Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся мнение - блог сайт за потрфолио
Автор: intelman   
Дата:   31-10-12 14:30

Моля препоръчайте ми блог сайт за портфолио.

Кой е най-надежден?

Евентуално да има възможност да си направя дизайна сам.

Може безплатен или до 15 лв на месец такса

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение - блог сайт за потрфолио
Автор: petuk   
Дата:   31-10-12 15:50

wordpress.com - безплатен хостинг и безплатни теми.
wordpress.org - безплатен CMS, с много разширения, теми и възможности за модификация на сайта, но трябва да имаш собствен хостинг и собствен домеин, около 70 - 100лв. годишно.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение - блог сайт за потрфолио
Автор: mcnicko   
Дата:   31-10-12 15:58

Още един глас за wordpress.com

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение - блог сайт за потрфолио
Автор: guesswho   
Дата:   31-10-12 16:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение - блог сайт за потрфолио
Автор: ecobo   
Дата:   31-10-12 16:15

wordpress е много добра платформа, има страхотни фотографски теми по 35-45 долара. Темите са достатъчно гъвкави, за да се избегне възможността да имате абсолютно еднакви сайтове с колега, още повече, че най-важното в един фотографски сайт са снимките, а там застъпване се предполага че не може да стане.
Вземаш си хостинг от Топхост.бг за 26 лв. на година, името (домейна) ти е 15-тина долара на година и темата за WP ти е примерно 40$ за вечни времена. Всичко излиза доста под бюджета, който си посочил.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение - блог сайт за потрфолио
Автор: intelman   
Дата:   31-10-12 16:26

Благодаря [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение - блог сайт за потрфолио
Автор: Myth   
Дата:   31-10-12 16:54

Не бих взел нищо различно от Суперхостинг за хостване, иначе като минал през wordpress и сега вече зад гърба ми и няколко сайта на Joomla лично аз бих предпочел Joomla, макар за блог wordpress да е по-подходящата платформа. Wordpress много криво с тия галерии, ако е по-завъртян темпейта, направо си е мъка.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение - блог сайт за потрфолио
Автор: mravunko   
Дата:   31-10-12 17:19

Главния проблем, с който се сблъсквам при wordpress (имам 15тина сайта, които управлявам) е, че с всяка една custom тема може да се появи проблем при ъпдейт на версията на wordpress.

Понякога е много досадно след ъпдейт да ти се счупи jquery или каквото и да е друго (слайдшоу, меню и т.н.). Тъпото е, че като има проблем със сигурността на wordpress не предлагат пачове за старите версии, а пускат нови...

Гадно е и като платиш 40$ за тема и се оказва, че е направена 2010 година и пича е решил, че няма смисъл да вади нови версии на темата и пускат WP 3.5, на който са променили Х функции, които се ползват в кода на темата и единствения начин да си подсигуриш сигурността на сайта е да смениш темата. Иначе рано или късно те хаква някой бот.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение - блог сайт за потрфолио
Автор: Myth   
Дата:   31-10-12 19:33

Автор: mravunko
Дата: 31-10-12 17:19

Главния проблем, с който се сблъсквам при wordpress (имам 15тина сайта, които управлявам) е, че с всяка една custom тема може да се появи проблем при ъпдейт на версията на wordpress.

Понякога е много досадно след ъпдейт да ти се счупи jquery или каквото и да е друго (слайдшоу, меню и т.н.). Тъпото е, че като има проблем със сигурността на wordpress не предлагат пачове за старите версии, а пускат нови...

Гадно е и като платиш 40$ за тема и се оказва, че е направена 2010 година и пича е решил, че няма смисъл да вади нови версии на темата и пускат WP 3.5, на който са променили Х функции, които се ползват в кода на темата и единствения начин да си подсигуриш сигурността на сайта е да смениш темата. Иначе рано или късно те хаква някой бот.


Е то и при Joomla не е много по-различно, НО, ако са ти легални темите ги ъпдейтват или пускат тема за всяка нова версия на Joomla, a междинните ъпдейти на Joomla няма проблем нищо не ти се чупи и всичко си бачка на 6.

Другото което не ми харесва при Wordpress е, че почти всяка тема си е със собствена логика на контролния панел и кой как се сетил така я направил и всеки път се получава все едно учиш Wordpress наново, не точно но... особено ме дразни при Wordpress е реализациите на галериите (не такива в постовете, а индивидуални галерии) малеййййй голяма врътня е качването на снимки, шибана история, за една няма проблем ама като почнеш да качваш повече и ти иде да се гръмнеш и всяка реализирана по различен начин, то първо качваш, пък после еди кой си адрес еди къде си да го копираш, пък... При Joomla такива врътни няма, всичко е лесно и просто в това отношение с галериите, или са като самостоятелни приложения, компонент или екстеншън или плъгин, ама всиките направени лесно и просто. Другото което е, каквато и тема да качиш, логиката, като цяло е една и съща, модули и артикули, които можеш да слагаш къде ли не и един отделен панел за темата, който има няколко настройки и това е. Joomla в началото е малко по-объркваща за учене, но само докато и схванеш логиката, Wordpress е много по-простичък и лесен за схващанеи учене, докато не почнеш да се занимаваш с темите и разните допълнителни плъгини.
Joomla със съответното приложение, става не по-лоша за блог от Wordpress.

За Wordpress има доста повече теми и доста по-разчупени, от към дизайн (по-добри) но...

Разбира се това е личното ми мнение, като начинаещ и в двете платформи но...(начинаещ, защото не разбирам от код а и си има доста тънкости)

Да не говорим, че Joomla си има превод на потребителската част просто го инсталираш и всички функционалности са ти на български, при Wordpress не е така имаш превод, ама като сложиш тема и тя е на английски и трябва допълнително да я превеждаш, не че е много сложно ама... а и напоследък темите ги правят да се превеждат още по-лесно с езикови файлове или от контролния панел на темата, ама пак си е тъпо.



Публикацията е редактирана (31-10-12 19:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение - блог сайт за потрфолио
Автор: siluet   
Дата:   31-10-12 19:44

Е това ми попада преди време и съм си го записал
http://www.wix.com/



Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение - блог сайт за потрфолио
Автор: Myth   
Дата:   31-10-12 19:53

Автор: siluet
Дата: 31-10-12 19:44

Е това ми попада преди време и съм си го записал
http://www.wix.com/


Това не е лошо, няма да се занимаваш с инсталации, хостинги домейни, учене на някоя от платформите, независимо дали Joomla или wordpress или някоя друга, да за човек който не му се занимава си е идеално.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение - блог сайт за потрфолио
Автор: sickdreams   
Дата:   31-10-12 20:12

Няма смисъл от такива изпълнения, колега. Хостинги, поддръжки, дизнай... посети www.500px.com в платения профил 50$ а година си има порфолио по всякакъв дизайн и темплейти, без името на сайта в домейн името. Ето примерно профтфолиа:

http://pilarsilvestre.500px.com/


http://cyberguss.com/


http://kpepphotography.500px.com/


Има и още много труги темплейти, сега не ми се търси.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение - блог сайт за потрфолио
Автор: Myth   
Дата:   31-10-12 21:02

Разбира се, че принципно има смисъл, сега друг е въпроса, защо и кой какво ще предпочете и за какво ще го ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся мнение - блог сайт за потрфолио
Автор: siluet   
Дата:   31-10-12 21:17

Мм даа 500px - добре се развиват тия руски пичове, е тук на съседната улица са, на 10 мин пеша, съпруга на колежката ми работи при тях, с хардуера им се занимава и той руснак, а са ни и клиенти.

Много ме кефят условията им за работа с тях.

"Basically,
Again, we are not liable. But we may pay you $100 if our server flies into your window."

"Basically,
Things can happen — we are not responsible."



http://500px.com/terms



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »