Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  13  14  15  16  17     всички  напред  последна
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   07-12-12 20:34

Никоните са много хубави имат един малък недостатък пълни са с фабрични дефекти. Та за мен е все едно ги няма т.е. никон са пуснали 2 издънки 2012-а година. Който има излишни 4000 хиляди лева да действа, аз бих предпочел да ги даря на българската коледа вместо на некадърниците от никон.

Д800 има най-добрия фокусен сензор на пазара ако слушаш ПД, обаче ако отвориш произволен Никонски форум или дори тука с малко търсене и хоп се оказва че никон д800 няма достатъчно добър фокус. Така де не става

2012-а има два модела дето стават 5д мк3 и А99. Другите еми....

Хубаво я е пуснал канон тая снимка може би 5д мк2 си е добре. Нямам как да го пробвам за съжаление иначе ми харесва определено. Та за туй бих предпочел новата генерация на Канон. Коментара ми за 6д беше след коментарите че само центъра има хубав АФ сензор. То и А700 е добре на централна зона ама на плитък фокус трябва точност на крайните зони....

Между другото ПД е прав не трябва многост на АФ зоните. Трябва точност. 5д мк2 не ме спира това че има 9 зони. Не знам как са крайните. От това дето чета май не са много точни. НАдеждата ми беше че 6д е с новите модели сензори т.е. големите, деот Канон продъниха да пишат за тях и съответно е много по консистентен подобно на 1Дх и 5д мк3. Може да са само рекламни ала балистики не знам.



Публикацията е редактирана (07-12-12 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-12-12 21:19

Тва е ,че Никон напипаха какво дърпа клиентите.
Ние имаме огормен дианамичен обхват,огромна резолюция ,най-добрите сензори и нашите тела са с най-много аф-точки....

За съжаление след задълбочен оглед се оказва ,че половината неща не са баш така.... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   07-12-12 21:38

Да след преглед внимателен се оказва, че не случайно Канон държат 50+ процента от ДСЛР пазара. Те също се дъниха с качеството за няколко години ама явно са се стегнали напоследък. Та и никон до 2015-а сигурно ще си подредят градинката ама сега...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: scooby   
Дата:   07-12-12 23:51

Сори ама и двете фирми са да почнеш от единия та да завършиш с другия. Всеки си изибира това от което има нужда от предлаганото на пазара, без значение каква марка е.

За мен лично, фокусната система е с най-големия приоритет. Сензора е на края на кавала. ФФ телата са още по-накрая на кавала, след сензора [smilie5]

Аи наздраве.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Canon   
Дата:   07-12-12 23:54

Никон смениха стратегията.
От лидер през 80-години с безкомпромисно качество на полу и про модели сега затвърждават догонваща стратегия с резки скокове, но с компромиси в качествения контрол.
Ми естествено е, при занижен контрол, да свалят цената, разчитайки на оборот и отложени плащания за допълнително сервизиране на дефектни бройки.

А при Канон ситуацията е по-сложна.
Има опасност, ако получат голям/доминиращ дял от пазара да попаднат в клаузите на монополните законодателства и респективно да реализират загуби от глоби и ограничения.
Отделно, с минимизиране на дела на гаранционната сервизна поддръжка (2 години за ЕО)си намаляват допълнителните разходи.
Фирмите не ги интересува оборота, бройките и имиджа, а крайната чиста печалба.

Про телата, които са тясно специализирани - Д4 и 1Дх не са доминиращи като общ обем и при тях не би трбвало да има компромиси в качесвото.
Аз преди известно време казвах, че единственото сериозно тяло на Никон сега е 4Д. Времето потвърди моите думи.
При Канон сега са 1Дх и (с компромис поради грешки в дизайна) 5Д3.
За 5Д2 само ще спомена, че Николай (Зентекс) се оплаква, че ако разчита на него, ще умре от глад, щото почти няма бройки за ремонт.
Сони си държи заявката за полу-про с А99 (пак с компромис относно ЛВ, да лежиш само на HDMI, който е недотепан протокол е несериозно)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   08-12-12 00:05

@Canon прав си.

При Канон най ми харесва "евтиния" 135/2. Реално е малко по-евтин от никона и доста по евтин от Цайса за Сони. Сега Цайса сигурно е по-добър като оптика ама от това дето виждам 135/2 не е никак зле пък и има моторче за бърз фокус. Та този обектив и/или 85/1.8, 50/1.8 може би са пре достатъчно за моите си цели.

Просто не знам колко може да се вярва на фокуса на 5д мк2. Ако ме дразни постоянно със случайни пропуски направо ужас. А Д600 поне това са му уцелили диванетата, не е перфектен ама е приемлив. Сега излязоха интересни слухове че имало бели лястовици демек Д600 без прах.

ПП Отделн не ми е ясно дали 6Д или 5Д мк2 е по-добре. Едното не са го мислили с толкоз компромиси макар и преди 5 години. Другото съзнателно са рязали за да купиш по-скъпия вариант. Те тия неща както се убедих на Д600 може да са разни дразнещи дреболии дето дори по-ревютата не ги гледат - например как да зумнеш на 100% превю, или как да ис смениш исо-то, или големината на някое копче....



Публикацията е редактирана (08-12-12 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Canon   
Дата:   08-12-12 00:30

Според мен на 85/1.8 му играе леко фокуса +/-
135/2 е по-скоро универсален, много контрастно и чисто изображение, работещ още от бленда 2.0
Така казваше доайена на техническата фотография, вечна му памет, Петър Бойчев за един Лайка обектив - LEICA 50mm f/1
NOCTILUX М
1.0, ама работи!



Публикацията е редактирана (08-12-12 00:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Mogila   
Дата:   08-12-12 00:38

На 135цата L и е много прецизен фокусът.До преди да го купя си мислех, че фокусът зависи предимно от апарата[smilie8]Да ама не... И много бърз също. Той и Минолта 200 G са най-готините обективи, които съм виждал до момента.



Публикацията е редактирана (08-12-12 00:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: localhost   
Дата:   08-12-12 07:27

Mogila: и от апарата има разлика във авто фокуса специално. Новите са с по-добри процесори и АФ е безкомпромисен. Забелязах го наскоро и съм доволен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-12-12 08:42

Аз имах 85 1.8 на 7д. Нямам оплаквания дори от 1.8 :)
Малко е до бройка там да е добър от 1.8 особено на кропка.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: nick.sun   
Дата:   08-12-12 11:13

Digital Rev (Кай) дават предимство на Д600 спрямо 6Д. 6Д е напълно използваем на iso 12800, докато Д600 е "game over", но като цяло превеса е за Никона. www.youtube.com/watch?v=jmnoabuXzy0



Публикацията е редактирана (08-12-12 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: dilomski   
Дата:   08-12-12 11:20

Ей голямо превъзнасяне на тея канони.Един приятел си взех 550д, след броени месеци му паднаха гумичките по тялото.Супер качество, спор няма.Ще станат монополисти на пазара, успех:)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Mogila   
Дата:   08-12-12 11:37

localhost Много ясно че има, но и от обектива много зависи. 85цата я избирах от 5 бройки в магазина и е супер, но не е толкова прецизен фокуса. Повече фира дава, но това се дължи на фокуса на 5Д. Но пък 135цата на 5Д значително по-малко фира дава. Просто е на съвсем друго ниво обектив.
Иначе 85 на 40Д фокуса кове и няма колебания, но пък не ми харесва на кроп този обектив. На ФФ му е силата определено.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: localhost   
Дата:   08-12-12 11:42

Аз имам впредвид един и същи обектив (70-200) на две тела - едното старо (7-8 годишно) и едното последен модел.

На новото просто прави от 100 - 100 успешни кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Mogila   
Дата:   08-12-12 11:51

Не знам не съм имал нов модел[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   08-12-12 12:06

Какво значи е ново тяло 5д мк3, 1ДХ ли?
А 6д? Или само за 1ва серия говорим?

Къде има 5 бройки 85/1.8 да ги гледаш? Синтеза и павилиона държат ли подобни наличности? Никора ми 85/1.8 бе единична бройка

С ново тяло има ли смисъл да избирам бройки? Корекцията на фокуса не е ли достатъчна?

Нещо сложно става. Няма ли вариант поръчам си носят го и снимам....



Публикацията е редактирана (08-12-12 12:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Mogila   
Дата:   08-12-12 12:27

Е как да няма. И като не ти хареса връщаш. Много добре знаеш;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: localhost   
Дата:   08-12-12 12:56

hotsnail: аз за 1-ва серия говоря. Има и финна настройка на фокуса за всеки обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: nick.sun   
Дата:   08-12-12 13:27

@localhost Нормално. Старите тела от 1D серията нямат micro-adjustment за обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Mogila   
Дата:   08-12-12 15:31

С канон обективи не им и трябва. Никога не ми се е налагало. Но със Сигма е задължително. За това и не мога да ползвам Сигма.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-12-12 18:02

На мен ми се е налагало.
С канон 400 5.6 имах доста голям аджъсмънт.
Наложи ми се със Никкор 300/4 на д300
Наложи ми се и с Канон 85 1.8 за фина настройка на 1.8 + или - 2 беше....
Със сигма не ми се е налагало странно...17-50 2.8 ковеше.

С канон 600/4 и 300 2.8 не ми се е налагало.
Но имам колеги които са имали проблем с 500/4 ...

Според мен никой не е застрахован. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   08-12-12 18:18

Аз си мисля от малкото ми опит с micro-adjustment, че за твърди обективи върши работа. Проблема е само ако автофокусната система не може да произведе консистентни резултати в над 90-95% от снимките.

За зумовете за съжаление е доста по-сложно. Със Сигмите и другите обективи от 3-ти производители може да е още по-сложно.

От това дето разбирам тук е добре да се оглеждам за 5д мк3 и 135/2. Ако не стигат парите мога да пробвам 5д мк2 с 135/2 междувременно. Правилно ли е?

А за 50-иците какви са Ви впечатленията? 50/1.8 го знам, че е хубав оптически (поне на 8мп кроп беше) и много калпав от към механика. Има ли нова по-добра версия? а 1.4 варианта? За 1.2 ще ми е криво да дам пари



Публикацията е редактирана (08-12-12 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: mitkomitashki   
Дата:   08-12-12 20:17

Тия в Щатите си живеят ебаси якото. Canon 5D Mark III за 2600$ [shtrak]
Да го духаме ние.....


http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230892739424


Отделно сега чета, че много са го купили за 2499§ по време на Черния петък [smilie5]



Публикацията е редактирана (09-12-12 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   18-12-12 19:31

ако някой е живял в заблуда че 6Д става за нещо

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Tantris   
Дата:   18-12-12 19:36

The bottom line is the 6D AF is about identical to what we saw with the 5D II as far as center point accuracy. It may be worlds better in low light, or Servo mode, or with peripheral sensors. I can’t comment on that. And actually I didn’t find the 5DII center point AF bad at all.

Нормално, аз 5Д2 го ползвам само зимата да натискам зелето с него.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  13  14  15  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »