Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Street Photography - интересна книга
Автор: s.lazarov   
Дата:   10-10-11 22:31

Здравейте!

Попаднах на една интересна книга за street фотография и реших да я споделя тук, за да могат и други които ги вълнува този тип фотография да я прочетат и да разгледат снимките. Наистина интересни съвети, автора по мое мнение е талантлив, а подходът му оригинален- Книгата е абсолютно безплатна, можете да я свалите от официалния сайт http://www.85mm.ch/
в секцията Book /в момента всъщност са две книгите/, Going Candy е тази, която препоръчвам, другата все още не съм я разгледал, но и тя е на тази тема. (-:

Та така, надявам се да се хареса на някой, на мен ми допадна, мога да кажа, че е инспирираща и полезна! (-;

Нека всеки сам прецени за себе си!

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: s.lazarov   
Дата:   10-10-11 22:34

А може и да тръгнат някакви полемики относно снимането на улични портрети в България - не е само тук така, навсякъде е еднакво, хората се стряскат/нервират/озлобяват от някой, който им навира фотоапарат в лицето (май е нормално или?), в книгата авторът е отделил доста място именно за това, включително е сложил и някакви забавни фрази, които изплозва, когато някой го попита защо го е снимал. (-:


Книжката е на английски.
И може да бъде свалена безплатно от сайта на автора:

Going Candid

Collecting Souls - втора книга от автора, може да се приеме като продължение на първата, която е по-скоро гид за този пит фотография, то във втората част авторът разказва за собствения си фотографски опит и виждане като street фотограф



Публикацията е редактирана (11-10-11 10:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: Belge   
Дата:   10-10-11 22:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: swan_   
Дата:   10-10-11 23:04

Belge, явно много се гордееш с тази посредствена снимка, защото за пореден път ни я навираш в очите. Хубаво е човек да може да се самоцензурира понякога, за да не става смешен. А и темата е за книгите, които препоръчва Лазаров, не за твоите страхотни умения на уличен фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: pefoto01   
Дата:   10-10-11 23:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: detlene   
Дата:   10-10-11 23:09

Супер! Любопитни четива. И автора харесвам. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: MarinY   
Дата:   10-10-11 23:11

Belge, чудесно включване. Истински представител на можещите и знаещите!
Просто ви се чудя на безграничното и тотално недоказано самочувствие.

П.П. Сравни си примера със снимките от книгата, дето нямало нужда да се чете. И им го прати те да се учат. [smilie7]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: s.lazarov   
Дата:   10-10-11 23:33

Belge, колега няма нищо лошо да се погледне и работата на другите, хубаво е да можеш да отсяваш и да се възползваш от опита на другите, освен своя собствен! Човекът не ти казва "Прави това, не прави онова", а просто споделя един, според него различен от общия, подход за street фотография, който лично на мен ми е интересен и смятам би дал добри резултати комбиниран и със собствен опит и начин на робота! (-;

А и не става въпрос само за "стряскване"! (-:

pefoto01 - книгите са на английски, съжалявам, забравил съм да спомена. /-:

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: ittv   
Дата:   11-10-11 00:05

"Мерси за предложението, но нямам намерение да чета книги."


А толкова имаш нужда [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Лазаров, благодаря за темата, ще си сваля книгите обезателно [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: pefoto01   
Дата:   11-10-11 00:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: atrifonov   
Дата:   11-10-11 01:23

Belge ти си абсолютно доказателство накъде върви България
Не може само чалга, от време на време е хубаво и някое книжле да се прочете[smilie5]

s.lazarov [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: siyann   
Дата:   11-10-11 01:55

s.lazarov [smilie24]

http://tinyurl.com/42zcvxk

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: Belge   
Дата:   11-10-11 02:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: vale_en   
Дата:   11-10-11 08:38

s. lazarov, благодаря, прекрасна тема! и кнога!

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: vale_en   
Дата:   11-10-11 08:55

Belge, и по-добре не я пускай! s.lazarov иска да бъде полезен човека (лично аз много благодаря защото книгата е супер), ти се правиш на интересен. Адмирирам желанието ти да не се придържаш към основните правила във фотографията, ама айде малко по-скромно...едно правило май няма как да пропуснеш (знам ли, при теб може май)- всяка снимка трябва да има послание, някаква история да разкаже...твоята какво послание има? просия? аз лично по нищо не разбрах , че човекът е просяк. много пъти съм виждал хора, които си ядат така, мопже и да е работник по време на почивка, и аз съм ял на земята много пъти...
вземи я предлегай книгата, след като те влече уличната фотография, аз също я обожавам и тази книга ми беше адски полезна занапред1
и отново благодаря на lazarov[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: rorus   
Дата:   11-10-11 09:33

Сайта на човека и книгите са супер!

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: stardriver   
Дата:   11-10-11 09:51

Благодаря за споделянето, започвам я...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: s.lazarov   
Дата:   11-10-11 09:55

Радвам се, че я харесвате, колеги!

За тази, които не са забелязали, има и втора част, ето и линк към нея:

Collecting Souls

По-думите на автора, тя е по-скоро надграждане спрямо предходната, в нея е споделил повече своето виждане за фотографията, какво влага в снимките си и тн. Също така я предлага на така да се каже вече занимаващите се със street фотография или поне познаващи основите, защото както някой беше казал "Не всичко заснето на улицата е street фотография" и според мен е така. (-:

P.S. Не съм искал да "насочвам" темата като споменах аспекта за неудобството при снимане на непознати, по-скоро даже се надявах да не тръгнат коментари (между другото така и стана, колегите, които се интересуват не са писали подобни коментари) (-:

Belge, щракай и се кефи! =)
В крайна сметка всеки е свободен да избира, нали така?



Публикацията е редактирана (11-10-11 09:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: e.stanev   
Дата:   11-10-11 10:01

[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: violator   
Дата:   11-10-11 10:04

Готини фотоси, ракурси взети със замах и много акценти върху дребните детайли. Притеснените изражения показват съвсем естествени реакции и събрани заедно носят една много приятна, хаотична динамика, която не всеки снимащ на улицата има смелост да предизвика и умения да улови.
Свалих си книжлено, но ще чета довечера... работа [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: s.lazarov   
Дата:   11-10-11 10:14

Ето и няколко снимки от книгата:


http://img41.imageshack.us/img41/3148/capture11102011100230.jpg



http://img845.imageshack.us/img845/8489/capture11102011100249.jpg



http://img31.imageshack.us/img31/8168/capture11102011100358.jpg



В книгата има и много свежи цитати, ето този например ми хареса:

There is also dependence between the focal length of your camera and your balls. Generally I tend to say that
"The shorter your focal length is, the bigger your balls have to be…"

и май е така - колкото по-късо, толкова повече кураж имаш, защото наистина трябва да се приближиш до обекта по-близо, често да влезеш в интеракция. (-:



Публикацията е редактирана (11-10-11 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: sirkhann   
Дата:   11-10-11 10:18

[smilie24] Това е много вярно.

Ако сте гледали новия Джони Инглиш, там на будистките монаси им дават по един фишай и ги пращат да снимат стрийт в Столипиново [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: next_time   
Дата:   11-10-11 10:37

Има добри съвети и добри снимки, но и много посредствени или по-скоро безмислени като на Belge.(съвети и снимки)

Определено обаче не пречи да се прочете, всеки с досстатъчно акъл може да вземе полезното а пляявата да отсее.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: Char   
Дата:   11-10-11 11:10

Благодаря много за споделеното. Веднага си свалих и двете книги. Слава Богу не съм стигнала момента, в който да отсека, че всичко знам и дано никога не стигам там [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Street Photography - интересна книга
Автор: Anete   
Дата:   11-10-11 11:19

Винаги е полезно да да прочетеш или разгледаш нещо ново.
Лазаров, благодаря , че сподели с нас [smile][shtrak] .


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »