Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: didesignbg   
Дата:   12-09-12 12:18

Аналогично на 50/2 на лайка формат, като дълбочина на рязко изобразено пространство и зрителен ъгъл е 35/1,4 за апс-ц. Другите ги оставям сам да ги сметнеш, ако намериш някой аналогичен по светлосила, получаваш моите поздравления. Даже не е нужно да е по-светъл.
Не говорим за тъмници, на мен и 2 ми стига на кроп, въпроса е че Сайбъра иска светло и казва кой може да му го даде. Ми прав е.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: Mogila   
Дата:   12-09-12 12:40

Много ясно, че който иска светло ще си вземе ДСЛР. Сони системата има достатъчно прекрасни светли обективи. Това апаратче си е друга лига. Прекрасно е[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: CyberGene   
Дата:   12-09-12 12:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: desorg   
Дата:   12-09-12 12:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: bgprinter   
Дата:   12-09-12 13:06

Това Сони има само един недостатък - от към страната за захващане няма гърбица за пръстите и понеже е малък корпус ще е неудобно. Естествено ще му намерят решение, или ще му направят някакъв грип или кожен калъф с гърбица.


Относно споровете, че било скъпо и със фикс обектив.
Първо, засега единственат му конкуренция е Лайка М9, която обаче е 18 МП и струва почти два пъти повече.
Второ - вероятно не е случаен фактът, че обективът е вграден, защото най-вероятно е специално изчислен, все пак фулфрейм с къса работна отсечка както казахме засега е монопол на Лайка, фирма, която за щастие има хубави обективи от много време. Спомням си някога дори самите Лайка отричаха излизането на фулфрейм М-апарат, което говори, че вероятно технологиите се развиват така бързо, че човек не може да прави прогнози, дори да е конструктор в реномирани фирми.

Сони Некс Фул фрейм може и да има, вероятно дори байонетът както вече спорехме е правен така, че да "побира" фулфрейм, НО то не е само до матрица, а и до обективи, тези които сега са налични (А и те не са много) не за изчислявани за фулфрейм. ДА, има Лайка, Цайс, Войгтлендър, ама те не допринасят за касата на Сони, т.е. няма производител който да изкара някаква стока, която да пълни касите на други производители. Има производители в авто-бранша, които правят резервни части, тунинговат, но те са по-малки от основните производители на автомобили и нямат ресурсите и капитала да направят автомобил сами, Сони е основен производител на електроника, а не производител на резервни части, пък били те и тела-фотоапарати.

Визьор - няма начин в това малко тяло да сложат визьор, явно все пак са намерили някакво решение, и то дори е двойно !! Оптичен и електронен ! Доколко оптичният изравнява паралаксите на близко разстояние е друг проблем, аз лично си мисля че електронният е истинското решение, оптичния ще е просто по евтиното решение.

С две думи, няма начин най-компактния фулфрем апарат, който има единствена конкуренция от двойно по-големият и с по-малка резолюция апарат от страна на Лайка да струва по-малко. Като сложим и плюсовете на иначе добрите Сони матрици, и АКО случайно тоя ЦАЙС и той е на нивото на конкуренцията от Лайка и останалите Цайс обективи за 35 мм филм, то цената си е съвсем на място !


Колко стрували Контакс Т, Никон 28 Ти и останалите. Стрували са за тогавашното време, и заплатите не са били като сегашните. В някоя страница имаше цените на фото-стоките от онова време и цените на същите сега. Някои от продуктите, като Лайка М6 примерно се оказва, че си запазват цената по абсолютна стойност ! За М3 нищо чудно да се е покачила по абсолютна стойност, като се има предвид поскъпването на техниката.

Проблемът на дигиталната техника, е че много бързо се обезценява, но това е и проблем и на автомобилите и май на всичко днешно.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: m_d   
Дата:   12-09-12 13:58

@сайбър:
Не знам какво средноформатно си снимал, но ако е било с типичната диафрагма 2.8+ определено ДОФ-ът е бил съизмерим с 1.4 на 35мм, т.е. нищо не си спечелил по това направление.

Аз никога не снимам под ф2, дори на кроп, освен ако не ми достига светлина. И дори тогава фокусът е предостатъчно плитък за всякакви фетишисти (с 50+ милиметра).
Както и да е, всеки с номера си.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: CyberGene   
Дата:   12-09-12 14:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: vanquished   
Дата:   12-09-12 16:59

Хубаво си ДОФ-фетишист ,ама оня сладур дето пие сок и си го цъкнал на 1.4 едното му оченце влиза вече в дефокус,какъв е смисъла ? Освен това ФФ ще кове на 2.0 (Цайса),докато кропка на 1.4(Фуджи) ще се дъни по-лесно,тъй си мисля аз .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: didesignbg   
Дата:   12-09-12 17:18

И как точно стигна до този ковашки извод?
Защото едното е 24*36, а другото апс-ц, или защото едното е Сони, а другото Фуджи?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: CyberGene   
Дата:   12-09-12 17:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: Alex-dan   
Дата:   12-09-12 17:38

Спокойно може да се снима на много отворена бленда, но и двете очи да са на фокус ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: didesignbg   
Дата:   12-09-12 17:44

...
Две хубави очи. Музика, лъчи
в две хубави очи. Душата на дете.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: victory13   
Дата:   12-09-12 17:47

не свърши ли работния ден [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: CyberGene   
Дата:   12-09-12 17:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: victory13   
Дата:   12-09-12 17:56

аз митко имам в предвид, че нещо се отплесна от темата брутално [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: thor   
Дата:   12-09-12 18:33










'' Автор: bgprinter 
Дата:   12-09-12 13:06

…………………………………………….. '' [smilie24]

-----------------

на мен апаратчето много ми харесва предвид, цената и габаритите на другите със сензор 24х36 мисля, че не е прекалено скъпо все пак, не е насочено към широката публика, SONY просто искат да покажат на какво са способни и какво да очакваме за в бъдеще, пък и да съберат малко парички от тези-приготвените за скъпите FUJI-сапунери….

Sony Nex-3/5 си ми е предостатъчен за сега и като качество на картинката, и като възможности, …….

за по-малко от 100-на$$ доларес все още няма на пазара DSLR, който да мога да сложа в джоба на якето ми и да ми даде подобни картинки….


Sony Nex-3 & EXIF

http://i.minus.com/iJkmWovOGTKdR.jpg




http://i.minus.com/iBHEmY25Bk0FC.jpg




http://i.minus.com/iXBfGP0unyRCo.jpg





[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: vanquished   
Дата:   12-09-12 19:36

didesignbg ,заради сензорите ,разбира се ,аз не съм марко-фен ,нямам нищо против да имам фуджито с повечето му стъкла .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: stzz   
Дата:   12-09-12 20:26

Съществуването на Sony RX1 ме накара да се замисля, за апаратче с 1/2.5" размер на сензора, какви светлосилни палачинки ще могат да му се завиват на байонета!!!
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: mugen   
Дата:   13-09-12 00:17

Явно доста хора не са чели темата и взеха, че си купиха сапунера. [smilie8]


Amazon Best Selleres


Може промоцията да ги е подлъгала - You Save: $1.99.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: pmartinov   
Дата:   13-09-12 06:28

36x24mm



Sony RX100



Публикацията е редактирана (13-09-12 06:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: vanquished   
Дата:   13-09-12 07:56

Amazon US ranking: NEX-6 most (pre)ordered digital camera! And the RX1 beats the A99!
Както казах по-напред в темата - тук се разсъждава от позицията на скъсаните ни джобове ...



Публикацията е редактирана (13-09-12 08:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: CyberGene   
Дата:   13-09-12 08:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: vanquished   
Дата:   13-09-12 09:35

Като си прав-прав си .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: insofia.net   
Дата:   13-09-12 17:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX1 - FF fixed lens
Автор: insofia.net   
Дата:   13-09-12 17:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »