Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: z312dvc   
Дата:   08-11-12 18:08

Здравейте

Възникна проблем с ремонта на гаранционна светкавица сега ще обясня какво стана.
Имам две компактни светкавички Dynaphos ТТ520.
Едната изгоря на не повече от 80-100 сработвания,ремонтираха я работи няколко месеца и пак изгоря и след ремонта ми върнаха друга с не работише фото клетка и леко разхлопана глава!
И така си снимах понеже не ползвам фотоклетка... но преди седмица ми изгоря и другата която е на 4-5 месеца и викам направо двете да ги изпратя за ремонт.Обаждат ми се и ми викат следното.
-Светкавицата с развалената фотоклетка ще бъде подменена с нова а другата не подлежи на гаранционен ремонт понеже е била отваряна липсвали крепежни елементи и е било слагано лепило което не се използва от производителя и ми казаха 60 лева и сменяме платката и гаранцията ще си е валидна пак.

Аз просто онемях как може да си взема чисто нова стока с гаранция от фотопавилион с гаранционен стикер който се вижда,че не е повреден и да ми казват разни глупости страничните гумички на главата лепени с "Капчица",че светкавицата е виждала зор работила е на максимум като скални деления и някакви глупости което мен и всеки нормален потребител не би трябвало да го ограничават едва ли не.. не снимай с тях да не се развалят,че пак трябва да ги ремонтираме.

И в крайна сметка нещата аз ги виждам като легален обир от "майстори" задължаващи ме да си платя ремонта за гаранционна светкавица.
Какво съм виновен,че бай китаец не си е свършил работата или ми са продали ремонтирана светкавица с нов корпус или тотално измикярство....
Повече Dynaphos НЕЕЕЕЕ !!
 Re: Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: PeterA   
Дата:   08-11-12 18:21

За съжаление в България няма работеща институция, която да следи за такива изроди и ние потребителите го отнасяма. Дано поне след такива споделяния хората вземат да не купуват стоки на които сервизите им гледат само да ни прецакват.
 Re: Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: PRISONBREAK   
Дата:   08-11-12 18:25

[smilie23] Кофти... Много кофти...
Ясно вече трябва да се гледа и за гаранциоони стикери....И всяко едно болченце. [smilie7]
 Re: Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: showtime   
Дата:   08-11-12 18:25

Кофти случка...Най-вероятно са ти продали отремонтирана светкавица. Не е невъзможно!
 Re: Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   08-11-12 18:38

Купуваш си от bviphotovideo.com светки Yongnuo и си свиркаш. Човека е много точен и ако има проблем го решава. Моите на морето ги духна вятъра(бяха с чадъри) , паднаха , но продължават да бачкат вече 2 години.[shtrak]
 Re: Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: z312dvc   
Дата:   08-11-12 19:45

@GOSPODIN
Да Yongnuo ми се струват доста по-добър избор понеже колеги покрай мен още си праскат с тях и нямат проблеми...

@showtime
И на мен ми се струва,че са ме набутали със стара с нов корпус..


Ама аз трябваше да снимам стикера да се види,че не е пипан ама а де до сега съм нямал проблеми ...
Вече и на гаранция да нямаш доверие :D :D
 Re: Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: marto   
Дата:   08-11-12 19:54

Чак не мога да повярвам, че това се е случило с "Dynaphos"...

 Re: Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: pepi34   
Дата:   08-11-12 19:57

Аз лично съм давал неща за ремонт в Динафос и никога досега не съм имал никакви проблеми, изумявам се и си мисля че трябва да се чуе и тяхната версия, защото вероятно истината е някъде по средата.
 Re: Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-11-12 20:04

Ти жалба до Комисията за защита на потребителя с копие до търговеца пусна ли?
 Re: Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: z312dvc   
Дата:   08-11-12 20:08

@pepi34
нищо лично,но
ИСТИНАТА Я КАЗВАМ АЗ !!
Аз знам,че не е отваряна и там каквото казват,че било правено..

Нима ще пускам теми да се излагам,че се мъча да пробутам толкова голяма фирма пълна с интелигентни хора с някаква глупава светкавичка въпроса е принципен,защо да плащам за нещо което би трябвало да е за тяхна сметка ?!?!
 Re: Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-11-12 20:08

Нищо не каза за жалбата
 Re: Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: z312dvc   
Дата:   08-11-12 20:09

@fast_eyebrow
Чакам да ми я върнат с протокол за отказан гаранционен ремонт и тогава ще потърся помощ там няма да оставя нещата така [smilie24]
 Re: Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-11-12 20:12

Направи както ти казах- пусни копие на жалбата и към съответния търговец. Обикновено се вразумяват о време така, ако не- КЗП ги вразумява по-късно
 Re: Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: z312dvc   
Дата:   08-11-12 20:23

Да така и ще направя и да видим как ще се развият нещата [beer]
 Re: Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: BoneFletcher   
Дата:   08-11-12 20:37

Dynaphos са големи пичуе [beer], обаче не винаги са намирали удобен за мен изход.
При мен нещата стоят така ( не знам логично ли е или напротив ): когато нещата са големи ( и скъпи ) решение се намира, когато са някакви дребни неща ... който както се оправи.

Смятам, че за твоя случай ще намерят решение!
Няма причина да си мислим, че лъжеш или шикалкавиш нещо!
 Re: Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: Marillion   
Дата:   08-11-12 20:58

Добре де, купил си си някаква китайска светкавица за 100-на лева, брандирана от Динафос и дай да пуснем тема във форума.

Имаш проблем със сервиза, а не с фирмата. Ако не ти ремонтират в срок - имаш право да върнеш стоката и да си искаш парите.

Ако нещо не ти хареса с ремонта - взимаш си документите и пишеш до КЗП. И от това ако не си доволен се обръщаш към съда.

Писането по форуми НЯМА ДА ТИ РЕШИ проблема.

Научете се да си търсите правата, а не да мрънкате по форуми.
 Re: Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: guesswho   
Дата:   08-11-12 21:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: Marillion   
Дата:   08-11-12 21:24

guesswho, в другите общества хората не пишат безцелно по форуми, а си търсят правата според приетия правов ред в тяхната държава.

Не е коректно да нападаш хора, които не са тук и не могат да се защитят. Още повече, че мненията по форумите се индексират, а са дадени от анонимки хора, които не застават нито с името си, нито ще понесат някаква отговорност, ако казаното от тях е лъжа.

Ти сигурен ли си, че потребителят z312dvc не е пипал светкавицата? Или че повредата не се дължи на фактор, който не е вписан в гаранцията на продукта?

В България не е пълно с бездушни говеда, а с форумни революционери.

Мисля, че човекът не е прав да пуска тема. Ако счита себе си за прецакан да се обърне към компетентните органи. С какво по-точно ще му помогнем тук? Той не иска помощ, нито мнение, а е пуснал темата, само за да плюе фирмата.

Ако искаш да му съберем по някой лев, та да му купим нови светкавици.

Мога да ти кажа, че многократно и успешно съм защитавал потребители, както пред КЗП, така и пред съда. И пак ти казвам - не е това начина.
 Re: Dynaphos отказа ремонта на гаранционна светкавица?!?!
Автор: guesswho   
Дата:   08-11-12 22:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.