Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: otvorenia   
Дата:   18-09-12 02:34

Все ми се струва че Канона е взаимствал номера си от Никон Д600. Струват на една цена в Щатите и съответно целта е Канон да има представител в този ценови сегмент.
Canon 6D започва както 5D първа версия навремето. С една крос централна точка, а и 5Д2 също. 5D II е със 98% coverage viewfinder вместо 97% при 6D. Не виждам драма тука.
Canon 5D III неусетно го качиха в по висок клас вместо да му сменят буквата и оттам високата цена.
Сега ако трябва да купувам ФФ камера Канон бих купил 6D-2100$ пред 5DII за 1900$ независимо че е по нисък клас а е по скъп.
Винаги съм за последният апарат на пазара независимо че може да са в по нисък клас. Те пускат по орязан ФФ апарат и за хората на които не им харесва цената на 5Д3 с едни допълнителни премерени дребни екстри
А относно цените на Канон - никога не дават нищо даром.
Няма друга такава фирма като тях, хем ни цакат хем ни е гот и полека лека станаха по скъпи от Никон



Публикацията е редактирана (18-09-12 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: deniac   
Дата:   18-09-12 10:16

Появиха ли се някъде пълно-размерни снимки на високo ISO?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: sauron69   
Дата:   18-09-12 13:11

"евтиният фул-фрейм" и до 100 поста не може да го докара, я се постегнете малко [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: io_bs   
Дата:   18-09-12 18:09

Явно и канонци са се отчаяли [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: sauron69   
Дата:   18-09-12 18:47

Ми то си е за отчаяние, това е 60Д във ФФ вариант. А хората очакваха по-скоро ФФ версия на 7Д. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: nrk   
Дата:   18-09-12 19:00

Ми то си е за отчаяние, това е 60Д във ФФ вариант. А хората очакваха по-скоро ФФ версия на 7Д.

ФФ версията на 7Д е 5ДIII пуснаха го и се продава от месеци. Та не знам какво очаквахте...
Затова и шестицата е нормално да прилича повече на 60Д във ФФ вариант.

Жалкото е, че няма да пуснат (скоро) 1100Д във ФФ вариант, за 1200$ и със нормални обективи, а не с огромни и скъпи Лки, които на 80% от любителите са излишни.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-12 19:19

nrk написа:
> Жалкото е, че няма да пуснат (скоро)
> 1100Д във ФФ вариант, за 1200$ и със
> нормални обективи, а не с огромни и
> скъпи Лки, които на 80% от
> любителите са излишни.

Зумове ли? То май за фул фрейм е трудно среден клас компактни обективи да се правят. Канон поне в мойте очи са лидер - 85/1.8, 50/1.4, 17-40/4 24-105/4 и т.н. 28-300 мяй нямат по-нисък клас, само белия голям Л обектив ама

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-09-12 19:39

Със 6д Канон лъсна като със неспособноста си в момента да се конкурира с Никон. [beer] Темите за 6д се изчерпват с това.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: mitkomitashki   
Дата:   18-09-12 21:11

Canon откровено се подиграват с потребителите [smilie5]
Ама не ми дреме. Така или иначе ще трябва да продам всичко като минавам на FF(без твърдаците)
Другото лято минавам на Nikon и ми дреме на шмайзера за Canon [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-09-12 21:26

Те не се подиграват.

За първи път се сблъскват толкова директно с Канон и Никон в един и същ ценови клас. Там лъсва всичко.

1дх е 10% по-скъп от д4 ,а телата са еднакво добри.
6д е със 100$ по-скъп от д600 и е доста по-слабо тяло като концепция.

600д се конкурира дори с 5д3 ,а 5д3 е по-скъп с около 1200 долара.

5д3 и д800 наистина са различни камери но в случая 5д3 е излише.н.

Не си позиционираха правилно нещата.
Никон имат далеч по голямо разпределение д600,д800,д4 ,това са 4 различни камери на различни цени. Всички са бързи и с добър автофокус и видео.

При никон имаме евтин д3х в лицето на д600 24мп и аф от д7000.
Имаме бърз репортажен д4 и студиен д800 36мп.

При канон какво точно имаме? Никаквото 6д.5д3 не е ясно точно какво тяло е? Само 1дх е концептуално издържан.

Не виждам никаква разлика м/у 5д2,6д и 5д3 освен фреймове в секунда и автофокус. [smilie7]

Канон пестят парички от закуски.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: mitkomitashki   
Дата:   18-09-12 21:54

Мдаа. Общо взето тъпа история. И то не, защото Canon не могат да правят добри камери!!!
Най-лошото е, че ако сменя системата ще се окаже, че след 2-3 години от Canon ще пуснат
нещо наистина добро и пак ще си втълпявам, че съм прецакан. Особено ако продажбите на 6D
не вървят, тогава няма как да не се напънат да пуснат някой добра камера. Освен това да
не забравяме, че могат да правят и обективи, което със сигурност ще доказват и в бъдеще.

P.S. Затова ще си снимам още дълго със 7D-то и ще се наслаждавам на живота и на темите във форума [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-12 21:58

pd оправи си поста "д600,д800,д4 ,това са 4 различни камери". Броя ги все са 3 камерите.

Иначе като ти дотрябва иди и си купи най-новото, което те кефи. Ако можеш да минеш и без да го купуваш ми не го купувай. Намери какво да харесаш в настоящата си техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: chefo1979   
Дата:   18-09-12 22:01

pd, "За първи път се сблъскват толкова директно с Канон и Никон в един и същ ценови клас" - ти къде живя досега бре човек?
D3/s/x и 1D mark III/IV/s mark III; D700 vs 5D mark II; D300/s vs 7D - тия в различни класове ли са?
5Д марк 3 не бил ясен какво е? Чакай да ти кажа с думи прости, че явно не разбра - нескопен ФФ!
1Дх бил равен на Д4 - що тогава постоянно къде има сравнения 1-цата е посочвана като winner?
И как толкова всичките умни глави, дето се съдирате тука да ревете за 6D (за който изобщо не ми дреме, поради спецификата на интересите ми), не се светнахте, че избора на едно тяло се прави след избора на оптиката - който има канонски лупи, ще си вземе каквото тяло канонско му позволяват финансите.
Абе те Никон толкова години нямаха ФФ и феновете им никой не си наряза вените, тука всяка втора тема за Канон им леете крокодилски сълзи на гроба, дето сами ги полагате в него.
И чакайте да видим тоя пусти АФ - може пък да е свестен (да бе, да) - с оригиналното 5Д и просто телефото-варио с УСМ съм снимал и концерти, и конкурси за красота и пак станаха снимки, пък тука всеки дето не го е пипал пищи на умряло колко му бил зле АФ...

pd, ти нали до оня ден си късаше партийната книжка във всяка втора тема и обясняваше как само да излезе бюджетното ФФ на Никон и сменяш резбата, опс, вярата - кво стана, че оставаш с Канон? Продавай, докато не са се погребали сами, че съвсем ще се обезценят стъклата ти...

No offense към никой, ама направо сте смешни понякога и много лично приемате действията на производителите - това са фотоапарати, хора, нищо от това не е смисъла на живота ви (или поне се надявам :) )!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: mitkomitashki   
Дата:   18-09-12 22:15

Право думаш Чефо [beer]

Ама все ми се искаше следващата камера на Canon, която ще си купя,
да не е орязана яко, дори и от към бутони и джойстик [smilie8] Т.е. ако ще трябва да
upgrade-вам, ще трябва да взема 5д мк3. Да не говорим за благинки като Dual-axis electronic левълинг,
CF карти и т.н. и всякакви такива, които явно може да ги има в подобен "евтин" FF.
Все пак Nikon го доказаха. Затова се дразним. Защо потребителите на Nikon да имат
алтернатива, а ние да нямаме. Примерно аз грам не искам да сменям системата.
Как като съм влюбен в ергономията на 7D, което супер добре ми пасва,
да си взема тая орязана тояга 6D, как??? Е няма как да стане....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: kvakioh   
Дата:   18-09-12 22:17

На мен ми харесва този 6Д, замислям се сериозно след досега с 60Д точно за това тяло.
ЗА сравнение с Д600 Никон, единствено виждам недостатъка, че 6Д няма вградена светкавица, но това не е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: chefo1979   
Дата:   18-09-12 22:17

Разбирам те идеално, но така или иначе на 7Д ъпгрейда не е 6Д - пътят за теб е 1Д...
Това е моето мнение...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: io_bs   
Дата:   18-09-12 22:37

> ЗА сравнение с Д600 Никон,
> единствено виждам недостатъка, че
> 6Д няма вградена светкавица, но
> това не е проблем.

... и автофокуса, сензорът за мерене, двата слота за карти и какво ли още не... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: sauron69   
Дата:   18-09-12 22:39

А единственото предимство на канона е враденият GPS [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: munich   
Дата:   18-09-12 22:43

Като гледам май няма много спор дали Д600 или 6Д! Те са доста различни - не са баш конкуренция, но именно ДжиПиЕс-а и уайърлеса показват как са позиционирани камерите - адната си е чисто потребителска, а другата все пак се старае да гледа към семи-профи. Колко пищяхме за 1/4000 и 1/200, а като гледам Канон какво са направили... представате си само батерията какво ще прави на пуснат интернет и джипиес - 300 снимки и чао. Дано са внимавали, че тея неща може много да дразнят после.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Canon   
Дата:   18-09-12 22:49

5д мк3 е с нова и агресивна концепция - всичко в камерата, това е апарат за много-знаещи фотографи и със широкоспекърни търсения. Доста е по-утилитарно е разработен спрямо 5Д мк2, въпреки, че параметрично и формално са близки. Покрива концепцията "Всичко на едно място" - най-характерна при смартфоните.
- Първоначално снимане, композиционен и хистограмен анализ на снимката (сурова или процесната), модифициране, РОУ процесване в тялото, селектиране, рейтване, пълен спектър настройки, .., (само трябва да се изчетат менютата), повечето незастъпени или само загатнати в 5Д мк2. И това се управлява на мястото на снимане, не на компа, когато снимачното събитие е приключило.
Общата им сродна параметричност (с изключение на АФ) е нормална - Канон намериха баланса на матрица/обективи още при 5Д мк2, за разлика от Никон, които тогава търсеха утилитарности, но на 12 МП - виртуален хоризонт, изправяне на перспективи и т.н., оставяйки феновете си безмислено да твърдят, че повече от 12 мп не им е нужно.
Както се видя, от 12МП, Никон скочи на 36МП при Д800, колкото да лъсне голото дупе на повечето обективи и те да останат колкото пръстите на едната ръка, безкомпромисно покриващи тази матрица. И все пак с компромиси при високите ИСО, без sRAW и редица други дребни екстри.

Цените не ги коментирам - пазара отдавна драстично силно си налага цената и маркетолозите и на двете фирми доста са анализирали стойността на всяка екстра, доколко може да се изцеди, без да я прави непродаваема.
Като пример - само от липсата на малки RAW при - да приемем, че около 10 МБ (и около 20МБ за mRAW) на снимка е разликата между sRAW и RAW и умножено по 200 000 кадъра/затвора = 2ТБ, при скорост на четене на CF от рийдъра около 400мб/мин дава 5000 часа!

На колко оценявате 5000 <del> часа </del> минути от личния си живот?



Публикацията е редактирана (18-09-12 23:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Rosencho   
Дата:   18-09-12 23:08

Грешка!!!

83 часа [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Canon   
Дата:   18-09-12 23:10

да, грешка е, променя ли се цената?
Колко струват тези 83 часа?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Canon   
Дата:   18-09-12 23:12

Ако са последните от живота ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Rosencho   
Дата:   18-09-12 23:12

Да се точат картите докато човек си спи[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D - евтиният фул-фрейм
Автор: Rosencho   
Дата:   18-09-12 23:13

Ако пък не снимаме, колко време се пести... мани, мани[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »