Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-12 19:30

Ами говорим за коли с близка цена 90-100 хиляди. Просто в Аудито мога да умра от скука докато педала на газта е заварен за тенекията...просто VW са много много зле всиките им коли, ужасяващо посредствено управление. Никога не бих купил тяхно возило.

Ама пробвай на подобна цена БМВ с хубав безинов двигател, просто от ухо до ухо се усмихваш. Страхотно ускорение, стабилност, уникален кеф. Да 250 коня няма как да са само с предно то и затова при Ауди мошните им коли са quatro ама са скъпи....някаво недодялано куатро с 300 коня е по-скъпо от М3 ....пак няма място за сравнение. А над 150 бона който иска да пуска каквото ще аз тия дори на картинка не ща да ги гледам - R8 ...ми хубаво в същия клас има и едно митично z4 s 600-700 коня....Не съм им фен на БМВ просто колите им вървят много и кефа е голям при VW/Audi кеф няма.

Дори Тойота за 42 хиляди се движи по-добре от ауди А5 със 177 коня двигател...и има повече емоция и по-добро управление. Да хубава е скоростната кутия на Ауди ...голям праз като е пенсионерска кола. Сигурно ускорява по-добре и е малко по-тиха на 180-200кн в час ама...няма емоция

Това в контекста на новите Канони ...уж добри ама не стават, назад са. Изостанали са и трябва да се стегант или не предвиждам светло бъдеще за феновете им. Това ако не се сещате се дължи на талибанщината...и с никон предполагам ще стане същото като се самозабравят, което май са тръгнали да правят - да го кажжем, че е проклятието на успеха.

ПП Инак по темата за колите това дето разбрах е, че за голям кеф трябва или задно или 4х4. Предното е хубаво за всекидневна употреба, дорипо-добро както писа Сайбера, обаче ако искаш кола дето понякога да е кеф да я настъпиш...предното не стига. Иделното е xDrive може би..не знам или Субару

ППП За оф роуд си има други коли и тма има други неща. Това също ми е интересна тема ама там новите модели не са толкоз интересни, че много пари за боя и ремонти ще отиват.



Публикацията е редактирана (13-10-12 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-10-12 20:06

Неразбрах от кога концерна ауди/фолксвагет са изостанали?
Ауди целата им гама от/до нямат атмосферен двигател.Това ако е изостанало...

Канон от кога са изостанали? От както има д600,800 и д4?
Еми че тях ги има от по 6 месеца. Преди това не бяха изостанали докат снимахте с забавните д3 и д700.И дори видео нямахте ,а сега изведнъж Канон са изостанали.

Решава се една фирма кога е изостанало когато си пусне новото поколение техника.Канон отбиха номера с 6д. В 5д3 сложиха разработения за 1дх автофокус и малко по-бърз процесор.
За 1дх се напънаха и той си издуха всяко репортерско тяло правено до момента.

Демек Канон зор не са си дали. Да не говорим ,че 7д 4-та година подчти е най-добрия кроп ДСЛР с такива характеристики Аф/Скорост/Буфер/Изработка.

Кой е изостанал незнам....Че и ЕОС-М си пуснаха Канон докато никог си бъркат в носа с тия В-Джей мей смях неща.

Аре са пии една студена вода и изчакай. Мисля че се сещаш ,че Канон 1 лев не са похарчили за февелопмънт за тези си тела освен за 1дх. Ората си печелят пари със старата си технология или щото нямат нова. Или щото са преценили ,че могат да изтискат още от тая.
Същото правека и Никон 3-4 години със 12мп цмос матрица на кроп-ките и на ФФ-мите. Докато Канон вадеше 1дс-и и 1д марк 4-ки и 5д2-ки и 7д-а.

А най вероятната истина е това че изкуствено си бавят новата технология щото са пед**и. Обикновено такива големи концерни винаги имат какво да покажат но внимателно плануват с цел максимална продажба.
Ако нещо старо върви добре защо да вадиш ново? Това е Канон днес.
Могат да си го позволят. А и Сони,Никон бая ги натиснаха.
Ще са принудени да отговорят за да се справят. Вече им се стегна халката около шията и 2013-та ще свалят картите ако имат такива.

Канон са изостанали само във въображението ти.
Имат най-добрата професионална серия обективи в света. Поне така мисля аз.

Когато Канон извадиха чисто нови 300 2.8,400 2.8,500 4,600 4 и 800 5.6 Никон каде беше? Изпикаха едно ново 200-400 и едно ново 300 2.8 дето само ВР-а е нов а оптиката е старата.

Канон видимо се грижи са "високия си клас оптика" защото знае че обективите продават телата им. Докато при никон честое обратното.

Но обективите са много по-дългосрочно инвестиция нали се сещаш.
Тялото днес купуваш и в най-добрия случай след 2-3г махаш.

С обективите не е така. [smilie7]
С Никон до скоро снимаха само фенчета с кропки купуващи добрите им обективи в среден и нисък клас. С Канон снимаха протата....сега Никон имат страхотни тела вече ама малко късно за тотална промяна в пазара. Едно две тела нищо не значат.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-12 20:15

от как има nex-5 са изостанали pd

Иначе конкретнияКанон 6 е хубав ако фокуса му работи. Цената ще я оправят това не е проблем голям - то го няма в магазина, та за каква цена говорим въобще.

Обаче проблема е че на сходни цени Д600 мен ме кефи много повече и от това дето потребителите му споделят и те доста има на какво да се кефят (сред които аз не съм по географски причини ...).

Дори А99 (днес я пробвах) еми човек това е наистина олицетворение на мокрите сънища на всички форумни тролове (цитирам по памет Luminous Landscape). Няма такъв апарат. Канон могат смао да си мечтаят да направят подобен ама няма скоро да стане. Тоя 5д Мк3 могат да го спрат от производство щото просто е години назад.

Иначе за обективите ми браво ама като работещите Канонски тела в момента са над 6 бона...това не виждам каква полза носи. Така де да дам 6 и 500 за да мога да си купя един от мнгоото им обективи....ми по добре да дам 6 бона за комплект обективи и апарат на друга марка с конкурентни характеристики в малко по-пластмасова кутия.

Pyk i 200+mm светли обективи с бърз фокус ми добре нек това да е зоната им не експертиза на Канон ...в най-добрия случай ще са 4-ти по големина производител на техника. В света я има я не 100 000 човека дето се интересуват от това. Нали се сещаш че Сони продават повече некс 5-ци на месец.

ПП по въпроса за колите не ми философствай иди и ги покарай и си сравни офертите и виж с коя марка има шанс да ти дадат хубава кола на по-ниска цена това е. Ауди и VW концерна като цяло...не могат да се борят в момента. Между другото на цената на най-евтиното вървящо Ауди с нормално оборудване т.е. не с фарове от москвич има Лексуси и БМВ 5-ци дето са божествени като оборудване освен че вървят уникално добре ама говорим за над 120 бона.



Публикацията е редактирана (13-10-12 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: deniac   
Дата:   13-10-12 20:32

Това за колите и турбо двигателите не е съвсем така...
Че Ауди са гадни и аз съм сигурен, че че продават доста обаче пак съм сигурен.

Докато БМВ вече продават двигател с три последователни турбини в М550d (с две последователни имат и БМВ и Мерцедес отдавна), то най-новото топ-оф-дъ-топ Ферари (наследник на Енцо-то) ще е със 7.3 литра атмосферен двигател!

Най-приятния за мен двигател си остава атмосферния 63АМG на Мерцедес, макар заради емисия и икономия най-новото му поколение вече да е турбиниран.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Rebellious   
Дата:   13-10-12 20:51

Абе не се ли оакахте с тия коли? Като са ви толкова гъдел, ами има си зона за това, бре![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-10-12 20:54

Първо си в голяма грешка.
Некс-5 няма реален досег с бъдещия ДСЛР пазар. ДСЛР пазара се свива от към ентри класовете и се избутва нагоре към хай енд кропките като а77,7д,бъдещия д400. А вече наблудаваме нов сегмент наречен ентри–ФФ който ще става все по-ясно изразен. Топ ФФ-те като д800,д4,1дх и сродните ще остана още години.

Канон се презастрахова с ЕОС-М но в момента може да са решили да не прекаляват с инвестициите там.

Всъщност Канон не само над 200 са много добри. Погледнато със замах 24-70 мк1 и мк2. Широка гама 70-200 за всеки от ф4Л през ИС до 2.8Л/ИС и ИС мк2.После с твърдите класики 35 1.4,50 1.2,85 1.2,135/2,200 2.8 мк2. Тука таме някой добър кроп обектив и некое читаво като 85 1.8,100 2,Макротата и тнт. Малко производители могат да се похвалят с това.Да не кажа николко.

Некс-5 ще стане масовка окей? Мене това интересува ли ме? Че няква сапунера се продава пвоече от някой ДСЛР.

Аз ще спра да си купувам ДСЛР като направят същия без огледало без никакви недостатъци ,а само с предимства.
Некс не е тази концепция.

Расъждаваш на обратно от гледната точка на щтракач. Ти ако си щтракач аз ДСЛР-а си не го изкарвам от раницата докато не съм в полеви условия за снимане. Верно ,че щтракачите сте повече но мен това не ме вълнува. Мен ме вулнува коя фимра ми дава повече като краен резултат и бъдещи възможности. А това определено е Канон за много години напред...
Канон вече имат 2-3 то поколение оптика ,което останалите производители нямат или ако имат няма това качество дори сравнено със старите Канонски версии.

Тва е истината. Един 10-годишен Канон 70-200 2.8Л е по-добър оптически от Новия никкор 70-200 2.8 ВР мк2 ,а за на Сони Г сериите да не говорим. Супер скъпи са и далеч не са добри колкото канонските.

Ония ден гледах ревиу на Сони 300 2.8 Безобрасно скъп обектив ,а от 2.8 Канонския го мачка още 20-годишната бангия 300 2.8 Л.

Да не говорим ,че ако изкопам едно Никон д80 сиг ще фокусира по-бързо от НЕКС-5р....
Ко прайм ми кажи ти.... [smilie5] Канон като изкарат 40мп ФФ или 24мп кропка поне ще имат обективи с който да изкъртиш матрицата.

И мен д600 ме кефи повече от 6д.Но аз се научих да чакам. И както казах телата са преходни. Аз снимам от скоро. Ако снимах от преди вероятно щех да имам един 1дс марк 2 с който щеше да съм 5-6 та година и нямаше да ми дреме за д600... Щото щех да спестя една камара пари през тва време и щях да си зема 1дх. Примерно ти казвам.

Расъждаваш като дете. д600 бил як. Ми як е той вчера излезе нормално. [smilie7]



Публикацията е редактирана (13-10-12 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-12 21:09

а разсъждавам за Д600 щото ми се иска фул фрейм...реално сигурно ще взема Д700 на 2-ра ръка, май има сносен фокус. То в ДСЛР другото е без значение. Лошото с фокуса е, че ако не работи си фира 100%. Честно казано ако има 85/1.8 или дори 85/2 за НЕКС фул фрейм няма да ми се иска толкова. Сега ми е неудобно обаче да държа 85/1.4 на некс-7 ...малко голям и тежък идва. Снимките са супер иначе.

Д80 ...ми хубав апарат беше. Ама е ужасно стар дори оригиналния НЕКС-5 го отнася в качеството на снимките много здраво.

Ако ти трябва бърз фокус...има адаптери за некс и фокуса не е лош с алфа обективи... като нисък клас СЛТ апарат става (по-бърз от каникончета до 2 бона да речем). Ама това не есилата на системата.

Компактни са и да има някои неудобства...Ама и дизеларите си имат неудобства. Въпроса е какво искаш. Аз и с некс съм щастлив дори и с бавно фокусната 7-ца.

ПП днес сравнявайх с 5R ...ми може би е малко по-бърз ама не виждам на практика това как ще ми помогне. За 50/1.8 още май няма софтуер нов и фокуса със всички нексове е малко по муден - там ме дразни. е онова скачащото момиче в профила трябваше малко изобретателност да се сетя да фокусирам на земята преди тя да скочи. Ясно че с орел това няма как да се случи ама аз орли не снимам. ако снимах щях да имам Канон.



Публикацията е редактирана (13-10-12 21:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-10-12 21:15

мани ги тия адаптери. [smilie18]
Аз незнам що се чудите толко. Аз ако не бях пилчар да съм с д700 от мноооого време. После едно д3200 за видео или каде викаш едно нексче или сродно.

За вас сичко има и евтино. Какво не ти дава д700? Фулфрейм,яка картинка,хубав автофокус,хубава изработка...малки файлове.
Ако ти тре видео вместо д600 си зимаш едно ентри или нексче и готово. [smilie7] Голямо мислене пада братче.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Mogila   
Дата:   13-10-12 23:34

Че с какво д700 е по-добър от сони А900?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-12 23:47

Mogila пдозирам го Д700 че му е малко по-прецизен фокуса. Аз почти нищо не ща от апарата ми освен да има точен автофокус. Не ми е важно да е бърз, не ми е важно да е с мнгоо точки, не ми е важно почти нищо освен това да е точен.

Аз и затуй се чудя дали да не изчкама телеобектива за НЕКС и тогава да му мисля. На некс-а фокуса просто не греши 100% предсказуем, бие всички ДСЛР-и по тоя критерии.

Тия истории на канон с 20% грешки...на Сони е по-добре май ама пак има пропуски...За 6Д и ДПР дори писаха ако фокусира точно ще е голям пазарен успех.

Днес с А99 си играх. Звяр е тоя апарат и фокуса му е доста добър. Зверски бърз дори с 30 годиншни обективи и точен (май се адаптира към грешките и ги коригира сам). Ама 5500 [smilie18] Та Д700 е 2500-2900 в базара. Има оферти.



Публикацията е редактирана (13-10-12 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: tantris   
Дата:   14-10-12 00:10

hotsnail, d700 e морално остарял апара. Заради малкото пикели. Примерно шушумигитеот маркетинговия отдел ми искаха файлове за разпечатка 6х2 метра тия дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-10-12 00:23

Един 10-годишен Канон 70-200 2.8Л е по-добър оптически от Новия никкор 70-200 2.8 ВР мк2

[smilie8]

То стария Никор си беше класа, не по-зле от всичките каноски n варианта... Имал си го хем [smilie24] Новия пък е доста добре оптимизиран на 200мм, само дето "диша" повече... Канонската нова версия е на такава цена, че... Ама на който му трябва, ще си го вземе де, то това по принцип си е ясно за про стъклата... Иначе и аз мисля така за останалото [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: deniac   
Дата:   25-10-12 17:10

Канон "позиционираха" 6D-то като An Ideal Travel DSLR.

Това е най-малката и най-леката фул-фрейм камера на пазара, което ме привлича доста.

В линка има интересна информация за възможностите на камерата.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: sauron69   
Дата:   25-10-12 17:51

D600 е с 10гр. по-лек [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: io_bs   
Дата:   25-10-12 19:09

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-10-12 19:27

6д имал и аф аджъсмънт на следящия фокус. Брееех... [smilie18]
Тя птичарска камера бе... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: deniac   
Дата:   25-10-12 21:00

Автор: sauron69
Дата: 25-10-12 17:51

D600 е с 10гр. по-лек



sauron69, в сериозна грешка си.
Канон-а дори с батерията вътре е по-лек от Никона без батерия!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: mitkomitashki   
Дата:   15-11-12 23:49

Тия жълти лилипути кога ще пуснат тая бръкма недомислена на пазара [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-11-12 00:07

Дае вече зех да се дразня...едно ревиу неможе да види човек.
Сиг му оправят нещо 100% я аф илуминацията я нещо друго.То големото тело щото...[smilie18] С 10 годишна техноллогия...та чакаме. Ебаси напрежението. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Canon   
Дата:   16-11-12 00:25

pd
Има едни малки юридически проблеми с WIFI - касае някои развити европейски страни - нямаш право на такава WIFI APs из градовете, каквато 6D създава за безжична връзка - което му е много големия +.
Предполагам от това ще да са забавянията

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Rand   
Дата:   16-11-12 00:54

Автор: mitkomitashki
Дата: 15-11-12 23:49

Тия жълти лилипути кога ще пуснат тая бръкма недомислена на пазара


Какво те вълнува кога ще я пуснат на пазара, като е бръкма ндеомислена?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: mitkomitashki   
Дата:   16-11-12 07:50

Вълнува ме, понеже все още не съм се отказал от намерението си да го купя,
но семпълите, които предоставят на Canon на сайта са под всякаква критика!!!
Затова се нервя. Хем го бавят супер яко, хем дават някакви семпъли,
дето ум да ти зайде от тях [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] А D600 скоро ще му пуснат заместник....

P.S. Иначе си е бръкмичка, с тая окепазена ергономия [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (16-11-12 07:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Petri   
Дата:   16-11-12 11:41

Семплите на канон винаги са били отвратителни, поне аз като съм си играл да гледам, когато пускат нова камера...
Картинката ще му е екстра, не се безпокой.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: mitkomitashki   
Дата:   20-11-12 10:44

Dpreview са пуснали семпли на препродукшън 6D. Нямам време
да ги гледам, ама цъкнах на ISO 102800 да видя как е и [smilie10] [smilie10] [smilie10]
Ако и твърденията за супер фокуса са верни орязването на ергономията и т.н.
ще се преглътва лесно [smilie5] [smilie5] [smilie5]


http://www.dpreview.com/news/2012/11/19/Canon


6D ->

https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/fflb7256.JPG


http://g2.img-dpreview.com/E05C801C7B6848C4A0D4235935A1639E.jpg




5D Mark III ->

https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/dqow8012.JPG


http://g3.img-dpreview.com/B11CA3D05A4F4FDB8FBC718AB23CE771.jpg




Публикацията е редактирана (20-11-12 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: vga   
Дата:   20-11-12 11:50

Миткомиташки, ти сериозно ли някога, при каквито и да било условия, би снимал на 102 хиляди исо? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »