Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Компактна камера?- Отново!
Автор: lil   
Дата:   02-10-12 13:18

Здравейте!
От доста време снимам с Canon PowerShot S5 IS, доволен съм и за моите скромни възможности върши работа. И точно когато мислех, че ще премина на СЛР приоритетите ми се смениха, големия зум не ми е вече задължителен и тъй като често си правя преходи с колело моя Канон ми идва твърде голям, особено с калъфа заема сигурно 1/3 от велораницата. Теглото също е важно но не фатално.

Първо да кажа, че изчетох каквото намерих във форума относно компактните фотоапарати...(форума не се е променил много откакто се регнах за да се образовам малко на тема цифрови апарати- яко Уевски срещу ЦСКА)[cool]

От това, което питах и четох като първи избор ми се наби Olympus XZ, обаче този фотоапарат е малко осакатен откъм видео а съм свикнал с моя Канон да имам хубаво видео с добро времетраене. Естествено разглеждах подробно и Canon S100/110 но олито ме поблазни с обектива си и като цяло по добрите си качества(прегледах и dpreview). Не държа чак на такава компактност като на Canon S100 дори може и да ми пречи малко с моите лапи не че е и минус де. Видях, че тук много хвалите Sony DSC, но то вече ми идва прескъпо дори и нещо отвън да го взема, та и цената ми е от значение.

Основния ми въпрос е дали по базовите компактни камери със сменяем обектив (от типа на Olympus PEN) са толкова по добри от изброените горе за да жертвам малко по неудобния заради обектива размер!?. В един магазин много ми хвалиха Nikon J, но не намерих никакви отзиви за него иначе цената му е добра,може ли да споделите нещо за тази камера? И другия вариант Olympus PEN? Как са един до друг тези апаратчета?


Canon S110 стои като вариант разбира се, снимам предимно пейзажчета от пътувания, хора, обичайните неща, но често и спорт.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера?- Отново!
Автор: Sassho   
Дата:   02-10-12 13:28

Взимай PEN-a , няма равен като цена/качество [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера?- Отново!
Автор: stzz   
Дата:   02-10-12 13:48

Щом споменаваш раница и колело, Olympus TG-1


Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера?- Отново!
Автор: serjy   
Дата:   02-10-12 14:06

Olympus Pen - E-PM2, E-PL5 или E-PM1, E-PL3 за по-тънко, но ако можеш да си позволиш петицата, не вярвам нещо да те разочарова [smilie24]

... иии най-важното! вземи си добра раница, такава която по никакъв повод няма да се откопчае сама [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера?- Отново!
Автор: lil   
Дата:   02-10-12 14:21

Раницата ми е достатъчно добра[smilie3]
Ясно, че този Nikon J е новичък, но някой ако може да каже 2 думи и за него? Доста ми го хвалиха и искам да проуча и тази възможност.

Автор: stzz
Дата: 02-10-12 13:48

Щом споменаваш раница и колело, Olympus TG-1

Виждам, че препоръчваш някакъв защитен модел, но когато се състезавам или просто карам агресивно не снимам[smile] Така, че качеството на снимките си остава приоритет. Доста време изкарах с моя канон без да успея го потроша а той едва ли е по здрав от обсъжданите тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера?- Отново!
Автор: Ivan_A   
Дата:   02-10-12 15:23

Имаше тема и тук, но този линк за V/J1 открих:

http://photosynthesis.bg/?article=255



Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера?- Отново!
Автор: my.point.of.view   
Дата:   03-10-12 09:13

Тъкмо мислех да ти предложа да си купиш като моята сапунерка, обаче като прочетох "спорт" и се отказах... : )

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера?- Отново!
Автор: lil   
Дата:   04-10-12 11:45

Вчера пипнах наживо олимпусчетата- E-PM1, E-PL3 иии, много ми харесаха[smile] като почти всеки олимпус, който съм пипал много хубаво и стабилно тяло направо като апаратчетата от едно време. Размера на минито е страхотен и мисля, че мога да преглътна по стърчащия обектив. Пък и се очаквало от днес още да им свалят цената, само ме притесни липсата на класическата врътка за смяна на режимите. Някой може ли да каже дали е лесна и интуитивна смяната на режимите и играта с бленда и скорост? На мен малко сложно ми се видя но за 2 мин. игра с него нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера?- Отново!
Автор: lil   
Дата:   22-10-12 10:14

Вече съм щастлив собственик на E-PM1[shtrak] Много съм доволен засега от машинката успях да пощракам сред природа и да хвана страхотни цветове[smile] Менюто и копчетата, които ме притесняваха вече им посвикнах...има някои досадни неща но с практиката мисля всичко ще е ок.

Още при първото излизане обаче си загубих капачката на обектива[smilie8] Не е предвидена да се връзва и ще трябва да я побългаря нещо! Питах в магазина, може би ще имат резервни, но ако някой има излишна такава може да ми пусне оферта[smile]


П.П. По нататък може би ще последват някои ''умни'' въпроси от моя страна относно някои настройки и възможности на апаратчето...ама е голям сладур беее[cool] undefined



Публикацията е редактирана (22-10-12 10:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера?- Отново!
Автор: lil   
Дата:   23-10-12 12:39

Егати и вносителите егати и дистрибуторите[smilie9] Не били държали в наличност резервни капачки трябвало с поръчка!!! Много интересно какво тогава държат в наличност...на ти апаратчето нататък се оправяй сам, все едно искам да поръчам отделна леща от обектива не капачка[smilie9] Цената и е само 21лв. с поръчката...да взема да си поръчам направо един обектив да си имам резерва и да му пазя капачката като очите си, че току виж съм го изплатил още веднъж[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера?- Отново!
Автор: e.Stanev   
Дата:   23-10-12 14:02

Купи си капачка на Никон [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера?- Отново!
Автор: ARGO   
Дата:   23-10-12 14:03

земи си няква капачка за 5лв и тва е

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна камера?- Отново!
Автор: angelovgros   
Дата:   23-10-12 15:46

Виж във ФОТОПАВИЛИОНА -днес ми пратиха 2капачки 67мм-5+6=11лв./счупих оригиналната на OLYMPUS/

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »