Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: canon2   
Дата:   23-09-12 20:55

Здравейте познавачи на "entry-level DSLRs"
имам бюджет около $1000 и тези 2 камери изпъкват като водещи в тази ценова гама. Въпросът е коя да избера. И мога ли да се доверя само на сравненията в този сайт и статистиката му. Както и разликата от 15% в цената в полза на Пинтакс.
Камерата ще бъде озползвана от любител. Снимки на движещи се деца, протретни, природа с добра светлина и вътрешни снимки на светкавица/страндартната/ на разни събирания.
Моля за съвети и идей от хора с опит. Имам още 2 месеца до покупката.
Наздраве!
Благодаря ви
п.с.
единствено на това се основава базата ми:
http://snapsort.com/recommend#!type=DSLR
и вследствие ценовия фактор/мога да похарча и повече но нямам убеждение за това/:
http://snapsort.com/compare/Nikon_D7000-vs-Pentax_K-5

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: simbon4o   
Дата:   23-09-12 21:03

За никона има повече по-добри и по-евтини обективи! Със светкавиците е същото, пентакс имат 2 които са супер скъпи и с нищо по-добри от аналозите. Ако автофокуса е приоритет - никон. Ако размерите са проблем и парите не са може да помислиш и за пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: nevermess   
Дата:   23-09-12 21:26

Pentax К 5:

По-добре защитено тяло.
Better handling -поне за мен.
Най-тихия DSLR, с който съм снимал. Звукът при снимка е почти незабележим.

Никон 7000

По-добър фокус;
Повече и обективи, някои по-евтини;
Наистина добри светкавици.

Нещо което не ми харесва в К5 е viewfinder-a. Не е толкова чист като на Никон. На пентакса изглежда леко на зърна... не мога да го обясня по-добре. Друго, което не ми харесва е, че дори при единична снимка минават 2-3 секунди преди да се появи на екрана на Пентакса. Това се подобрява ако изключиш някои корекции на jpeg-a в апарата.
При никон снимката се появява веднага без значение колко корекции на jpeg-a си нацъкал.
За мен идеалният апарат би бил тялото на Пентакс с фокуса на Никон и неговия viewfinder.
Идеални апарати няма..... Отиди и виж кой ще ти хареса на тебе повече.



Публикацията е редактирана (23-09-12 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: kasad   
Дата:   23-09-12 23:03

Пентакса:-по -добра картинка, цветове, вид и захват
Никона-по добър фокус, достъпна цена за 35 1,8 , 85 1,8, 50 1,8 но каквото и да ти говорят никонските талибани-постни цветове и някои други нещица. Да не кажат нещо, снимам с никон[smile].
Отиди и виж на място-а, да не забравя, китовия на пентакса отнася подобния на никон като плочкаджия разбиващ бабиния фаянс! Ако това те интересува де![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Pavlov   
Дата:   23-09-12 23:25

На snapsort нямай доверие. Достатъчен е фактът,че според тях телата Canon са с вградени мотори за автофокус [smilie18] .
И Nikon D7000 и Pentax K-5 не са камери, а тела. Не гледай само телата, а и обективите. За предпочитане е например Nikon D5000 с Nikkor 16-85 VR, отколкото D7000 и 18-55 VR.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: canon2   
Дата:   23-09-12 23:35

благодаря simbon4o, nevermess,
оценям високо опита ви
бях останал с впечеление че к5 е по-евтин и с по-добри характеристики, но след изразеното от вас мнение започвам да клоня към д7000. Най-вече заради аутофокуса/смятам че по-скоро така ще бъде позлзван/ и може би по-евтините обективи.
А колко обектива според вас ще ни бъдат нужни. За непрофесионалисти снимащи деца и природа, събирания... семеен фотоапарат напрактика. И може ли да се ползва наличната светкавица или самия апарат и качеството на снимки ще изискват и допълнителна светкавица от вградената
цената на която мога да добия
Pentax K-5 with 18-55mm Zoom Lens е 1260лв
а Nikon D7000 with Nikon 18-105mm DX VR Lens е 1500лв
а и това че к5 има стабилизиране на образа в самата камера неозначава ли че мога да купувам обективи които не са VR, а за никон е задължителен за обекивите VR/а те са по-скъпи/..
и при разлика от 250лв "начална инвестиция" при сравнително равни показатели не е ли редно да избера по-евтиното, именно к5 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: snoopoff   
Дата:   23-09-12 23:58

Вземи си тази камера, която те кефи повече. Това е правилният избор [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   24-09-12 00:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: nevermess   
Дата:   24-09-12 00:07

В крайна сметка всичко зависи от това как искате да го ползвате.
Ако това е само началото и искате сериозно да се заемете с фотография то тогава избирате система и Никон има много повече опции, които да ви предложи.
Ако ви трябва просто добър DSLR, който да ползвате с 2-3 обектива то тогава бих препоръчал Пентакс К30 който има по-нова фокусна система.

Ако ще снимате спорт в зала или в по-тъните части на денонощието определено Никон.
Пентакс пуснаха и нова версия К5 II уж с по-добра фокусна система, но никога не съм я ползвал и не смея да я коментирам.



Публикацията е редактирана (24-09-12 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: _koko_   
Дата:   24-09-12 00:17

Аз повече от година снимам с К-5 и проблема с фокуса описан от pefoto01 никога не съм имал.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   24-09-12 00:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pumabg   
Дата:   24-09-12 00:25

Пефи, стига ръси глупости! [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   24-09-12 00:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: _koko_   
Дата:   24-09-12 00:29

pefoto01 ти с К-5 снимал ли си? Щото до колкото си спомням, преди никона си имал К-20 а не К-5.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   24-09-12 00:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: deathzone   
Дата:   24-09-12 00:46

Аз съм снимал и с двата, фокуса на Пентакса е много по-добрен, но цветовете са му доста нереални. И във фотозоната са на същото мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: kasad   
Дата:   24-09-12 00:48

"Топлите цветове на Никон д7000?![cool]" -това вече е виц.Титан?!!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: simbon4o   
Дата:   24-09-12 01:42

Д7000 + 18-105 / К5 18-55 - 250лв разлика е повече от добре имайки предвид че 18-105(350лв втора ръка) е много по-добър от 18-55 пентакския(50-90лв втора ръка) и това че пентакския 18-55 отвява никонския е пълна фенска тъпня. Имам достъп то 18-55VR и 18-55 пентакски вкл. версия II която е най-добрата - единствения плюс на пентакския китак е невъртящия се челен елемент, оптически са еднакви с изключение на широкия край където никонския китак е идея по-добър.

Стабилизацията в обективите не винаги е по-скъпа.
Матриците на Д7000 и К5 са еднакви и картинката им е въпрос на настройки, ако се снима в суров формат - няма разлика.

За целите които са изброени аз препоръчвам следното:
Д7000, 18-105VR, 35 1.8, 70-300VR, евентуално и някой портретчик 85 1.8 по-късно. Но задължително само никонски обективи!
Светкавицата - хубаво е да е външна за да няма червени очи, плоско осветени сцени и т.н. Никон правят едни от най-добрите светкавици, ако не си харесате някоя от тях има чудни заместители като да речем Nissin за много прилични пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   24-09-12 02:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: mitku   
Дата:   24-09-12 08:47

simbon4o [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: simbon4o   
Дата:   24-09-12 09:39

За тези коти оне знаят - ползвам пентакс от около 2 години и възнамерявам да продължа да го ползвам или К5 или К30. Служебния ми е никон и отделно ми попадат всякакви други по поводи разни и снимам и с тях. Пентакс - имам увлечение по стари ръчнофокусни стъкла и затова иначе не.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: danny_falin   
Дата:   24-09-12 09:57

и според мен пентакс си струва само заради стари обективи, готино е да завинтиш страхотна 50ичка и да си снимаш със стабилизацията на пентакс, която е страхотна, 1/20 с 50мм при малко старание не са проблем

ако не ви се занимава със стари обективи, пентакс е разочарование, едно че няма обективи или са много скъпи, второ и да се решиш да извадиш кинти, седиш и се пулиш кой боклук да си купиш, освен лимитед обективите, един свестен обектив не можах да одобря за себе си, а държах постоянно 2 бона в джоба, колкото и да ми е криво, скръб са от към обективи
иначе тялото е страхотно, картинката е жестока, в raw има толкова много аванс за корегиране, че може спокойно да си снимаш цял ден без да забележиш че си на M, и след това да изкараш снимки които да изглеждат достоверни

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: ourglory   
Дата:   24-09-12 09:58

Нikon D90+ AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G + 55-200mm f/4-5.6 AF-S VR DX Zoom-Nikkor

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: jorro_z   
Дата:   24-09-12 10:05

Комбинирани с китовите си обективи (18-55/3.5 - 5.6), и двата апарата ще ти дадат на практика идентични резултати. Както като автофокус, така и като крайна картинка.

Цветовете са въпрос на вкус (1) и на настройка (2). И от двата апарата лесно може да получиш такива цветове, каквито желаеш. Особено в пост-обработката чрез конвертираш от РОУ софтуер.

Никон наистина имат повече обективи от Пентакс, говоря за налични автофокусни в магазините в момента. Някои са евтини, други са много скъпи. Ако решиш в последствие да си купуваш още обективи, имаш малко по-голям избор.

Все пак, основните като модели обективи (с 1-2 изключения), ги има и при двете системи; при Никон има повече по-специфични модели.

От друга страна, Пентакс имат предимство пред никон, по-лесно да се ползват стари ръчно фокусни обективи (ако те влече, разбира се). Някои от тях са много евтини, а дават много високо качество на картинката, с уговорката, че се ползват по-трудно, поради липсата на автофокус. Т.е. това не е за всеки, а само за особен вид хора. [smilie5]

Относно твърденията на Пефото за неточния автофокус на Пентакс, не им обръщай внимание. Пефото стотици пъти го е писал това за "прочутия проблем с автофокуса на Пентакс при жълта светлина". Това негово писание не е базирано на собствен опит, а "така пишело някъде си в интернет".

В действителност при пускането на модела преди две години имаше донякъде нещо такова (но в значително по-слаба степен от това, което той пише), но почти веднага с фърмуерно обновление този проблем се реши. Това разбира се, Пефото го знае много добре, но умишлено го игнорира и премълчава. Но това е друга тема, повечето ползващи Пентакс от малко повече време знаят много добре какъв му е проблема на Пефото.

А новия модел Пентакс К-5 ІІ и К-5 ІІs са с нов автофокусен модул, не за да решат проблемите на стария модул (такива на практика в момента няма). Новия модул е подобрение, т.е. развитие. Той дава по-висока чувствителност на много тъмно (-3 EV), както и подобрения при следящия фокус, много по-висока точност при използване на много-светлосилни обективи и т.н.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: ZENON   
Дата:   24-09-12 11:00

оff/
Джоре, ти пък от де знаеш ко праи новия модул? Ай малко се стегни и не се излагай. Освен тва на стария к-5 проблема си му седи. Второ тяло имам и със светли обективи на крушка си е проблем в повечето случаи.

pefoto01,
ти уверен ли си, че фокуса на Д7000 е много по-добър от този на К-5. Айде разрови се из нета и поискай мнение на БГ усери. Чувам разни неща и аз за тоя фокус, но не коментирам наляво и надясно (понеже не мога да докажа от собствен опит).



Публикацията е редактирана (24-09-12 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: anjsan   
Дата:   24-09-12 11:19

Аз имам Пентакс К-5 и никакъв проблем с автофокуса нямам . Не съм снимал с никонско тяло ... ама едва ли е чак такава разлика . За любител като мен К-5 се справя перфектно . По-скоро купувача трябва да си зададе въпроса в каква система и съответно обективи ще вложи парите . Важно е какви са намеренията за в бъдеще и как е разпространена дадена марка у нас . Пентакс се срещат по-рядко и май са по-скъпи обективите .
Ако човек си купи Пентакс , а после иска да снима с Никон (или Канон) , защото има по-добри камери по-добре директно да избере Никон . После продава тялото , а обективите остават .

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: snoopoff   
Дата:   24-09-12 11:38

пефото, стига си акал във всяка тема с твоите глупости [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   24-09-12 15:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: kasad   
Дата:   24-09-12 15:50

Много верни неща се казаха дотук и много...как да го кажа деликатно-глупости се избърбориха-да, де- възпитани хора сме все пак, не трябва да "фенчим". Но достатъчно заляхме човека с противоречива инфромация...но за симбончо бих казал да излезем той с никонски китак и аз пентакски и не версия 2 дето била най -одобрата а не е вярно ама нейсе, а по старата със железния байонет та да видим къде на широкото издъхва защото именно с него и с 18-105 е проблем широкото- с това винетиране.Лошото е в това предложение ече вече нищо пентакско нямам ама така за спорта де[smilie8] [smile]. Не, че и пентакския го няма, ама да си бъдем сериозни сега...имам 18-105 и не го долюбвам този обектив заради абсолютно плоската и "сапунческа" картинка. Нека човека да си избере и стига взаимен спам и обиди....глупаво е!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: vsemionov   
Дата:   24-09-12 17:38

Не си взимай Пентакс. Не знам за K5, но K-r наистина има проблем с автофокуса на жълта светлина (личен опит). Няма firmware update, който да реши проблема, а политиката на Пентакс (и БГ вносителя им) е да мълчат и да правят клиентите си на луди.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: sakuraki   
Дата:   24-09-12 17:46

Аз пък никога не го имах този проблем с автофокуса на к-р, винаги ковеше на каквато и да е светлина. В пълна тъмница само на огънче от запалка на около 3 метра и перфектен фокус, виж сега за следящия автофокус к-р не ми хареса и затова го смених. Но никон д7000 съм го пробвал заедно с канон 7д на празник на едно село и вечерта и двата бяха с 70-200 ф2.8, никона пропускаше фокуса или не можеше да го намери, но с канона нямаше проблем ковеше, но пък там исото беше проблема [smilie5] . Както и да е за мен к-5 има малко по - бавен фокус от конкуренцията, но пък е адски точен, което според мен е по - важно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: webdude   
Дата:   24-09-12 18:50

Аз имах и К-Р и сега имам К-5 (като между двете имах 3 Никона). При К-Р проблема беше наистина жесток и ме отказа от Пентакс за доста дълго време, но след като се престраших да си взема К-5 (понеже там знам, че проблема го оправиха) открих, че всичко е както трябва и нямам никакъв проблем на жичка. К-5 има сензор за температурата на светлината и вероятно използвайки този сензор са оправили проблема с фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: ZENON   
Дата:   24-09-12 18:54

Ей pefoto01,
ти що не ми четеш поста до край? Ммм...?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: snoopoff   
Дата:   24-09-12 20:56

pefoto се чудя дали не е бот. Пише едни и същи неща нон-стоп [smilie5] Някакви заучени реплики [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   24-09-12 22:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-09-12 22:05

д7000

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: PampersXXL   
Дата:   24-09-12 22:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: ZENON   
Дата:   24-09-12 22:54

Хихихи... pefoto01, поста от тая тема бе [smilie5]
Ей човеко нещо си разсеян бе :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   24-09-12 23:02

Всички който пишат и дават акъл снимали ли са с двете камери или просто се намирате на приказка? ....

проблеми с фокуса на к-5 има в главите ви

имам над 5000 кадъра вече с д7000 и около 30 000 с к-5

мога да кажа точно в какви моменти фокуса на к-5 е по добър и кога на д7000 ...

жълтите крушки ги престанете [smilie18]

к-5 има 25 кадъра буфер 8к/с

д7000 има 10 кадъра с 6к/с

фокуса на к-5 е добър точно толкова колкото на д7000

Затвора на к-5 е много по тих от който и да е ДСЛР

д7000 преекспонира яко ..което може да е плюс в някой ситуации а в други минус

меренето на к-5 е невероятно добро и точно

предимство на д7000 е че е с два слота карти а к-5 с една карта

д7000 има по бистър визьор ...на к-5 е леко мрежест

управлението на д7000 е с две ръце а на к-5 с една

менютата са еднакво лесни

д7000 има 3д фокус който е полезен при определени ситуации

к-5 няма ..но има звуково потвърждение на следяш фокус на всяка точка

к-5 е абсолютно прахо и влагозащитено и то проверено

с батериите и на двете тела се правят еднакъв брой снимки долу горе

като ергономия д7000 е по удобно в ръката

к-5 има стабилизация в тялото

к-5 шуми по малко но е пренебрежима разликата

на тъмно и двете тела фокусират еднакво добре

за д7000 има повече избор с обективи и светкавици

джпега на двете тела е еднакво добре

и двете тела са прекрасни и еднакво добри за всякакво снимане



и понеже по горе някой писаха за фокуса и за някакви проблеми

това само показва тотално безхаберие и липса на какъвто и да е опит с двете тела

Бъдете поне малко обективни защото подвеждате много хора

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: snoopoff   
Дата:   24-09-12 23:10

особено Пефотото... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Myth   
Дата:   24-09-12 23:16

По-горе се намесиха и тела в по-ниския клас та ако ще говорим за по-ниския клас, то скоро закупихме 7бр. Никон D3100 ми какво да кажа в офиса, на нормална стайна светлина с китовия обектив автофокуса е доооооста бавен да не говорим, че направо си фокусира много трудно то едно хънтване не е истина, тялото с което съм вече на незнам си колко години Pentax K10D дето по принцип е от времето когато автофокуса на Пентакс си беше по-бавен, кове без да се замисля, а с Д3100 си е мъка. Ама не виждам що трябва да обсъждаме тела за които изобщо не пита човека.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pumabg   
Дата:   24-09-12 23:23

Потвърждавам думите на Светльо! Даже за мен картинката на Пентакса е по-добра...
Пефи "надуфляк" можеш да викаш на някой от родата си!
Още един път ако използваш някой епитет към мен, освен ръцете ще започне да ти се клати и главата!
Това е първо и последно предупреждение към теб!


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: canon2   
Дата:   25-09-12 00:13

Супер сте хора тука къде сте писали
Благодаря ви
Обаче аз почти нищо неразбирам от фотоапарати!
Купувам го за съпругата/тя обича да снима, но не да чете в нета
Има желание за снимки и да не го убивам.. със сегашния поинт§шуут нестават добри снимки/според нея/ и май отиваме на д7000, защото:
тя е видяла някой да снима на последния рожден ден на който ходи с д7000
смятам че по-добрия аутофокус/така ще се ползва според мен/ е биг+
повечето обективи/след години те ще останат а ще се смени тялото
К5 ми изглежда по-професионален и по-труден за неопитен дслр фотограф/тя има още зенит между другото:) и е ходела на курс!:)
иначе к5
е по-евтин/като тяло/
по-лек и удобен за една жена
малко по-добри параметри/описани в нета: http://snapsort.com/compare/Nikon_D7000-vs-Pentax_K-5

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: PampersXXL   
Дата:   25-09-12 00:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: ZENON   
Дата:   25-09-12 00:40

Siluet23,
айде по-полека със заключениеята, кой какво може или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: snoopoff   
Дата:   25-09-12 00:42

Като стане въпрос за Пентакс и става веселба [smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: чепат   
Дата:   25-09-12 01:17

Siluet23 [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   25-09-12 01:20

Проблема е, че когато човек е направил такива снимки като Siluet23, може да дава каквото си иска мнение.
А, когато тези снимки са направени с Пентакс, всякакво мрънкане и плюене по тази марка стават някак.........смешни. Особено ако мрънкащите НЯМАТ снимки в профила си, които поне да се доближават като качество с каквато е да е марка. Това пък е моето мнение [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-09-12 01:28

к-5 щуми по-малко от д7000 [smilie18]

Или по-точно вади щумоподтиснат рав файл ,което немое да се избегне.Особено след 800 исо....

За д7000 има повече нови и втора употреба обективи.

Некак си не ми трябва да съм имал к-5 или д7000 за да избера Никон.

Ако к-5 фокусира добре колкото д7000 то със сигурност повечето аф-с никкор обективи имат доста по-бърз или по-акуратен фокус.

На СветлУ ще му трябват още по 50000 кадъра с всяка система за да го схване мое би? [smilie7]

Стига сте ги фалили тез тела. Системата е .... истината.

К-5 и по-добро тяло да беше на кой му дреме?[smilie21]

Никкор пръска пентакс навсякъде като оптика.Да не говорим за чисто практическата гледна точка. На Siluet23 и олимпус безогледалка да му дам пак ще прави кадри но не там е идеята.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Myth   
Дата:   25-09-12 09:19

По-акуратен фокус ... нещо трудно ще се съглася... К'во викаш никорите пръскали Пентакс отвсякъде като оптика, много трудно ще се съглася тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   25-09-12 14:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Jankoff   
Дата:   25-09-12 15:10

Абе, голям смях, някои като кажат: "ама то с еди-коя си марка имаш по-голям избор на обективи"
При Никон било имало избор от 169 обектива.
Ама чакайте, бе, питащият тук не е корпорация, а просто любител. [smilie18] Нормално е към един апарат да имаш два обектива.
Айде, нека са 3-4. А за какво му е избор от 169? [smilie18]

И мен ме интересува темата, повече ми харесва Пентаксът, въпросът ми е: "Кой е най-читавият светлосилен (2.8 - желателно по цялата дължина) нормален зум?"
[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: sakuraki   
Дата:   25-09-12 15:39

Jankoff с 2 ръце мога да кажа за 50 - 135 на пентакс, много хубав обектив с много приятни цветове и боке. Също и тамрон 70-200/2.8 е много добър, колеги в пентакския форум, не малко пъти са показвали какво могат с него [cool] . В момента, в който събера достатъчно пари за лимитките на пентакс пак ще си купя пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   25-09-12 15:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-09-12 16:01

50-135 е гот верно си е. [smilie24] За другите....[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Jankoff   
Дата:   25-09-12 16:05

Мерси, sakuraki, ама че приятна новина. Не знаех, че за 700-800 долара или 600-700 евро може да се купи 70-200 с f2.8 и да се бодне на Пентакс - който е със стабилизация. Това е равно на 105-300, нали така. Чудно! Брей, ще мисля по този въпрос.
Аз съм туристически фотограф с Олимпус 12-60 f2.8-4.0 (= 24-120) и много доволен - това е може би най-добрият светлосилен зум от всички марки. Нося и втори апарат със суперзума Olympus 140-600, който обаче е с малка светлосила, а отскоро и трети апарат, PEN, който не прибавя много към теглото. Добавка 105-300 с мощен сензор и f2.8 ще даде страхотна мощ и перспектива при стъмняване. Отделно, предполагам, за общи цели винаги може да се купи един нескъп твърд светлосилен обектив.
Брей, брей, брей! Заслужава да помисля за комбинация на този Тамрон с K-30 или K-5!
[thankyou]

Допълнително видях съобщенията на pefoto01 и pd - благодаря и на тях! Мисля, че няма да мога да се разделя с 12-60 и Олимпус системата, просто един Пентакс може да даде нещо още откъм low-light фотографията. Аз от вчера малко съм разочарован от Olympus EM5 - вж. темата ми "ISO на Olympus EM5 - разочарование", но то е нормално. Не може с два пъти по-малък сензор да искаш чудеса. Затова пък за дълъг зум Olympus е ненадминат. А дори и PEN-ът работи с моя Olympus 70-300 (140-600).



Публикацията е редактирана (25-09-12 16:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: sakuraki   
Дата:   25-09-12 16:39

Също има и варианти от сигма с тих, много бърз и точен автофокус, но е малко по - мека от тамрона. Eто снимки с тамрона на 2.8 и к-5
http://speakit.kuvat.fi/kuvat/PUBLIC/Futis/Sekalaisia/014.jpg/_medium.jpg?hash=34672


http://speakit.kuvat.fi/kuvat/PUBLIC/Futis/Sekalaisia/014.jpg/_medium.jpg?hash=34672
http://speakit.kuvat.fi/kuvat/PUBLIC/Futis/BSM-sarja+FC+Kaarina+-+TPS+29.8.2012/FCK-TPS-29aug2012-24...


http://speakit.kuvat.fi/kuvat/PUBLIC/Futis/Sekalaisia/014.jpg/_medium.jpg?hash=34672
http://speakit.kuvat.fi/kuvat/PUBLIC/Futis/BSM-sarja+FC+Kaarina+-+TPS+29.8.2012/FCK-TPS-29aug2012-24...
http://speakit.kuvat.fi/kuvat/PUBLIC/Futis/BSM-sarja+FC+Kaarina+-+TPS+29.8.2012/FCK-TPS-29aug2012-38...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   25-09-12 16:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   25-09-12 17:08

Pefoto01 ти и k-5 /2 ще го заклеймиш като пръчка [smilie7]
въпрос на време е ....

без да си го пипал дори ...просто си си такъв ..но другите са хейтъри ...ти не си [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: sakuraki   
Дата:   25-09-12 17:10

Доволен бях от к-5, когато го тествах и определено фокуса му беше много, много по - добър от моя на к-р. Снимал съм и с к-5 и с д7000, разлика във фокуса не намерих, може би, че на к-5 в тъмното имаше повече успешни опити, отколкото д7000, но канон 7д и двата ги превъзхождаше във фокуса, но пък при него както казах картината на високо исо е по - зле. За мен и двата фотоапарата са еднакви и бих взел този, който ми пасва по - добре в ръката. Ако питат мен аз бих взел пентакс, че съм имал вече повече опит са такава система, но ако питат човек с никон, той би взел никона. Наблюденията са ми за няколкото дни и от двата фотопарата, така, че може би, че съм свикнал с пентакс е било по - добре, предполагам ако някой, който си снима с никон д7000 ще нацелва фокуса по - добре от мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   25-09-12 17:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: sakuraki   
Дата:   25-09-12 17:54

Пеф, не знам за това момче с 7д-то, но когато снимах с него и закачен 70-200 2.8 ис 2 версия, фокуса не пропусна един път и беше супер бърз, тогава д7000 с 70-200 вр 2 версия, доста чудене имаше във фокуса и някой път потвърждава, снимам и не е на фокус. За мен фокуса на к5/никон д7000/7д са доста добре и ако имам едно от телата не бих ъпгрейдвал скоро. Снимах и с канон 40д (какъвто и си купих) с 300ф4 и бях учуден колко точен и бърз беше фокуса, беше по - бърз от к5, но к5 като хвана фокуса и не го пусна, буквално имах много малко брак. Най - проблемния фокус, който имах с к-р и сигмата, беше когато кучето бягаше срещу мен и тогава от 50 снимки 2 са на фокус, с ръчния фокус успявах по - добре, но не си е занимавка. Чакам сега 100-300 усм да видим как ще е с 40д. И според мен си е до бройка и обектив. Важното е да снимаме пък марката няма значение, всеки снима с това, което най - много му допада [beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: PampersXXL   
Дата:   25-09-12 17:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   25-09-12 17:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: agrodemon   
Дата:   25-09-12 22:37

Истината е, че като марка и популярност Никон е на светлинни години пред Пентакс, има оптична стабилизация, има тела с вграден мотор и цял куп други предимства.

А за ценатa ще си позволя пак да цитирам :"A photographer is only as good as the equipment he uses".


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   25-09-12 22:42

Истината agrodemon е че Пентакс нямат тяло без мотор и без стабилизация :)


Светлинните години явно всеки ги измерва по различен начин

а за цитата по голяма глупост няма по отношение на фотографията [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: sakuraki   
Дата:   25-09-12 22:56

Agro, предполагам знаеш, че заради тази реплика накараха никон да се извиняват, но сигурно нямаш идея щом го цитираш. Истината е, че всеки, който може да снима, ще снима еднакво добре с всички системи. Всяка система си има своите + и -. За мен единствената преднина на никон във високия клас кроп тяло са светкавиците. Четох някъде наскоро, но не знам кой го беше казал "добрият художник е добър, дори и без четка за рисуване". И никон д7000 и к-5 са супер фотоапарати, взимаш този, който ти пасва в ръката [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: emoXide   
Дата:   26-09-12 11:50

защо никой не показа примери в тази тема ???
Примери правени с китовите обективи и с максимални размери...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: amplified   
Дата:   26-09-12 12:37

Здрасти pefoto01 :)

Голям трън в очите тоя к5 бе мама му стара... :)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: deathzone   
Дата:   26-09-12 12:49

Хаха що да е трън? Всеки да си снима с каквото му харесва. Аз примерно снимките на Силует23 ми харесват и фокуса на снимките му е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: agrodemon   
Дата:   27-09-12 00:40

написа:

> Истината agrodemon е че Пентакс нямат
> тяло без мотор и без стабилизация
> :)

Аз говоря за позиционирането на Никон - има избор: със или без стабилизация, със или без мотор. Това е позитивния маркетинг и PR. А при Пентакс няма такъв избор и именно тук Пентакс е на светлинни години след Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   27-09-12 00:58

ти или се шегуваш или наистина не осмисляш това което пишеш

стабилизацията при пентакс можеш да си я изключиш и да я включиш
както и мотора да го ползваш или не

за какъв избор говориш като хората са си сложили всички благини в едно тяло на ниска цена

купи си никон без стабилизация и мотор и си мисли че си светлинни години напред [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: dimidumi   
Дата:   27-09-12 01:04

agrodemon , нещо не си наясно със системите DSLR, особено в ниският и среден клас на производителите,вземи да почетеш и да се образоваш малко и тогава пиши в този форум [beer]



Публикацията е редактирана (27-09-12 01:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   27-09-12 02:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   27-09-12 02:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: anjsan   
Дата:   27-09-12 09:36

Това за мотора и стабилизацията на Пентакс К-5 са пълни глупости .
Камерата си има доста мощен мотор и дори стари обективи с по-труден и бавен ход не ги усеща въобще . На моменти имам усещането че ще се разглоби един обектив , в който преобладавт пластмасите . Може да се изключва и тогава става ръчно фокусирането (както при другите апарати с такова задвижване ) . Автофокуса е бърз и точен и няма проблеми дори при ниска осветеност . Чета отзиви за някакви проблеми при осветление с нагреваема жичка , но аз засега не съм установил такова нещо с моя фотоапарат К-5 . Ще видим ...
Стабилизацията си работи добре при всички режими и фокусни разтояния и е по-добра от старите тела Пентакс ... някакъв магнитен принцип беше описан в ръководството , специално разработен и подобрен за това тяло . Най-вече съдя по резултатите - при подходяща експонация няма неясен образ дори с телеобектив .
Апарата по нищо не отстъпва на други марки в своя клас - това не е мое заключение (макар да го подкрепям ), а на спецовете из ревютата . Все пак К-5 е модел отпреди няколко години и не е правилно да го сравнявате с последните модели апрати .

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   27-09-12 10:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   27-09-12 10:55

Pefoto01 сега разбирам защо отношшението на другите към теб е такова .

Или имаш паркинсон илли никога не си ползвал стабилизацията на к-7 или к-5 който компенсират с около 4 стопа

за над 70 мм това са празни думи хвърлени в пространството проочетени от много хора подвеждащи и абсолютно неаргументирани

к-5 с 300/4 снима на скорости 1/80 дори 1/60 от ръка

д7000 с 300/4 не го може това именно заради стабилизацията която до 300 мм работи перфектно

ето ти едно предимство на система аналогична на друга система с аналогични обективи на едни и същи цени

а разликата между сони и пентакс в стабилизацията как я установи ..я да видим .....знаеш ли принципа на работа и на двете стабилизации или едва сега ще се почувстваш засегнат и ще прочетеш в интернет [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   27-09-12 11:02

Пентакс к-5 /2 го вадят по простата причина че спряха к-5 и с този ход с к5 /2 и к5/2s ще направят дубъл на продажбите [smilie7]

а ако бяха оставили к-5 щеше да си залезе и толкоз
този ход е доста умен подобрено тяло с нов автофокус и ако наистина фокусира до -3EV
(провери д3с и д4 до колко фокусират) това ще е най добрата кропка евър ... с най добрия фокус на тъмно на пук на ревящите като теб...... и на всичкото отгоре на перфектна цена

тъй че Пефото осъзнай се [beer]



Публикацията е редактирана (27-09-12 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pumabg   
Дата:   27-09-12 11:34

Както бях писал и в една друга тема, Пентакс бързо разбраха, че трудно могат да се конкурират с Никон и Канон... За това избраха една много умна стратегия! Да подобряват това, което имат виждайки, как "големите" продължават да си ебават клиентите и да им предлагат на час по лъжичка...
Пентакс К5/2 ако е толкова добър, колкото го представят на хартия аз ще съм първият който ще си го купи!
Всички Никонски тела в момента са орязани малко или много...
За птичари любители не виждам какво друго предлага фирмата освен Д7000, който е на 2 години модел...
За Д400 не се чува нищо... Но дори и да се появи, на дали ще бъде с 16мп матрицата...
Пентакс се развиват в правилна посока! Подобряват съществуващи технологии и ги предлагат на достъпни цени!
С тази политика ще спечелят много фенове по света, точно както се случи преди време с Никон, които се позабравиха лекинко...
Но хубавото е че пазара бързо ще ги накаже и може и да се усетят о време...
Пефи, нищо лично към теб, но когато виждам как на всяка тема свързана с Пентакс пускаш плочата и почваш да сереш с глупостите си не се сдържам..
Ако си толкова отворен пусни един кадър с Никоня а Светльо ще ти пусне със скапания Пентакс и още по скапаната Сигма /която ти също толкова много "харесваш"/ ... Пък нека хората сами да преценят кое и как...
Ти си един от постоянните учители в този форум, които само нареждат и учат останалите... Още няколко има такива, като теб дето ги четем ежедневно...
Човек обаче като ви види профилите и шедьоврите и може само да се хване за главата...
Аз на твое място бих се записал на един курс по фотография определено ще ти е от полза!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: jorro_z   
Дата:   27-09-12 14:31

Автор: pefoto01
Дата: 27-09-12 10:49

Ако нямаше никакви кусури К-5,защо изкараха К-5 мк2.....[smilie3]


------------------

Пефото, моля ти се бе, човек, спри се. Наистина ли вярваш, че к-5 ІІ го вадят, само защото к-5 не става? Сериозно ли го мислиш това?

Дай тогава обяснение, щом Никон д300 е перфектен, що направиха д300с? Викаш, щом са изкарали д300с, значи д300 има непростими кусури, и не става?
Пример с модификациите на затвора на Лейка (иначе в същото тяло) да давам ли?

Абсолютно същата логика е. И тя е следната:

Към настоящия момент, тялото к-5 е идеално (също както беше д300). На следващия етап не се появиха по-добри апарати от конкуренцията (в момента все още няма 70д, нито д400; навремето беше подобно положението при д300).

Следователно няма голяма полза да се пуска ново, значително развито НОВО тяло, с нови възможности, изобщо пълен ъпгрейд.

Това е просто да се бориш сам със самия себе си, щото няма с кой друг...

Пентакс можеха да оставят още 1 година к-5 без промяна и нямаше да има почти никакво значение... както няма значение, че д300с се произвежда вече колко години без промяна, а преди него д300, на практика същото тяло, но без видео. Просто тялото е достатъчно добро към момента.

Е, вместо това Пентакс решиха да пуснат "новото" к-5 ІІ, като само му подобрят най-слабия компонент, автофокуса. Който впрочем никак, ама никак не е слаб, просто хората мрънкат за това.

И това не е, за да могат настоящите собственици на к-5 да си ги сменят с новия к-5 ІІ - НЕ! Това е, за да се привлекат нови клиенти, които досега не са имали к-5, в частност евентуално заради автофокуса.

Като втора индиректна причина - това е полеви тест на новия АФ модул, който после ще влезе в НОВИЯ модел. К-3 примерно. Когато му дойде времето. А времето му не е сега.

Това е.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: emoXide   
Дата:   27-09-12 14:37

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: eddcho   
Дата:   27-09-12 15:18

pumabg написа:

> Ако си толкова отворен пусни един
> кадър с Никоня а Светльо ще ти
> пусне със скапания Пентакс и още
> по скапаната Сигма /която ти също
> толкова много "харесваш"/ ... Пък
> нека хората сами да преценят кое и
> как...
> Ти си един от постоянните учители
> в този форум, които само нареждат и
> учат останалите... Още няколко има
> такива, като теб дето ги четем
> ежедневно...
> Човек обаче като ви види профилите
> и шедьоврите и може само да се
> хване за главата...
> Аз на твое място бих се записал на
> един курс по фотография
> определено ще ти е от полза!
> [beer]


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: ZENON   
Дата:   27-09-12 15:23

Оф.
Хората мрънкат Жоро, щот е кофти фокуса. Иначе щеха да си траят. С ФА50/1.4 на едно представяне имах точно 2 кадъра от сигурно 30 нащракани. Смесена слаба светлина.
Същия обектив на светло с К-5 цепи косъма. Бех настроил К-5 към него, както и всички останали обективи рабира се.
Към настоящият момент нямам обектив, който да не ми дава отклонения ФФ в комбинацията с К-5 на по-слабо осветление. И това е второ тяло (от няколко изпробвани баш за тоя проблем). В един сервиз тествахме наколко К-5 и нямаше 1 бройка дето с ФА50/1.4 да цепи косъма на по-слабо осветление с нажежаема жичка.
С новия фърм. нещата малко се пооправиха, но не до край.
Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-09-12 15:27

pumabg то в момента никоя фирма няма нова хай-енд кропка.Освен Сони...[smilie18].

Хубав аф в д300с ама то много старо тело вече.
При канон е същото 7д спасява работата ,а и той си е на 3г вече.

Според мен около нова година и 2013 ще се вадят кропки-те.
д7000,д300с новите и 60д,7д новичките. [smilie3]

Междувременно ние ще си снимаме нали така? [beer]

Пентакс каквото и да направят няма да ме впечетлят с нищо.
к-5 е хубаво тяло и к-30 е гот. Ама до там.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Myth   
Дата:   27-09-12 15:35

Пентакс каквото и да направят няма да ме впечетлят с нищо.
к-5 е хубаво тяло и к-30 е гот. Ама до там.



Е какво значи "до там" нали за тела сси говорим, а и обективите им в крайна сметка са си на ниво!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   27-09-12 15:36

ами аз с 50/1.4 нямам пропуск на каквато и да е жичка ..не знам ..първото нещо след като сложих първия фърм след излизането на к-5 беше да го тествам именно на тая прословута жълта крушка ..ми пукнах го от кадри ..серии следящ и единичен фокус ..ми перфектно работи ..на черното бяло не мога да кажа ...
след това сложих ръчнофокусен на 1.7 50мм за да видя каде ще потвърждава ..ми потвърждава си кадето трябва ..и на отворено и на затворено ..и друга к-5-ца пробвах и там си беше наред ...

д7000 също супер се справя на същите условия

де да знам ..може и аз нещо да не правя както трябва [smilie18]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: ZENON   
Дата:   27-09-12 15:50

Siluet23,
има разлика межу осветлението. Слабо жълто дава поблем, смесено слабо също. Силно жълто, пенбено и т.н. не дават.
Също не мога да кажа на бялото-черно.
И защото не са мои парите дето ще ги харчи човека, смятам, че редно да се каже всичко и тоя да си реши.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: sakuraki   
Дата:   27-09-12 15:57

Абе изглежда всичко е до фотоапарат и обектив, с една сигма 70-300 апо, имах невероятен фронт фокус на к-р, а с моята нямах никакъв, освен в следящ режим, но той без тва си е шит. Наистина и аз не съм имал проблемите с жълтата светлина или слабо осветено място, но като гледам колко хора се оплакват, изглежда, че има все пак проблем на някои тела. Според мен ако се даде на човек, който не е пипал, нито едно от телата разлика няма да намери. Важно е ЗАУ-то [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   27-09-12 16:08

Зенон Ето аз как тествах ..

слагам една нощна лампа с жълта крушка зад гърба ми в стая 20 квадрата без друго осветление и слагам 5-6 предмета на различно място и разстояние например книги под ъгъл легнали и прави от мен и ги мятам на следящ и на статичен фокусирам по различни места от тях и после гледам ...после си казвам добре книгата голяма може да се подведа ...слагам 5 чаши с молив стърчащ в всяка чаша и мятам върховете на моливите ..пак същата процедура ...

та така ако кажа че няма брак ще те излъжа но с д7000 имах също толкова а с 7Д нещата бяха доооста далеч

кажи ми как да тествам за да хвана проблема който описвате ..допускам че има условия в който би се появил но не знам какви
[beer]



Публикацията е редактирана (27-09-12 16:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: ZENON   
Дата:   27-09-12 16:23

Siluet23,
две миньонки в абажури насочени към тавана (без пряка светлина) на разтояние около 1.50см от двете страни на чарт, батерии, обективи, кутии кибрит и каквото се сетиш, наредени по диагонал. Чарта беше на статив (доста добър между впрочем, с мехурче и т.н глезотии). Апарата също на статив с дист. упр. Снима се от 50см и 1м. @1.4 Много очевидно си личеше при по-плитък доф.
Дори обектива му сложих сенник, ФА50/1.4 има нужда от сеник на широкото (заради контраста).
Абе цялата постановка осветена по различен начин даваше различни резултати. Даже на едно тяло имаше ФФ от около 40см. баси. Писа се до германия тогава... както и да е.
Не знам с какви сериини номера са ти телата, но тия бяха 40.........

P.S. Дори с тамрон 90/2.8 дето е по-тъмен пак имаше грижи.
Сега да го видя тоя САФОКС10, ако е читав ъпгрейдвам, ако не - разпродавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-09-12 16:33

Siluet23 там и стъклото е важно. Инак 7д на тъмно си е зле но зависи адски много от обектива. Примерно с 35 1.4 кове невероятно.чак се учудих...викам ,а и с Канон можело.
Но там си е от стъклото.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   27-09-12 16:42

мда подобни условия за апарата ....

а това с препродукшън фърмуера или с ъпдейт ...моето тяло е 40....
а другото не го знам ...

през лайв вю същите ли са симптомите на бленда 1.8 работи ли коректно

когато снимаш едно и също нещо префокусира ли или дава еднакъв ФФ

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   27-09-12 16:45

Pd 7д-то беше с 24-70 и намираше бързо фокус но неточно ..със сигурност зависи и от обектива [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: ZENON   
Дата:   27-09-12 17:21

През ЛВ нема грижи, но хънти (хънтеше) доста все пак.
Фърмуера беше 1.12, с 1.13 не съм правил тестова отново, но субективно е малко по-добре. Вероятно е пипнат алгоритъма, защото в условия когато преди заковаваше на грешен фокус, сега леко хънти и тогава кове.
Естествено, че се префокусира, праиме тестове все пак :)
Стигнахме до там, че софтуерно ги връщахме телата до фул ресет и започвахме с фърмуер 1.03. Обаче безуспешно всичко.
Номерата бяха 40... и нагоре. Една бройка с 39.... даде сравнително добри резултати, но пак имаше лек ФФ.
За обикновения юзър може и да е без значение, ако не разпъва.
Освен това и меренето е леко наляво в повечето случаи, предполагам за да избегнат неголямата динамика в светлото.

P.S. Преди година и нещо имах едно К-Х, което никога не ми създаваше проблеми :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   27-09-12 17:28

аз съм с 1.03 и от тогава не съм ъпдейтвал ...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   27-09-12 21:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pumabg   
Дата:   27-09-12 21:20

Работата е там, че има хора които се развиват и такива, които стоят на едно място.. Ти за съжаление си от вторите!
Вместо да ми правиш психологически портрети без да ме познаваш дори, ти предлагам да си прочетеш още един път какво ти написах по горе... В него няма грам омраза! Напротив по скоро ти ненавиждаш фирма /която дори не е одушевен предмет/, която с нищо не е виновна, че ти просто не можеш да снимаш...
Пак ти казвам пробвай с курсове, понякога помагат!
Ако искаш нещо да ми казваш още дай на лични, че не е нужно за пореден път цял един форум да чете глупости нямащи нищо общо с темата... [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   27-09-12 21:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: p.l.   
Дата:   27-09-12 23:24

той човека дето пита, сигурно се обърка и вече забрави кво е питал ...
то бива бива ама ...


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: dave   
Дата:   28-09-12 02:17

Да взема да се изкажа и аз по темата. Естествено не съм пипал нито едно от обсъжданите тела.

Тук трябва модератор. МОДЕРАТОР. МОДЕРАТОООООР. С който Пумата май би си имал значими ядове [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: agrodemon   
Дата:   28-09-12 12:17

Автор: Siluet23
Дата: 27-09-12 00:58

ти или се шегуваш или наистина не осмисляш това което пишеш

стабилизацията при пентакс можеш да си я изключиш и да я включиш
както и мотора да го ползваш или не


Това е така, ако се гледа само техническата страна на въпроса.

Автор: dimidumi
Дата: 27-09-12 01:04

agrodemon , нещо не си наясно със системите DSLR, особено в ниският и среден клас на производителите,вземи да почетеш и да се образоваш малко и тогава пиши в този форум


Вярно, аз не съм специалист цифрова фотография, а и нямам такива претенции. Нито пък се стремя да впечатля форума със знания в тази област.
Въпроса, кото повдигам е по-скоро от комерсиален, откокото от системен или технически аспект.

Автор: anjsan
Дата: 27-09-12 09:36

Това за мотора и стабилизацията на Пентакс К-5 са пълни глупости .


Именно такова позициониране по мое мнение е слабост при Пентакс и Олимпус, а донякъде и при Сони.

Автор: pumabg
Дата: 27-09-12 11:34

Както бях писал и в една друга тема, Пентакс бързо разбраха, че трудно могат да се конкурират с Никон и Канон... За това избраха една много умна стратегия! Да подобряват това, което имат виждайки, как "големите" продължават да си ебават клиентите и да им предлагат на час по лъжичка...


Мисля че това е в сила само за техническите въпроси.

Автор: pumabg
Дата: 27-09-12 11:34
Пентакс К5/2 ако е толкова добър, колкото го представят на хартия аз ще съм първият който ще си го купи!


Това е по-скоро елитарен подход ,т.е. само за специалисти. Масовите потребители е по-вероятно да предпочетат по-утвърдените марки.

Автор: pumabg
Дата: 27-09-12 11:34
Всички Никонски тела в момента са орязани малко или много...
За птичари любители не виждам какво друго предлага фирмата освен Д7000, който е на 2 години модел...
За Д400 не се чува нищо... Но дори и да се появи, на дали ще бъде с 16мп матрицата...


Това не пречи на Никон да продава тези тела доста по-добре от Пентакс, Олимпус и Сони взети заедно.

Автор: pumabg
Дата: 27-09-12 11:34
Пентакс се развиват в правилна посока! Подобряват съществуващи технологии и ги предлагат на достъпни цени!
С тази политика ще спечелят много фенове по света, точно както се случи преди време с Никон, които се позабравиха лекинко...


Не ми се вярва така да спечелят потребителите. Това е стратегия насочена по-скоро към специалистите, а не към масовия пазар.



Публикацията е редактирана (28-09-12 12:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: snoopoff   
Дата:   28-09-12 12:35

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: emoXide   
Дата:   28-09-12 12:51

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Само глупости чета в тази тема, ама е забавно. [cool]

p.s.
Интелектуалното ниво в този форум е на срамно ниско ниво, породено не толкова от липса на интелект, колкото предизвикано от комплекси, всеки да се изяви и да обясни на неразбиращите.... не е правилен подхода.

Вземайте пример от asahi, Canon и didesignbg , рядко казват нещо, но е на място.



Публикацията е редактирана (28-09-12 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: anjsan   
Дата:   28-09-12 15:20

Глупости се пишат от някои хора , които казват някакви твърдения без да дадат истински доказателства за тях. Накрая се казва "аз леко ви бъзиках" .....
Хората които притежават посочените в първото мнение фотоапарати , снимали с тях и познаващи ги добре се изказаха доста компетентно . Споменаха се съвсем честно недостатъците и предимствата на двете камери според собствените си заключения . Това е полезно както за бъдещите купувачи , така и за притежателите им . Всичко е субективно разбира се и няма как да бъде друго яче .
Останалите неща са само слухове носещи се из форумите .
Инак интелектуалното ниво си е такова , каквото е навсякъде из нашата татковина.



Публикацията е редактирана (28-09-12 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: чепат   
Дата:   28-09-12 18:43

Ползвам К5 от доста време. Досега не съм имал проблем. Интересното при мен е, че при включен режим AF Fine Ajastment се започва с едни отклонения... никак не мога да го настроя. като го изключих и драмите отминаха [smilie18] Фокуса е точен и сигурен, снощи опитах на жълта светлина от две лампички - общо 80W, с 50/1.4 на ф1.4 - всичко е наред. С никон не съм снимал, не мога да направя сравнение. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: mbs   
Дата:   29-09-12 10:05

Автор: pumabg
Дата: 27-09-12 11:34

Както бях писал и в една друга тема, Пентакс бързо разбраха, че трудно могат да се конкурират с Никон и Канон... За това избраха една много умна стратегия! Да подобряват това, което имат виждайки, как "големите" продължават да си ебават клиентите и да им предлагат на час по лъжичка...
Пентакс К5/2 ако е толкова добър, колкото го представят на хартия аз ще съм първият който ще си го купи!
Всички Никонски тела в момента са орязани малко или много...
За птичари любители не виждам какво друго предлага фирмата освен Д7000, който е на 2 години модел...
За Д400 не се чува нищо... Но дори и да се появи, на дали ще бъде с 16мп матрицата...
Пентакс се развиват в правилна посока! Подобряват съществуващи технологии и ги предлагат на достъпни цени!
С тази политика ще спечелят много фенове по света, точно както се случи преди време с Никон, които се позабравиха лекинко...


[smilie24]

Вече са известни и цените на двете 5-ци:

K-5II тяло - 1699 лв. (очаква се около 20 октомври)
K-5IIs тяло - 2049 лв. (очаква се около 20 октомври)

източник


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: kalinari   
Дата:   03-10-12 16:37

Ее, бива ли да махнеш 1-2 стъкълца от едната камера и да я пуснеш за повече пари[smilie5]

Сериозно- с този ъпгрейд на фокуса, тази камера става много изкушаваща, дано и в реалните тестове се докаже подобрение[smilie7] [smilie24]

За мен най-интересна е без АА филтъра, тук са качили малко семпли от двете, за съжаление няма директно сравнение:

http://www.pentax.jp/japan/products/k-5-2/ex/


[beer]

Според вас, възможно ли е чрез фърмуеър да се добави 50/60 кадъра в ХД и фокус пийкинг?

Малко е странно, че в топмодела им това липсва[smilie8]



Публикацията е редактирана (03-10-12 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: PampersXXL   
Дата:   03-10-12 17:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »