Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: satyno   
Дата:   25-10-12 16:12

Интересувам се от снимки със светлосилни 28-50мм твърди обективи на Micro Four Thirds . Притежавам Vivitar 28/2 ( на никон байонет), Flektogon 2.4/35 и Зенитар 50/1.7 (М42), които закачам на Никон и Канон. Може ли да споделите портретни снимки ( цветенца и бокенца има достатъчно в нета) , правени със светлосилни обективи с подобно качество и цена на бленда 2-2.8 на м43, защото все още не съм напълно убеден, че този формат ще ми хареса.
Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: serjy   
Дата:   25-10-12 20:34

има две сигми, изглеждат много добре и цената им е отлична!

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: simbon4o   
Дата:   25-10-12 22:26

Принципно ако всякаквите му там ръчнофокусни правени за филм обективи се държат на АПС-Ц особено по-старите по-малко мегапикселни матрици, то на 4/3 направо си издишат яко. Ако искаш качество на 4/3 - купувай си 4/3 обективи, ако ще ползваш подобни на сегашните ти с преходници - за мен поне е безмислено да купуваш 4/3 каквото и да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: s_dyakov   
Дата:   26-10-12 10:37

ОК си е формата. А относно качеството предполагам зависи от матричката - ако е с новите на Сони (E-M5,E-PL5,E-PM2) ще да е е доста по-добре.
Чак да издишат филмовите обективи на м4/3 не съм съгласен - има и хубави ръчнофокусни които са си супер - като Цайс за Контакс Г. Но то си зависи от обектива де - принципно по-кофти обективите изглеждат по-добре на некс отколкото на м4/3.

Тези които имаш са по-скоро от по-кофти обективите но и те са ОК като за начало. Вземи си преходници и си снимай.[smilie24]



Публикацията е редактирана (26-10-12 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: batdin   
Дата:   26-10-12 13:18

Аз съм много доволен от 50мм/1.8 Никкор, закачен на М4/3.
Знам,че не е съвсем по темата,но цената му не е много по-висока, а е с по-хубави цветове (според мен) от Такумар 55мм/2.
На бленда 2.8 вече е достатъчно остър за добри портрети с Олито.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: satyno   
Дата:   26-10-12 14:37

надявах се примери, подобни на тази снимка
Olympus EP2, Nikkor 50/1.8

http://farm6.staticflickr.com/5069/5653290759_fefa640e70_o.jpg


/Клик на линка под снимката за голям размер/


Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: Sky_Knight   
Дата:   26-10-12 14:55

Ето линк с албум на снимки правени с Е-Р3 и обектив 55/1.4, повечето са на по-затворена бленда заради много слънце.

Албум със снимки

За мен лично остротата е на много добро ниво. Другите ми обективи се справят по подобен начин, но широките стари обективи с малка челна леща нямат толкова висока разолюция, по-скоро са толкова остри колкото стандартния китов обектив на олимпуса, но нищо повече.

Засега единственият обектив, който не беше достатъчно остър и мажеше беше един огледален 500/8.


Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: Ivan_A   
Дата:   26-10-12 18:14

Panasonic GH1 + Nikkor 1.2/50mm:


http://photo-zona.net/images/user258/album25725/large/1306952363_zinj7580__1050546_1400px.jpg




http://photo-zona.net/images/user258/album25725/large/1306952362_tqwt2615__1050085_900px.jpg



Sorry, пропуснал съм за цената, че трябва да е ниска!
Ето и още по-off topic - Panasonic GH1 + LeicaR 2.0/90mm:


http://photo-zona.net/images/user258/album25725/large/1306952502_baim3263__1050947cr_1400px.jpg




Публикацията е редактирана (26-10-12 18:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: simbon4o   
Дата:   26-10-12 23:27

Значи нямах предвид че проблема е с 4/3 системата, тя си е ок. Проблема както е казано и по-горе е че матриците са гъсти и обективи като наличните на автора(които и аз имам) седят много добре на АПС-Ц 16мп, но на 4/3 12-16мп почват да издишат. Разбира се може да се купят и контаксовите и др. скъпи и наистина хубави обективи, но цената им ги обезмисля според мен. Съществуващите автофокусни и компактни модерни обективи правени от панасоник и олимпус специално за 4/3 са по-добър избор. Така че... аз лично бих взел 4/3 ако гоня на всяка цена компактност и няма да ползвам ръчнофокусни стъкла а наличните не малко модерни и не чак толкова скъпи обективи от системата.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: Sky_Knight   
Дата:   27-10-12 23:38

@simbon4o

Прав си принципно. Не знам колегата точно за кой апарат говори, но като цяло от споменатите му обективи Вивитар-ът и Зенитара може да "издишат" малко, но едва ли ще е фатално. За мен ръчнофокусните се ползват с пъти по-лесно на безогледална система (без визьор обаче е безсмислено).

А относно компактността и обективите. За съжаление цените на хубавите м4/3-ти обективи са си доста високи в сравнение с ръчнофокусните им еквиваленти. Примерно 45/1.8 срещу 50-55/1.4 за мен е 4 пъти (600 лв срещу 150 лв). Екзотиките като 12/2.0, фиш-а нямат евтин еквивалент. Но пък новият 75/1.8 си има. НЕ и като тегло естествено. А и качеството му сигурно трудно може (ако изобщо всъщност) да бъде достигнато с РФ еквивалент.

Погледнато от друга страна обаче, м4/3 системата е идеалното тестово поле за старите обективи. Ако се държат добре на нея, на по-голяма матрица направо ще цепят мрака. [smilie5]

Но авторът на темата не е пояснил и дали просто му е любопитно или има намерение да си закупува такава система?

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: w3q_y2y   
Дата:   24-04-13 16:14

Здравейте,
Вместо да пускам друга тема, ще питам директно в тази, тъй като темата е що-годе същата - искам да си взема "Светлосилни 20-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds".
И тъй като избор има, въпроса не ми е толкова за обективите, колкото за адаптерите. Гледам по и-бей и амазон има евтини адаптерчета стартиращи от 20лв. до няколко стотин, но на някои от тях хората предвидливо са написали "обективи под 50мм не ловят безкрайност" (или нещо подобно). На други обаче това предупреждение го няма и тук-там виждам коментари на хора, които не страдат от този проблем. Та питането ми е - ако имате опит със светлосилни обективи + адаптери + микро 4/3 (или други безогледалки), споделете дали липсата на ∞ важи за всички адаптери и обективи или е на късметлийския принцип 50/50.
Определени комбинации, линкове, разкази... все са добре дошли.

Ще ги ползвам за много ситуации разбира се, но искам и да се заиграя с астрофотография/нощни снимки и липсата на ∞ някак обезсмисля цялата инициатива.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: RazorJack   
Дата:   24-04-13 16:44

И аз бях пред същият избор и се спрях на М39 обективите (лайка / зоркий) тъй като на размер са много по-малки от всички останали, а и разстоянието от тях до апаратът е по-малко и адаптерът е съвсем тънък. В резултат апаратът с такъв обектив е по-малък отколкото с китовият олимпуски.

Адаптера M39 - M4/3 струва 4$ в ибей.
Обективи можеш да си намериш много евтино заедно с апарати ФЕД и Зоркий за под 30-40 кинта в зависимост от обектива.

Аз лично имам обективи Юпитер 8 50/2, Индустар 61, Индустар 61л/д, Индустар 69. Доста съм доволен от тях, после може да пусна снимки.

По принцип обективите нямат проблем да фокусират безкрайност с този преходник, тествано. Единствено последният обектив може да му се наложи модификация, зависи на какъв попаднеш, ама той 69-ката не спазва точно М39 стандарта, само резбата му е същата и затова, всички други нямат грижи.

ето тук списък със съществуващи М39 стъкла:
http://allphotolenses.com/lenses/systems/c_14.html



https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/524678_625386454142973_974013292_n.jpg





Публикацията е редактирана (24-04-13 16:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: juslen   
Дата:   24-04-13 18:51

Идеалното тестово поле за стари ръчнофокусни обективи не е мини нюню микро 4/3 сензорчето, а е точно NEX системата [smilie5] По ebay има NEX-3 за без пари, за под 200лв съм срещал а е най-добре пригодената безогледалка за ръчнофокусни обективи. Каквото и да и завъртиш-с всичко мери и снима. И то снима много добре и е истинско удоволствие да ползваш ръчнофокусни обективи на NEX-като детска игра е и има тръпка при снимане-участваш някак по-пълно в процеса по създаване на снимките [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: serjy   
Дата:   24-04-13 18:57

че то и всички олимпуси мерят и снимат без никакъв проблем, снимат добре и са мислени като фотоапарати, а не като тамагочи с байонет. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: Vikitovikito   
Дата:   24-04-13 19:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: serjy   
Дата:   24-04-13 19:06

то па да му личи барем от снимките [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-04-13 20:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: pstoev   
Дата:   24-04-13 20:58

не се занимавай със съветски обективи, на 4/3 матрица резолюцията им е много ниска. Изображението ще е много меко!
След като те устройва f2.8 ти препоръчвам sigma за м4/3
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=7652

http://magazin.photosynthesis.bg/category/415



Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: hotsnail   
Дата:   24-04-13 21:02

serji за ръчни обективи Сони направиха повече. Нямам какво да си кривим душите.

Интересни са Фуджи сега. Виж новия им X100s какви екстри има. Малко глупави са с несменяем обектив ама като пуснат X-E2 ще стане интересно.

ПП иначе на олимпус наистина са по-малки пикселите и по-високи изискванията към оптиката. То изисквания относително казано 24МП некс е с още по-гъста матрица ама един Цайс 2/45 го покрива идеално. Та по скоро тия руските бингии просто с м43 ще са сносни снимките на по-малък размер, преди да почне да личи потеклото на обектива.



Публикацията е редактирана (24-04-13 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: simbon4o   
Дата:   24-04-13 21:17

Значи относно съветските обективи [smilie5] някои от тях са много добри. Конкретно този споменат най-горе в темата... Зенитар 50 1.7 е по-остър от повечето японски 50 1.4, 50 1.7 и т.н. или поне тези, които съм пробвал така че ако ще се ползва подобна 50-ка зенитара ще се справи най-добре на 4/3. Има някои немски интересности, които определено си заслужават, но струват повече от АФ моделите за 4/3.
Като цяло обаче поддържам тезата си от по-рано, на 4/3 матриците най-добри резултати като цена/резултати дават обективите правени за 4/3. Повечето стари стъкла с прилична острота дават най-добри резултати на леко затворени бленди. Като ги затвориш... доф-а отиде особено на 4/3 където си е слабо място. Има и яки острилки, но обикновенно цената им не е много различна от тази на автофокусните модерни стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: SoftImage   
Дата:   24-04-13 23:57

satyno, огледай Oly ОМ серията обективи. Някой дават добри резултати на 43 сензор а и са доста компактни и с качествена конструкция. Малко по тази тема с примери: http://www.biofos.com/cornucop/omz_ep1.html



>>hotsnail : ПП иначе на олимпус наистина са по-малки пикселите и по-високи изискванията към оптиката. То изисквания относително казано 24МП некс е с още по-гъста матрица ама един Цайс 2/45 го покрива идеално.

hotsnail, новия сензора Oly (16 MP - доставян от Sony) е с по-голяма плътност от тази на Nex7(лесно се смята).

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-13 00:16

Прав си, вярно не бях го смятал. А то 7-цата е с малко по-едри пиксели. Ок то реално зависи какво се гледа нали?

В смисъл ако печатиш или гледаш на голям екран и кропиш идеята е кога почва размазването...Оли-то ползва по-малка част от окръжността на обектива, та от там трябва по-добър обектив. По-дребен е сензора и трябва повече да увеличиш образа при еднакъв печат.

Знаех си аз, че има причина да не си купувам олимпус, макар да има и много причини хората да ги купуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: RazorJack   
Дата:   25-04-13 09:04

абе защо ми се струва че тука по-малко снимате и повече философствате и броите пиксели [smilie5] все пак снимките са важното нещо.

ето една реална снимка от оли м4/3 и юпитер 8 на ф2.

http://postimg.org/image/mvg80y4mj/full/


снимката е на 100% директно от апарата никаква обработка, да си прецени човека който пита според мен. ако искате ще кача сравнение с nikkor 50/1.4 на същия апарат и той маже повече на максимално отворена бленда [smilie5] бих предпочел да снимам с юпитера шото е 3 пъти по малък :)



Публикацията е редактирана (25-04-13 09:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: Zarazen   
Дата:   25-04-13 10:16

hotsnail: - В смисъл ако печатиш или гледаш на голям екран и кропиш идеята е кога почва размазването...Оли-то ползва по-малка част от окръжността на обектива, та от там трябва по-добър обектив. По-дребен е сензора и трябва повече да увеличиш образа при еднакъв печат.

Не е съвсем така. Поради голямата гъстота на пиксела при 43 сензора Oly/Pana се стараят да правят по-остра оптика и за това в момента има доста 43 обективи, кито са остри на 12/16 MP сензори. До скоро апс-ц сензорите не бяха много взискателни и стара(евтина) оптика даваше добри рвзултати. Нещата взеха да се променят, когато се пуснаха 16MP и най-вече 24MP(които почти изравниха гъстотата при 16MP 43 сензори) и о-о-о-о ужас. Няма оптика за такава гъстота с много леки изключения и то само в средата на кадъра(поне при NEX7 заради малката работна отсечка). Има (NEX-7)24MP но няма информация за тях и няма как при разпечатка да получиш по-добро изображение от Oly OM-D/EPM2/EPL6, за които обаче има остра оптика [smilie24] (макар и не дотам евтина [smilie2] ).
Sony предполагам ще пуснат такава, но няма да е евтина!!! Не случайно Sony разработват FF сензор за NEX, който ще е извит(част от сфера) за да преодолее проблема с меките крайници.



Публикацията е редактирана (25-04-13 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: siluet   
Дата:   25-04-13 17:23

Tevidon-ните на С закрепване са много добри и компактни, ама не са евтини, ето тук един мои сет на Фликера:

Sony NEX-5N with Carl Zeiss Jena Tevidon 1.8/50 C mount


http://farm9.staticflickr.com/8199/8177399515_dc05233215_h.jpg





http://farm9.staticflickr.com/8343/8177387725_1902db142f_h.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: pstoev   
Дата:   25-04-13 17:36

Flickr не добро място за търсене на кадри, защото сайта слага изостряне и контраст на всички качени снимки!

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: karan4o   
Дата:   25-04-13 17:38

hotsnail :
Оли-то ползва по-малка част от окръжността на обектива


Браво бе охлюве!!!
Олимпус не ползваха ли телецентрична оптика и матрицата не им ли беше по-квадратна, за да използват по-голяма част от окръжността на обектива, която влиза по-лесно в квадрат, отколкото в правоъгълник?!?
И поради това, нямаха ли по-наситена и по-контрастна картинка, с по-малко мазане по краищата?!? [smilie11]

Питам само бе... не се заяждам [smilie3]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: siluet   
Дата:   25-04-13 18:30

Току що получих един Fujian 35mm f1.7 CCTV C-mount за 23$, пробвах го днес на път за работа, на НЕХ-5н в средата е приемливо остър ама по краищата доста маже и винетира малко. Все едно че снимаш с тилт обектив постоянно, става за портрети, има много добро боке, за видео също ще е добър. Имайки предвид цената и компактността е добра покупка.

Ето няколко кадъра, директно от камерата в пълен размер:

Sony NEX-5N with Fujian 35mm f1.7


http://farm9.staticflickr.com/8403/8679915799_ddf4beb5bd_h.jpg




http://farm9.staticflickr.com/8392/8679918163_344cfd35b0_h.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: razorjack   
Дата:   26-04-13 10:18

Имам го същият такъв Fujian 35mm f1.7 ама нещо не ми допадна как се работи с него, особено в сравнение с руските антики [smilie5]

Ако някой се интересува продавам го този моя Fujian + преходник C mount - Micro 4/3.

Ето малко снимки от вчера с Юпитер 8 и апарат E-PM1.


https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/935774_635608439787441_2107942148_n.jpg




https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/12477_635609556453996_1003464318_n.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилни 30-50мм твърди обективи на ниска цена за Micro Four Thirds
Автор: serjy   
Дата:   26-04-13 10:46

всички тези стари обективи дават много приятен резултат на мека дифузна светлина

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »