Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: sas   
Дата:   17-09-12 13:45

За желаещите първи да тестват новата версия на секция БАЗАР могат да го направят тук:
https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=BAZAR


Моля, коментари и забележки пишете тук или на лични съобения.

Поздрави [thankyou]
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: Mogila   
Дата:   17-09-12 14:13

Мисля, че трябва да има отделни опции Sony и Sony NEX.
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: klez   
Дата:   17-09-12 14:17

В такъв случай се обезсмисля полето: ВИД ?!?!
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: insofia.net   
Дата:   17-09-12 14:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: Mogila   
Дата:   17-09-12 14:25

При обективите...
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: El_Fuego   
Дата:   17-09-12 14:27

Гледам успешно сте се закучили на термина "аналогова" и това си е...
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   17-09-12 14:29

Да, добра идея ... И после като като избираш DSLR/Хибриден/Компактен, ще си избираш NEX DSLR или пък А99 компактен или хибриден ...
Нали идеята е да има някаква система за филтъра, а не всичко да е отново на едно място? То по тази логика направо вместо Sony DSLR/Sony NEX да се изброят в първия филтър всички модели на Sony? Или аз нещо недоразбирам?
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: Mogila   
Дата:   17-09-12 14:49

Имах в предвид за обективите Е и А маунт, защото вече некс е доста популярен, а маунтите нямат нищо общо все пак.
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: qpalzm   
Дата:   17-09-12 15:09

Супер идея е този базар.Я гледам някой продава 1100д за четири лева[smilie7]
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: boni   
Дата:   17-09-12 15:15

Качвайте обяви и тествайте, давайте предложения и т.н.
Всички разумни неща ще се вземат под внимание. Има тестов период, после започваме да сменяме базара с този изцяло.
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: Pavlov   
Дата:   17-09-12 16:45

Успешно публикувана обява от таблет [cool]
Харесва ми новия вид.

 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: realnoncho   
Дата:   17-09-12 16:46

По-добре е направено определено, по-подредено и със задължителни полета. Това разделяне на цяла обява и артикули към нея ми е малко странно, няма ли вариант ако е 1 артикул той да си е направо в общата обява, а ако са повече да са отдолу?
И без коментари ще е странно, но явно такава е тенденцията в такива онлайн борси.

П.П. И това условие за ъп само ако се свали цената с 10% или това е ако ъп-а е преди 1 ден?
Най-добре е ако се свали цената с някакъв процент(10 са много за техника над 1000лв) да може да се ъпне след 24 часа, ако не - на всеки 72.



Публикацията е редактирана (17-09-12 16:56)
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: didesignbg   
Дата:   17-09-12 16:59

Много хубави неща са направени. [smilie24]
Усложнявате много филтрите, но това е по-скоро работа за вас. Това което ме притеснява е, че много място заема една обява, така виждаш много по-малко на страница. Не мисля че на общата страница ви е нужна снимка, също данните на първи ред са много, всеки артикул влиза на собствен ред, което е напълно излишно. Може да се намали мястото заемано вертикално поне наполовина.
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: didesignbg   
Дата:   17-09-12 17:01

Една добавка, да се подреждат по време на последна промяна не е добра идея, ще се намерят един куп тарикати дето да сменят цената през половин час.
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: bvsmp   
Дата:   17-09-12 17:02

Филтрите да ги има, но повече от два три реда за обява няма нужда. А това със само 5 обяви на страница мисля че ще е голяма пречка. Друго е с едно разгръщане /страница/ да можеш да проследиш поне 15-20 обяви. По скоро като се влезе в обявата трябва да има няколко задължтилени полета за описание, снимка, цена, гаранция и т.н.
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: sirteo   
Дата:   17-09-12 17:14

А, и друго нещо. Как мога да оспамя нечия обява [smilie11]
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: kapitancho   
Дата:   17-09-12 17:24

Поздравления за предприетата стъпка!
Всичко работи добре, като само искам да кажа, че подкрепям изказаното по-горе за мястото - твърде много място се губи и вертикално се виждат едновременно 3 до 4 обяви. Предлагам да има компактен режим, в който излизат единствено заглавията и датата на последна промяна.
Успех!
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: mitku   
Дата:   17-09-12 17:33

Ама тези обяви реални ли са? Може ли просто да се тества? [smilie11]

Иначе - на пръв поглед - прекалено големи ми изглеждат снимките и изобщо мястото отделено за една обява докато се гледа списъка. Според мен би трябвало докато се гледа общо списъка с обявите, да са малко по-компактни. [smilie7]



П.П. (Едит) Ха... то и другите са казали същото. [smilie3]



Публикацията е редактирана (17-09-12 17:34)
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: ittv   
Дата:   17-09-12 18:35

Чисто фунционално много работа има по дроп даун менютата. Специално вида и сензора на апарата трябва да са преди марка и модел, и динамично да се случват нещата, като си избера компактен апарат, да ми остават само компактните модели, няма защо да минавам през фул фрейм и ДСЛР-те и да скролирам, в този му вид, няма никаква идея от самите филтри.
Същото нещо важи и за обективите, като знам какво търся ще ми е по-лесно да избера първо вида на обектива и после марката и т.н.
Това мога да кажа от едноминутното ми разглеждане на новия базар, ако нещо друго изкочи ще пиша, само ако тези неща се вземат под внимание, което предполагам е идеята на бета версията :)
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: a4o90   
Дата:   17-09-12 19:11

Чудя се дали няма да е добре ако има филтър по байонети.. А Е F K m4/3 итн [beer] Иначе евала за труда [smile]
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: NikolOB   
Дата:   17-09-12 20:03

Явно сте решили да направите нещо хубаво и качествено.
Ама щом не може да се пише в обявата на даден продавач или купувач въведете някакъв рейтинг или оценяване на продавачите и купувачите.
Всеки може да пусне нещо за еди колко си и този който го купи да види че не е точно това.И къде ще напише какво и как е станало.
Общия форум ще се напълни с теми , кой кого за какво е измамил.
Не че до сега няма няколко такива.
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: mikedimit   
Дата:   17-09-12 20:19

В старата версия на Опера ми се бъгва търсачката.На Мозила няма грижа.Ай дано оптимизирате сайта за всички търсачки.

"Стаус:активен" -това ми навява едни асоциации...То българин пасивен има ли?



Публикацията е редактирана (17-09-12 22:03)
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   17-09-12 20:30

Преди да искаме нови и нови и все по-подробни филтри, да си дадем сметка, че те имат смисъл само ако продавачите ще дават нужната информация [smile] Предполагам, че не всички полета ще бъдат задължителни. И ако някой от тях в преобладаващата си част не съдържат нищо, използването им ще е по-скоро подвеждащо [smile] Така че май е добре да сме реалисти и относно потребителите на базара? Тоест - относно нас [smile]
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: boncho_marinov   
Дата:   17-09-12 20:30

може би с валидност на обявата една седмица, две до месец или два и автоматично да се трие след оказания срок....знае ли човек
 Re: Нова секция БАЗАР - бета версия
Автор: gogzy   
Дата:   17-09-12 20:46

Чувствам се лично засегнат, липсва Nikon -> D3000 [smilie5]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена