Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: CyberGene   
Дата:   12-11-12 10:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: CyberGene   
Дата:   12-11-12 10:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: estate   
Дата:   12-11-12 10:39

Ами замени го ,аз замених D700/200 с X10.......а това ще е още по-зверско.
"Замених" - само когато съм на екскурзия или почивка и не ми се мъкне тежката чанта...за всичко останало има Мастеркард(чакам D800).

FUJI RULLZZZZZZZ..............[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-11-12 10:42

Сайбъре, взимай един некс тройка[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: CyberGene   
Дата:   12-11-12 10:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-11-12 10:45

Скоро снимах с една мъничка сапунерка фуджи и като отворих снимките в кампютриту щях да падна- такива яки цветове, такава динамика, направо ми взе акъла[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: CyberGene   
Дата:   12-11-12 10:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: Andinov   
Дата:   12-11-12 11:06

Аз пък се чудя дали да не сменя 5dmk2 с d700 :D Ама ще се почудя още малко..
X-E1 е страхотен. Ако не си изкарвах парите от това с удоволствие бих направил размяната.

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: Mogila   
Дата:   12-11-12 11:11

Че той обектива ти е сигурно едно кило. Носи някой малък и лек. За какво ти е този топуз.

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: CyberGene   
Дата:   12-11-12 11:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: vanquished   
Дата:   12-11-12 11:29

Вземи си Фуджито и снимай известно време с двете системи . Времето ще ти подскаже ,кое използваш повече .

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-11-12 11:49

Аз определено мисля да си оставя Канона само за уайлдлайф. Тяло-обектив и аксесоари.

За всичко друго мисля да си зема едно такова фуджи. [smilie3]
И то точно ще запошна с 35 1.4 ...после ще му мисля. [smilie7]

Аз просто подчти никога не съм мъкнал ДсЛР по улиците или където и да е. Супер ангражиращо е.



Публикацията е редактирана (12-11-12 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: krist   
Дата:   12-11-12 12:41

Аз па се чудя в недалчено бъдеще за смяна нa S5 с X-Pro1 или D600. Ся уикенда поразнасях фуджито насам-натам с целия арсенал обективи, статив и т.н., и яко ми дотегна, ама па картинката не знам как ще я преглътна. То, на ИСО над 400 някъде X-Pro1 изглежда с по-малко шум в dpreview, ама на ниско ИСО D600 като че ли го мачка като детайл, а и с динамиката малко е неясна работата[smilie11]

П.П. За фуджи-безогледалка бих мислил обаче само, ако излезе 10-24 дето се очаква, и е читав, че иначе нема смисъл..



Публикацията е редактирана (12-11-12 12:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: emoXide   
Дата:   12-11-12 12:48

аз го чакам да кацне с китака 18-55/2.8-4.0 по-натам и едно 56/1.8 направо заспиват нещата; занапред и 10-24/4.0 и съм в джаза отвсякъде

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: BonoVox   
Дата:   12-11-12 12:53

аз замених Сони Алфа 290 със Сигма ДП2екс и не съжалявам....леко и удобно, вади страхотна картинка, никой не ми обръща внимание по улиците - особено като се облека в черно и апарата и той малък и черен, минавам в Stealth mode [smilie5]
верно че няма зуум и не му се сменя обектива, но не ми пука

ако няма да си вадиш хляба с д700, заменяй го [smilie7]



Публикацията е редактирана (12-11-12 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: Mogila   
Дата:   12-11-12 13:02

Хостнейл взел Никон, Кибера да мине на Фуджи, остава само на Алекс дан да му пристигне А77цата и вече не знам кой е от наште...

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: CyberGene   
Дата:   12-11-12 13:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: Mogila   
Дата:   12-11-12 13:31

Взел е да. Ами защо не изчакаш 1 година и да си вземеш някое д600 на старо. То би трябвало да има видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: CyberGene   
Дата:   12-11-12 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-11-12 13:52

Сайбер и двата апарата ти трябват!

Фуджи-то да се одере няма да ти изкара плиткия ДОФ и боке на фул фрейма. Както и на високо исо ..просто...(сега д700 е малко старичък ама). Отделно усещането с голямата бандура...дава техно маниашко самочувтвие.

Помисли кое ще ти е основна система и там си купи обективи и виж кога ще ти трябва другото там пък си купи хубави такива каквито искаш.

Аз го измисилх - НЕКС-7 ми е основния апарат (лесно се носи). Д600 с два (сега, а после може би ще станат 3) твърди обектива за портрети и по-арт неща. [cool]

До годинка или две фуджи и сони ще пуснат фул фрейм безогледалки ама не ми се чакаха 2 години за да снимам портретче.

ПП Аз чакам всичките никонци сега да вземат НЕКС или фуджи. Просто докато сони и фуджи решат всички проблеми на безогледалките ще си трябват две системки за по сериозно щракане. Гледах в другата тема кадри с 85/1.4 на самсунг...ми не става, а за 75/1.8 на м43 ми съвсем не става.



Публикацията е редактирана (12-11-12 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: CyberGene   
Дата:   12-11-12 14:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: compur   
Дата:   12-11-12 14:17

интересно, Панасоник къде е в цялата схема? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: Ivan_A   
Дата:   12-11-12 14:18

hotsnail,честит да ти е Д600! [beer]

Сега, надявам се, ще покажеш как само с ФФ "става".

/ това по повод: "... Гледах в другата тема кадри с 85/1.4 на самсунг...ми не става, а за 75/1.8 на м43 ми съвсем не става."/


Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: hotsnail   
Дата:   12-11-12 14:19

50/1.8 и 85/1.8

ми добре е. Това дето исках го прави - фокусира.

Не винаги фокусира точно, ама за мен е задоволително, все пак си е ДСЛР. По-предсказуем е от а700 във фокуса.

Авто исо-то много яко са го барнали - БРАВО! Много е яко!

Меренето малко ме разочарова...на НЕКС-а през LV съм свикнал машинално да компенсирам разни ситуации. Чак като взех Д600 и си прецаках малко снимки се усетих, че на некс-а машинално пипам експозицията. Сега с тоя стъклен визьор редовно ми бега експозицията - я светне нещо отзад и лицето стане черно или на тъмен фон скуплите прегарят....абе ДСЛР [smilie18] [smilie18]

визьора е готин по-голям е от кропка. Сравнен с НЕКС-7 размера е сходен и детайла също. Разбира се, на тъмно не шуми [smilie18] [smilie18]

Иначе телцето е супер удобно, малко, леко и солидно на пипане. Точките малко преобладават в средата ама не е ужасно по-зле от А700 (от Д7000 разликата е огромна обаче).

Качеството на снимките е супер доро ако уцелиш фокус и експозиция. То за сега често по моя вина не стават баш както искам нещата.

Работи със ръчни светкавици, взех си тригерче (пкселче и сега с некса или д600 си паля целия арсенал). Тоя номер с ограничението от 1/200 ...ми то и на НЕКС-7 е толкова та дреме ми, ще се науча.

85/1.8 е приятен обектив. Не е нещо специално ама добре фокусира, светъл е, лекичък е. Китайски е и той и 50/1.8.

ПП Ivan_A пускам снимки де, виж ми профила. Иначе тия дето пускам са на 2.8 повечето та...мацаницата не се вижда. Тия мацаните са за лично удоволствие от техниката....техно онанизъм дето вика сайбера. За пред хора тия дето приличат на снимки (дори да са малко меки или да са на затворени бленди).

ППП Ivan_A в тая връзка "не става" за мен значи че техно онанизма не върви а малък сензор. Имам 85/1.4 за Некс (с преходника за Алфа) ама... по-добре 1.8 на Д600. Никор 135/2 не знам дали ще ми хареса.



Публикацията е редактирана (12-11-12 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Да заменя ли D700 за X-E1 (тема за спам, флейм и хейт)
Автор: my.point.of.view   
Дата:   12-11-12 15:39

като чета темата и си викам - тия колко ли % от доходите си заделят за фотография!?
щото на мен, за да ми се вържат тия работи - трябва бая проценти да са... или викате - а, при нас се падат под 5% на месец?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »