че си "репресиран" на лични, а сега пък шмекеруваш за стари лични. Нека видят всички, "страшните" стари ЛС. Против приципите ми да показвам ЛС, но понеже си много отворен, а и няма нищо от личен характер:
------------------------------------------------------------
guesswho : Доколкото знам фотографския термин на български език е тъмна, а не светла стая :)
--------------------------------------------------------------
GOSPODIN: Това е за истинската тъмна стаичка, където се проявява и копира на неактинично осветление и тя на английски е darkroom. Името на програмата на Adobe - Lightroom (светла стая) е намигване, към тъмната стаичка от миналото, защото дигиталните негативи не се нуждаят от тъмнина и специално осветление за обработване.
----------------------------------------------------------------
guesswho: Ахаа ок :) Мислех, че и на английски Lightroom е същата стаичка. Със здраве
-----------------------------------------------------------------
Някога сме комуникирали нормално...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   16-11-12 17:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: TsvetanVR   
Дата:   16-11-12 18:02

Бе една стабилизирана сигма 18-200 за 350-400лв и готово. :D

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-11-12 18:26

Пак ми сложи думи в устата, които не съм казал. Както и да е.

Момичето, каза, че ще послуша kvakioh - "Стойте си с китовия 18-55, купете си един 70-200/4 и след време си купете един светъл 18-50/2.8."

Аз тестове няма да правя , защото нямам необходимите познания, техника и желание. Свободно подхвърлени форумски кадри - "тестове" не са меродавни и не означават нищо. Има си специализирани сайтове за тестове на обективи, където ясно се вижда разликата. Това, че някой и с най -скъпите обективи не прави нищо вече е проблем с таланта и уменията, а не технически такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: vasilmitev   
Дата:   16-11-12 19:53

guesswho
Дата: 16-11-12 12:43

vasilmitev нали, и после като и писне на 5тия месец, да го продаде на половин ценичка на базара значи тръгваш с презумпцията, че всеки, който тръгва във фотографията е готов и по дефолт иска да изтърси една кошница пари в началото

И такива "ако сега тръгвах, бих си взел..." сещаш се, че звучи смешно. Хайде сега кажи и че кропките са боклук и направо да минава на ФФ ако иска да се занимава с фотография, че с нищо различно от Л-ка не може да направи дори снимка за фейса Ей, този форум е като комикс с мики маус



guesswho ако е решила да се занимава по сериозно не мисля че ще трябва след 5 месеца да продава въпросния обектив. Колкото до презумпцията за която пишеш за всеки който тръгва в фотографията - разбира се че ако има възможност е по-добре да купи директно по-добро стъкло (което така или иначе ще и трябва след време ако напредне)
И факта че ме е яд че аз лично не взех директно 70-200 2.8 може да ти звучи смешно но е истина - 4-ката ме ограничаваше на много места и може би 1 месец след покупката му вече бях решил че 2.8 ще ми върши много повече работа и не бях сгрешил. Колкото до кропките - снимам с 7Д и съм напълно доволен.
Само не разбрах това за Мики Мауса ама айде...


Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   16-11-12 19:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: tuizzl   
Дата:   16-11-12 20:01

Темата не е ли "Зум обектив за Canon" впечатления от този обектив Canon EF 24-105mm 4,0L IS USM някои да сподели мисля да си го взимам с 5D Mark III kit.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: vasilmitev   
Дата:   16-11-12 20:04

guesswho
Прав си - снимал съм и с лентов, и с сапунерка и с други, но пак не съм имал достатъчно опит - идеята ми беше че ако е решила да се занимава няма да сгреши ако инвестира в хубава техника. Например аз в къщи снимам децата с 18-55 - най-евтиния обектив на канон но ако знаеш как, можеш да изкараш прилични снимки - не съм привърженик на най-скъпото а на това което би вършило работа, проблема при начинаещите е че не знаят какво искат....


Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   16-11-12 20:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: realnoncho   
Дата:   16-11-12 20:33

За мен канонския 70-300 е много по-близо до 55-250 като картина отколкото до 70-200 4, просто на 250 е горе-долу както е 70-300 на 300. Последния Тамрон 70-300 VC дори е доста по-добре от канонския.

За начинаещ който може да намери 55-250 за 300 лв няма по-добър обектив - по-лек, по-малък, по-добра дължина за кроп. Аз съм имал 2 такива и двата се представяха добре, и пейзажи съм снимал и доста от пилците в профила.
Сега ми се иска нещо по-добро дълго, но определено ще прескоча 70-300.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: vasilmitev   
Дата:   16-11-12 20:37

guesswho
Все още държа на своето мнение че 70-300 по никакъв начин не може да се мери с малката Л-ка, и то най-вече като картина. Не казвам че е лош обектив - просто снимайки с единия и другия и сравнявайки резултата се вижда много сериозна разлика. А като цена 70-300 е много близко до малката Л-ка затова избора тук е предрешен..


Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: guesswho   
Дата:   16-11-12 20:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зум обектив за Canon
Автор: sakuraki   
Дата:   16-11-12 21:21

Пфу, днеска 5 пъти обърках в коя тема да пиша [smilie5] . Колежката е приготвила 500, виждал съм да се продават и за 700лева 70-200ф4, по - добре е да изчака според мен. Разни хора, разни идеали, както са казали.



Публикацията е редактирана (16-11-12 22:04)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »