Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: krist   
Дата:   02-10-12 11:36

Следва..

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: krist   
Дата:   02-10-12 11:52

Преди една седмица се върнах от близо две-седмичен престой на Ситония. Споделям "малко" снимчици, които направих там. Има и кадри от Атон. Всичко е редактирано набързо само в jpeg - само контраст, който на места е пипан драстично, така че има малко артефакти, но по-добре така, отколкото да ги покажа след 2 години всички обработени.. Кадрите от манастирите са снимани почти всички в дъжд и насрещен вятър, та освен чистенето на челната леща след всеки кадър, бяха и с много нисък контраст и силен син оттенък, които са коригиани направо на око в jpeg, та моля да ме извините за очевидно неточния бял баланс тук-там.. Ей тук може да се видят и още кадри, а по-долу пускам селекция. Няколкото дни дъждовно време бяха добре дошли за типа пейзажи, които харесвам и се кефя, че успях да направя точно кадъра, който предварително си бях намислил (първият по-долу). Всички показани кадри са без кроп.














































































































Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: niagara   
Дата:   02-10-12 12:14

видях ги и пак ги гледам с удоволствие, много са добри[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: мара   
Дата:   02-10-12 12:37

абе, една снимка с една женица на атон ли е?!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: krist   
Дата:   02-10-12 12:40

кулата на Уранополи ли имаш пред вид?

niagara, благодаря! има една снимка и за Стоев по- към края[smilie5] не е баш патка, ама като няма патка, и корморанът е патка[smilie3]



Публикацията е редактирана (02-10-12 12:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: realnoncho   
Дата:   02-10-12 14:03

Да пуснеш повече от 50 снимки в тема не е яко, а половината от тях да са с огромното лого пък съвсем [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: krist   
Дата:   02-10-12 14:09

пускам колкото си искам. ако не те кефи - виж колко теми има наоколо[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: мара   
Дата:   02-10-12 14:17

ами не знам...ей тва:



Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: krist   
Дата:   02-10-12 14:20

да, това е кулата в Уранополи. това май е последното "цивилно" селище на Атон, преди границата с монашеската република - да ме поправи някой, ако греша. корабчето спира там за час-два след като видиш манастирите и после - обратно към Ормос Панагиас, като минава близо да Амулиани


Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: insofia.net   
Дата:   02-10-12 14:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: krist   
Дата:   02-10-12 14:53

благодаря! кои точно "първи доста" и от кое са по-тъмни?[smilie5] дай да видим някоя тъмна как трябва да е добре според теб, та съвсем да си сравним часовниците, т.е. мониторите[smile] повечето от кадрите, да не кажа всички, имат и хистограма[smilie5]



Публикацията е редактирана (02-10-12 14:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: insofia.net   
Дата:   02-10-12 15:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: insofia.net   
Дата:   02-10-12 15:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: krist   
Дата:   02-10-12 15:56

виж сега, дори и в най-тъмния кадър от посочените от теб, ако погледнеш хистограмата, ще видиш, че пада плавно в ляво и няма блокирани черни пиксели:



все пак става въпрос за апарата с все още най-висока динамика на ИСО 100. отделно, от повечето от пейзажните кадри имам клинове от по няколко кадъра с различна експонация и тук съм пуснал тия, които беше най-лесно да се пипнат директно в jpeg - т.е., на които динамиката се вместваше във възможностите на апарата. на някои от кадрите може привидно да изглежда, че има блокирано черно или прегоряло, но това е заради шарпенето, което е приложено автоматично на всички, и тук-там може да е в повече, но точно при горепосочения го няма това. ако видиш оригиналите обаче - при над 90% няма опряло нито в ляво, нито в дясно, и все пак имай пред вид, че тук при тия контраста съм го пипал сравнително набързо и може и да съм прекалил на места - дори горният кадър в оригинал май не идваше толкова наляво хистограмата, и мисля, че имам и по-светъл от него, който още е в рамките на динамиката на апарата, та може да се играе още в сенките при сериозна обработка. виж си монитора за всеки случай.. има и още нещо - някои от тия кадри са след залез - т.е. предполагат определено настроение, и ако ги просветлиш твърде много, ще се загуби ефектът.



Публикацията е редактирана (02-10-12 16:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: swan_   
Дата:   02-10-12 16:16

И според мен са доста тъмни повечето снимки. Не става дума за липса на детайл в черното, а като цяло. Но всичко е въпрос на вкус.
Надписите няма да коментирам - много ги мразя, но избор на автора.
Иначе приятни кадри има. Браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: krist   
Дата:   02-10-12 16:20

надписите са сложени с точно определена цел, пред вид реалността на българския "пазар". и аз не ги обичам, но това е положението. за тъмното - възможно е и да е от това, че ги пипах на служебния ми монитор, който е определено неадекватно просветлен в сенките, но и удома ми изглеждаха добре после.. но, то си има и хистограми за това.. и пак повтарям - кадрите си имат определено настроение, което според мен ще се промени, ако се просветлят твърде много. благодаря за вниманието!


Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   02-10-12 17:46

Кадрите са супер и наистина съм съгласен, че си имат определено настроение което не трябва да се разрушава ненужно.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: victory13   
Дата:   02-10-12 18:28

браво [smilie24]
винаги ще адмирирам теми със снимки [shtrak] , а не с матрици [smilie23]
особено ако са хубави и снимките ... благодаря за споделеното, никога не съм бил там, но вече мога да си го представя [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: DAN60   
Дата:   02-10-12 19:17

[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: metodiev_martin   
Дата:   02-10-12 19:32

>>>realnoncho
Дата: 02-10-12 14:03

Да пуснеш повече от 50 снимки в тема не е яко, а половината от тях да са с огромното лого пък съвсем [smilie8] <<<

Ясно, че в представяне, няма как да качи всичките, а тук възклицанията и похвалите сгряват душицата на човека. За жалост параноята, че някой ще не му открадне снимките, няма как да я преодолее.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: krist   
Дата:   02-10-12 19:48

представяне викаш!?[smilie18] и т'ва дето всеки ден някой пуска по тема за крадена снимка не е във ФФ, а на Луната![smilie18]

ЕДИТ: victory13, DAN60, благодаря!



Публикацията е редактирана (02-10-12 19:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: merakov   
Дата:   03-10-12 08:00

Това лято бях във Вурвуру, разпознах няколко снимки от там. Снимките са хубави, уникални скали. Учудвам се, че не сте открили големия скален "Дик" и скалната дупка под него.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: Wania   
Дата:   03-10-12 09:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: мара   
Дата:   03-10-12 11:05

а интересуваш ли се от смисъла на живота например? щото мене хич не ме вълнува?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко снимчици от Ситония и Атон
Автор: krist   
Дата:   03-10-12 11:36

Wania, от подобни на кои точно? По-горе има чисто пейзажни снимки, има природа, диви животни, архитектура, че дори и елемент на репортаж или поне "домашен албум". Кои точно "подобни" визираш?

merakov, скалният хуй май е в долната част на Фава бийч, а ние ходехме все в горния или по средата, и така и не се наканих да ида да го щракна.. Друг път..[smilie5] Иначе и аз бях на Вурвуру - повечето снимки са, в същност, от региона.. Между другото слизахме към Сарти - пуснал съм снимки и от Платаници по-горе, а в линка има и от Ориндж бийч. За съжаление, последният, макар и доста красив, беше фраш от сърби и само го видяхме. Платаници пък изглеждаше като някакво място накрай света - много странно.. Сарти и плажовете в непосредствена близост пък ми се видяха абсолютно скучни.. Та, Вурруву и плажовете в непосредствена близост ни харесаха най-много, както за плажуване, така и за снимане.. И Калогиря (от другата страна), от който има няколко снимки по-горе също ни се видя приятен.



Публикацията е редактирана (03-10-12 11:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »