Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: anjsan   
Дата:   24-09-12 11:19

Аз имам Пентакс К-5 и никакъв проблем с автофокуса нямам . Не съм снимал с никонско тяло ... ама едва ли е чак такава разлика . За любител като мен К-5 се справя перфектно . По-скоро купувача трябва да си зададе въпроса в каква система и съответно обективи ще вложи парите . Важно е какви са намеренията за в бъдеще и как е разпространена дадена марка у нас . Пентакс се срещат по-рядко и май са по-скъпи обективите .
Ако човек си купи Пентакс , а после иска да снима с Никон (или Канон) , защото има по-добри камери по-добре директно да избере Никон . После продава тялото , а обективите остават .

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: snoopoff   
Дата:   24-09-12 11:38

пефото, стига си акал във всяка тема с твоите глупости [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   24-09-12 15:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: kasad   
Дата:   24-09-12 15:50

Много верни неща се казаха дотук и много...как да го кажа деликатно-глупости се избърбориха-да, де- възпитани хора сме все пак, не трябва да "фенчим". Но достатъчно заляхме човека с противоречива инфромация...но за симбончо бих казал да излезем той с никонски китак и аз пентакски и не версия 2 дето била най -одобрата а не е вярно ама нейсе, а по старата със железния байонет та да видим къде на широкото издъхва защото именно с него и с 18-105 е проблем широкото- с това винетиране.Лошото е в това предложение ече вече нищо пентакско нямам ама така за спорта де[smilie8] [smile]. Не, че и пентакския го няма, ама да си бъдем сериозни сега...имам 18-105 и не го долюбвам този обектив заради абсолютно плоската и "сапунческа" картинка. Нека човека да си избере и стига взаимен спам и обиди....глупаво е!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: vsemionov   
Дата:   24-09-12 17:38

Не си взимай Пентакс. Не знам за K5, но K-r наистина има проблем с автофокуса на жълта светлина (личен опит). Няма firmware update, който да реши проблема, а политиката на Пентакс (и БГ вносителя им) е да мълчат и да правят клиентите си на луди.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: sakuraki   
Дата:   24-09-12 17:46

Аз пък никога не го имах този проблем с автофокуса на к-р, винаги ковеше на каквато и да е светлина. В пълна тъмница само на огънче от запалка на около 3 метра и перфектен фокус, виж сега за следящия автофокус к-р не ми хареса и затова го смених. Но никон д7000 съм го пробвал заедно с канон 7д на празник на едно село и вечерта и двата бяха с 70-200 ф2.8, никона пропускаше фокуса или не можеше да го намери, но с канона нямаше проблем ковеше, но пък там исото беше проблема [smilie5] . Както и да е за мен к-5 има малко по - бавен фокус от конкуренцията, но пък е адски точен, което според мен е по - важно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: webdude   
Дата:   24-09-12 18:50

Аз имах и К-Р и сега имам К-5 (като между двете имах 3 Никона). При К-Р проблема беше наистина жесток и ме отказа от Пентакс за доста дълго време, но след като се престраших да си взема К-5 (понеже там знам, че проблема го оправиха) открих, че всичко е както трябва и нямам никакъв проблем на жичка. К-5 има сензор за температурата на светлината и вероятно използвайки този сензор са оправили проблема с фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: ZENON   
Дата:   24-09-12 18:54

Ей pefoto01,
ти що не ми четеш поста до край? Ммм...?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: snoopoff   
Дата:   24-09-12 20:56

pefoto се чудя дали не е бот. Пише едни и същи неща нон-стоп [smilie5] Някакви заучени реплики [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   24-09-12 22:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-09-12 22:05

д7000

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: PampersXXL   
Дата:   24-09-12 22:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: ZENON   
Дата:   24-09-12 22:54

Хихихи... pefoto01, поста от тая тема бе [smilie5]
Ей човеко нещо си разсеян бе :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Siluet23   
Дата:   24-09-12 23:02

Всички който пишат и дават акъл снимали ли са с двете камери или просто се намирате на приказка? ....

проблеми с фокуса на к-5 има в главите ви

имам над 5000 кадъра вече с д7000 и около 30 000 с к-5

мога да кажа точно в какви моменти фокуса на к-5 е по добър и кога на д7000 ...

жълтите крушки ги престанете [smilie18]

к-5 има 25 кадъра буфер 8к/с

д7000 има 10 кадъра с 6к/с

фокуса на к-5 е добър точно толкова колкото на д7000

Затвора на к-5 е много по тих от който и да е ДСЛР

д7000 преекспонира яко ..което може да е плюс в някой ситуации а в други минус

меренето на к-5 е невероятно добро и точно

предимство на д7000 е че е с два слота карти а к-5 с една карта

д7000 има по бистър визьор ...на к-5 е леко мрежест

управлението на д7000 е с две ръце а на к-5 с една

менютата са еднакво лесни

д7000 има 3д фокус който е полезен при определени ситуации

к-5 няма ..но има звуково потвърждение на следяш фокус на всяка точка

к-5 е абсолютно прахо и влагозащитено и то проверено

с батериите и на двете тела се правят еднакъв брой снимки долу горе

като ергономия д7000 е по удобно в ръката

к-5 има стабилизация в тялото

к-5 шуми по малко но е пренебрежима разликата

на тъмно и двете тела фокусират еднакво добре

за д7000 има повече избор с обективи и светкавици

джпега на двете тела е еднакво добре

и двете тела са прекрасни и еднакво добри за всякакво снимане



и понеже по горе някой писаха за фокуса и за някакви проблеми

това само показва тотално безхаберие и липса на какъвто и да е опит с двете тела

Бъдете поне малко обективни защото подвеждате много хора

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: snoopoff   
Дата:   24-09-12 23:10

особено Пефотото... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Myth   
Дата:   24-09-12 23:16

По-горе се намесиха и тела в по-ниския клас та ако ще говорим за по-ниския клас, то скоро закупихме 7бр. Никон D3100 ми какво да кажа в офиса, на нормална стайна светлина с китовия обектив автофокуса е доооооста бавен да не говорим, че направо си фокусира много трудно то едно хънтване не е истина, тялото с което съм вече на незнам си колко години Pentax K10D дето по принцип е от времето когато автофокуса на Пентакс си беше по-бавен, кове без да се замисля, а с Д3100 си е мъка. Ама не виждам що трябва да обсъждаме тела за които изобщо не пита човека.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pumabg   
Дата:   24-09-12 23:23

Потвърждавам думите на Светльо! Даже за мен картинката на Пентакса е по-добра...
Пефи "надуфляк" можеш да викаш на някой от родата си!
Още един път ако използваш някой епитет към мен, освен ръцете ще започне да ти се клати и главата!
Това е първо и последно предупреждение към теб!


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: canon2   
Дата:   25-09-12 00:13

Супер сте хора тука къде сте писали
Благодаря ви
Обаче аз почти нищо неразбирам от фотоапарати!
Купувам го за съпругата/тя обича да снима, но не да чете в нета
Има желание за снимки и да не го убивам.. със сегашния поинт§шуут нестават добри снимки/според нея/ и май отиваме на д7000, защото:
тя е видяла някой да снима на последния рожден ден на който ходи с д7000
смятам че по-добрия аутофокус/така ще се ползва според мен/ е биг+
повечето обективи/след години те ще останат а ще се смени тялото
К5 ми изглежда по-професионален и по-труден за неопитен дслр фотограф/тя има още зенит между другото:) и е ходела на курс!:)
иначе к5
е по-евтин/като тяло/
по-лек и удобен за една жена
малко по-добри параметри/описани в нета: http://snapsort.com/compare/Nikon_D7000-vs-Pentax_K-5

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: PampersXXL   
Дата:   25-09-12 00:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: ZENON   
Дата:   25-09-12 00:40

Siluet23,
айде по-полека със заключениеята, кой какво може или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: snoopoff   
Дата:   25-09-12 00:42

Като стане въпрос за Пентакс и става веселба [smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: чепат   
Дата:   25-09-12 01:17

Siluet23 [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   25-09-12 01:20

Проблема е, че когато човек е направил такива снимки като Siluet23, може да дава каквото си иска мнение.
А, когато тези снимки са направени с Пентакс, всякакво мрънкане и плюене по тази марка стават някак.........смешни. Особено ако мрънкащите НЯМАТ снимки в профила си, които поне да се доближават като качество с каквато е да е марка. Това пък е моето мнение [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-09-12 01:28

к-5 щуми по-малко от д7000 [smilie18]

Или по-точно вади щумоподтиснат рав файл ,което немое да се избегне.Особено след 800 исо....

За д7000 има повече нови и втора употреба обективи.

Некак си не ми трябва да съм имал к-5 или д7000 за да избера Никон.

Ако к-5 фокусира добре колкото д7000 то със сигурност повечето аф-с никкор обективи имат доста по-бърз или по-акуратен фокус.

На СветлУ ще му трябват още по 50000 кадъра с всяка система за да го схване мое би? [smilie7]

Стига сте ги фалили тез тела. Системата е .... истината.

К-5 и по-добро тяло да беше на кой му дреме?[smilie21]

Никкор пръска пентакс навсякъде като оптика.Да не говорим за чисто практическата гледна точка. На Siluet23 и олимпус безогледалка да му дам пак ще прави кадри но не там е идеята.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Myth   
Дата:   25-09-12 09:19

По-акуратен фокус ... нещо трудно ще се съглася... К'во викаш никорите пръскали Пентакс отвсякъде като оптика, много трудно ще се съглася тук.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »