Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: pica   
Дата:   28-10-12 17:15

Искам да се науча как да снимам с 550D по-хубави и готини снимки на открито през деня или през нощта,в стая или зала,на тъмно,творчески и т.н.Как да настройвам апарата за да ги направя?
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: emo1   
Дата:   28-10-12 17:24

Без упътване си е сложно, питай дали има някой да ти услужи!

 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: alphatier   
Дата:   28-10-12 17:28

Op op op oppa gangnam style [smilie25]
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: quazimodo   
Дата:   28-10-12 17:34

По степен на сложност: прочиташ внимателно упътването за работа с твоя фотоапарат, записваш се на курс по фотография, след придобиване на основни знания започваш да преглеждаш много и различни по тематика фотографии и да преценяваш кое как е заснето и правиш опити да постигнеш същите резултати. През това време скъсваш апарата от снимане където и както ти падне. Ако разполагаш само с 18-55 си купи външна светкавица. Определено ще подобриш снимките си на закрито, в стая, творчески и т.н. Това са само основни насоки от един аматьор към друг аматьор. Успех![smilie24]
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: srebar   
Дата:   28-10-12 17:35

Купи си книгата на National Geographic - "Всичко за снимките" от поредицата "Тайните на Фотографията". Смятам че би ти свършила много добра работа [shtrak]
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: Pavlov   
Дата:   28-10-12 17:39

Курс по фотография за начинаещи.

 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: srebar   
Дата:   28-10-12 17:52

Този курс има ли го и във Варна ? [smile]
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: chefo1979   
Дата:   28-10-12 19:05

За Варна - пиши на А. Ненов

Поздрави!

 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: tvk75   
Дата:   28-10-12 19:22

късно е за помощ вече щом го имаш [smilie5]
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: vboykov   
Дата:   28-10-12 19:43

На кратко - четене му е майката!
В интернет има доста неща, както и клипове в youtube.

Например AdoramaTV

и тук има съвети и готини туториали - Digital Photography School

Прочети и това, ако не си наясно с терминологията Как да правим по-добри снимки

И най-вече Google за всеки въпрос.

Ако имаш време и пари - замисли се за курс.

Не чакай да ти го сипят сдъвкано в устата [shtrak]
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: PolarBear   
Дата:   28-10-12 20:32

Четене и гледане на снимки - задължително. Курсът помага много.

Работата е там, че има страшно много неща за четене. И ако човек е в началото, не е лесно да избере с какво да започне. А е нужно да се постигне едно ниво на начална техническа и обща фотографска грамотност, от което нататък всеки сам избира посоката си. Т. е. трябва да се започне с добра фотографска "читанка". А книгите, които по-задълбочено разглеждат определени въпроси идват по-късно.

Навремето Канон пусна първият по-масов ДСЛР, който беше по джоба на широк кръг любители - Канон 300Д. По това време Канон пуснаха и едно "ръководство" за него, което всъщност е най-добре систематизираният материал по основи на снимане с огледално-рефлексен апарат, което съм виждал. Има почти всичко и то в доста добре обяснен вид, напълно разбираем. И на практика не е обвързан с конкретния апарат, дори и с конкретната марка. Казвше се нещо като A_Short_Course_in_Canon_EOS_300_Digital_Photography. Препоръчвам го на всеки, който тепърва хваща огледално-рефлексна камера в ръцете си. Може да го дръпнеш оттук в близките няколко дни, след което линкът ще престане да бъде активен:

http://tranzit.dir.bg/load.php?id=uGBS698U811hgwKY1382139



Публикацията е редактирана (28-10-12 20:33)
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: chukov   
Дата:   28-10-12 20:50

Не ги слушай

с 550 не става

трябва поне с 600

другото са приказки на търкалета
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: sickdreams   
Дата:   28-10-12 21:27

Canon 550D и 600D се напълно еднакви фотоапарати. Разликата е, че 600D има въртящ дисплей, ориентиран предимно за видео. Иначе въпросът на колегата е малко несериозен "как да правя яки снимки". Не знам какво означава това? Нещо като "Как да бъда талантлив със съобствен стил и виждане?" Прави снимки, учи фотошопа, гледай други снимки, опитай се да ги имитираш и да направиш същите, за да видиш как са заснети, чети уроци в интернет на английски и това е. Само ще си дойде. Няма точен отговор или универсална формула за такива неща.
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: hemilio   
Дата:   28-10-12 21:30

Имам Canon 550D -помогнете ми !

Не можем-объркал си нещата още с марката [smilie21] [smilie7]
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: pica   
Дата:   28-10-12 22:38

Нов съм във форума и не знаех как да напиша темата и + това вместо да надраскате нещо,тука сте написали забележки за заглавието на темата !Причината да потърся помощ от форума е,че веднъж като снимам залез се срещнах с един колега и той ми каза как да настройвям апарата за по-хубава снимка и наистина снимката стана по-хубава от моите.Еййй това е причината !!!
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: steeens   
Дата:   28-10-12 22:38

srebar, намери ли си автофокуса?[beer] [beer] [beer] [cool]
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: pica   
Дата:   28-10-12 22:40

И благодаря на тези колеги,които са надраскали нещо по темата за моя полза :)
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: steeens   
Дата:   28-10-12 22:46

pica, добре ти е темата. Покажи малко снимки, ако искаш по-конкретни препоръки и чети междувременно както ти препоръчаха.[beer]
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: pica   
Дата:   28-10-12 23:00

Колко пъти съм пробвл не мога да качвам снимки, май има някакви особенности
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: steeens   
Дата:   28-10-12 23:56

Особеностите са да не надвишават 950 пиксела по дългата страна снимките и да не са по-големи от 350 КБ.
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: steeens   
Дата:   28-10-12 23:57

Размерът на снимките, които публикувате не трябва да надвишава 950 точки по хоризонтала. Файловете не могат да бъдат по-големи от 350 КВ.
В категория "Панорами" размерите са съответно 1900 точки по хоризонтала и 1000 точки по вертикала и файлов размер 1000 КВ
Приемат се файлове във формат JPEG.

ВАЖНО!
За да се показват снимките коректно във всички браузъри, файловите имена не бива да съдържат специални символи и кирилица. В противен случай рискувате на мястото на снимката ви да се появи празен квадрат.


ВАЖНО!
Някои браузъри не четат JPEG-а, когато е записан в CMYK mode. Ако искате да сте сигурни, че всички останали ще виждат снимките ви, записвайте файловете си в RGB mode.

ВАЖНО!
Фото Форум е сайт за авторска фотография. Можете да публикувате само снимки, на които сте автор. Ако публикувате чужди снимки в личния си профил, той ще бъде деактивиран.

Ако сте нов автор или нямате три снимки с поне 25 точки от рейтинг Б за последната 1 година, можете да качвате снимки само в категории "Представяне", "Домашни любимци", "Семеен албум" и "Хумор", както и в конкурсните галерии.
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: next_time   
Дата:   29-10-12 00:07

Мисля че ако темата не е шега си похарчил едни пари без да им е дошло времето.Ако си щракаше с телефона докато намериш верните настроики ... знае ли човек ... може цял живот да не ги беше похарчил тез пари и да имаш снимки със същото качествво.
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: pica   
Дата:   29-10-12 00:34

https://photo-forum.net/i/1665317
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: scooby   
Дата:   29-10-12 00:41

Според мен, е неправилно всеки въпрос зададен от учещ се независимо дали се касае за покупка на техника или нещо свързано със снимането, да бъде всеки път оплюван и засипван с реплики от сорта "сгрешил си марката", "Прецакал си се" и т.н.

Ако няма какво да добавите, просто не го правете.

Да, 50% от отговорите са по същество, другата част май са за трупане на постове ...

Да, запиши се на курс. Ако не, започни да четеш каквото са ти препоръчали. Разгледай снимки който ти харесват, и се помъчи да разбереш как са снимани или обработвани.

Фотографията не е просто снимане на събиране на приятели в пицарията или рожден ден. Изисква се старание и познание на основните фотогафски елементи и похвати. За начало научи какво означава светлочуствителност ( ISO ), скорост на затвора, бленда. Разбери как тези елементи се съчетават и кой за какво служи.

Ето това четиво е повече от добро за учещ се :
National Geographic Photography Secret ( Давам линк, тъй като я няма в книгоразпространителната мрежа на Български език ).

За начало това. В последствие, ще ти възникнат още въпроси.
П.с - Апарата ти е повече от добър.



Публикацията е редактирана (29-10-12 00:43)
 Re: Имам Canon 550D -помогнете ми !
Автор: pica   
Дата:   29-10-12 01:00

Благодаря ти scooby аз чета всяко нещо,което може да ми е от полза,намерил съм и съм разглеждал снимки,които авторите им написали под тях с какви настройки са ги снимали.Отдавна исках да почвам да снимам с професионален фотоапарат,но понеже нямах възможности и ...,но вече си го позволих.И просто искам да се науча колкото се може по-добре да снимам.За моя късмет има хора като тебе за да ме опътват.Качил съм снимки в профила си,които лично съм ги снимал,който иска може да ги види.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.